Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2011., 14:37   #321
mene jako zanima kako znati i biti siguran da je to to..jer evo mama mi kaže da se ona i dan danas pita dalje tata taj pravi ..i nakon što se udala pitala se dal je dobro učinila il ne..sve to me jako zbunjuje...

dal treba jednostavno udat se i kvit ..jer žena je kao stoljećima predodređena da pati il ipak ne...i prekinut..ili svaka veza postane navika i rutina?..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:46   #322
A što bi taj neki pravi trebao biti - onaj jedan jedini, princ iz bajke s kojim ćeš do kraja života živjeti euforično?
Svakako ne postoji samo jedna osoba "prava" za nas. I nakon toliko godina braka, ne znam, rekla bih da nije promašila ako je dobar muž i otac, ako se poštuju i uvažavaju, ako su zadovoljni i sretni onako općenito, ako mogu računati jedno na drugo.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:52   #323
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
A što bi taj neki pravi trebao biti - onaj jedan jedini, princ iz bajke s kojim ćeš do kraja života živjeti euforično?
Svakako ne postoji samo jedna osoba "prava" za nas. I nakon toliko godina braka, ne znam, rekla bih da nije promašila ako je dobar muž i otac, ako se poštuju i uvažavaju, ako su zadovoljni i sretni onako općenito, ako mogu računati jedno na drugo.
jedan brak joj je dosta -to mi je jednom općenito rekla...

a bila je ona i mama i tata...tata je uvijek bio tu ali u tišini prisutan...

tko je danas sretan i zadovoljan? ima li takvih uopće? u načelu da-al istinski?

baš pokušavam nać nekog u mojoj blizini ali ono zaista da su sretni i zadovoljni???? mnogo njih ostaje zajendo zbog financija-većinom žena ostane bez posla i primanja..i to je to...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:55   #324
Moji starci jesu.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:59   #325
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Moji starci jesu.
super onda
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:12   #326
Quote:
Emotivna Luda kaže: Pogledaj post
Nakon prekida često slušamo : Pa pusti ga/je, okreni glavu, ignoriraj, pa će ti doći nazad...
No jeli to tako? Ima li to smisla? Jeli istina da kad nešto izgubiš shvatiš koliko je značilo...??
Evo već duže vrijeme pokušavam saznati, i nekako jedva čekam taj dan da shvati što je sve propustio...



Želim čuti vaša iskustva, koliko je trebalo da shvati, i na koji način ste ga/ju natjerali da dopuže natrag..?
ne natjeraš ga...ili on shvati sam ili ne...moja i dalje misli da je napravila dobar potez što me ostavila (neobjašnjivo) i misli da sam ja taj koji treba shvatiti i dopuzati natrag ugl , mislim da trebaš samo živjet dalje kao i prije njega , biti nasmijana , tako ćeš najprije privuć pažnju novih ljudi , a na kraju krajeva , možda baš i bivšeg
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:45   #327
ne treba raspirivat staru vatru.koliko got to zvucalo cudno istinito je
prekidao sam s curom 3 puta,prva dva sam se vracao jer bilo mi je zao i vidio sam da je jadna izgubljena ali problem je taj sto su stare svadje i problemi ostali netaknuti,i uvjek je ista frka,ako ide ide a ako ne onda bolje mir.
Doveo sam se u tu situaciju da joj se ni javit ne zelim vise,prodjem pokraj nje a da me ni ne skuzi i onak ko zadnja pizda samo pomirisim ju i nemos vjerovat kako taj njen miris me ukeba,i koliko got zelio opet s njom samo se sjetim problema i prekida i to je dovoljan razlog da mi ne pada na pamet vratit se,inace bio sam s njom 7 godina,od njene 15-e....
....bila je to romansa...
eto moje skromno misljenje
mankiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 08:35   #328
ooo da vraćaju se i to kad pomisle da bi ta ostavljena osoba mogla biti sretna s drugim. ja sam imala prekid prije 4 mjeseca i tek sad kad sam se malo nadošla i počela nešto mutiti s drugim evo njega... sad bi se on mirio i obećava brda i doline... koliko god se tome prije nadala sada mi se to ni malo ne sviđa i bolje da je ostao di je i bio
Aneria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:12   #329
on topic:

