Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2010., 13:53   #201
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
. Da, i prvo se pisalo o važnosti kardinalnog elementa a sad ovo..
Svašta se tu pisalo ovo je relativno novo i neistraženo područje. Bavim se astrologijom nekih 15-tak godina, a kriminalom+astrologija nekih godinu dana. AKo kreneš istraživati po Internetu, nećeš baš naći neku literaturu...ima jedna knjiga Forensic Astrology na amazonu, al ne bavi se ona toliko profilima ličnosti i ovim što se mi ovdje bavimo, više se bavi analizom karte nekog događaja, nestanka nečijeg i sl., također ima i par foruma specijalizarnih za Forenzičnu astrologiju....mislim da su ok, ali također se bave uglavnom analizama karta događaja - ono što smo Fish i ja radile u par postova....
Tapka se u mraku....zasad...fali podloga..nekih drugih područja...recimo, ja krenem pisat o pljački....a ne kužim razliku između krađe i pljačke meni je to kao laiku isto.... i koliko kvalitetna tu može bit analiza, možeš zaključit sama....što se tiče serijskih ubojica...jedan kvalitetan psiholog ili psihijatar sa osnovnim znanjem astrologije bi dobro došao....

Što se tiče kardinalnih znakova: oni su pokretni, njima ako se ništa u životu ne dešava, sami pokreću događaje...ali dominantnost kardinalne kvalitete:
'...ovdje prisutna stalna potreba da se nešto započinje, pri čemu postoji problem sa dovršavanjem istoga, ili pak, sa započinjanjem prevelikog broja stvari istovremeno. ...ovi ljudi mogu biti prekomerno aktivni, ponekad i brzopleti. Sve im brzo dosadi, pa nesvesno prave probleme ili nove projekte samo da bi se nešto dešavalo. Ne mogu da budu mirni i obično dođu u fazu da se ozbiljno premore. Oni su lideri, oni koji nešto prvi započinju i vode, a ostali ih prate.' Astrološki kodovi, L.Imširagič

Manson iako je generalno fiksna ličnost ima čak 6 planeta u kardinalnim kućama, dakle 60% natala je usmjereno u kardinalne kuće i ovo daje lidera i vođu....kod njega nije naglašena promjenjivost na prvi pogled...osim onog Marsa koji je ujedno vladar 5 planeta, dakle 50% natala preko dispozitora ide u promjenjivu Djevicu...
Natalna karta se mora posmatrat dublje....jer površina je varljiva
...Manson je živi primjer za to...Sunce, Mjesec, Asc u fiksnim znacima, ali Mars u Djevici obuhvaća 50% natala, jer vlada sa 5 planeta....To samo ukazuje na njegovu promjenjivu, kameleonsku prirodu, al još uvijek ne govori o njegovim tajnama, odnosno dal ih ima ili ne....Vl.12 kuće tajni je upravo u konjukciji s tim istim Marsom...pa je ovo kameleonska ličnost koja živi s tajnama...i k tome vladar 12.k tajni je sam Neptun....pa je 50% natala, da ne kažem ličnosti....zamućeno, iskrivljeno, i prožeto tajnama....

Alter ego, je 'drugi identitet'....da bi čovjek funkcionirao kroz dva identiteta, mora biti iznimno adaptibilan i fleksibilan, a tu kvalitetu imaju samo promjenjivi znakovi. Alter ego može opisati i 'snažan odnos između dvoje ljudi, od kojih se jedna osoba snažno poistovijeti sa ličnosti druge.' Ovdje je najbolji primjer onog serijskog ubojice F.West, koji je ubijao zajedno sa svojom ženom, gdje je ona ima naglašenu promjenjivu kvalitetu, a on je izrazito kardinalan-vođa i lider tog odnosa...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:53   #202
A joooj ti bi baš pod svaku cijenu promjenjive…Manson koliko god da ne bio promjenjiv, ti si ga strpala pod promjenjive… West nije uopće promjenjiv, ali mu je žena pa ono… Ovaj lopov ima kardinalno Sunce, ali ni to nema veze, kad je Saturn u promjenjivom znaku. Podznak fiksan škorpion, Pluton u Biku. Mjesec kardinalan (na rubu), ali ni to nema veze kad je Venera promjenjiva… A i onda kad nisu, opet je u promjenjivom polju… Na taj način ćeš svakako i u svakoj karti naći promjenjivu kvalitetu, kad si zacrtala da ju moraš naći…
Beee …nije mi to realno niti objektivno sa astrološke strane . Imam osjećaj da se ne bavimo analizom kako doći do astrološkog koda kriminalaca, nego dokazivanjem promjenjivosti… Evo dva članka isto sa statistikom prvi i drugi, pogledaj Mars u kojem znaku je najviše… Mars u Vagi i Mars u Biku. Ali niti to neće imati veze kad je Sunce u Strijelcu vodeće? Ili je sigurno dispozitor ili već nešto tamo…Kolikima je dispozitor Sunca u vodenom polju? Promjenjiva kvaliteta i alter ego… Dvostruke ličnosti jesu tajne, i sakrivaju se, dakle nije njihova karakteristika. To bi bio prije Neptunov utjecaj.
Ne znam, čisto mi se čini da sam naglasak na kvalitetu ne govori apsolutno ništa po pitanju ove teme. Mislim, kad dobiješ nečiji natal, pogledaš kvalitete i vidiš naglasak ne znam, na fiksnoj kvaliteti i što zaključiš? Tražiš što je promjenjivo? Pa naći ćeš svakako… I što onda zaključiš? Nešto općenito možda da, ali ovako nešto… ne kužim.

