Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2010., 22:08   #41
A gledaj, pomaže si tko kako zna i umije - recimo, sa šišarkama čempresa, ali ja ne bi bila mirna dok ne saznam razlog. Jer ako ne znaš od čega je došlo, ne možeš biti sigurna da neće se vratiti. Ipak, evo jednog čaja za tebe (nadam se da će mi modovi oprostiti što ne pišem na temi o čajevima): dvije žlice usitnjenenog korijena biljke Geum urbanum (syn. G. caryophyllata) kuhati u pola litre vode 3 minute, piti nekoliko puta dnevno. Nadam se da će pomoći, a neće naškoditi.

Edit: proguglala sam izgleda da hrvatski naziv za biljku je zečja stopa.

Zadnje uređivanje Begemotica : 05.11.2010. at 22:26.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:55   #42
Hy curke , evo i ja imam ovaj problem i to već duže
Dakle kod mene se dešava da svaki drugi mjesec imam krvarenje između ciklusa i to nije niti obilno ali niti zanemarivo, dovoljno da moram staviti uložak.
Inaće menge su mi uvijek redovite u dan, ali svaki drugi mjesec dobijem to krvarenje 10 dana prije nego trebam dobiti pravu mengu i traje mi skroz dok ne dobijem mengu...dakle ispada da imam mengu 18 dana

Imam već jedno djete ( iz drugog pokušaja..prvi spontani) , a htjela bi uskoro i drugo
Gin mi je rekla da mi jedan jajnik dobro ne radi i da zato svaki drugi mjesec imam to krvarenje..dobila sam neke tablete ali nisu pomogle , vadila sam hormone, kompletnu krv. sliku i sve o.k. osim kaj imam jako nizak progesteron ..pitam gin kaj to znaći a ona veli niš, bolje da je nizak nego jako visok
Mjenjam gin podhitno moram saznati kaj mi se dešava, ako netko ima kakav savjet pliz help blijeda sam ko krpa od tolikog krvarenja ..a i živčana

Ajme jesam udavila
titirlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:11   #43
Otiđi kod drugog ginekologa, posebno ako planiraš drugo dijete.

Ovaj ginekolog ti je jedino dobro i točno rekao to za jedan jajnik koji dobro ne radi zbog hormonalnog disbalansa, tj. niskog progesterona. Ne znam u kojoj fazi ciklusa si ga vadila (folikularna ili lutealna), ali svakako da nije dobro i ovako jako nizak progesteron potpuno remeti pravilan rad jajnika. Krvarenje inače kao ovakvo može značiti i anovulatorne cikluse, ali svakako odmah bez odugovlačenja u drugoga da se to još bolje ispita jer to što su svi ostali hormoni OK, a ovaj ne - ne znači da je sve OK - upravo suprotno.

Ne znam koji je razlog sponatnog bio, ali bih se usudila reći da je upravo nizak progesteron odigrao neku ulogu jer je progesteron ključan za trudnoću.
Ovako nizak progesteron može stvarati probleme sa začećem, biti vodeći uzrok neplodnosti i ponavljanje pobačaja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:45   #44
Mislim da moje pitanje spada pod ovu temu

Dakle...pijem yaz otkad se otkrilo da imam policistične jajnike.
Dotad sam imala neredovitu mengu ( koja bi došla nakon mjesec dana il malo više ) i onda mi je počelo smečkasto krvarenje i trajalo je po tjedan dana i onda 2 tjedna ništa..pa opet počelo i tako....tada me doktorica poslala na pregled uzv jajnika i ispalo je da su policistični.

Otkad pijem tablete, menga normalno dođe, pred kraj kutije...ali ovaj mjesec nakon što je prošla, već 3-4 dana imam neki smeđi iscjedak..nije jak i jako svijetle smeđe boje je...kao inače običan iscjedak ali malo drukčije boje i sad se bojim da nije opet nešto loše s jajnicima? Znate li išta o tome?
Planiram se sutra naručiti kog ginekologice, ali ću trebat čekati da me primi bar tjedan dana, a stvarno me brine ovo.
Inače ginekologica mi je rekla da pijem yaz pola godine i ako se jajnici ne poboljšaju, morat ću ih pit do trudnoće. Dali je normalno da nije spominjala nikakav uzv prije nego prođe tih 6 mjeseci - da se vidi sada stanje?
velika_mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:57   #45
Quote:
velika_mrvica kaže: Pogledaj post
Mislim da moje pitanje spada pod ovu temu

Dakle...pijem yaz otkad se otkrilo da imam policistične jajnike.
Dotad sam imala neredovitu mengu ( koja bi došla nakon mjesec dana il malo više ) i onda mi je počelo smečkasto krvarenje i trajalo je po tjedan dana i onda 2 tjedna ništa..pa opet počelo i tako....tada me doktorica poslala na pregled uzv jajnika i ispalo je da su policistični.

