Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2008., 16:55   #81
Pogledala sam film i dobar mi je. Nije to nikakvo remek djelo već film za publiku koja voli sladunjave priče koje im podignu raspoloženje. Pročitala sam i knjige, puno je toga izostavljeno u filmu i baš mi nije jasno kako će netko razumijeti ostale nastavke filma ako nije pročitao knjige.
demien7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 21:55   #82
knjigu nisan čitala (još ću razmislit o tome) a film mi je onako,malo čudan....u biti je dobra priča i ideja koja je mogla bit puno PUNO bolje realizirana.fali mi više akcije,krvi (ipak je priča o vampirima) a najgora stavka su mi njih dvoje - PRE njunjavo iliti sladunjavo i klišeizirano - baš zbog toga mi je film više za teenagerice ... (kad je triba past kiss su se sve curice ushihotale...ajme )
svi glumci su mi ok,osim ove glavne koja mi se ne sviđa-nekako mi je to bzvz odglumila,hladno...ne znan
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 23:40   #83
Cool ljubavna priča! Želim vidjeti nastavak!

P.S. Glavna glumica je odlična!
IV-FY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 02:54   #84
Quote:
IV-FY kaže: Pogledaj post
P.S. Glavna glumica je odlična!
mora da misliš na izgled
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 08:50   #85
Apsolutni proljev od filma, iako sam mislio da znam što me čeka bilo je još gore. Tree Hill/Buffy+my chemical romance izgled. Drek kakvog dugo nisam vidio
__________________
Question everything, everyone, everywhere
Mithrandir0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 12:37   #86
Pročitala sam knjige,pogledala film,i mogu reći da je film ok.Mislim,knjiga je uvijek bolja od filma,ali i nisam puno očekivala od filma kad sam vidjela tko će ga režirat.U knjizi ima toliko bitnih djelova koje su jednostavno izostavili,Cullenovi se pojavljuju valjda svega 10 min u filmu što je glupo.Alice mi je inače jedan od dražih likova,ali ne razumijem od kud će se stvorit prijateljstvo između nje i Belle kad je lik jednostavno zapostavljen,kao i većina njih.Sporedni glumci su praktički statisti.Charlie mi je bio odličan,Edward mi je postao dobar tek na polovici filma,a Bella...Ženska je bila totalno hladna i drvena,isto kao i Jasper sa svojim facama.Njegov lik su totalno uništili,i šta je s njegovim sposobnostima?Sve u svemu,nije film loš,ima dobrih trenutaka,ali jednostavno je sve ispremiješano,nepovezano,u početku presporo,na kraju prebrzo.Mogli su snimit dobar film,ali su ga uništili jadnim režiranjem.
anabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 12:42   #87
Slažem se...
Film je užasno površno napravljen
Najbitniji djelovi si skroz zapostavljeni

Ugl film mi je pljuga teška
Wiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:44   #88
Catherine Hardwicke je pljuga teška. Iz 2. gledanja sam baš "brojala propuste" i previše ih je. Jako malo scena iz knjige uistinu preneseno na film. Ok, nije bio veliki budžet, ali mogla je scene odraditi bolje. Npr. Bella's Lullaby pada na pamet. Drago mi je da su je zamijenili, veselim se Weitzovoj viziji New Moon-a.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:50   #89
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
film mi se svidio, al nije ništa prema knjizi
žalim ljude koji će samo film pogledat jer u knjizi je toliko toga opisano što se u filmu nije moglo vidit
glavna glumica je k-o-m-a, mislim da je svim fanovima uništila Bellu, tako je hladnokrvno odglumila, bez trunke emocija, sa kiselim facama, i kolko sam ja vidjela, nasmješila se samo pred kraj ( i to, naravno, na silu)
ugl, zaključak- moglo je i bolje
s tim se u potpunosti slažem-ta glavna bellina osobina je da pokazuje osjećaje..a ovo u filmu-da nije izjavila daa je zaljubljena u edwarda brijem da publika koja nije pročitala knjigu to ne bi ni shvatila
definitivno je bolja knjiga.
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:57   #90
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
ovak, danas sam gledala film, bio je na skrivenoj pretpremijeri u Cinestaru i jedino što mogu reć o filmu je da je PRELOŠ, ljubitelji knjige će se grdno razočarati jer je pola toga bitnoga izostavljeno ili promijenjeno, glumci su zaljubljeni jedno u drugo koliko i ja u mokru krpu, njihovo "blijedilo" je toliko naglašeno šminkom da izgledaju kao da su glavu gurnuli u brašno..o našminkanim usnama glavnog glumca neću ni pričati

bez ikakve dinamike, ikakvih zanimljivih scena, bilokakvog humora, razvučen i dosadan, jedva sam čekala da odem doma.

a VRHUNAC filma mi je scena u kantini gdje se vide obješene zastave raznih država i oni imaju jugoslavensku zastavu!!! samo da se zna, film se dešava u sadašnjem vremenu. katastrofa.