Nego, kod tih karata događaja, one se gledaju znači isto kao natalne? Vidjela sam na netu da većinom u 1.polju opisuju samu žrtvu, ali ništa dalje od toga… doduše, ni ne stignem sve gledati.. Razmišljala sam si da li onda recimo 4. polje može prikazivati okolinu u kojoj se to dogodilo? Tipa Jupiter u 4.polju blizina ne znam suda, crkve, policije?
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:03   #203
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
...jedan kvalitetan psiholog ili psihijatar sa osnovnim znanjem astrologije bi dobro došao....
...
apsolutno se slažem
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:38   #204
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
A joooj ti bi baš pod svaku cijenu promjenjive…Manson koliko god da ne bio promjenjiv, ti si ga strpala pod promjenjive… West nije uopće promjenjiv, ali mu je žena pa ono… Ovaj lopov ima kardinalno Sunce, ali ni to nema veze, kad je Saturn u promjenjivom znaku. Podznak fiksan škorpion, Pluton u Biku. Mjesec kardinalan (na rubu), ali ni to nema veze kad je Venera promjenjiva… A i onda kad nisu, opet je u promjenjivom polju… Na taj način ćeš svakako i u svakoj karti naći promjenjivu kvalitetu, kad si zacrtala da ju moraš naći…
Vadiš mi pojedinačne rečenice iz konteksta u kojemu su napisane, pa se smisao i cjelina gubi. Nisam ja Mansona nigdje strpala, Manson je kompleskna ličnost. Meni se čini da ti ne shvaćaš da ličnost ne čini Sunce, već komplesks Sunce/Mjesec/Ascedent sa dispozitorima -to su osnove astrologije.
Naprimjer, moja ličnost nema nikakve veze sa promjenjivim znacima, Sunce u Ovnu, Mjesec i Ascedent u Škorpiji, a njihovi dispozitori Mars u Ovnu i Pluton u Vagi. I mnogo je takvih ličnosti....


Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
Beee …nije mi to realno niti objektivno sa astrološke strane . Imam osjećaj da se ne bavimo analizom kako doći do astrološkog koda kriminalaca, nego dokazivanjem promjenjivosti… Evo dva članka isto sa statistikom prvi i drugi, pogledaj Mars u kojem znaku je najviše… Mars u Vagi i Mars u Biku. Ali niti to neće imati veze kad je Sunce u Strijelcu vodeće? Ili je sigurno dispozitor ili već nešto tamo…Kolikima je dispozitor Sunca u vodenom polju? Promjenjiva kvaliteta i alter ego… Dvostruke ličnosti jesu tajne, i sakrivaju se, dakle nije njihova karakteristika. To bi bio prije Neptunov utjecaj. ?
Meni se čini da se ti baviš dokazivanjem da promjenjivosti nema. Ne znam da li shvaćaš poantu statistike? Preko statističkog brojanja planete u znaku nećeš dobiti psihološki profil serijskog ubojice. To sam ja radila nekoliko mjeseci i nisam daleko dogurala.
Definiraj psiholoki profil serijskog ubojice i onda isto objasni koristeći se astrološkim pojmovima. - neovisno o onom što sam ja do sada napisala, i neovisno šta tuđe statistike govore...
Šta je Merkur u natalnoj karti serijskog ubojice - način na koji on percipira, razmišlja, komunicira...neovisno o ostatku ličnosti.
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
Ne znam, čisto mi se čini da sam naglasak na kvalitetu ne govori apsolutno ništa po pitanju ove teme. Mislim, kad dobiješ nečiji natal, pogledaš kvalitete i vidiš naglasak ne znam, na fiksnoj kvaliteti i što zaključiš? Tražiš što je promjenjivo? Pa naći ćeš svakako… I što onda zaključiš? Nešto općenito možda da, ali ovako nešto… ne kužim.?
Osnove astrologije - prilikom svake analize natalne karte polazi se od početka, od zastupljenosti elemenata i kvaliteta, nakon toga Sunce/Mjesec/Asc i dispozitori, pa onda ostale osobne planete...na kraju aspekti....Ovo bi valjda svakom trebalo biti jasno. Uzmi bilo koji astrološki udžbenik - prve stranice tih knjiga bave se upravo elementima i kvalitetama/kvadriplicitetom.
A da ne govorim o zastupljensti planeta po kvadrantima i ostalo....sve to dolazi prije planeta u znakovima i aspektima.
Ne kužiš, jer ti fale temelji, osnove...
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
Nego, kod tih karata događaja, one se gledaju znači isto kao natalne? Vidjela sam na netu da većinom u 1.polju opisuju samu žrtvu, ali ništa dalje od toga… doduše, ni ne stignem sve gledati.. Razmišljala sam si da li onda recimo 4. polje može prikazivati okolinu u kojoj se to dogodilo? Tipa Jupiter u 4.polju blizina ne znam suda, crkve, policije?
Kao što se čovjek rodi određenog datuma u određen sat i minutu, tako i događaj se rađa u određenom satu i minuti, pa Ascedent opisuje sam početak događaja. Mislim da sam gore pisala nešto o tome više. Ono što je u 1.k. i vladar 1.k. govori o tome što se desilo. Mjesto događaja naznačeno je planetom koja aspektira vladara 1.k. ili planetu u kući....i uglavnom je to neharmoničan aspekt.
Npr. vladar 1.k. ili planeta iz 1.k. u aspektu na planetu u 3.k. - mjesto događaja opisuje ta planeta u 3.k. - dakle, na ulici, u vožnji, u trgovini, osnovnoj školi, itd. Vladar 1.k. ili planeta iz 1.k. u aspektu na planetu u 4.k. - ovo je nečiji dom, kuća ili privatna firma...karte događaja obiteljskog nasilja imaju naglasak na 4.k...
Postoji nekoliko knjiga koje se bave simbolikom mjesta...Knjiga vladarstva od Imširagića i Astrosimbolika od Milekića.
Inače, tumačenje karte događaja možeš naći u knjizi Forensic Astrology od Cambella, imaš i forum jedan koji se bavi time. Na ovom sajtu isto ima nekih informacija.

Baš bih voljela da napišeš profil ličnosti serijskog ubojice, onako kako ga ti vidiš, i nakon toga isto objasniš astrosimbolički....zanima me gdje se to točno razilazimo u mišljenju. AKo ti je teško sklepat profil imaš u wikipediji....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:52   #205
e sad, žrtva vs. napadač.....tko je od njih u 1.k.....onaj tko pokreće događaj i onaj oko koga će se kasnije sve okretati....kod pljačke npr. pljačkaš je negdje upao u neki objekt, pokrenuo je događaj.....on je ovdje glavni subjekt, jer žrtava ne mora uopće biti. U kartama ubojstva, otmica i sl. dva su subjekta koji pokreću događaj....napadač i žrtva....i ovo se posmatra kroz os Asc-Desc....ovo je mnogo komplesknije za analizu od ovog prvog....i zavisi od mnogo faktora....koliko sam svhvatila do sad...obično preko prve kuće se pojavi žrtva....a napadač preko 7.k. ili planete koja aspektira vladara 1.k. ili planetu u 1....nisam proučila dovoljno primjera da mogu nešto decidirano tvrditi, ovime se bave na onom Forumu što sam linkala.
Bitno je razlučiti tko pokreće događaj, dakle osoba. Kod pljački, krađa i sl lopov pokreće događaj u odnosu prema nekom objektu kojeg krade...kod ubojstva, otmica i slično događaj pokreću dvije osobe istovremeno napadač i žrtva....
Kako god okreneš, sve se okreće oko aspekta vezanih za 1.k., a tko je tko zavisi od mnogo faktora - koje su planete uključene, na koji način...
Primjer, ona krađa na ulici....vladar 1.k. Venera 120 Pluton...nije teško zaključiti da je Venera djevojka, a Pluton lopov....trigon..i nije neki događaj...vrijedan novinskih stupaca....harmonični aspekti mogu opisati ovakve situacije....al obično dobro završe...u ovom slučaju imovina vraćena...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 16:34   #206
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti ne shvaćaš da ličnost ne čini Sunce, već komplesks Sunce/Mjesec/Ascedent sa dispozitorima -to su osnove astrologije.