Otkad pijem tablete, menga normalno dođe, pred kraj kutije...ali ovaj mjesec nakon što je prošla, već 3-4 dana imam neki smeđi iscjedak..nije jak i jako svijetle smeđe boje je...kao inače običan iscjedak ali malo drukčije boje i sad se bojim da nije opet nešto loše s jajnicima? Znate li išta o tome?
Planiram se sutra naručiti kog ginekologice, ali ću trebat čekati da me primi bar tjedan dana, a stvarno me brine ovo.
Inače ginekologica mi je rekla da pijem yaz pola godine i ako se jajnici ne poboljšaju, morat ću ih pit do trudnoće. Dali je normalno da nije spominjala nikakav uzv prije nego prođe tih 6 mjeseci - da se vidi sada stanje?


mislim da je kod tebe riječ o probojnom krvarenju koja se javlja prvih mjeseci uzimanja kontracepcijskih tableta, a može i se javljati i u kasnijim ciklusima ponekad.dok se ne organizam ne navikne na pilule. osobito je karakteristično kod nisko doziranih pilula u koje spada i yaz
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:35   #46
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
mislim da je kod tebe riječ o probojnom krvarenju koja se javlja prvih mjeseci uzimanja kontracepcijskih tableta, a može i se javljati i u kasnijim ciklusima ponekad.dok se ne organizam ne navikne na pilule. osobito je karakteristično kod nisko doziranih pilula u koje spada i yaz
hvala ti puno na odgovoru
to sam si i ja mislila, iako mi je 5 mjesec uzimanja tableta...ali taj iscjedak je baš isti kao onaj zbog kojeg sam se javila doktorici pa su otkrili policistične jajnike...nadam se da nije sad opet nešto takvo
velika_mrvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 14:41   #47
a ne znam

imam 14 godina,dobila sam menstruaciju skoro dva tjedna prije nego sta sam trebala dobiti,nisam imala spolne odnose.
jel je to normalno ili?
molim vas odgovorite mi.
keti ovak onak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 21:40   #48
Normalno je, pretpostavljam da si nedavno dobila svoju prvu mjesečnicu? Tijelu treba neko vrijeme da se ciklusi ustale, ne brini se.

Ipak, ako si jako zabrinuta, možeš posjetiti ginekologa pa malo popričati s njim. Ne znam iz kojeg si grada, ako si iz Zagreba, imaš u Klaićevoj bolnici doktoricu koja se bavi baš problemima tinejdžera
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 18:44   #49
Krvarenje

Bok!
Zanima me jel tko imao slična iskustva... naime mjesečnicu sam, ali slabiju dobila 3.3. i trajala je 9 dana (inače je 7), zatim sam opet prokrvarila 17.3. i isto je bila slabija, bez bolova i trajala 7 dana. otišla sam kod ginekologinje jučer na pregled. pregledala me unutarnjim ultrazvukom i rekla da je sve u redu i kako uskoro neću dobiti mjesečnicu (žalila sam se da imam simptome PMS-a). i što se dogodi? ja danas prokrvarim. Malo, ali i uz lagane bolove.

Zadnji nezaštičeni odnos sa stalnim partnerom je bio 14.2. i nakon toga je sve krenilo. Osjećam se napuhnto kao da imam PMS, gladna skroz, nervozna...

Jel netko zna o čemu bi se moglo raditi jer me već to brine
Aneria is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.04.2011., 19:15   #50
S obzirom da ti je gin napravila UZV i kaže da je sve u redu, trebala bi provjeriti hormone da vidiš imaš li nekakav hormonalni disbalans.

U svakom slučaju, ako imaš takva iznenadna krvarenja između ciklusa, treba otkriti uzrok.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 19:31   #51
samo mi nikako nije jasno što je ona meni jučer rekla kako nema šanse da ja dobijem mjesečnicu u narednih tjedan dana i ja danas prokrvarim opet, ali to čak ni ne mogu nazvati mjesečnicom jer imam jako slabo
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:31   #52
Vaginalno krvarenje već 2 tjedna

