Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 06:40   #2701
jutro.
pisala sam svoju priču s carskog, sve u svemu, kad razmišljam što i kako s drugom bebom, neznam, možda bih radije prirodno, ipak je to operacija, anestezija, već imam zvrkušu doma, kako preživjet oporavak.. ma ustvari nije mi ni nakon prvog bilo teško, već navedeno, teško mi se bilo na bok smjestiti, kihat, smijat se, puno sam provodila vremena u sjedećem položaju na stolici jer drukčije nisam mogla/znala naći položaj u kojem bi mala sisala. neznam ni sama. ako budem išla na carski, rado bih da ga ne prespavam ovaj puta, isprva mi se činilo sablasno bit budan dok kopaju po tebi, sad bi rado to sve čula, i odmah vidjela svoju bebu.
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 06:57   #2702
Ja sam prvu curicu rodila carskim rezom,drugu vaginalno...

nakon carskog 5 dan sam se skroz oporavila i zaboravila da sam rodila , a nakon vaginalnog trebalo mi je dva tjedna da uopće mogu normalno sjest,mjesec dana mi je trebalo da dođem u normalu...

tako da je to individualna stvar.
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 07:02   #2703
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
a kakva je otprilike ta bol koju treba pregristi?

i koliko analgetici pomognu?
kad dobiješ bebu ,zaboraviš na bilo koju bol,kad ju recimo trebaš dignut da podrigne ili kad zaplače..jednostavno niš ne osjećaš.

Rodila sam u Petrovoj i treći dan su me prebacili sa intezivne i tamo si sama s bebom, nemaš vremena više razmišljat što te boli...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 08:56   #2704
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post
kad dobiješ bebu ,zaboraviš na bilo koju bol,kad ju recimo trebaš dignut da podrigne ili kad zaplače..jednostavno niš ne osjećaš.
Upravo tako!
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:00   #2705
Meni je moj carsko ostao u ružnom sjećanju, nakon 12 sati mučenja, išla sam na hitan carski, kad sam se probudila, zbog gužve u bolnici sam nakon par sati bila premještena sa intenzivne u sobu sa ostalim rodiljama.Dobila 2 vrećice krvi, 2 infuzije. Tjerali me da se šećem nekih 16 sati nakon carskog da ne bih dobila trombozu, a jedva sam se ustala sa onih visokih kreveta u Vinogradskoj.

E sad, nešto me kopka, jeste li vi cure, koj ste rodile na carski dobile poslije one štrample protiv tromboze?
Nasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:32   #2706
gdje se te štrample dobivaju?
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 10:24   #2707
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Evo cure da vas malo utješim, ja sam rodila na carski. Bio je hladni carski zbog zadka i ujedno i hitan zbog nekih drugih zdravstvenih problema.
možeš li mi ti odgovoriti na moj raniji post:
Quote:
imam pitanje za cure koje su bile na PLANIRANOM carskom. znači bez trudova, bez početka poroda.

što je s vodenjakom?
da li se prokida:
1. na stolu (ginekološkom) prilikom pregleda dok još porod (operacija) nije počela
2. na stolu nakon spinalne (dok već ležiš i sve je već počelo)
3, ili ta voda curi kad doktor napravi raz da izvadi bebu?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 10:29   #2708
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
evo, ja danas obavila sve pretrage u 15 min (krv, urin i ekg). ok, malo sam se progurala na vađenju krvi (da ne bi 39 tjedana trudna čekala u redu! ), al da me netko zadržao u bolnici zbog takve pizdarije od pretraga mislim da bih prošvikala!
super da si mogla to riješiti ambulantno. ja sam prošlo ljeto prije laparaskopije morala doći dan prije u bolnicu da mi oni naprave sve te pretrage (tad je bila opća anestezija).
carski mi je bio hitan sa spinalnom i nisam nikakve pretrage prije radila, osim uobičajenih trudničkih!

zanima me kako će bit ovaj put jer večer prije laparaskopije su mi radili pripremu - te pretrage, klistir... i sve ostalo. kad je planirani carski da li se to isto radi dan prije? zna li netko?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:16   #2709
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
možeš li mi ti odgovoriti na moj raniji post:
Ja sam ti rodila pod općom anastezijom. Nisam imala hrabrosti za spinalnu. Došla sam u operacijsku, pripremili su me, stavili kateter i uspavali. Ja ti ništa ne znam što se događalo za vrijeme poroda, a pogotovo što je bilo s vodenjakom. Možda da pitaš nekoga tko je rodio pod spinalnoj.

EDIT. Dan prije su mi napravili ultrazvuk bebe, izvadili krv, vagali me i napravili neke druge preglede vezane uz bubreg jer sam s njim imala problema, a ujutro sam išla na klistir i to je to. E da i gledali su mi otkucaje srca bebe.

Zadnje uređivanje *SunceMojeMalo* : 09.09.2011. at 12:22.
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:27   #2710
Quote:
Nasja kaže: Pogledaj post
Meni je moj carsko ostao u ružnom sjećanju, nakon 12 sati mučenja, išla sam na hitan carski, kad sam se probudila, zbog gužve u bolnici sam nakon par sati bila premještena sa intenzivne u sobu sa ostalim rodiljama.Dobila 2 vrećice krvi, 2 infuzije. Tjerali me da se šećem nekih 16 sati nakon carskog da ne bih dobila trombozu, a jedva sam se ustala sa onih visokih kreveta u Vinogradskoj.