Ne kužiš, jer ti fale temelji, osnove...

....
N'da. Nismo se uspjeli skužiti što sam ja htjela reći sa tim kvalitetama, isto bi bilo što se mene tiče da je fiksna ili kardinalna. I baš zbog tih osnova mi se činilo da to ne može definirati takve nekakve stvari, ne u smislu da to ne može dati neki opći dojam, upravo suprotno. I napisala sam još prije, a mislim da to znaš, da bi trebalo krenuti od osnovnog karaktera. Zašto napraviti frku samo ako se netko ne slaže s tobom? Nemam više volje za ovu temu. Anyway thx.
.calexico. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:12   #207
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
N'da. Nismo se uspjeli skužiti što sam ja htjela reći sa tim kvalitetama, isto bi bilo što se mene tiče da je fiksna ili kardinalna. I baš zbog tih osnova mi se činilo da to ne može definirati takve nekakve stvari, ne u smislu da to ne može dati neki opći dojam, upravo suprotno. I napisala sam još prije, a mislim da to znaš, da bi trebalo krenuti od osnovnog karaktera. Zašto napraviti frku samo ako se netko ne slaže s tobom? Nemam više volje za ovu temu. Anyway thx.
pa ja te uopće ne shvaćam...tebi je isto ako je kvaliteta fiksna ili kardinalna...pa nije isto...al dobro ako tako misliš...misli...ja mislim drukčije. Čitam puno postova ne mogu ih sve memorirat ko je šta napisao, a koje nije...neke stvari mi i promaknu..tako da ne znam što si prije napisala...
kakva frka?
Zapravo je glavni nesporazum nastao kad su se krenule miješat kruške i jabuke.Tri natalne karte:
1. serijski ubojica a la Ted Bundy
2. serijski ubojica koji ubija u paru sa ženom
3. ubojica Manson, koji nije serijski ubojica, nego vođa grupe koja je ubijala.

Ovo su tri različita profila ličnosti...

Shvaćaš, mene uopće ne smeta niti me pogađa kad netko ima suprotno mišljenje, nego me nervira kada se moje mišljenje opvrgava, a vlastita teorija ne potvrđuje nekom natalnom kartom, ili se niti ne objasni...
Ok, ne slažeš se s mojim teorijama, ...onda ih opovrgni vlastitom teorijom i primjerom.
Nema tu nikakve frke. Ako si od mojih 50 rečenica izvukla jednu koja te vrijeđa, , oprosti, ali fale ti temelji....promjenjiva i kardinalna ličnost su dve različite stvari....
Nemaš volju, ok...zbog mog prisustva ili ? Ne obraćaj ti pažnju na mene...nisam ja vlasnik ove teme....svatko nek piše ovdje šta hoće...kome smetam, neću mu se dirat u postove...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:00   #208
Quote:
.calexico. kaže: Pogledaj post
… Evo dva članka isto sa statistikom prvi i drugi, pogledaj Mars u kojem znaku je najviše… Mars u Vagi i Mars u Biku. Ali niti to neće imati veze kad je Sunce u Strijelcu vodeće?
samo bih napomenula nešto vezano za ova dva linka. Na drugom linku gdje je statistička tablica...i konkretno Mars u Biku i Vagi u prednosti - tablica se odnosi, kako i na tablici piše - mass murderers - masovni ubojica, dakle ne serijski....objašnjeno je na toj stranici temeljna razlika. S tim da je u obradu ušlo 35 masovnih ubojica - smatram da je ovo premali broj primjera...Dakle, 6 od 35 ima Marsa u Vagi...(17%), a u Biku 5 od 35, (14,2%)....ovo je statistika koja ništa ne govori. Uglavnom, ovo se odnosi na masovne, a ne serijske ubice.
Statistička obrada da bi bila validna treba imati veliki broj primjera. Onaj link koji je Fish postavila ima 106 serijskih ubojica u obradi i stanje Marsa je: 13 u Djevici i 12 u Strijelcu, to je 12% i 11% na njih 106. Kad se uzmu prve tri vrijednosti, Mars u Djevici, Strijelcu i Blizancima - ovo su sve promjenjive znaci, dobije se da od 106 serijskih ubojica, njih 33% ima Mars u promjenjivim znacima...ovo je već brojka koja nešto govori.
Eto, s obzirom da si izgubila volju za ovom temom, neću te više zamarat.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:12   #209
Možda ne bi bilo loše još jednom napomenuti da su statistička istraživanja u astrologiji statistika i da kao takva mogu dati jedan svoj poseban - statistički uvid u astrologiju. On naravno ne govori o pojedinačnim slučajevima u smislu jedinstvene osobnosti (što svaki čovjek za sebe jest) već neku vrstu pogleda na učestalost koja se tiče određene teme. Budući da se astrologija obraća čovjeku kao jedinstvenom biću pa tako i astrologija i statistika često funkcioniraju po onoj staroj izreci koja kaže kako postoje tri vrsti laži...laž, prokleta laž i statistika.



