Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2012., 01:45   #21
Nije antibiotik izbora već dugo. Daje se klavocin odnosno klindamicin ako postoji alergija. Antibiotik nema djelovanje odmah već treba proći barem 24h da bi se vidio napredak. Ako se upala i dalje povećava, uvodi se i medazol, a gnoj, ako je zreo, incidira (sluznica se zareže i gnoj se pusti van). Analgetik izbora je ibuprofen (neofen) zbog najjačeg protuupalnog učinka.
Ako se stanje u međuvremenu nije popravilo, zaleti se na hitnu u KB Dubrava da te pogledaju.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:25   #22
dosao je pon , i cefaleksin je uzasno pomogao !! D

vise mi nije oteceno , nemam vise kao neku guticu iznad zuba , izgled mi se vratio , zub me vise ne boli ...
D3R4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:06   #23
Super, sad ga izlijecite, nemojte pustiti stvar
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:22   #24
Ja sam imala tj dana temperaturu 37 sa 2,na kraju ispalo od zuba ..... doktorica mi je prepisala augmentin...
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:39   #25
a liječenje zuba??
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 00:03   #26
Morat ću ga vadit....bila kod zubarice pred dva dana,nikako utrnut,100 puta me ispikala ,još uvijek je upaljeno tako da anestezija nije djelovala....
i tako mi je prepisala jos jednu turu antibiotika....
ali ono bitno,temperature više nema.
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:25   #27
Ovako nadam se da nisam fulala temu, ako jesam, neka moderatori premijeste.

Ovako... u četvratak je po drugi put stavljen lijek u 4-ku a tjedan dana prije toga kad je po prvi put stavljen lijek nikakvih reakcija ni ništa od bolova nije bilo. A još je 6. tica bila završavana.

U tom nizu je također popravljana prvo 5.tica pa zatim usporedno i 6.tica i to je sve zatvoreno sad i riješeno.

I onda otvorena 4.ka kojoj je živac kolko sam shvatila skroz u banani pa ga treba čistiti a to još nije u mogućnosti budući da gad reagira na bol prilikom zadnje posjete, kaj je najbolje svi ti zubi se praktički izvana ne vide da su bili pokvareni, nego sve na spojevima.

I sad me jutros počelo bolit to oko tih zuba, ono ko neko lagano zatezanje, sve od 1.ice pa do zadnjeg zuba, pa ono trnci malo kod jagodične kosti i oko zuba, i glava.. i malo mi je čak i lice naotečeno sa te strane... da li je to normalna sad neka reakcija na lijek koji je po drugi put sad stavljen u isti zub, a prvi put nije bilo ništa?

Popila sam jednu tabletu popodne.
Relativno je podnošljivo.
Ali ono kaj da radim ak potraje?

Na hitnu mi se iskreno ne ide tak da se nadam da će sve bit ok i da ću pregrmit do pon. u najgorem slučaju.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:05   #28
Ne znam detalje (koja čeljust, kakve je simptome zub davao prije, rtg snimka, u kakvom su stanju susjedni popravljani zubi) ali generalno to nije normalno. "Lijek" (što god to bilo, pretpostavljam Toxavit - otrov) mora van, zatim anestezija, kvalitetno čišćenje kanala i priča je kroz 2-3 posjeta riješena...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 16:35   #29
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ne znam detalje (koja čeljust, kakve je simptome zub davao prije, rtg snimka, u kakvom su stanju susjedni popravljani zubi) ali generalno to nije normalno. "Lijek" (što god to bilo, pretpostavljam Toxavit - otrov) mora van, zatim anestezija, kvalitetno čišćenje kanala i priča je kroz 2-3 posjeta riješena...
Gornja desna čeljust, prvo je popravljana 5.tica, zatim isti dan stavljen i lijek u 6.ticu, koji je bio 2 tjedna da bi se onda ona zatvorila.
Vidjelo se na toj 5.tici (gore desno isto sve) da je kao malo pokvarena, kad je otvorila nju, skužila da na 6.tici i 4.ki kvar isto, na spojevima oba dva zuba dakle.
Zub (ovaj koji boli sad) prije otvaranja nikakve simptome da me nešto boli odnosno da je pokvaren nije davao.

Prije 2 tjedna je stavljen po prvi put lijek u tu 4.ku, ne znam koji, i sad u četvrtak nakon tjedan dana još jedan, prvi put je čak bilo stavljanje lijeka pod inekcijom jer me bolilo tolko da nisam mogla na miru sjedit na stolici i preznojila sam se od muke, i tad me upozorila da je moguće da me sve boli kasnije kad inekcija popusti.

Sad drugi put me upozorila samo da je moguće da zub osjetljivije reagira na hladno,toplo i zagriz hrane.

I da, čistit će sve te živce i kanale nakon ovog drugog stavljenog lijeka.

E da, sad se sjetih da me je malo boliko uho desno nakon prvog lijeka i sad isto tako na ulazu u kanal.
Rekla sam joj to sad neki dan i nije mi rekla da je to nešto zabrinjavajuće.
Ne znam.
Sutra zovem zubara da čujem kaj će reć jel da dolazim ili kaj.
__________________
.. And I will not be commanded And I will not be controlled And I will not let my future go on Without the help of my soul ..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 07:59   #30
POMOC!!!

