Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2005., 19:01   #21
Re: Kamenac u WC-u

Quote:
vinova lozinka kaže:
Tijekom ljeta mi je počela curiti voda u zahodskoj školjci i skupio se kamenac, ali dosta debeli sloj, sigurno pola cm "visine" i 4cm "duljine" ispod otvora gdje kreće voda za ispiranje WC-a. Cillit ne pomaže jer jednostavno ne može rastopiti takav deblji sloj. Ima li nešto "jače"?
ja sam ostavila cilit preko noći i otišlo je sve
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 13:02   #22
Kamenac u kadi i hrđa

Uselila sam u stan koji je imao kadu sa ogromnom crnom flekom od kamenca. Par puta sam namakala sa sredstvom protiv kamenca i uspjela se toga riješiti.
Jucer, 3 dana nakon što sam kadu dovela u red, primjetila sam par točkica kao od hrđe. Ocito sam malo previše strugala i skinula emajl.
Kako zaustaviti hrđanje, a da ne moram cijelu kadu emajlirati?
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 14:21   #23
imaš za kupiti emajl u bočicama u onim bau-nekaj dučanima, kao lak za nokte
nije super rješenje, vidi se
ali boljeg nema
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2006., 20:28   #24
kad sam se ja uselila u sadašnji stan, fleka od hrđe po kadi se vukla od pipe po stranici i po cijelom dnu ...kamenac i zakorena prljavština bili su prstenovima oko cijele kade

a) 2 boce cilit banga - samo da nestane hrđava obojenost
b) 2 boce bijele anitre - samo da se uopče načne kamenac
c) + kada napunjena vručom vodom do vrha (zabarikadirala onaj gornji, rezervni odvod) i u nju usupana cijela kutija Calgon-a ...stajalo preko noći -> na dnu kade se napravio neki fini pijesak, isprala, otuširala par puta i kada 'ko nova !

ukupni trošak ; a= 65KN; b=35KN; c=35KN + 2m2 vode @9KN = 153KN

i sve bi bilo super i ok, da mi se žuta traka od hrđe ispod pipe ne napravi redovno , pa je to još jedan cilit bang mjesečno samo za tu svrhu (32,50KN)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 11:39   #25
imaju aparati koji sprecavaju nastanak kamenca, mislim da se zove sentry, tako nesto.. bilo je vec na forumu
__________________
nije bolest sve što boli
inna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:02   #26
Quote:
Madame Hooch kaže:
kad sam se ja uselila u sadašnji stan, fleka od hrđe po kadi se vukla od pipe po stranici i po cijelom dnu ...kamenac i zakorena prljavština bili su prstenovima oko cijele kade

a) 2 boce cilit banga - samo da nestane hrđava obojenost
b) 2 boce bijele anitre - samo da se uopče načne kamenac
c) + kada napunjena vručom vodom do vrha (zabarikadirala onaj gornji, rezervni odvod) i u nju usupana cijela kutija Calgon-a ...stajalo preko noći -> na dnu kade se napravio neki fini pijesak, isprala, otuširala par puta i kada 'ko nova !

ukupni trošak ; a= 65KN; b=35KN; c=35KN + 2m2 vode @9KN = 153KN

i sve bi bilo super i ok, da mi se žuta traka od hrđe ispod pipe ne napravi redovno , pa je to još jedan cilit bang mjesečno samo za tu svrhu (32,50KN)
Problem pojavljivanja ''žute trake'' ispod pipe je u tome šta ista nije dobro spojena na dovodnu cijev i tu gubi vodu, a dovoljno je svega par kapi dnevno pa da se poslije određenog vremena pojavi žuta traka rđe dovodne cijevi! Morat ćeš odvojiti pipu i ponovno je adekvatno zavidat na dovod!!
zoranes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:13   #27
Jednostavnije rješenje za skidanje kamenca je Arf extra power za WC školjku, imala sam takav slučaj s kadom kada sam uselila u stan i rješila sam bez problema, čisti puno bolje od cilita
mincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 13:54   #28
FILTER PROTIV KAMENCA - ZA KUĆU/STAN

Pozdrav svima.
Da li itko zna išta o filterima protiv kamenca koji se montiraju na glavnu vodovodnu cijev u kući ili stanu (iza brojila), a ne na svako trošilo?
Stvar bi trebala biti korisna jer ti štiti sve u domaćinstvu; cijevi, bojlere, veš-mašinu, suđericu, mlaznice i ino.

Ima li tko iskustva s takvim tipom filtera?
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 09:17   #29
Ja sam se malo raspitivao o tome. Košta oko 1500kn, ugrađuje se iza sata, ima dva filtera, jedan biološki i jedan za kamenac, metale i ostalo. Oni se mijenjaju svaka 3 ili 6 mjeseci (nisam siguran) i neznam koliko koštaju.
Ako neko ima slično ugrađeno neka podjeli iskustva sa nama.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:10   #30
Question Voda bez kamenca uz pomoć magneta?

kakvi su to magneti, ionizatori i ostale sipke? je li to ko ona priča s TV prodaje ili je znanost fakat napredovala i stvar funkcionira i sigurna je za zdravlje?