inače, baš danas sam čitala da redateljica neće biti prisutna na snimanju nastavaka zbog jako jako jako loših kritika na račun filma.
ha ha ha brašno...definitivno potpisujem...i žao mi je zbog toga jer sam očarana knjigom...a hebiga e a ovo za zastavu ću baš provjerit kad ću opet gledat film
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:05   #91
po meni je film ok zahvaljujući prvenstveno komadima! zato ću ga i pogledat ponovo, ali u usporedbi s knjigom je kamilica. također se pitam na koju će foru snimat nastavke ako su toliko toga bitnog ovdje izostavili?? mislim da će onima koji nisu čitali knjigu dosta toga biti ko grom iz vedra neba i totalno neočekivano i nepovezano.
po meni su trebali uvrstiti i scenu sa krvnim grupama (vježbe iz biologije-knjiga)...ali dobro, ajd...
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 20:12   #92
koja je shema s krvnim grupama? za nas koji nismo citali
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:43   #93
Quote:
nokturno kaže: Pogledaj post
po meni je film ok zahvaljujući prvenstveno komadima! zato ću ga i pogledat ponovo, ali u usporedbi s knjigom je kamilica. također se pitam na koju će foru snimat nastavke ako su toliko toga bitnog ovdje izostavili?? mislim da će onima koji nisu čitali knjigu dosta toga biti ko grom iz vedra neba i totalno neočekivano i nepovezano.
po meni su trebali uvrstiti i scenu sa krvnim grupama (vježbe iz biologije-knjiga)...ali dobro, ajd...
iskreno, meni u filmu nitko nije zgodan možda malo edward, al ne u filmu, nego uživo, u filmu je kao neki gay našminkani vampirko.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:00   #94
Evo ja danas skinula taj film i htjela bih ga pogledat, al nemam titl (divX) i stvarno ga nigdje ne mogu naći, pa ak mi neko može pomoći...
xdaisyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:46   #95
eo pogledala sam film, i pošto su mi se knjige svidjele, svidio mi se i film. istina, neke scene su izostavljene (baš mi je žao za onu kad se bella sruši pod biologijom zbog krvi), ali sve u svemu film mi je skroz dobar, namjeravam ga još par puta pogledat. glumci su mi super odabrani, odlična kemija među njima i super mi je šta bella nije neka cmoljava ko u knjizi,a ni edward. alice, emmet, jasper i rosalie su mi odlični, u početku sam mislila da će rosalie bit bzvz ali stvarno je super. najbolja scena mi je ona kad igraju bejzbol, i odlična muzika u pozadini, općenito odličan soundtrack za film!
__________________
Ali postoji stablo - od mnogih, jedno- jedno polje koje sam gledao: oboje govore o nečemu čega više nema...
Niki2710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:18   #96
Za taj film bi se morala izmisliti nova oznaka "Zabranjeno za starije od 14 godina".
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:38   #97
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
koja je shema s krvnim grupama? za nas koji nismo citali
Svake godine se obavi taj "blood typing" na satu bio, da se odrede krvne grupe kao dio nastave. I sad, Edward naravno taj dan markira, sjedi u autu i vidi Mikea kako drži onesviještenu Bellu na podu. Naravno, on izleti iz auta i dođe do nje i pita što je (misli da joj je Mike nešto napravio). I kad mu Mike kaže, ovaj se sav ustrtari, da kako će sad kad je krv vani, a privlači ga sam miris Belle. Ispadne da se nije ni stigla ubosti i on ju primi u ruke i odnese do bolnice. Sloppy i sappy, ali ono, po meni je to prijeloman trenutak njihove veze. Ali whatever, za CH očito nebitno. Isto, Jasper = totalno zanemaren lik. Jackson je bio dobar, ali jbt, njegovu (zanimljivu) backstory nisu ni dotakli. Meadow scena jako loše izvedena. On ju tamo odvede jer je to njegovo najljepše mjesto, a ovdje dođu do nje tako da ona ljutito odjuri u šumu i on dođe za njom. Huh. Alice i Bella. u 2.dijelu je njihovo prijateljstvo zapravo okosnica odnosa s Edwardom. I kako će to izgraditi kad nisu njima dvjema dali nijednu takvu scenu. Samo su valjda mislili dati temelj s onim komentarom "Don't worry, Bella and I will be great friends." Koma.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:39   #98
gledala jučer

začuđena količinom teen dječaraca koje su njihove frendice/curice uspjele dovuć. čestitke curicama! malo me smetalo što se svakih 5min neki dječarac prešetavao jer kao "ide na wc" a zapravo mu bed gledat lubavne scene s "frendicom" jer ima 11 godina i još nije into girls

također, zahvalila bi pijanom tipu koji je sjedio ispred nas. uvećao si mi doživljav filma kao što nikad nećeš znati također fala frendici pored mene koja je vikala "i ja biiiiii! meni treba ljubavi!"

