Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2004., 16:04   #1
Popović vs. Berber

provokacija ili ne... nije ni bitno
traži se samo da ako hoćete i imate "hrabrosti" izaberete i argumentirate svoj izbor.

p.s argumentacija ne treba biti likovna ali tipa "jer mi se više sviđa, a o ukusima bla bla..."

odmah da napomenem... "oba su mi super može", ali očekuje se onda prepis iz najmanje 9 kataloga za svakoga + obrazloženje, rasprava, zakljucak i popis literature
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 16:37   #2
Od mene neces dobiti nikakav popis, iako izabirem obojicu jer je to zaista ''jer mi se obojica svidjaju''.

Iako doduse na potpuno razlicite nacine.

(stvarno si prave odabrao btw, obojica su isproducirani do bola)

Popovic je puno ozbiljniji u svojim temama i izvedbi koliko mi se cini, jasnije prezentira emociju ili sliku (ovdje ne govorim doslovno o slici vec o onoj slici koju ti kao promatrac dobivas, dakle u neku ruku impresiji. Mracniji je od Berbera koji je sav u nekom svom filmu pozlacenih lica i dalekih nestvarnih kocija, kao sto sam jednom prilikom napisala, podsjeca me na neku kutijicu iz djetinjstva koja sa sobom donosi magicna sjecanja na daleku i toplu proslost.
Popovic je suroviji, direktniji, bezobrazniji, makabristican.

Ali obojica imaju tu jednu sanjivu crtu, koja mi je iznimno draga.

Ali, znas kako se kaze, degustibus non disputare...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 08:20   #3
Berber sam za sebe kaže da je "mali crtač za dućan..." , pa je to prije više godina jedan maliciozni kritičar iskoristio, te preuzeo i potpisao, odlučivši smaknuti Berbera sa pijedestala "hit" crtača grafičara ...

(Imam dvije Berberove "kombinovane tehnike" (dar))

Popović je talentiraniji crtač, nije za dućan već za široke zidine velikih izložbenih prostora...

Berber bi bio McArtney a Popović Jagger..!
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 14:14   #4
McCartney?

a di si Lovejoy ptico, zakuris frku pa se ne vracas...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 19:23   #5
darincice, sreco, ti znas da ja sa margina samo promatram i cekam da iskalim svoju zlobu nad nevinima

ali ok... valjda se ocekuje da ja izaberem, a vi samo recite dali imam dobre zakljucke...

kof! kof!

Popović...hm, da... zasto bi izabrao njega?...
covjek je vratio lijepotu klasicnog crteza i ucinio ga modernim, svojom fimo crtackom cipkom gradi formu u prostoru tj. njega ne ogranicava samo format, vec taj nosioc (papir, platno itd.) postaje sastavni dio koji obuzima i prostor oko sebe te finocom kao da ispunjava i i sublimira sve oko sebe
isto tako i bojom kroz crtez gradi sliku, gdje u potpunosti iskoristava svoje veliku crtacku virtuoznost, ali i svojim, tek primjetnim i, usudio bih se reci, delikatnim intervencijama puca na nasu posvijest, jer ako se upustimo u djelo mozemo to otkriti iako ne razumijemo u cemu je stvar... (nesto kao kad greda ima mali otklon od 90 stup., ali se cini okomitom...znamo da nesto ima pomak ali nam je nedokuciv razlog - ovo je naravno apsolutno banalan primjer neusporediv sa finocom kojom barata Popović, ali njegov filing kojim to radi ttj. kojim nas pomalo i provocira nije moguce slikovito opisati...to se moze samo slikom)

Berber...gdje li samo poceti?
da li poceti od sanjivosti koju gradi iz mraka, svojom lepezom bogatih i uravnoteženih poteza kada izvlaci svijetlo i daje mu potpuno novu matrijalnost, tj dematrijalizira a izgradije ili to kako svojim izborom motiva kojim spaja na prvi pogled banalne stvari, ali dubljim pogledom otkivamo logicno u nelogicnom... ovo mozda zvuci glupo ali kako drugacije reci cijeli splet koji obicne stvari dize u nebeske...to naravno se veze s onim prvo receno

i Popovic i Berber svoju umjetnost temelje na klasici ali dok jedan "gradi" drugi "rusi" tj. Popovic paucinom stvara objekte koji posezu u prostor dok Berber od objekata stvara paucinu i koja pocinje egzistirati u svom paralelnom, nama tek na trenutke dohvatljivom svijetu

...biram
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2004., 05:48   #6
...biraš Bosnera, njegovog najboljeg učenika...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.