Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 18:30   #901
Quote:
AntriX kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me kako da opet aktiviram svoj account na postani student. Izgubio sam PIN, TAN i username.
Sigurno ima neka opcija da dobiješ podatke natrag. Sad ja ne znam točno, najbolje je njih kontaktirati.

Quote:
Je li imam status redovnog studenta ili ne?
Imaš.

Quote:
Jesam li oslobođen plaćanja narednih godina ako ostvarim pune ECTS bodove?
Da.

Quote:
Također me zanima je li još vrijedi isto pravilo kao i prije 2 godine da prijava fakulteta na postani student traje do početka 7. mjeseca.
Koliko ja znam da, ali i ja sam se tad upisivala pa nisam sigurna.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 20:38   #902
Strojarstvo, Split -> Mostar

Pozdrav ekipa, sorry ako je pitanje vec postavljeno bilo, ali jako puno toga je napisano pa nisam citao sve..

Zanima me je li se moguce prebaciti sada nakon prvog semestra sa strojarstva u Splitu, na strojarstvo u Mostaru?
I ako jest, jel mozda netko od vas zna po kojem principu to ide?
bijelidrogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 00:28   #903
Pozdrav,zanima me kako funkcionira prebacivanje sa istog faksa u drugi grad.

Studiram Građevinu u Splitu(prva god.) i zanima me mogu li upisati drugu godinu u Zagrebu i kako to funkcionira? Moram li poloziti sve predmete s prve godine ili ne? Hvala!
MaRJuR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 00:03   #904
Quote:
AntriX kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me kako da opet aktiviram svoj account na postani student. Izgubio sam PIN, TAN i username..
trebalo bi na stranici postani student postojati opcija da ti putem sms-a pošalju nove lozinke, tako sam ja kad sam upisivao svoj drugi faks pred godinu i pol.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:22   #905
Pozdrav! Studiram informatiku na Sveučilištu u Puli, prva sam godina i zanima me ima li itko iskustva s prebacivanjem na informatiku ili bilo koji srodni smjer u Rijeci, Zagrebu ili Osijeku? Što je sve potrebno kako bih se prebacila, kolika je razlika predmeta, koji bi mi izbor bio najbolji i slično? Hvala!
insomniaxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 17:39   #906
Anglistika u Rijeci - zna li netko išta o upisu diplomskog na anglistici nakon završenog neistovrsnog preddiplomskog (kroatistike). Na stranici anglistike napisali su popis razlikovnih ispita, ali ne znam kako to funkcionira, trebam li onda tu razlikovnu godinu biti u rijeci prisutna na predavanjima iz tih predmeta s preddiplomskog, ili samo polažem?

Svaka info dobrodošla, tnx !
joy division7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 23:01   #907
Ima li tko iskustva sa prebacivanjem na FER sa srodnog sveucilisnog studija?
Druga sam godina srodnog studija (preddiplomski), i bio bih jako zahvalan ako tko moze podijeliti iskustvo - Je li problem upasti na diplomski? Moze li se prebaciti na trecu godinu? Kako ide s placanjem? Treba li se u tom slucaju pisati razredbeni ispit za diplomski studij?
unknown_ID is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 22:32   #908
Pozdrav svima! Ne mogu ovdje pronaci, sto ako se ispisem s fakulteta? gubim li pravo redovnog studiranja? prema tome, ako mjenjam faks, prijavim se preko postani student na ljetnom roku, i upadnem na zeljeni faks, kako cu onda obaviti taj 'prijelaz' jer se moram ispisati sa sadasnjeg kako bi se upisala u novi, ako me razumijete
CrvenaSb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 19:03   #909
Quote:
CrvenaSb kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ne mogu ovdje pronaci, sto ako se ispisem s fakulteta? gubim li pravo redovnog studiranja? prema tome, ako mjenjam faks, prijavim se preko postani student na ljetnom roku, i upadnem na zeljeni faks, kako cu onda obaviti taj 'prijelaz' jer se moram ispisati sa sadasnjeg kako bi se upisala u novi, ako me razumijete
da. ispisom s fakulteta se gubi pravo studiranja skupa s ostalim studentskim pravima: iksica, zdravstveno osiguranje, student servis - sve to gubiš. na ispisu dobiješ natrag papire, svjedodžbe iz srednje i s mature.

zatim se moraš ponovno preko postani-student prijaviti za drugi fakultet i u slučaju upisa dođeš sa svim papirima (koje si dobila s ispisom fakulteta) da se upišeš na drugi željeni faks.

