Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 15:40   #4841
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
JUtro ljudi, danas sam ko zombi, spavala sve skupa mozda 2 ure. LUda sam. Cilu noc mi kujica se setala, pa cvilila, pa divljala, mislim ono kao da je 3 popodne, grrrrrrr

A mene danas glava ubija. popila sad Zaldiar, jel cu explodirat. Ali, posli rucka odo ja u setnju.
Ukoliko pijes ad ne bi smjela zaldiar, samo da znas za ubuduce.
__________________
...taming the beast within...
blacx is offline  
Old 23.01.2013., 15:57   #4842
Quote:
fafenštajnka kaže: Pogledaj post
da li su normabel i praxiten bolji za spavanje?
Ako sanval nije imao ucinka,cisto sumnjam da ce praxiten biti bolji.da ne govorim o normabelu,mozda neke vece doze? Ali u biti hipnotik je daleko iznad i jači nego ovi za smirenje?
dayria is offline  
Old 23.01.2013., 16:41   #4843
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
S obzirom da je na ovom forumu zabranjeno i "deranje" (pisanje u CAPS LOCKU), lijepo te molim da se prije daljnjeg postanja upoznaš s pravilima foruma i popisom infrakcija.
Dakle,ispričavam se na "vikanju.Poštovana Almost Rosey, mislim da vi mene dobro razumijete. Ja ne potičem nikoga na bilo što, pogotovu ne na uporabu ilegalnih tvari i/ili prestanak uzimanja terapije. Da li je nešto "medicinsko" ili ne? Koliko vi znate o tome? Složit ćete se da o tome može govoriti samo netko tko je kompetentan, odnosno ima iskustva u liječenju "medicinskim".
Vaša konstatacija da nitko ne uzima psihofarmake sam, već u dogovoru s liječnikom, ima samo relativnu vrijednost. Čovjek često ni sam ne zna što mu je, ali zato liječnik to odluči, pa mu prepiše neki lijekić npr.Seroquel. Ja nisam blesav niti zlonamjeran. Meni je jasno da ako netko ima problem sa pr. akutnom psihozom, da mu liječnik mora nešto da mu olakša stanje. Međutim, tu se ne radi o liječenju bolesti, nego njenih simptoma. Kod Seroquela je to
"reguliranje" kvetapina, kod depresije "reguliranje" serotonina etc.
Postoji niz netoksičnih načina da se razine ovoga ili onoga "reguliraju", ali je najjeftiniji, najekonomičniji i najmanje smislen baš ovaj- davanje psihofarmaka. Dakle da zaključim, moje iskustvo s uzimanjem Seroquela je loše. Posebno želim upozoriti ljude da obrate pozornost na nuspojave tog "medicinskog" lijeka, da se ne pokušavaju naglo skidati s njega i napomenuti da američka FDA/ovo nije vikanje/prema informacijama s drugih, stranih foruma razmišlja o povlačenju tog lijeka s tržišta.
Svima vam želim zdravlja i rješenje vaših problema. Razmislite malo i o alternativama. U nadi da sam bio pristojan i držao se vaših pravila...
jesus5 is offline  
Old 23.01.2013., 17:45   #4844
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
Ako sanval nije imao ucinka,cisto sumnjam da ce praxiten biti bolji.da ne govorim o normabelu,mozda neke vece doze? Ali u biti hipnotik je daleko iznad i jači nego ovi za smirenje?
ljudi, dajte se malo informirajte, sanval je za brzo i lakše usnivanje i 1tbl djeluje 3 sata, za veće probleme, dakle kad se radi o jakoj nesanici postoje drugi lijekovi
treba se konzultirati sa psihijatrom
ray of light is offline  
Old 23.01.2013., 18:59   #4845
@jesus5