P.S. Ovo pišem zato što mi se čini da je nepotrebno došlo do nesuglasica koje se tiču upravo poimanja statistike kao metode rada što je Saradonija lijepo gore naglasila (dobih neke PM-ove kao moderator).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:28   #210
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
znam da si pisala, čitala sam...ali šta to znači onda da ukoliko se autom vozimo ulicom (3.k.) po gorivo idemo u 11.k?
U kojoj kući horoskopa je benzinska crpka? 3. ili 11.?
Onda valjda u 11.k s obzirom da je analogna Vodenjaku....kako si objasnila s tim opisom se u potpunosti slažem...
Ili da postavim direktno pitanje....pljačka benzinske crpke? U 3.k. ili 11.k.?
Tj, ako se krade novac na benzinskoj crpki onda se krade u 3.k., a ako se krade gorivo onda se krade u 11.k?
Ovo nisam sigurna da sam točno razumjela jer simbolika nije jednostrana (tj. ovisi iz kojeg ugla promatraš situaciju) pa niti može biti "unaprijed određena". Jer...evo recimo jedno pitanjce (da budem jasnija što mislim):


Po čemu ćeš iz karte događaja ako netko npr. pljačka benzinsku crpku "unaprijed" znati što se ustvari dogodilo? Evo primjera (hipotetski):



• Da li je to krađa/otimanje (Mars) novca (Jupiter) iz kase (2. polje)?

• Da li je to npr. provala/upad (Uran) u blagajnu (2. polje)?

• Da li je to pak krađa (Mars) novca (Jupiter) iz lokalne trgovine (3. polje)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:24   #211
Merkur je retrogradan, uopće se ne čudim nesporazumima...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:39   #212
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo nisam sigurna da sam točno razumjela jer simbolika nije jednostrana (tj. ovisi iz kojeg ugla promatraš situaciju) pa niti može biti "unaprijed određena". Jer...evo recimo jedno pitanjce (da budem jasnija što mislim):


Po čemu ćeš iz karte događaja ako netko npr. pljačka benzinsku crpku "unaprijed" znati što se ustvari dogodilo? Evo primjera (hipotetski):



• Da li je to krađa/otimanje (Mars) novca (Jupiter) iz kase (2. polje)?

• Da li je to npr. provala/upad (Uran) u blagajnu (2. polje)?

• Da li je to pak krađa (Mars) novca (Jupiter) iz lokalne trgovine (3. polje)?
e to je jako teško znati, zato što...pljačke trgovina npr. su gotovo pa svakodnevne....i kad postaviš karte tih događaja...mogu bit opisane bilo kojim aspektom..pljačke na benzinskim crpkama su također česte....po nekoj mojoj osobnoj procjeni ipak manje učestale od pljački trgovina....tu se već nešto može izdvojit, neki aspekt...Što je događaj učestaliji, teže ga je predvidjet...
Primjer, događaji vezani za nedozvoljeno držanje oružja....ovo nije nešto što se dešava tjedno koliko sam primjetila...prema tome lakše je predvidjeti...pitao je netko tamo temi Kriminal..što znači Sunce90Pluton....može to svašta značit, a jedno od značenja bi bilo čovjek (Sunce) sa eksplozivom (Pluton) - u 9.mj prošle godine kad je bio taj aspekt našla sam takav događaj....i ako si čitala novine nedavno, pod Sunce0Pluton...također je bila ista situacija...
Ne znam da li sam se dovoljno jasno izrazila...uglavnom, što je događaj učestaliji, teže ga je predvidjet....tako da je pljačke po trgovinama iznimno teško predvidjeti s obzirom da su gotovo pa svakodnevne...i može ih 'prouzročit' i neki Mjesečev aspekt...ili bilo koji harmoničan....
Isto je kad bi usporedila događaj svakodnevne kupovine osnovnih namirnica naspram kupovine automobila. Ovo prvo, teško da se vidi iz tranzita na natal, za razliku od ovog drugog...
Tako je i u predviđanju ovakvih događaja.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:29   #213
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Po čemu ćeš iz karte događaja ako netko npr. pljačka benzinsku crpku "unaprijed" znati što se ustvari dogodilo? Evo primjera (hipotetski):



