Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 10:15   #1001
meni je malu izvela najgora moguća sestra koju sam upoznala za vrime boravka u bolnici, a moji su joj dali kavu, kekse, i buketić cvića...a sludila je i mene i dite, dala maloj dohranu kad je imala 15 sati i rekla meni da će mi dite dobit fibru od tolikog plača..a ja je nosala po noći i jedva stala na nogama, a ona meni tako... tako mi je žao šta nisam ništa dala sestri koja me je spasila,pokazala mi kako dojit, stalno nas obilazila... bila je tako dobra i ljubazna da sebi nikad neću oprostit šta nisam bar ime pitala....
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:51   #1002
Mala8 na kojem si odjelu bila?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:22   #1003
uhm...a zasto nosite poklone sestrama?


ne mislim na vas koje je posebno dojmila neka sestra, bila od velike pomoci i sl. nego na vas koje po defaultu po odlasku iz bolnice nesto poklonite sestri koja ga iznosi.
btw nema veze kome ste dali poklon. oni imaju ormaric za poklone i to djele izmedu sebe tj. konzumiraju na poslu uglavnom. ali nije ni bitno. ne kuzim zasto dajete poklone?

meni su sestre bile uglavnom ok. niti jednoj ne znam ime. neke su bile veselije, neke musavije. nisam bas obracala pozornost. pomogle bi kad sam trazila. nisam ocekivala da se prema meni ponasaju kao da sam u hiltonu vec u bolnici, pomogle su mi koliko su mogle i koliko je uostalom trebalo i ja zadovoljna.
sestra koja mi je iznila bebu je bila neka mlada koju prije nisam ni vidila. zamotala bebu (zavezala meni spigete) i odnila je dole. nista special. zasto bi joj nesto davala? ne bi da sam je inkomodirala u njeno slobodno vrime?!?

moja mama je naravno poludila kad sam im rekla da ne donose nista ali se ipak nije usudila jer sam joj rekla ako donese ista da cu to uzet sestri iz ruku
ne bi to naravno napravila ali drago mi je da su me poslusali.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 12:57   #1004
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ja sam složila paket za sve sestre, nema šanse da bi posebno darivala onu koja mi iznosi bebu.
dobile su bombonjeru, kavu, kekse i sokove, a glavnoj sestri, koja me oduševila, posebno sam još dala veliku Milku.
znači, sve zajedno, fino zamotano se preda tamo i kaže da je to za sve njih da se malo počaste? hm...e to nije loša ideja (ovako sada sa kauča, možda promjenim mišljenje o darivanju po izlasku iz bolnice )
__________________
31.05. ...ja&moja jube...
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:00   #1005
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
uhm...a zasto nosite poklone sestrama?


ne mislim na vas koje je posebno dojmila neka sestra, bila od velike pomoci i sl. nego na vas koje po defaultu po odlasku iz bolnice nesto poklonite sestri koja ga iznosi.
btw nema veze kome ste dali poklon. oni imaju ormaric za poklone i to djele izmedu sebe tj. konzumiraju na poslu uglavnom. ali nije ni bitno. ne kuzim zasto dajete poklone?

meni su sestre bile uglavnom ok. niti jednoj ne znam ime. neke su bile veselije, neke musavije. nisam bas obracala pozornost. pomogle bi kad sam trazila. nisam ocekivala da se prema meni ponasaju kao da sam u hiltonu vec u bolnici, pomogle su mi koliko su mogle i koliko je uostalom trebalo i ja zadovoljna.
sestra koja mi je iznila bebu je bila neka mlada koju prije nisam ni vidila. zamotala bebu (zavezala meni spigete) i odnila je dole. nista special. zasto bi joj nesto davala? ne bi da sam je inkomodirala u njeno slobodno vrime?!?

moja mama je naravno poludila kad sam im rekla da ne donose nista ali se ipak nije usudila jer sam joj rekla ako donese ista da cu to uzet sestri iz ruku
ne bi to naravno napravila ali drago mi je da su me poslusali.
za to je mogla dobit barem malu milkicu

ma slažem se, glupi običaj, ni ja ne dobijem ništa za dobro obavljen posao na poslu, al ono, za jednu bombonjeru neću propast, osim ako budu iznimno grozne... gledam to kao dobila sam bebača pa da vas malo počastim...
__________________
31.05. ...ja&moja jube...
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:35   #1006
Quote:
pingulinka kaže: Pogledaj post
znači, sve zajedno, fino zamotano se preda tamo i kaže da je to za sve njih da se malo počaste? hm...e to nije loša ideja (ovako sada sa kauča, možda promjenim mišljenje o darivanju po izlasku iz bolnice )
ja stvarno nemam pojma o posebnom darivanju sestre koja iznosi bebu i to mi je bezveze, draže mi je bilo dati svima zajedno, jer su mi, sve u svemu, bile baš ok i eto, neki mali znak zahvale i pažnje, bez obzira što ja nikad nisam dobila ništa za svoj obavljeni posao
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:42   #1007
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
uhm...a zasto nosite poklone sestrama?