E sad, nešto me kopka, jeste li vi cure, koj ste rodile na carski dobile poslije one štrample protiv tromboze?
Sorry, što su to štrample?
Ja sam svaki dan protiv tromboze dobivala u rame inekciju i znam da je jako pekla. Sestre su mi rekle da je zovu pčelica jer kao dosta peče.
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:03   #2711
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Sorry, što su to štrample?
Ja sam svaki dan protiv tromboze dobivala u rame inekciju i znam da je jako pekla. Sestre su mi rekle da je zovu pčelica jer kao dosta peče.
Hm...i ja sam dobivala neke injekcije svaki dan, ali sam mislila da je to za stiskanje maternice...možda sam krivo razumjela nešto

A te štrample ti izgedaju kao tajice, bjele su boje i onako dosta "guste", barem sam tako vidjela na drugim ženama koje su rodile na carski.
Nasja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 18:08   #2712
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Sorry, što su to štrample?
Ja sam svaki dan protiv tromboze dobivala u rame inekciju i znam da je jako pekla. Sestre su mi rekle da je zovu pčelica jer kao dosta peče.
Joj,da, to peče k'o ludo. Mislim da se prima 5 dana. U Petrovoj su davali Clexane.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:37   #2713
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
super da si mogla to riješiti ambulantno. ja sam prošlo ljeto prije laparaskopije morala doći dan prije u bolnicu da mi oni naprave sve te pretrage (tad je bila opća anestezija).
carski mi je bio hitan sa spinalnom i nisam nikakve pretrage prije radila, osim uobičajenih trudničkih!

zanima me kako će bit ovaj put jer večer prije laparaskopije su mi radili pripremu - te pretrage, klistir... i sve ostalo. kad je planirani carski da li se to isto radi dan prije? zna li netko?
ja nemam pojma kak ide al cu znat za 10 dana jel idem na pregled pa se raspitam, pa ako nitko do tada nista ne odgovori javim ti
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:01   #2714
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
što s vodenjakom?
pitala sam danas doktora na kontroli, pa evo s obzirom da nitko nije odgovorio napisat ću što mi je rekao ako će još nekoga zanimati.

plodna voda izlazi kroz rupicu kad carski počne, kad već zareže, nema bušenja vaginalno unaprijed.

dobila sam i termin za carski. dan prije moram doć u bolnicu i sutra dan će radit carski. dobila sam i listu s nalazima koje moram donjeti.
znači planirani carski mi je zakazao s 39+2!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 12:17   #2715
Hm...ja sam rodila na carski al nikakve inekcije osim voltarena u guzu nisam dobila.i nisam niti štrample dobila..
Meni su na pregledu probili plodnu vodu, mučili me cili dan dripom i svačim a onda tek uspavali tako da neman pojma šta je dalje bilo.Na intenzivnoj san cili dan prospavala a sama sam već drugi dan šetala do posjeta. Meni je najgori bija kašalj kao nuspojava anestezije..uužas!
znači imala sam hitan carski, al rez je tako malen da se sad nakon 2 god skoro i ne vidi,i super me valjda sašilo.. mene nije bolilo tako strašno uopće, mogla sam već 4-5 dan skoro sve normalno.
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough

Zadnje uređivanje crnka st : 15.09.2011. at 12:22.
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 00:07   #2716
Mene je strah tog puknuća maternice ako mi 2. porod bude vaginalni.meni su poznanici nakon 3 carskog nekidan odmah podvezali jajnike
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 08:23   #2717
drage moje, evo da vam se i ja pridružim ...imala sam tri carska u pet ipol godina..... pa ako nekome treba savjet ili nešto drugo neka pita
dobro sam se osjećala poslije sva tri al mi je nekako prvi bio najteži jer sam ipak završila na carskom nakon 20ak sati mučenja....i nisu me ni podvezali nakon trećeg jer kažu da sam mlada...hahahha
i da nisam rodila u zagrebu nego u zadru..
pozzzzz

svaki je imao svoju priču, meni je psihički možda bilo najteže treći put, al samo prije jer mi je bila mala razlika između pa sam bila baš u strahu i bojala sam se kako će završiti al sad kad gledam kako je bilo i što se sve desilo na kraju sam bila odlična....
__________________
˝ Kada bi svi oni koji loše pričaju o meni, znali što ja točno mislim o njima onda bi me još i više mrzili.˝
koka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 23:32   #2718
Quote:
koka26 kaže: Pogledaj post
drage moje, evo da vam se i ja pridružim ...imala sam tri carska u pet ipol godina..... pa ako nekome treba savjet ili nešto drugo neka pita
dobro sam se osjećala poslije sva tri al mi je nekako prvi bio najteži jer sam ipak završila na carskom nakon 20ak sati mučenja....i nisu me ni podvezali nakon trećeg jer kažu da sam mlada...hahahha
i da nisam rodila u zagrebu nego u zadru..
pozzzzz

svaki je imao svoju priču, meni je psihički možda bilo najteže treći put, al samo prije jer mi je bila mala razlika između pa sam bila baš u strahu i bojala sam se kako će završiti al sad kad gledam kako je bilo i što se sve desilo na kraju sam bila odlična....
a zašto si 2. put morala na carski?
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 13:54   #2719
evo mi stigli jučer doma nakon carskog na sv. Duhu.
sve je prošlo ok.

imam pitanje? u bolnici su mi davali analgin protiv bolova a meni se te tablete čine poprilično jake. danas me rez boli i popila bi neku tabletu za bolove a neznam što smijem? dojim!

help!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 15:13   #2720
Smiješ paracetamol, mislim da možeš uzeti 1000 mg odjednom (obično se prodaje u tabletama od 500 mg) ali svakako pazi da ne pređeš ukupnu dnevnu dozu od 4000 mg. Znači maksimalno dvije tablete od 500 mg svakih 6 sati. Za ostalo ipak pitaj doktora.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.