da,vraćaju se...
ali ja primam natrag samo jedamput!
meni osobno je 2 godine nakon pauze odlično, nikad bolje u vezi!!
treba vremena i strpljenja.pogotovo ako ne razumijete ljudsku psihologiju...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:17   #330
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
meni osobno je 2 godine nakon pauze odlično, nikad bolje u vezi!!
I koliko je prošlo vremena otkako ste ponovo zajedno?
Što se promijenilo u međuvremenu?
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 07:00   #331
sve....
pauza je odlična stvar(prekid tojest) da čovjek nakon 7 godina veze shvati kamo dalje...bolno je i nekada neobjašnjivo zašto se to upravo tebi dogodilo...ali se radi o tome da je prekid bio uzrokovan prvenstveno unutarnjim nezadovoljstvom druge strane, a ne nezadovoljstvom partnerom..
nakon toga mi je bilo teško prihvatiti činjenicu da sam ''odbačena'' ali mi je poslije postalo jasno da nekad treba čovjeku da se opeče i da zastrani kako bi više cijenio ono što ustvari ima..
i s moje i sa strane mog partnera to je bio i više nego poticajno i nagnalo nas na razgovaranje o nama i našim ciljevima(koliko god ne volim te zacrtane ''ciljeve'' zato velim NAŠIM ciljevima)
danas mi je super...prošlo je godina i po od toga...on se trudi više nego ikad prije,razgovaramo,rješavamo probleme u samom začetku, ne čekamo da nas sranje poklopi kad se najmanje nadamo....
sretna sam...i hvala bogu da je do tog prekida došlo..iako bih radi svog ponosa i inata vjerovatno digla nos i rekla-pih, ne želim te više natrag...smatrala sam da je čovjek vrijedan toga...
i jest)
tako da, sve je individualno...u par navrata sam pisala i na nekim temama o NCR (no contact rule)..jako zgodna ''tehnika'', teška ali nakon takvog postavljanja situacije u prekidu, velik, ali jaaako velik dio njih se počne propitivati i de facto poželi se vratiti...
mislim ljudi smo, griješimo...i ja griješim...
dajem drugu šansu uvijek.ali treću-ne.
DDD
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:28   #332
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
...u par navrata sam pisala i na nekim temama o NCR (no contact rule)..jako zgodna ''tehnika'', teška ali nakon takvog postavljanja situacije u prekidu, velik, ali jaaako velik dio njih se počne propitivati i de facto poželi se vratiti...
No contact rule - nisam znala da postoji službeni naziv za takvo nešto. Al zanimljivo, sad si mi dala materijala za razmišljanje.

Doduše, sa svojim klipanom sam upravo u toj fazi, nemamo kontakata (ako izuzmemo dva sms-a što mi je poslao).

I dobro si rekla, sve je individualno. Svaki mi se bivši htio vratiti, uvijek se požele vratiti ako im je u vezi većinom bilo lijepo, no dobro da je svatko nastavio sa svojim životom i da nismo više jedni drugima "trošili" vrijeme, jer nije bilo obostrane želje za ponovnim pokušajem.

A tebi svaka čast na strpljenju i volji! Život je doista lutrija u kojoj ili dobiješ ili izgubiš (odnosno, ne dobiješ). Želim vam svu sreću u budućnosti!
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:35   #333
A evo i mene malo... Nakon 4 godine, ja nisam bila sretna, a on je rekao kako već dugo razmišlja da prekinemo.

On smatra da je pauza, kao i svi. Al ja nisam sigurna. Volimo se i sve, al isto to... Premladi smo bili i još smo za takvu vezu.