ne mislim na vas koje je posebno dojmila neka sestra, bila od velike pomoci i sl. nego na vas koje po defaultu po odlasku iz bolnice nesto poklonite sestri koja ga iznosi.
btw nema veze kome ste dali poklon. oni imaju ormaric za poklone i to djele izmedu sebe tj. konzumiraju na poslu uglavnom. ali nije ni bitno. ne kuzim zasto dajete poklone?

meni su sestre bile uglavnom ok. niti jednoj ne znam ime. neke su bile veselije, neke musavije. nisam bas obracala pozornost. pomogle bi kad sam trazila. nisam ocekivala da se prema meni ponasaju kao da sam u hiltonu vec u bolnici, pomogle su mi koliko su mogle i koliko je uostalom trebalo i ja zadovoljna.
sestra koja mi je iznila bebu je bila neka mlada koju prije nisam ni vidila. zamotala bebu (zavezala meni spigete) i odnila je dole. nista special. zasto bi joj nesto davala? ne bi da sam je inkomodirala u njeno slobodno vrime?!?

moja mama je naravno poludila kad sam im rekla da ne donose nista ali se ipak nije usudila jer sam joj rekla ako donese ista da cu to uzet sestri iz ruku
ne bi to naravno napravila ali drago mi je da su me poslusali.
ja sam im željela pokloniti - jer su bile drage, ljubazne, jer bi napravile sve šta bi ih zamolila (bez obzira što je sve to njihov posao), jer rade 12 sati bez neke posebne plaće (nisu ih ubili veliki novci), jer to kad su radile, radile su s osmijehom i pod utjecajem hormona i svega, ja sam, o grozne li mene , odlučila im dati tih par slatkih sitnica i baš mi je drago što sam im to dala
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 14:34   #1008
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Mala8 na kojem si odjelu bila?
babinjače 2...3 kat
p.s. poklon je naravno bio za sve sestre, bar joj je tako rečeno kad je dobila kesicu...igrom slučaja ga je fizički uzela ta zloća
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:24   #1009
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ja sam im željela pokloniti - jer su bile drage, ljubazne, jer bi napravile sve šta bi ih zamolila (bez obzira što je sve to njihov posao), jer rade 12 sati bez neke posebne plaće (nisu ih ubili veliki novci), jer to kad su radile, radile su s osmijehom i pod utjecajem hormona i svega, ja sam, o grozne li mene , odlučila im dati tih par slatkih sitnica i baš mi je drago što sam im to dala
nisam rekla da si grozna niti da je grozan itko tko nosi tako da je taj rolleyes smajlic nepotreban. samo sam pitala zasto nosite.

sto se tice ovoga da im nisu neke place. znam da nisu. ni njima ni vecini radnih ljudi u ljepoj nasoj
ne vidim kako im tu pomaze to sto im svaki dan daju bombonijere.
za ljepo ponasanje nisam navikla posebno zahvaljivati. to mi spada pod normalno. ja ne vidim zasto bi dala nesto njima a ne i nekome tko zdusno mete ulice mog mista, tko mi lipo i sa smjeskom narize salamu, itd.
ti za takvo ponasanje zahvaljues cokoladom (ili sl.) i sve pet.

znam i curu koja je kad je dobila posao odnila poklon direktoru i prsuta i kolaca za kolege. ja nikad ne bi odnila poklon nekome zato jer me zaposlio. meni je to cudno. mislim li da je lose to sto je ona odnila? ne...njoj je to tako normalno i nek nosi. svejedno.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:29   #1010
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
babinjače 2...3 kat
p.s. poklon je naravno bio za sve sestre, bar joj je tako rečeno kad je dobila kesicu...igrom slučaja ga je fizički uzela ta zloća
sve ti isto tko ga uzme. vidila sam na jednom drugom odjelu u sobi di budu sestre imaju ormaric i spremaju sve poklone (uglavnom su to keksi, kava, cokolada i sl.) i to se nikad ne nosi doma nego se stavlja tu i koristi za vrime radnog vrimena. ne gleda se kome je sto dano. rekli su mi da tako funkcionira u ciloj bolnici.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 23:19   #1011
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
uhm...a zasto nosite poklone sestrama?