s tim da računaj da ćeš tu godinu plaćati budući da si se s prijašnjeg fakulteta ispisala. sad koliko, reći će ti na upisu za novi faks. kad sam se ja na taj način prebacivao, morao sam odmah platiti pola školarine (2700 od sveukupnih 5400, odnosno tu negdje, svaki faks ima drugu cijenu godine). ali kako sam upisao redovno i položio prvu godinu sa svim uvjetima za upis u drugu, dalje ne moram plaćati ukoliko i dalje sve polažem.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:50   #910
Pozdrav! Zelim se prebaciti s predškolskog izvanrednog u SB na predškolski u Puli. Zvala sam referadu i kazu da mogu pisati zamolbu, ali da mi je najbolje upisati ponovno od prve godine
moze neki savjet?
LolaLeLann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 21:28   #911
Studiram na jednom fakultetu i zelio bih se prebacit na drugi, koji nema veze sa ovim.
Znaci da bi se upisao na ovaj drugi trebam se ispisat sa prvog kako bi dobio sve one papire sa mature i to, jel tako?
Ali u isto vrijeme radim preko student servisa i zelio bih nastavit cijelo ljeto, tako da je moje pitanje mogu li izvest taj manevar (prebacivanje na drugi fax) i svejedno radit preko student servisa???
dama-salama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:39   #912
Kad dođu upisi, ispišeš se s ovog, upišeš novi, uzmeš potvrdu da si upisan i da si student i ideš na student servis raditi.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:19   #913
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Kad dođu upisi, ispišeš se s ovog, upišeš novi, uzmeš potvrdu da si upisan i da si student i ideš na student servis raditi.
samo kaj je problem da s novim faksom možeš raditi tek od rujna ili listopada. odnosno prvoupisane na novi faks ne mogu vrijediti prava za istu godinu. to vrijedi za studentski centar. zdravstveno i ostala prava vrijede od upisa na novi faks.

tako da ako se ispiše s jednog faksa na ljeto, neće moć radit preko sc-a prije rujna.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:33   #914
Pozdrav, prva sam godina anglistike i rusistike u Zadru, ali htio bih se prebaciti na FFZG na jesen. Malo sam istrazivao i nasao natjecaj na njihovim stranicama i tamo piše da student mora imat "minimalan prosjek 4.0 iz predmeta struke". E sad, jel to znaci da ja i na anglistici i na rusistici moram imat prosjek makar 4.0 ili se to odnosi na ukupan prosjek ocjena na kraju godine iz svih predmeta. Hvala unaprijed
matejg96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:16   #915
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
samo kaj je problem da s novim faksom možeš raditi tek od rujna ili listopada. odnosno prvoupisane na novi faks ne mogu vrijediti prava za istu godinu. to vrijedi za studentski centar. zdravstveno i ostala prava vrijede od upisa na novi faks.

tako da ako se ispiše s jednog faksa na ljeto, neće moć radit preko sc-a prije rujna.
Aha to nisam znala, dobro da si napomenuo
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:36   #916
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Aha to nisam znala, dobro da si napomenuo
s tim da smo imali dodatnu raspravu na https://www.forum.hr/showthread.php?t=101430&page=83

ja znam samo kaj mi je rekao čovjek u sc-u kod mene, ak neko ima drugačija iskustva, može se i raspitat...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 19:58   #917
Bok ekipa,

je li se prebacivao tko sa gradevinskog fakulteta u zagrebu na gradevinski fakultet u osijeku?
Tess26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:01   #918
pozdrav

zanima me općenito - dopuštaju li fakulteti prebacivanje na drugi fakultet nakon npr. završene 1.godine diplomskog?

dakle, zavrsi se redovno 1.godina diplomskog i onda se zadnja godina (2.diplomskog) nastavi na drugom fakultetu.

Naravno, uz uvjet da su fakulteti srodni.
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 13:48   #919
Quote:
CBGB kaže: Pogledaj post
pozdrav

zanima me općenito - dopuštaju li fakulteti prebacivanje na drugi fakultet nakon npr. završene 1.godine diplomskog?

dakle, zavrsi se redovno 1.godina diplomskog i onda se zadnja godina (2.diplomskog) nastavi na drugom fakultetu.

Naravno, uz uvjet da su fakulteti srodni.
Mislim da nigdje nema prebacivanja na završnu godinu.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:13   #920
dakle samo nakon zavrsene tri godine?
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.