Ovo pravilo (no contact) mi se jako sviđa i pokušavam ga se držat, makar je teško. Al sretna sam kad uspijem. I živim dan po dan. Ko zna kaj će biti u budućnosti. Nije li to upravo čar života?
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 01:58   #334
@Dinah),hvala ...cijenim tvoje mišljenje
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 02:42   #335
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
sve....
pauza je odlična stvar(prekid tojest) da čovjek nakon 7 godina veze shvati kamo dalje...bolno je i nekada neobjašnjivo zašto se to upravo tebi dogodilo...ali se radi o tome da je prekid bio uzrokovan prvenstveno unutarnjim nezadovoljstvom druge strane, a ne nezadovoljstvom partnerom..
nakon toga mi je bilo teško prihvatiti činjenicu da sam ''odbačena'' ali mi je poslije postalo jasno da nekad treba čovjeku da se opeče i da zastrani kako bi više cijenio ono što ustvari ima..
i s moje i sa strane mog partnera to je bio i više nego poticajno i nagnalo nas na razgovaranje o nama i našim ciljevima(koliko god ne volim te zacrtane ''ciljeve'' zato velim NAŠIM ciljevima)
danas mi je super...prošlo je godina i po od toga...on se trudi više nego ikad prije,razgovaramo,rješavamo probleme u samom začetku, ne čekamo da nas sranje poklopi kad se najmanje nadamo....
sretna sam...i hvala bogu da je do tog prekida došlo..iako bih radi svog ponosa i inata vjerovatno digla nos i rekla-pih, ne želim te više natrag...smatrala sam da je čovjek vrijedan toga...
i jest)
tako da, sve je individualno...u par navrata sam pisala i na nekim temama o NCR (no contact rule)..jako zgodna ''tehnika'', teška ali nakon takvog postavljanja situacije u prekidu, velik, ali jaaako velik dio njih se počne propitivati i de facto poželi se vratiti...
mislim ljudi smo, griješimo...i ja griješim...
dajem drugu šansu uvijek.ali treću-ne.
DDD
meni se nedavno dogodio prekid (ostavljen sam) baš iz tih razloga, druga osoba je nezadovolja sobom i svojim zivotom i ima potrebu izaci iz te veze....

ja isto koristim NCR (nisam ni ja znao da postoji taj termin) iz razloga sto je meni tako lakse da nastavim dalje, ali se potajno nadam da će mi se vratiti.

mislim da bi naša veza nakon te pauze bila puno kvalitetnija ali također nakon trećeg prekida ne vjerujem da bih pristao na pomirenje.

pročitao sam tvoju priču i nadam se da će se to i meni dogoditi jer zaista jesmo jedno za drugo i strah me je da se mi više nikad ne dogodimo!

sretno!
__________________
*
MoruS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 18:07   #336
MortiS- znaš što je ustvari najzanimljivije u tim prekidima, pauzama, odmorima...ili kako već to ljudi zvali...
to što nakon prekida shvatiš zapravo koliko su stvari u životu relativne...i koliko god se trudio, koliko god godina života,živaca,vremena uložio-pitanje je čiste sreće dali će par profunkcionirati..)s time da govorim o normalnim ljudima a ne balavcima, psihopatima, emotivno nezrelim osobama, ljepljivima, onima sa malo samopouzdanja, nasilnicima i onima koji imaju emotivnih problema sami sa sobom..
to što ti se dogodilo, događa se svima...eto, sad i tebi....i nisam sigurna što bih pametno mogla reći u tvom slučaju jer ne znam okolnosti pod kojima se prekid dogodio..
znaš, nekad je zaista potrebno nešto i pogurati da bi uspjelo, ali onda se pitaš postoji li tamo negdje netko drugi, koga nećeš trebati gurati i tko će te voljeti i prihvaćati takvim kakav i jesi....
to nitko ne zna...ali smatram da postoje situacije u kojima je potrebno i oprostiti i shvatiti, pogotovo ako nakon toga stvari budu potpuno drugačije i puno bolje..
osobno me strašno povijedila činjenica da sam u jednom periodu svog prekida bila druga, bila ostavljena...da bih danas na to gledala kao svojevrsnu nužnost u svojoj situaciji, tojest...