s time polako prelazimo na kritiku filma jer ja nisam baš uspjela ubrat tu neku "ljubav" između glavnih likova, požudu da, al kako smo zaključili nakon filma; PA ONI IMAJU SAMO 17!
pošto sam očekivala emo film, ne kužim di je izostala karakterizacija glavne junjakinje kolko sam ja skužila ona ima; dobar odnos s majkom, super tatu koji se ne uplita u njen život i radi sve za svoju malu ćercu, nije ni predebela ni premršava, ni preglupa ni genijalka, u novu škole se instantno uklopila, našla ekipicu, frajera...ne berem njezin "križ koji mora nositi"

oke, recimo da je to to što je zaljubljena u tipa koji je eto vampir. ni tu baš ne vidim neki životni problem jer em ju on neće popapat, em se sviđa njegovoj obitelji, em je njezin tata ok s njihovom vezom, vampir ne umire na danjoj svjetlosti elem mogu skakutat po cvjećem prekrivenim livadama i uživat u rađanju novog dana iliti zori.
jedini problem su kao ova 2 fampira koji ju žele ubit. kaj sad, sigurna sam da peris hilton žele ubit mnogi ljudi. pa ona nabavi bodigarde. a naša junjakinja ima svoju personalnu armiju vampir-obitelji. i to for free! k tome su i efektivni jer im je trebalo manje od 24sata da ubiju ono plavog ljigavca. ni jack bauer nije tolka faca. njemu uvijek treba PUNIH 24 sata. katkad i 48.

dakle, ak im i jesu ti drugi vampiri problem, ja ne vidim zaš nju ne pretvorit u vampirkinju?! kao što film tvrdi; vampiri su uberkul, ubersexy, all-american bejzbol zvijezde. i na plači prosjećnog okružnog lječnika mogu kupit arhitektonsko čudo u planinama. a naravno, naša 2 lika su besmrtno zaljubljeni jedno u drugo pa mi se čini malo ne-fer da jedan stvarno je besmrtan dok drugi nije. zar se naša junjakinja (pobogu nisam joj uhvatila ime) želi pobudit jednog dana, shvatit da ima 70 godina, da je stara i naborana a pored nje leži mladi komad piletine. ne znam, možda njega pale stare koke i zato ju ne želi "ugrist" i svaki put kad ju promatra dok spava (i hrče, mmm sexy) mašta o tome kako će jednog dana bit smeružana i smrdljiva. nekrofilija se to zove ak se ne varam.


ne znam, očekivala sam emo film i nisam se informirisala o knjizi i svemu prije filma pa sam prvih 10ak minuta filma misla da je ONA d vampir...pošto, kad je bal je bal, falilo mi je tih srednjoškolskih emo sranja ne kažem da je zato film kvalitetam jer su srezali te pizdarije. film vrvi scenama koje su toliko loše da se čovjek nemre ni kvalitetno sprdat.

dal ću gledat nastavke? računam na to! osim ak meril striip il meg rajan ne snime neki novi chick-flick cheap-shit
__________________
.
miš_koji_vrišti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 13:24   #99
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Svake godine se obavi taj "blood typing" na satu bio, da se odrede krvne grupe kao dio nastave. I sad, Edward naravno taj dan markira, sjedi u autu i vidi Mikea kako drži onesviještenu Bellu na podu. Naravno, on izleti iz auta i dođe do nje i pita što je (misli da joj je Mike nešto napravio). I kad mu Mike kaže, ovaj se sav ustrtari, da kako će sad kad je krv vani, a privlači ga sam miris Belle. Ispadne da se nije ni stigla ubosti i on ju primi u ruke i odnese do bolnice. Sloppy i sappy, ali ono, po meni je to prijeloman trenutak njihove veze.
damn, ja se vec ponado nekoj biologiji, njegovim stanicama koje uniste njezine or other powers displaying stuff
thx for the info
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:26   #100
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Svake godine se obavi taj "blood typing" na satu bio, da se odrede krvne grupe kao dio nastave. I sad, Edward naravno taj dan markira, sjedi u autu i vidi Mikea kako drži onesviještenu Bellu na podu. Naravno, on izleti iz auta i dođe do nje i pita što je (misli da joj je Mike nešto napravio). I kad mu Mike kaže, ovaj se sav ustrtari, da kako će sad kad je krv vani, a privlači ga sam miris Belle. Ispadne da se nije ni stigla ubosti i on ju primi u ruke i odnese do bolnice. Sloppy i sappy, ali ono, po meni je to prijeloman trenutak njihove veze. Ali whatever, za CH očito nebitno. Isto, Jasper = totalno zanemaren lik. Jackson je bio dobar, ali jbt, njegovu (zanimljivu) backstory nisu ni dotakli. Meadow scena jako loše izvedena. On ju tamo odvede jer je to njegovo najljepše mjesto, a ovdje dođu do nje tako da ona ljutito odjuri u šumu i on dođe za njom. Huh. Alice i Bella. u 2.dijelu je njihovo prijateljstvo zapravo okosnica odnosa s Edwardom. I kako će to izgraditi kad nisu njima dvjema dali nijednu takvu scenu. Samo su valjda mislili dati temelj s onim komentarom "Don't worry, Bella and I will be great friends." Koma.
Još se ne mogu načudit da su toliko propusta mogli napravit
Wiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.