Kvotanje i komentiranje moderatorskog upozorenja (napisano drugom bojom) je isto kršenje pravila i molim te da ubuduće to ne radiš.
Ako želiš istakuti da se post odnosi na nekog forumaša, a bez kvotanja njegova/njezina posta učini to ovako: @imeforumaša
i ispod toga tekst.
Zahvaljujem.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Old 23.01.2013., 19:20   #4846
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ljudi, dajte se malo informirajte, sanval je za brzo i lakše usnivanje i 1tbl djeluje 3 sata, za veće probleme, dakle kad se radi o jakoj nesanici postoje drugi lijekovi
treba se konzultirati sa psihijatrom
sta se imam informirati, citala sam uputstva nebrojeno puta i razgovarala sa lijecnikom o lijekovima, nije samo za usnivanje vec ii za osobe koje se bude po noci cesto ili se bude prerano, u mom slucaju je najucinkovitija tableta od ovih za smirenje...i oke djeluje 3 sata, ja ne pijem po jednu pa se ne budim nakon 3 sata,a i ako se probudim,poijem +2 pa odspavam jos jednu rundu... ja sam mislila da je ovdje smisao dijeljenja iskustva a ne citiranje farmaceutskih uputaka...
dayria is offline  
Old 23.01.2013., 21:28   #4847
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
sta se imam informirati, citala sam uputstva nebrojeno puta i razgovarala sa lijecnikom o lijekovima, nije samo za usnivanje vec ii za osobe koje se bude po noci cesto ili se bude prerano, u mom slucaju je najucinkovitija tableta od ovih za smirenje...i oke djeluje 3 sata, ja ne pijem po jednu pa se ne budim nakon 3 sata,a i ako se probudim,poijem +2 pa odspavam jos jednu rundu... ja sam mislila da je ovdje smisao dijeljenja iskustva a ne citiranje farmaceutskih uputaka...
osim čitanja uputstva o tome me je informirala moja 10-godišnja psihoterapeutkinja koja ima i znanja i iskustva s gomilom pacijenata, tako da ne stoji ono za što si me prozvala
najučinkovitija tableta je za svaku osobu druga, a ne univerzalna
ray of light is offline  
Old 23.01.2013., 21:44   #4848
Quote:
blacx kaže: Pogledaj post
Ukoliko pijes ad ne bi smjela zaldiar, samo da znas za ubuduce.

Ne pijem, AD, skinoo me psihic. A jbg, pila sam ga kad sam pila Zlofot protiv bolova. Posto ja nesmim nista osim, tramala, paracetamola. A paracetamol je goli k.. protiv bolova, tako da pijem Zaldiar. Ali rijetko, zbilja rijetko
Victoria0 is offline  
Old 23.01.2013., 22:19   #4849
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ljudi, dajte se malo informirajte, sanval je za brzo i lakše usnivanje i 1tbl djeluje 3 sata, za veće probleme, dakle kad se radi o jakoj nesanici postoje drugi lijekovi
treba se konzultirati sa psihijatrom
ja patim od nesanice odnosno prije bih rekla da teško zaspim ali kad zaspim , spavam jedno 8-10 sati , kako kad i to od 10 mg sanvala, osim u situacijama kad mi je lošije stanje , onda se budim nekoliko puta po noći ali nastavljam spavati, tad popijem i calixtu da me obori,čini mi se da zapravo previše spavam a jako teško zaspim..ja to nazivam teškom nesanicom, možda sam ipak u krivu kad pročitam da neki ovdje spavaju par sati
vegga is offline  
Old 23.01.2013., 23:54   #4850
sanval