• Da li je to krađa/otimanje (Mars) novca (Jupiter) iz kase (2. polje)?

• Da li je to npr. provala/upad (Uran) u blagajnu (2. polje)?

• Da li je to pak krađa (Mars) novca (Jupiter) iz lokalne trgovine (3. polje)?
dakle, tvoje pitanje, ako sam dobro shvatila se ustvari odnosi na: ako ti netko da kartu događaja a ne kaže ti ništa o tom događaju, kako prepoznat radi li se o pljački, krađi, napadu/tuča, otmica, nesretan slučaj ili nešto deseto...
Ovo mene jako zanima i ne znam točno odgovor.

Primjer: 8.4.2008. 00:30, Ivanić Grad. Šta se ovdje konkretno desilo? na ovom linku piše šta se desilo, nemoj ga odmah kliknut.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:55   #214
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
dakle, tvoje pitanje, ako sam dobro shvatila se ustvari odnosi na: ako ti netko da kartu događaja a ne kaže ti ništa o tom događaju, kako prepoznat radi li se o pljački, krađi, napadu/tuča, otmica, nesretan slučaj ili nešto deseto...
Ovo mene jako zanima i ne znam točno odgovor.
...ti si mene općenito zarazila s tim kartama događaja. No nije mi ovo što si napisala ovdje u biti bilo na umu...već se moje pitanje u najvećem dijelu odnosilo upravo na ovo što si mi odgovorila u onom postu iznad. Dakle, evo baš iz ovog primjera - lokalna trgovina je jedno polje (3. polje), blagajna drugo (2. polje)...pa kada netko upadne i opljačka npr. lokalnu trgovinu za sam "horoskop" to je ustvari upad i opljačkanost blagajne (jer to se dogodilo). Pitam se dakle...što je to što određuje nijansu, što je to što određuje u karti događaja da li se zbio upad u lokalnu trgovinu (3. polje) ili u blagajnu (2. polje). Da li ta "usmjerenost" samog lopova (kriminalca), njegova namjera (i na koncu i sam čin koji je izveo) određuje što se "točno dogodilo" (gdje je on "upao"?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:12   #215
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...ti si mene općenito zarazila s tim kartama događaja. No nije mi ovo što si napisala ovdje u biti bilo na umu...već se moje pitanje u najvećem dijelu odnosilo upravo na ovo što si mi odgovorila u onom postu iznad. Dakle, evo baš iz ovog primjera - lokalna trgovina je jedno polje (3. polje), blagajna drugo (2. polje)...pa kada netko upadne i opljačka npr. lokalnu trgovinu za sam "horoskop" to je ustvari upad i opljačkanost blagajne (jer to se dogodilo). Pitam se dakle...što je to što određuje nijansu, što je to što određuje u karti događaja da li se zbio upad u lokalnu trgovinu (3. polje) ili u blagajnu (2. polje). Da li ta "usmjerenost" samog lopova (kriminalca), njegova namjera (i na koncu i sam čin koji je izveo) određuje što se "točno dogodilo" (gdje je on "upao"?
samu sebe sam zarazila nisam imala pojma da se to može isto proučavat. Najgore što nema literature na tu temu pa moramo izmišljat teorije. Da ima par knjiga, proučiš ih i vježbaju se primjeri...ovako se osjećam ko debil koji uzima neku astro početnicu i ništa ne shvaća...
Ovo što se tiče blagajni, ovako ja to hvaćam. Recimo da sam lopov i krenem nešto opljačkat...ja pokrećem događaj, odnosno da nema mene ne bi događaja ni bilo, to je ona 1.kuća karte koja će me predstavljati i od te kuće sve kreće; nije mi na pameti pljačka blagajne (2.k.), na pameti mi je novac koji nije moj (8.k.), dakle novac koji je u vlasništvu objekta kojeg pljačkam. Taj novac u nekom objektu, se u odnosu na mene i 1.k. nalazi u 8.kući jer nije moj (2.k.) već tuđ (8.k.). Taj tuđi novac može se nalaziti bilo gdje, u blagajni, sefu, u ormaru nekom...gdje god..dakle bilo gdje u tom objektu. Objekat bi bio prikazan na način da ja (1.k.) krećem negdje (kuća koju aspektira neka planeta iz 1.k. ili vladar). Pa onda kad bih krenula u beznzinsku postaju, lokalnu trgovinu ili na ulicu negdje, krenula bih preko aspekta na planetu u 3.k. ili na vladara 3.k. Kad bih krenula u neku kladionicu, sportski objekt krenula bih iz 1.k. prema 5.kući.
Što određuje nijansu. Bila si napomenula na temi Sport kad smo pričale o streljaštvu kako se ulazeći u detalje gubi cjelovita slika. Blagajna u odnosu na benzinsku postaju ili lokalnu trgovinu je manji detalj. Svaki objekat koji se može opljačkat ima blagajnu. Dakle u svakom objektu kad pljačkaš, uglavnom će novac biti u blagajni ili sefu. Prema tome ovo je mali detalj u toj karti pa ne bi trebao bit istaknut. Dok pljačkanje različitih objekata treba biti nazančeno jer nije isto pljačkat poštu, banku, benzinsku postaju ili trgovinu. E sad, i pošta i benzinska postaja i trgovina spadaju u 3.kuću, kao i ulica, a kako razlikovat šta je šta, ne znam točno. Možda prema znaku u 3.kući. Znak bi opisao taj objekat dodatno. Ovo je zanimljivo posmatrat sa stanovišta natalne karte osobe koja radi u pošti ili trgovini ili na bezniskoj postaji....šta ih međusobno razlikuje?
Nemam onu knjigu D.Campbella Forensic Astrology, ali par stranica se može ppročitat na amazon.com. Uglavnom, piše tamo ovo:
kuća - mjesto događaja, područje
planeta - tko, kako
znak - ponašanje, motiv
aspekt- što se desilo

