Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2011., 19:32   #41
Ti štakori što ih jedu (jedu ih i u Kambođi i na jugu Vijetnama u krajevima gdje Kmeri žive) nisu ulični ili kanalizacijski već štakori iz rižinih polja. Jedino što su u životu pojeli bila je riža i koja buba.
Ništa strašnije od jedenja vjeverica ili puhova (koji se na Braču jedu).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:34   #42
E da, zaboravio sam napisati...na jednoj od onih slika uz pse leži i pečena mačka...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 19:51   #43
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti štakori što ih jedu (jedu ih i u Kambođi i na jugu Vijetnama u krajevima gdje Kmeri žive) nisu ulični ili kanalizacijski već štakori iz rižinih polja. Jedino što su u životu pojeli bila je riža i koja buba.
Ništa strašnije od jedenja vjeverica ili puhova (koji se na Braču jedu).
Uzgajivaci su redovno klopali nutrije...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:23   #44
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Uzgajivaci su redovno klopali nutrije...
Da, nutrije sam zaboravio. Nutrije koje se još zovu - Bizamski štakori. Kao i činčile.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:28   #45
mmm, hrskavo pečen štakor na žaru sa malo mladog luka...
šalim se naravno,a li da je jestivo je.
-loki- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 20:31   #46
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti štakori što ih jedu (jedu ih i u Kambođi i na jugu Vijetnama u krajevima gdje Kmeri žive) nisu ulični ili kanalizacijski već štakori iz rižinih polja. Jedino što su u životu pojeli bila je riža i koja buba.
Ništa strašnije od jedenja vjeverica ili puhova (koji se na Braču jedu).
Yeah, big different...pa ne jedu ni ovi ulični ni kanalizacijski g...., nego i oni popapaju tu i tamo malo riže ili tjestenine. Razlika je samo u "oblekici" a i to pada u vodu kad ih se odere i poreda na stol, hajd prepoznaj koji je odakle.....

A na Braču jedu puhove je li....dobro je to znati
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 20:31   #47
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Da, nutrije sam zaboravio. Nutrije koje se još zovu - Bizamski štakori. Kao i činčile.
Slicni jesu, ali je bizamski stakor (ondatra) razlicita vrsta od nutrije... Nutrija je znatno veca... E, sad da je netko klopao bizamce, ne znam... Iako su ih lovili radi krzna...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:14   #48
Nego...što znate o talijanima? Rugamo se kinezima a ni talijani nisu ništa bolje. Kod njih jedu konje, ptice pjevice (zaštićene), miševe i mačke naopačke...

http://www.examiner.com/animal-right...w-recipe-video
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:29   #49
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ti štakori što ih jedu (jedu ih i u Kambođi i na jugu Vijetnama u krajevima gdje Kmeri žive) nisu ulični ili kanalizacijski već štakori iz rižinih polja. Jedino što su u životu pojeli bila je riža i koja buba.
Ništa strašnije od jedenja vjeverica ili puhova (koji se na Braču jedu).
Izvrstan link:

http://cameratrapcodger.blogspot.com...amboo-rat.html






Inače, na američkom jugu jedu se (jeli su se) oposumi i rakuni:





http://habee.hubpages.com/hub/Southe...Sweet-Potatoes
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:50   #50
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post




Inače, na američkom jugu jedu se (jeli su se) oposumi i rakuni:
Poseban specijalitet kada su roadkill
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:11   #51
inace, da ne bi bilo kako su to tamo neki kinezi, u nekim dijelovima spanjolske se takoder jedu ili su se jeli psi
zanimljivo je da je takoder prije ubijanja prisutno mucenje zivotinje i tvrdnje kako to poboljsava okus mesa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:11   #52
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nego...što znate o talijanima? Rugamo se kinezima a ni talijani nisu ništa bolje. Kod njih jedu konje, ptice pjevice (zaštićene), miševe i mačke naopačke...

http://www.examiner.com/animal-right...w-recipe-video
I kod nas se jedu konji. Evo u Rijeci na glavnoj tržnici imaš u Smrekara poseban odjel za konjetinu. Nutritivno jako kvalitetno meso, ali žilavo dosta.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:44   #53
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
I kod nas se jedu konji. Evo u Rijeci na glavnoj tržnici imaš u Smrekara poseban odjel za konjetinu. Nutritivno jako kvalitetno meso, ali žilavo dosta.
Na Dolcu u Zagrebu imaš ždrebetine u par mesnica, osobno sam veliki ljubitelj.