Ne znam gdje da postavim ovu temu nek me moderator preusmjeri ako treba Dakle dobila sam menstruaciju 1.3 trajala je 5 dana...bolovi srednji...i 21.3 sam opet prokrvarila i krvarim dosad..krvarenje je lagano svaki dan i bezbolno...jedan dan je bilo jače i obilnije sad je opet lagano...znam da moram kod ginekologa ali čekam svoju ginekologicu da se vrati s bolovanja idući tjedan Koji bi sve uzroci mogli biti?inače ovo mi je iznimno stresno razdoblje može li to imati ikakve veze??
__________________
I'm one of those regular weird people ;)))
_Malena_ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.04.2011., 19:40   #53
pomozite??
__________________
I'm one of those regular weird people ;)))
_Malena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:20   #54
Ne možemo ti dati bolji savjet nego da se što prije javiš ginekologu i da napraviš UZV. Teško je ovako pogađati koji bi uzrok mogao biti, može biti hormonalni disbalans, može biti cista... tko zna.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:02   #55
Nizak progesteron se može malo povisiti i hormonskim kremama, pa mi se to krvaranje smanjilo tj. gotovo nestalo.
Načučivala sam PRO GEST hormonsku kremu izvana, jer navodno nije sintetski nego iz neke biljke. Korištenje krema u kojima je sintetski progesteron moze pridonijeti karcinomu. Pomoglo je već nakon mjesec dana korištenja, ja sam koristila 2 tjedna, 2 tjedna pauza, ovisi o problemu.

Više se ne sjećam kako sam ja zaključila da je to probojno krvaranje posljedica niskog progesterona, negdje na netu sam to proučila (a sjećam se da kad sam davno vadila hormone doista jest bilo tako)....molim guglajte prije nego se oslonite na moje preporuke ali sjećam se da sam dobro bila istrazila temu

vama koje zelite ostat trudne, a imate nizak pogesteron, to izaziva spontane pobačaje. E, sad, ne bi da na svoju ruku kremama povećavate progesteron jer je pitanje kako to utječe na plod a i ako ju naglo presatnete koristit, a trudne se, može biti rizično za opstanak ploda. OPREZNO
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:06   #56
@mislim da razlog krvarenja mogu biti ili nizak progesteron (ostali hormon) ili spolna bolest. Narano, ako nije neki tumor i sl. Drugog nema.

Dakle, trebate isključiti i spolne bolesti, posebno klamidiju, tako da napravite sve moguće briseve, papa je nedovoljan za to.
activia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 21:47   #57
u subotu mi je bila ovulacija mm i ja nismo baš pazili taj dan... ali od nedjelje sam počela krvariti i to do danas ne prestaje trebam dobit tek 17. Sad sam bila u bolnici i doktor mi je doslovno rekao da nezna što mi je... Vadili su mi krv sve je uredu, beta mi je 0.3,
nikada mi se tako što nije dogodilo, a doktor nema blage kaj mi je....
Saarah26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 20:51   #58
danas sam na kraju otišla kod stare ginićke jer mi nema druge. i tak.
prvo je bila bahata, pa samo onda i ja bila bahata , a nakon toga smo si fino popričale

rekla mi je da mi je endometrij stanjen, svega 3 do 4 mm, a da bi mi dabruston (kako se već zove) djelovao, mora biti najmanje 5mm.. pa mi je rekla da će mi ga ipak dati, čisto da vidimo hoće uspjet, ako ne uspije, šalje me u petrovu kod profesorice pavičić na kompletnu analizu hormona i još nešto..

lijevi jajnik mi je malo povećan, desni mi je bliže maternici. multicistički su, ali ona nemože potvrditi da su i policistički.

kad mi je radili bris da vidi jel imam gljivice i kad me ultrazvučnu gledala umirala sam od bolova. pa se opet tu potegnula priča kako je problem u meni (a ne u činjenici da je ona nježna kao slon, a mene općenito bilo kakav seksualni odnos boli ). na kraju je zaključila kako mi je maternica prema iza i kako me zato odnosi bole.. jupi jej

dala mi je vaginalete jer imam upalu mjehura (3 dana po jednu).

i to je to.. jedina opcija mi je hormonska kontracepcija koja meni nikako ne paše. i moš me jebat.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 15:38   #59
Molim savjet. Pijem cilest godinu i pol, dosada je sve bilo u redu, uvijek u isto vrijeme pijem, jučer sam primjetila smeđi iscjedak, da bi danas vec bilo crveno, ali ne obilno. Za 9 dana trebam dobiti. Jel se kome slično desilo? Trebam li se zabrinuti?
Sun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 15:57   #60
Quote:
Sun1 kaže: Pogledaj post
Molim savjet. Pijem cilest godinu i pol, dosada je sve bilo u redu, uvijek u isto vrijeme pijem, jučer sam primjetila smeđi iscjedak, da bi danas vec bilo crveno, ali ne obilno. Za 9 dana trebam dobiti. Jel se kome slično desilo? Trebam li se zabrinuti?
Skoro pa identična situacija kod mene, pijem yaz godinu i pol,i jučer mi je počeo smeđi iscjedak,a trebam dobiti menstruaciju za 4 dana tek(uvijek je točna kao vurica na kontracepcijskim).
Pret.da nije ništa strašno,ali mi se svakakve misli motaju po glavi(od trudnoće do bolesti),pa pls neki savjet/odgovor
helly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.