Lokalna trgovina - koji znak je motiviran da prodaje živežne namirnice u 3.k.?
Benzinska postaja - koji znak je motiviran da prodaje gorivo u 3.k. ?
Mogu sad lupat, ali Rak bi u 3.k. prije prodavao hranu nego gorivo...pa bi u karti događaja Rak na vrhu 3. prije ukazao na trgovinu...valjda...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 12:04   #216
Evo jednog primjera teroriste koji bi mogao biti i eventualni primjer o egzaltaciji Plutona:


Nedavno gledah jedan dokumentarac o teroristi, jednom od najvećih ubojica na svijetu. Čovjek je mrtvo hladno ubio 168 ljudi i od toga cijeli jedan vrtić djece a da je umro bez ikakva žaljenja i uvjeren da je postupio kao "domoljub". Sam je izradio ogromnu kamion-bombu od 2 300 kilograma gnojiva i dizela (u 12. polju Mars u biku 90º Jupiter u lavu - "ogromna sakrivena bomba").

Pojam terorista dolazi od riječi teror (iz latinskog terror, terroris - strava ili užas). Teror je sustavno i često naizgled planirano širenje straha i užasa kroz provođenje ili prijetnju nasilja kako bi se ljude činilo poslušnima ili pokornima. (wikipedia) U Klaićevom rječniku stranih riječi teror je definiran kao "primjena nasilja sve do fizičkog uništenja protivnika". U astrološkoj simbolici teror je predstavljen energijom Plutona - jer teror kao pojam u sebi sadrži onu jednu vrstu "sajko energy", tj. energiju koja je i destruktivna i neumoljiva i nasilna i zloćudna s izraženom i moćnom "psiho komponentom" (Pluton).