Dakle naletio sam na ovo
http://www.tehnofan.hr/filteri_za_vodu.asp

i na ovo
http://www.aquapur.hr/tehnologija.asp

a kako upravo preuređujem stan razmišljam da tako nešto ugradim. Ima li tko kakva iskustva s navedenim?

Hvala na pomoći.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:35   #31
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
kakvi su to magneti, ionizatori i ostale sipke? je li to ko ona priča s TV prodaje ili je znanost fakat napredovala i stvar funkcionira i sigurna je za zdravlje?

Dakle naletio sam na ovo
http://www.tehnofan.hr/filteri_za_vodu.asp

i na ovo
http://www.aquapur.hr/tehnologija.asp

a kako upravo preuređujem stan razmišljam da tako nešto ugradim. Ima li tko kakva iskustva s navedenim?

Hvala na pomoći.
Magnet ne služi ničemu, hoax ali ak je neki od filtera ili ionski izmjenjivač onda buš pil....kišnicu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:59   #32
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Magnet ne služi ničemu, hoax ali ak je neki od filtera ili ionski izmjenjivač onda buš pil....kišnicu.
ne govori o nečemu o čemu ne znaš niti kako funkcionira. postoje i ljudi koji se bave time
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:24   #33
evo par linkova:

http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12380

Kućni uređaji za pročišćavanje vode - potreba ili (pre)skupa zabluda?
http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=68480


''Pijenje vode nakon reverzne osmoze zdravstveno je opasno Činjenica da se ovim uređajima uklanjaju sve prisutne otopljene tvari pa i kalcij i magnezij koji su biogeni elementi za čovjeka, ne upozoravajući potrošača da ih je potrebno nadoknaditi putem drugih izvora (npr. putem namirnica bogatih kalcijem i magnezijem ili putem dodatnog uzimanja putem tableta).

Glavnina današnje promidžbe prodaje malih kućanskih aparata na temelju reverzne osmoze je obmana potrošača. ''
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:57   #34
Kolko ja znam, kamenac iz vode nemožeš ukloniti nekom "pasivnom" metodom. Znači razne Brite to nemogu. Za uklanjanje se koristi sol (kolko ja znam)....

Ovi magneti i slične gluposti zaboravi...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:57   #35
korisne informacije o pročišćavačima vode. mislio sam konkretno na magnete. oni nisu orijentirani pročišćavanju vode već spriječavanju taloženja kamenca. magneti na neki način polariziraju kalcij na način da se on ne hvata (ili smanjeno hvata) za aparate i cijevi. ne uklanjaju kalcij iz vode naravno, isključivo koriste magnetsko (prirodno ili elektromagnetsko) polje

jako su zanimljive i one kartice za informiranje vode. isprobao, nakon upotrebe kartice voda više nije ista voda, sok više nije isti sok, razlika je drastična
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:01   #36
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
magneti na neki način polariziraju kalcij na način da se on ne hvata (ili smanjeno hvata) za aparate i cijevi. ne uklanjaju kalcij iz vode naravno,
polariziraju kalcij? oooookeeeeeej....

nego, kakva je korist toga da se kamenac ne taloži na cijevi, to samo znači da je i dalje u vodi. kad se istaloži, onda ga u vodi nema
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:45   #37
poanta je da onda valjda ne taloži na pipama i tuševima (i na pločicama )
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:09   #38
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
poanta je da onda valjda ne taloži na pipama i tuševima (i na pločicama )
super, ak se ne talozi po plocicama i tusevima, talozi se po mojim bubrezima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:59   #39
Da li možda netko poznaje neke pročistače koje prodaje tvrtka nobil ili nešto takvo.....?
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:28   #40
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
kakvi su to magneti, ionizatori i ostale sipke? je li to ko ona priča s TV prodaje ili je znanost fakat napredovala i stvar funkcionira i sigurna je za zdravlje?

Hvala na pomoći.
Prolazom vode kroz jaka magnetska polja dolazi do promjene strukture grupiranih kristala na način da se grupe razbiju. Zbog toga privremeno gube svojstvo taloženja na površine.
Kažem privremeno, jer se nakon nekog vremena stvari vrate u prvobitno (prirodno) stanje. To vrijeme je oko 1 sat.
Magneti (i elektronički ionizatori) su učinkoviti najviše kod protoka vode i gdje se puno vode ne zadržava u instalciji jer takva "stajaća" voda ponovo počinje taložiti kamenac. Za kućnu upotrebu magneti i ionizatori su OK rješenje. Prednost magneta je jednostavnost i nepotrebno održavanje a mana ta što trebaju biti izabrani tako da je protok vode kroz njih što bliže "veličini" (u sredini karakteristike).
Ionizatori su elektronički pa kao takvi postoji mogućnost otkazivanja rada.
Osobno sm sklon magnetima ali ih treba dobro izabrati.

Znači, ne radi se o reklamnom trkeljanju. Stvar funkcionira ali uz navedena ograničenja.
Za potpuno omekšavanje vode koriste se ionski omekšivači regenerirani sa slolju. Ali ta voda nije za piće.
S ionskim omekšivačima rade npr. perilice posuđa u koje se dodaje sol (nije nužno da bude Calgonit-ov proizvod, ima i jeftinijeih a jednako učinkovitih; nije nauka napraviti NaCl)
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.