Bila sam na kontroli.Rekla sam doktorici da više ne mogu spavati od 10 mg Sanvala.Tako da mi je rekla da uzmem 15 mg.Mislila sam da se ne smije uzeti više od 10 mg.Tako bar piše na uputi lijeka.Uglavnom,sad opet spavam dobro do sljedeće zgode kad mi i ova doza prestane djelovati.
Ma baš se čovjek navuče brzo.Na poslu imam sranja i mobingiraju me pa valjda ne mogu i zbog toga zaspati.
emma 88 is offline  
Old 24.01.2013., 00:38   #4851
ja bi trebala nešto što bi mi pomoglo da spavam ko normalan čovjek pa makar samo 5-6 sati. ovako spavam 10-12, ali od pola 7 ujutro kad moji starci odu (vezano je uz moju fobiju) budim se cca svakih 45 minuta-sat vremena. i tako do 12-13 sati. ima noći kad se probudim i 12-13 puta. što je najgore, nije da se ja samo malo probudim pa se okrenem i zaspem, ja se u potpunosti razbudim, nemali broj puta me obuzme panika, jedva se natjeram zaspat, a onda za sat vremena opet tako. velim, bolje bi bilo da spavam manje (definitivno), ali kvalitetno, ovako je čisto sranje. nit se naspavam nit išta i masu puta se probudim živčana (nikad se ne budim živačana vikendom kad je dečko kod mene i kad nisam sama kad se probudim).
dire Dawn is offline  
Old 24.01.2013., 11:35   #4852
ššš

Ovdje sam dugo,dosta Vas me zna,jelda Opća ?

rejo je puna iskustva mozda ona zna,ne bitno...i need some help.



Naime,otkako sam počeo piti Zoloft i Zeldox (nekak više sumnjam da je on krivac) imam male halucinacije...u biti nisam siguran jesam li to čuo ili ne,jesam li vidio ili ne? To sve brzinom svjetlosti.Sinoč me probudio telefon u pola 3 ujutro.Ja ono wtf ?! mobitel sam ugasio odavno prije spavanja,ja se sjetim mozda je telefon u mojoj sobi ostao (imam bežićni) kad provjerim..onu kuhinji na punjaču.E sad...jel stvarno nešto zvonilo ili sam si ja to umislio ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 24.01.2013., 11:44   #4853
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Ovdje sam dugo,dosta Vas me zna,jelda Opća ?

rejo je puna iskustva mozda ona zna,ne bitno...i need some help.



Naime,otkako sam počeo piti Zoloft i Zeldox (nekak više sumnjam da je on krivac) imam male halucinacije...u biti nisam siguran jesam li to čuo ili ne,jesam li vidio ili ne? To sve brzinom svjetlosti.Sinoč me probudio telefon u pola 3 ujutro.Ja ono wtf ?! mobitel sam ugasio odavno prije spavanja,ja se sjetim mozda je telefon u mojoj sobi ostao (imam bežićni) kad provjerim..onu kuhinji na punjaču.E sad...jel stvarno nešto zvonilo ili sam si ja to umislio ?
Ma to sam te ja zvala a ti spavao ko klada

Vjerojatno si sanjao, jel nekad snovi i java kad se naglo prenes promjesaju.
A mozda, se do kraja napunila baterija na bezicnom, pa ti je javio da je pun. (bar moj tako kad napuni do kraja bateriju, javi da je pun)
Victoria0 is offline  
Old 24.01.2013., 11:46   #4854
E dan svim Eo napokonnn ja ko nova, spavala sam ko da me netko onesvjestio., Osjecam se super, ocito meni kad fali sna ja zivcana, nervozna, razdrazljiva.Ali cim odspavam 8 sati doduse ja spavala danas 10 sati ko grom sam. A i pesek mi je bolje, pa mi je i ovo malo zivaca sto ostalo se smirilo. P.s Drugi tjedan idem na kontrolu kod psihica, e pa da vidimo sto ce uradit. Oce vratiti Zoloft ili ne!
Victoria0 is offline  
Old 24.01.2013., 11:47   #4855
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja patim od nesanice odnosno prije bih rekla da teško zaspim ali kad zaspim , spavam jedno 8-10 sati , kako kad i to od 10 mg sanvala, osim u situacijama kad mi je lošije stanje , onda se budim nekoliko puta po noći ali nastavljam spavati, tad popijem i calixtu da me obori,čini mi se da zapravo previše spavam a jako teško zaspim..ja to nazivam teškom nesanicom, možda sam ipak u krivu kad pročitam da neki ovdje spavaju par sati
a gle, nekome treba više sna, nekome manje
ray of light is offline  
Old 24.01.2013., 11:49   #4856
Quote:
emma 88 kaže: Pogledaj post
Bila sam na kontroli.Rekla sam doktorici da više ne mogu spavati od 10 mg Sanvala.Tako da mi je rekla da uzmem 15 mg.Mislila sam da se ne smije uzeti više od 10 mg.Tako bar piše na uputi lijeka.Uglavnom,sad opet spavam dobro do sljedeće zgode kad mi i ova doza prestane djelovati.
Ma baš se čovjek navuče brzo.Na poslu imam sranja i mobingiraju me pa valjda ne mogu i zbog toga zaspati.