A kaj se tiče gnjusne kineske hrane, jedan od specijaliteta mojeg kraja je svinjsko debelo crijevo koje se očisti od govana i onda napuni s mješavinom krvi, iznutrica i heljde - krvavice ili devenice. Neutralnom promatraču bi to vjerojatno bilo puno gnusnije nego štakor.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:29   #54
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Na Dolcu u Zagrebu imaš ždrebetine u par mesnica, osobno sam veliki ljubitelj.

A kaj se tiče gnjusne kineske hrane, jedan od specijaliteta mojeg kraja je svinjsko debelo crijevo koje se očisti od govana i onda napuni s mješavinom krvi, iznutrica i heljde - krvavice ili devenice. Neutralnom promatraču bi to vjerojatno bilo puno gnusnije nego štakor.
Pa da, toga ima i u nas u Dalmaciji, a pazi sad ironije-te krvavice u nekim mjestima Makarske Rivijere (odakle mi je stara) rade SLATKE !!! Sa šećerom i grožđicama i onda se ljudi iz svih ostalih krajeva Dalmacije zgražaju da je to odvratno i da to ne bi ni za što pojeli....

A do nazad 40 godina dolje nitko ni glavonošce (lignje, sipe, hobotnice, muzgavce) nije jeo, nisu mogli od gadosti onako ljigave...a danas su po zlato.

Do devedesetih, sjećam se, jedan je moj prijatelj ribar talijanima prodavao ribu a "divljač" (raže, grdobine i sl...) im je davao za bagatelu, jer to ovdje nije mogao prodati...

Dakle ukusi se mijenjaju i svaka nova generacija usvaja neku novu hranu koju stara nije mogla jesti. Slutim nekako da će uskoro i psi i miševi i mačke naglavačke na naš menu...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:48   #55
Probo tko peseka na ražnju?Kakav je?
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:32   #56
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Probo tko peseka na ražnju?Kakav je?
Nastojao sam sve probati što mi je pod ruku došlo, al pesa...nou tenkju...
Nema garancije da su to uzgojeni psi sa farme i sa zdravstvenim kartonom. A glede pasjeg zdravlja: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dog_diseases

Inače na sjeveru Vijetnama jako, jako cijene pseće meso (nije ni ovima na jugu mrsko, iako se svi zaklinju da to ne bi jeli...). Kada dođeš u goste pa te ponude psećim mesom, e to je onda stvarno velika čast ukazana. Zaista te respektiraju kao osobu.
S obzirom da toliko cijene pse (nisam pitao pošto su...) mala je vjerovatnost da će ti podvalit pseće za svinjeće ili neko drugo meso. Prije će biti obratno.
A svi koji jedu pseće meso kunu se da je najbolje moguće od ovih klasičnih mesa kao što je kravetina, ovčetina, kozletina, gudetina, vodena govedina, mačketina...a o letećem mesu da ni ne govorimo...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 21:21   #57
imao sam prilike jesti vuka. i to nesto izmedju paprikasa i gulasa i mogu reci da je to tako ukusno (ukusnije od pilecih krilaca i zaba zajedno - tko je probao zna)
ali je malo zilavo no kad se raskuha bude oke za zvakanje.

glede toga zasto ljudi ne jedu zvjerad, pa mislim da je to zbog toga sto imamo svinje i ostale vrste koje lako dobiju na masi u relativno kratkom vremenu. dok recimo pse i macke hrani, tesko da ces izvuci toliko mase kao iz svinje recimo. a kolicina je ono glavno sto se gleda. barem ja tako mislim. i da moras zvjerad hranit mesom a opet bolje da ti pojedes to mese jbg..
no opet. uzmes pilice, malo im bacis kukuruza, malo kljucaju okolo i to, crvice papaju i slicno, na kraju em dobijes jaja, em dobijes i mesa. kod krave opet pored mesa imas ubez zdravo prirodno mlijeko bogato s mineralima i hranjivim tvarima, a kravu odvedes na ispasu das joj da jede trave, koprive, maslacka, radica da jede i super, inace kako god to moras pokosit, a ovako s time nahranis kravu i imas koristi.

Zadnje uređivanje BB87 : 26.10.2011. at 21:26.
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:33   #58
Zašto ljudi ne jedu zvijeri? Pa valjda iz solidarnosti prema rođi grabežljivcu?
gugi the lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:56   #59
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nastojao sam sve probati što mi je pod ruku došlo, al pesa...nou tenkju...
Nema garancije da su to uzgojeni psi sa farme i sa zdravstvenim kartonom. A glede pasjeg zdravlja: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dog_diseases
Ehinokokom bi se zasigurno posebice obradovao.
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:46   #60
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Ehinokokom bi se zasigurno posebice obradovao.
Samo ga dobro valja ispeći,a ne radit suhomesnate proizvode.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.