nikad osoba nije toliko vrijedna da bi se čekala dovijeka, nagovarala, da bi čovjek počeo gubiti sebe čekajući da mu se taj netko vrati ili shvati moguću pogrješku....da, valja biti strpljiv i najbitnije-poštovati odluku partnera da žali pauzu, odmor, raskid....definicija nije bitna...
budi miran i osluškuj sebe...ako i kad dođe vrijeme za neko djelovanje-djeluj bez obzira na posljedice ako misliš da je osoba vrijedna..
ako ne-počni što prije postavljati stvari racionalno i ne čekaj nikoga....zaista ako je suđeno-dogodit će se..
vjeruj u sebe i najbitnije od svega- nastavi svoj život, okupiraj se, radi i druži se sa prijateljima...ništa ali NIŠTA nije vrijedno tvog pretjeranog angažmana ako to ne zasluži...da se radi o jedinoj osobi na ovom svijetu, da ste si stoput suđeni- daj najbolje od sebe i nadaj se najboljem
ali u vremenu kojeg ti odrediš, a ne netko drugi....
i tebi želim puno sreće..i nemoj se previše pouzdavati u priče, savjete drugih ljudi...sve je vrlo individualno i za sve vrijede druga pravila...zasad samo budi miran....

)))
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:30   #337
Question

e ovako ja bi trebo savijet u vezi veze na daljinu, uglavnom bio sam u vezi skoro pa 4 god. nedavo je to puklo jer se nismo mogli vidat ne mojom krivnjom vec zbog osobe sa kojom sam bio u vezi ona ide na dva fakulteta i stvarno ju kuzim sta je pretrpana obvezama ali ako me ostavila i rekla da vise nemoze biti nicega medu nama zasto onda svaku vece moli da ju nazovem i svaki cas kaze kako joj falim neznam dali ja krivo mislim ili je njoj jos uvijek stalo do mene i dali bi moglo biti tu necega? neznam vise kako da se ponasam u ovakvoj situaciji? dali je imo tko sta slicno i dali ima tko ikakav savijet?
brzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:32   #338
Quote:
MoruS kaže: Pogledaj post
ja isto koristim NCR (nisam ni ja znao da postoji taj termin) iz razloga sto je meni tako lakse da nastavim dalje, ali se potajno nadam da će mi se vratiti.
objasni mi ovaj dio. jesi joj rekao da želiš da ti se vrati, pa da ima o čemu razmišljati? jer, ljudi su ludi, misle ono što nije, što ako ona radi tvoje šutnje pomisli da ti nije stalo?

podsjećaš me na mog dečka... trenutno smo u procesu prekida i ne javlja mi se. neminovno ćemo se vidjeti nakon nekog vremena, ali do tad... ako se uopće ne javi, a došlo je do nesporazuma koji bi se ipak trebao riješiti, mogla bih pomisliti da je definitivno kraj i postaviti se tako. e sad. naučila sam nešto u svemu ovome i pokušat ću ne imati pretpostavke. i bit strpljiva. i ne bojat se vremena toliko panično. jebemti, zar uvijek se mora nešto glupo dogodit da bi shvatio nešto?...

a mislim ovo isto što si napisao i znam da i on to misli. odbacio me jer sam reagirala ružno povrijeđeno, tj, jer je moj suludi ispad shvatio kao nogiranje. a suludi ispad je bio jer mi se činilo od njegovih riječi i ponašanja da je laž s njegove strane sve do sad što smo imali. idiot blentavi... i ja skupa s njim. dovest do sumnjanja nešto što je očito ko dan. al eto, dogodilo se... da se poslužim njegovim stavom.

Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
nakon prekida shvatiš zapravo koliko su stvari u životu relativne...i koliko god se trudio, koliko god godina života,živaca,vremena uložio-pitanje je čiste sreće dali će par profunkcionirati..
a ti me podsjećaš na frendicu. ovakve stvari mi je i ona govorila neki dan...

za citirano: ne volim tu neizvjesnost, al si valjda sad to osvještavam da jednostavno nikad ne znaš...

on mi je rekao da mu je žao što nije ispalo drugačije i to me je dodatno povrijedilo. zvučalo je kao dodatno odbacivanje. i pomalo bezobrazno s njegove strane, jer mi smo prekratko bili zajedno i k tome na daljinu (u njegovom pasivnom svijetu punom problema u kojem sam se osjećala kao zadnja rupa na svirali jer me uzimao zdravo za gotovo), da bi stvari sad uzimali baš toliko zdravo za gotovo i rekli ''ah, ispalo je kako je ispalo''. jednostavno, samo radi navedenoga smatram da je ''ispalo'' ovako jer sam isprovocirana da bude tako. malo truda ipak ne bi škodilo...

ta frendica na koju me podsjećaš je rekla da trud nije ljubav. i on mi je rekao nešto slično kada mi je rekao da nije mislio na ''takav'' trud kad sam mu rekla da sam se trudila. osjećam se obezvrijeđenom njegovim riječima. jer, trudiš se da se voljena osoba kraj tebe ne osjeća kao drekec, kako sam se ja osjećala, pogotovo sad, zadnjih dana koji su eskalirali mojom provalom i njegovim odbacivanjem. znam da sad nije svoj i da je ovo namjerno napravio, ali... zašto? čime sam ja to zaslužila nakon svega?...



ipak, drago mi je nekako da mi se ne javlja, iako mi bolno fali. raspadam se. čak i fizički. izgubila sam koju kilicu i napale me gljivice jer sam pod užasnim stresom od svega. ne spavam, ne jedem, pijem ko smuk da malo ublažim bol i pušim ko turčin jer me bura mojih misli drži živčanom. i baš radi te bure mi je drago da šuti. jer, iako su ga povrijedile moje riječi, povrijeđena sam i ja. i želim to malo srediti u sebi. staviti na vagu ego i ljubav. do koje mjere ću si dozvoliti neke stvari, a do koje ne. učim. svakom novom misli i uspomenom učim. a to što boli... proći će. nadam se uskoro, jer ne mogu ovakva funkcionirati, a čeka me toliko toga sad...




khm. malo se izjadah, a htjela sam samo pitati te neke stvari.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem

Zadnje uređivanje claudine : 06.06.2011. at 12:38.
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 18:21   #339
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
objasni mi ovaj dio. jesi joj rekao da želiš da ti se vrati, pa da ima o čemu razmišljati? jer, ljudi su ludi, misle ono što nije, što ako ona radi tvoje šutnje pomisli da ti nije stalo?

nakon dugogodišnje veze dobro se znamo i dobro znamo što svatko od nas želi. ona trenutno iz svojih razloga želi samostalnost iako misli da smo si na neki način "predodređeni". Vrlo je komplicirano to sve...

Ne znam točne okolnosti tvojeg prekida ali tebi bih savjetovao da nakon što
vidiš da je to gotovo, odeš dalje i bez kontakta s njim nastaviš raditi ono što sada radiš - raditi na sebi kroz bol!

sretno!
__________________
*
MoruS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 23:30   #340
Quote:
brzic kaže: Pogledaj post
ako me ostavila i rekla da vise nemoze biti nicega medu nama zasto onda svaku vece moli da ju nazovem i svaki cas kaze kako joj falim neznam dali ja krivo mislim ili je njoj jos uvijek stalo do mene i dali bi moglo biti tu necega?
Navika. Možeš usporediti s reakcijom tijela kad odjednom iz hladne vode zakoračiš u vruću. Doživiš toplinski šok ako postepeno ne privikavaš tijelo da veću temperaturu. Sad joj nedostaju tvoji pozivi koji su joj ispunjavali dane dok ste bili u vezi. S vremenom će joj sve manje nedostajati i više se neće javljati.

Ako se i dalje javljate jedno drugome, onda popričajte o ovome boldanom, i na osnovi toga zaključite jel se još vidite u vezi ili ne.

Ako ste definitivno prekinuli i ostajete pri tome da ovako dalje više ne može, onda prekinite i s kontaktima.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.