Prekjucer me zabolio kutnjak dolje zadnji kojem je ispala ispuna ima godina, bol je postala nepodnosljiva pa sam otisla u hitnu stomatolosku oko ponoci gdje je ona to "otvorila" i propisala KLAVOCIN bid 1g koji redovito pijem. Ujutro sam bila sva otecena i naravno i dalje boli te pijem voltaren rapid za bol, nepomaze neznam sta al ajd da bi mi se jucer popodne bol smirila jedino otecena ostala. Nocas opet oka nisam sklopila od bolova i cini mi se da je se otok prosirio od vilice prema vratu i gore prema nosu.
STA DA RADIM??? DAL DA PIJEM TAJ KLAVOCIN I TRPIM DOK MOGU ILI POSTOJI JOS NESTO STO MI MOZE OVO OLAKSAT???
deny72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:28   #31
nazad da ti uvedu i medazol i da provjere je li zub zaista otvoren do kraja - tako mora i ostati. Možda, ako je gnoj sazrio, ti naprave i malu inciziju u mesu da izađe van
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 09:02   #32
Bila sam jučer kod zubara jer me bolila šestica kojoj je živac odavno izvađen i koja stoji otvorena već nekih 2 mjeseca... Trebala bi je vaditi, ali stomatolog je rekao da nema žurbe.
Počela me boliti prije 2 dana, on mi je pročistio kanale da i dao Amoksicilin, te rekao da počnem piti ako počne naticati. Jutros sam se probudila od boli i vidila da je malo nateklo.
Uglavnom, popila sam Amoksicilin i nadam se da će djelovati kroz dan.

Moje pitanje je, mogu li uzimati i Neofen uz Amoksicilin? Zub i dalje boli, a mislin da je Amoksicilin samo za smanjivanje otoka :/
Carra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 21:41   #33
možeš..
ali svakako se kloni propuha..čim je zatoplilo, svi otvaraju sve prozore i sva vrata a propuh je veliko zlo..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 21:59   #34
Neofen je protiv bolova, a Amoksicilin je antibiotik. Dva različita lijeka i dva djelovanja.

A propuh nema veze sa ničim.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 22:43   #35
nisam mislila da bi propuh izazvao upalu zuba, ali mi se čini da zub koji je otvoren već 2 mjeseca, pod liječenjem je, lice ionako već otiče..da se ipak treba paziti..pa tako i od propuha..bol je već prisutna, najmanje što joj još treba kao šlag na torti je i glavobolja..
možda griješim ali meni moja stalno govori- bježi od propuha k'o vrag od tamjana
__________________
santa maria della salute..

Zadnje uređivanje TheProvense : 01.05.2013. at 22:55.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 20:57   #36
Prijateljica mi ima jaku upalu zuba, pije klavocine 1 g i neofen forte al lice je nateklo i iam sada temperaturu 37.8 i to traje tako vec 3 dana. Što uciniti?? bial je kod zubara pa ej dobila tablete, i onda je oteklo i opet otisla i otvorila zub i tkao stoji , al nema gnoja nikakoga nista ne izlazi? Moze li doci do sepse??
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:18   #37
Ako je pravilno otvoren zub uzročnik (ako!) - situacija mora ići na bolje kroz dan-dva, ali bi trebala i dodatna RTG dijagnostika i odmah krenuti u liječenje da zub ne stoji predugo otvoren. Do sepse realno ne može doći...u nekoj ludoj teoriji možda
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:21   #38
hvala na odgovoru, tako je i bilo , zub je izvadjen i sve se smirilo
krox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 19:36   #39
Nema na čemu, drago mi je da je sve ok...sada počnite razmišljati o nadoknadi izgubljenog zuba
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 08:53   #40
Bok, molim savjet
Zbog boli, u srijedu mi je vađen lijek koji je u utorak stavljen u donj u sedmicu koja je mojom greskom bila otvorena skoro dva misec . Zubarica mi je dala klavocin, rekla da je upala i narucila me 04.10. na pregled (naravno do tada ne namjeravam cekati ). okolno meso je nateklo, vidi se malo i izvana po vratu. Dva dana sam imala temperaturu, znaju mi ispadat nekakvi crveni komadici iz otvorenog zuba, nesto kao krv, ali nije skroz u tekucem stanju. naime problem je sto ne mogu puno pomicat donju celjust, donje i gornje zube mogu razdvojit manje od centimetar. Boli me taj zub, osjecam nekakav pritisak u uhu. Pitanja su da li je nesto ozbiljno u pitanju? Hoce li lijecenje dugo trajati i biti bolno? Posto je subota da li da idem na hitnu koja i nije prava hitna ili da cekam ponedjeljak jer sam iz malog mjesta i nemamo hitnu stomatolosku.
Puno hvala unaprid!
zaboravih napomenit da sam sridu, cetvrtak celjust mogla vise pomicat, bol je bila manja, ali sada nemam temperaturu.
__________________
tonchee
zzzZZZzzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.