ne mislim na vas koje je posebno dojmila neka sestra, bila od velike pomoci i sl. nego na vas koje po defaultu po odlasku iz bolnice nesto poklonite sestri koja ga iznosi.
btw nema veze kome ste dali poklon. oni imaju ormaric za poklone i to djele izmedu sebe tj. konzumiraju na poslu uglavnom. ali nije ni bitno. ne kuzim zasto dajete poklone?

meni su sestre bile uglavnom ok. niti jednoj ne znam ime. neke su bile veselije, neke musavije. nisam bas obracala pozornost. pomogle bi kad sam trazila. nisam ocekivala da se prema meni ponasaju kao da sam u hiltonu vec u bolnici, pomogle su mi koliko su mogle i koliko je uostalom trebalo i ja zadovoljna.
sestra koja mi je iznila bebu je bila neka mlada koju prije nisam ni vidila. zamotala bebu (zavezala meni spigete) i odnila je dole. nista special. zasto bi joj nesto davala? ne bi da sam je inkomodirala u njeno slobodno vrime?!?

moja mama je naravno poludila kad sam im rekla da ne donose nista ali se ipak nije usudila jer sam joj rekla ako donese ista da cu to uzet sestri iz ruku
ne bi to naravno napravila ali drago mi je da su me poslusali.
Ja sam isto svojima rekla da nishta ne donose... i ja radim i znam se satrat od posla , pa mi opet niko ne nosi poklon za obavljen posao....
Zvijezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:50   #1012
Tjedan dana nakon poroda zavrsim na kiretazi,jer gospoda najvjerojatnije nisu dobro pogledala posteljicu.Jos se moram satrat moleci opcu anesteziju.Fino su me sredili,da bi me jos na kraju cupali nazivo!?Nisam dala.Ako odlucim opet radjati,nikada se vise necu vratiti u Splitsko rodiliste.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:04   #1013
Znam da ima zena koje su super prosle u Splitu,i ja postivam njihovo iskustvo,ali ja se tamo vise ne vracam.Kad sam nosila malome mliko,vidim Keruma oko jedan ulazi na posjete.Sinoc ga opet vidim,izlazi oko osam navecer iz rodilista.A moga muza su napali kad je u vrijeme podoja otisao odnijeti mliko malome,samo sestri na vrata da ga preuzme.Ne vjerujem da Fani nisu dobro pregledali posteljicu,ne vjerujem da njeno dijete tri dana lezi na Babinjacama gladno i povraca,a svi koji prolaze govore kako je to normalno.Ne da bih ja njoj htjela istu sudbinu,dapace,svakoj zeni zelim sto manje bolan i traumatican porod i sto brzi oporavak,ali smatram da bi tretman koji ima Fani trebale imati sve zene.Jer i nas boli,jer smo i mi ljudska bica,jer i mi volimo svoju djecu.
Za mene je Splitsko rodiliste nehumano i nestrucno.I ne moze me nitko uvjeriti u suprotno,jer sam ga iskusila na svojoj kozi.
Zato me sada sve boli,ne mogu iz kreveta,niti otici vidjeti svoje dijete.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 11:23   #1014
Opet ću i ovdi napisat,ažao mi je što si imala tako grozno iskustvo kao i sve žene koje su imale takvo iskustvo iz st rodilišta...
I ja sam se toga svega bojala pogotovo drugi put,nakon što sam se malo više informirala...
Ali...Ja sam imala oba dva puta super iskustvo i lagane i brze porode,bez dripa i bilo kakvih lijekova...
imala sam sreće,obadva puta kada sam radjala nije bilo gužve...
pokušavala sam surađivat koliko sam mogla.
Nadam se da ćeš ipak nekako zaboravit to iskustvo iz rodilišta.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 12:47   #1015
grozne ste majke mi! ja zatrudnila potpomognutom oplodnjom, čuvala trudnoću 3 sedmice u bolnici, napravilo mi serklažu pri kojoj sam iskrvarila i jedva mi spasili život, dobila zbog toga infekciju, zbog doktorske pogreške rodila u 6. mj. sina i kćer koji su ubrzo umrli, nakon 21. dan se vratila u bolnicu na kiretažu. kiretiralo me na živo, vratili u krevet, pocela krvarit ka luda, opet me vratilo na stol i kiretirali drugi put nakon 10 minuta na živo. i šta sad?
oću ih proklinjat do kraja života i kleti se da više nikad neću uć u tu bolnicu ka i vi? neću, ja molim boga da opet dođem tu! i u sebi sam našla način kako da to prebrodin i krenem dalje.
nakon 10 dana od poroda, 26.11.2009. san ostavila post na ovoj temi, jel mislite da san pljucala po njima? promislite ponovno. a vama smeta šta pločice u wc-u nisu poravnate i sl.! možda u tome i je problem, meni je bilo važno samo da moja dica prežive pa da sam morala spavat na balkonu, gola, bosa i žedna, a dame zahtjevaju svaku glupost. naučite prepoznati šta vam je važno u životu a šta su sitnice.
ma šta me zaboli neka stvar za fani i keruma? jel to nešto meni predstavlja u životu, neće mi bit ni bolje ni gore zbog njih. a o onim kesama i neseserima 3 stranice! ko je ovdi lud?
nemojte bit kokoške! i nek se ljuti ko god oće, ali ovo nije normalno. listan ove postove i sve bezvezniji i nevažniji od drugog, ali slobodno nastavite u svom stilu jer vas ja više neću gledat
__________________
bila sam mama ali samo malo..
drugi put, bože, želim puno više..
maradja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:12   #1016
meni je bilo važno samo da moja dica prežive. naučite prepoznati šta vam je važno u životu a šta su sitnice.