Timothy McVeigh ima naglašenu promjenjivu kvalitetu u osnovnom karakteru (ASC u znaku blizanca, Mjesec u znaku ribe), ali u astrologiji se ono što je "posebno jako" i "delikatno" uvijek vidi kroz egzaktnost i "posebne stupnjeve". U ovom konkretnom slučaju se radi o osobi kojoj se Sunce nalazi na 3º znaka bika - specifičnom mjestu egzaltacije Mjeseca i izgona Plutona.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:05   #217
Saradonija,volim čitati tvoje krim.analize.
razmišljala sam malo o ubojicama koje se svojski trudiš dešifrirati astrologijom.
misliš da postoji astro-kod ubojice?serijskog,bilokojeg?
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 14:17   #218
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
Saradonija,volim čitati tvoje krim.analize.
razmišljala sam malo o ubojicama koje se svojski trudiš dešifrirati astrologijom.
misliš da postoji astro-kod ubojice?serijskog,bilokojeg?
pa za serijskog vjerujem da postoji, a za ove ostale ne znam. Jer pojam 'ubojica' je teško definirati - nedovoljno je za astro analizu 'netko tko je nekom oduzeo život', zato što okolnosti pod kojima bi 'netko nekom oduzeo život' mogu biti različite. Na koncu mislim da je svatko sposoban nekog ubiti pod određenim okolnostima, tako da kod za to je teško tražit. Iako, postoje oni koji su više skloni od onih drugih. Odgovor bi se trebao tražiti u psihološkom profilu, zato kod serijskog ubojice se može doći do tog zaključka, jer je njihov profil generalno jasan. Dok ovi drugi..recimo pljačkaš koji 'usput' nekog ubije...morao bi imat naglu nemirnu narav, nesabran u 'kriznim situacijama'...Primjer, imaš pljačkaša koji na otpor reagira otporom, a imaš onih koji na otpor reagiraju povlačanjem....kad bi naletila na neku knjigu 'psihološki profili ubojica' onda bih jasnije odgovorila na ovo pitanje. Možda za jedno desetak godina dok ne savladam psihologiju, pravo, i ostale znanosti dođem do koda....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:27   #219
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
Saradonija,volim čitati tvoje krim.analize.
razmišljala sam malo o ubojicama koje se svojski trudiš dešifrirati astrologijom.
misliš da postoji astro-kod ubojice?serijskog,bilokojeg?
e, još da nadodam, osim psihologije i prava...moramo se ovdje pozabavit oružjem, kemijom i fizikom....da bi došli do koda...bilokakvog....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 00:13   #220
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
pa za serijskog vjerujem da postoji, a za ove ostale ne znam. Jer pojam 'ubojica' je teško definirati - nedovoljno je za astro analizu 'netko tko je nekom oduzeo život', zato što okolnosti pod kojima bi 'netko nekom oduzeo život' mogu biti različite. Na koncu mislim da je svatko sposoban nekog ubiti pod određenim okolnostima, tako da kod za to je teško tražit. Iako, postoje oni koji su više skloni od onih drugih. Odgovor bi se trebao tražiti u psihološkom profilu, zato kod serijskog ubojice se može doći do tog zaključka, jer je njihov profil generalno jasan. Dok ovi drugi..recimo pljačkaš koji 'usput' nekog ubije...morao bi imat naglu nemirnu narav, nesabran u 'kriznim situacijama'...Primjer, imaš pljačkaša koji na otpor reagira otporom, a imaš onih koji na otpor reagiraju povlačanjem....kad bi naletila na neku knjigu 'psihološki profili ubojica' onda bih jasnije odgovorila na ovo pitanje. Možda za jedno desetak godina dok ne savladam psihologiju, pravo, i ostale znanosti dođem do koda....
to i ja mislim.nisam ni očekivala ništa manje od tebesvatko je sposoban za ubojstvo,svatko se rađa sposoban za sve.netko s većim predznakom,netko manjim.to ovisi o obiteljskom stablu,među ostalim,a zatim uvjetima u kojima odrasta...a to se gotovo sve može vidjeti u karti.ovisi da li će tokom života imati okruženje koje će pritiskati baš taj gumb itd. hoću reći-prvenstveno treba jako dobro poznavati psihologiju pa se tek onda može upotrijebiti znanje astrološko.klasifikacija ubojstva je raznolika.ne zaboravimo da i čovjek koji ubija u ratu,bez obzira što se brani,je također ubio drugu osobu.mislim po onom što do sad poznajem da osobu koja je ubila u samoobrani je najteže prepoznati u natalu.najlakše prepoznajem žene i muškarce koji ubiju(ili su podsvjesno željeli,a nisu,pa ih psihički ubijaju) vlastitu djecu,ali to mi je toliko strašno da o tome neću pisati.
serijski ubojice-u natalu se vidi sklonost repetativnom morbidnom ponašanju s ishodom smrti druge persone.natal plus direkcije plus tranziti.sam natal prosto nedovoljan,IMHO.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.