A vjerojatno radi posla ne mozes. Meni je jednonm rekao psihic: Što se ne izvices posteno na kolege i kolegice koji te stalno zajebavaju. Znas, ucinila sam to i pomoglo mi. Kasnije sam se osjecala kao da sam dobila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu
Victoria0 is offline  
Old 24.01.2013., 12:38   #4857
Dan

Jutro ili dan, kako kome....
Evo me na poslu...malu pauzu uzeo pa da se javim...
Vec me tri dana pere anksioznost sa svim mogućim senzacijama....Ipak sam jutros mrknuo Normabel i to nakon godinu i pol....
Nije mi se dalo patit vise.Nadam se da to nije opet početak kljkanja istim....Pokušat cu se stabilizirat.Mozda ove senzcije koje pojacavaju jos vise anksioznost iščeznu pa opet ne uzmem isti narednih godinu dana....
Stik is offline  
Old 24.01.2013., 14:19   #4858
ma ja se vraćam na calixtu ovaj vikend. mislim, znam da trebam vikend za to jer će me vjerojatno oborit ko topovska kugla. nisam uopće sretna s povratkom na AD, mislim da bi se sa svim mogla nekako nositi i samopomagati si - al nemrem bez spavanja!!!! to me ubije. ne funkcioniram. jučer sam morala otići s posla. jer nikakva korist od mene nakon 2 i pol sata sna. (((
ko pije calixtu (mirzaten) i kakva su vam iskustva? spavala sam ko medvjed, depra je bila minimalna i rijetka, al mene zadnju godinu prala žestoka anksioznost na njoj, a kad sam prestala pit povukla se? ima ko slična iskustva? i jel pomaže calixta za GAP ili je samo za depru? mislim, znam kaj mi je psihijatrica rekla - da djeluje na oboje - al znamo njihovo uvaljivanje svega i svačega za svašta. :/
fafenštajnka is offline  
Old 24.01.2013., 14:24   #4859
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
trebaš ponovno otiči do psihijatra i to mu ispričati. Ne vjerujem da ti
se anksioznost pojačala od calixte, no možda će ti psihić prepisati
novi AD.Za nesanicu su najbolji antipsihotici. Ne čekaj i ne mući se
toliko, nesanica je česta kod depresije i anksioznosti i to moraš riješiti.
sori, sad sam vidjela tvoj odgovor.
psihijatrica mi i je zamijenila AD, dala mi je velafax, ali nisam mogla živjet od nuspojava, a spavala sam još manje. prestrašan nemir, nervoza, svrbež cijelog tijela, o mučnini da ne govorim - nisam 3 dana niš jela.
antipsihotike odbijam, o tom sam iskustvu već jednom pisala - pila sam zyprexu par mjeseci i pretvorila me u hodajućeg, bezosjećajnog zombija.
fafenštajnka is offline  
Old 24.01.2013., 14:42   #4860
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
@jesus5

Kvotanje i komentiranje moderatorskog upozorenja (napisano drugom bojom) je isto kršenje pravila i molim te da ubuduće to ne radiš.
Ako želiš istakuti da se post odnosi na nekog forumaša, a bez kvotanja njegova/njezina posta učini to ovako: @imeforumaša
i ispod toga tekst.
Zahvaljujem.
Zahvaljujem ja tebi i ponovno se ispričavam. Rekao bih, međutim, da je očito da su tebi bitniji forma i držanje pravila /što je, by the way, u redu/nego ono malo sadržaja što sam napisao. Zašto ne prokomentiraš to?
jesus5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.