pročitala sam sve postove ovde,pratim redovito,doduše,rijetko pišem...jer nemam još iskustva sa rodilištem....ali ovo mi je najbolji post do sada!
Toliko imam prija,poznanica koje bi dale sve da kroče u rodilište...kojima je situacija dosta slična maradjinoj...

a znam i da se negdje treba 'istrest'...tako da i ostale donekle razumin..nismo svi isti...jaki!!!
pozzzz
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:16   #1017
Maradja, želim ti što skoriju trudnoću, školski tijek iste i plač tvoje djece u rodilištu

međutim, prioritet su nam svima djeca, ali dok mi dopuštamo da se doktori prema nama odnose tako kako se odnose, ništa se nikad u bolnici neće promjeniti, ponašat će se kao bogovi i mesari prema majkama i rodiljama koje pune straha i povjerenja dođu njima u ruke, a oni koriste svoje znanje (ne svi, naravno) da bi nas zaplašili, onda stvarno žalosno

a, na kraju krajeva, svi imamo izbora otići roditi u drugi grad, ako smo u mogućnosti, naravno!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:55   #1018
maradja...pratila sam tvoju priču, i naravno da ti kao i druge cura želim što skoriji povratak u rodilište i izlazak iz istog sa zdravim smotuljkom koji će te gledati i pružati rukice svojoj mamici...

ipak, ova tema je drugačija, naravno da kad imaš problema ništa ti osim sretnog rješenja istoga nije bitno...no, nismo svi rođeni pod istom zvijezdom...normalno, svima nam je dijete najbitnije...barem onima koji su trudnoću htjeli, željeli, strepili nad svakim danom i molili da sve završi sretno...

ali zar trebamo biti doktori kad dođemo tamo zar ja trebam čuti doktoricu kako komentira kako me loše sašila pa da će mi se stvorit hematom ali da ona to neće sad ispravljat, ili čuti kad su je sestre 3 puta pitale da li je pogledala posteljicu, a kad sam je ja to isto 4-ti put upitala odgovorila mi je da je sad ionako kasno i da je valjda sve ok i sve to držeći u ruci moje malo zlato, u polusvjesnom stanju...jer naravno u tom trenu mi je samo beba bitna...otpustilo me iz bolnice bez da sam bila pregledana... isto me bilo strah kad sam 10-ti dan nakon poroda dobila tempeaturu, no hvala Bogu, bio je ''samo'' mastitis u pitanju...
mislim da je tema tu da iznesemo svoja pozitivna i negativna iskustva, da se cure upozore...ne da ih se straši...jer ja i dalje mislim da su svi bili divni, krasni... i ipak sam doma došla sa svojom bebom, a tada je sve puno lipše i lakše

rasprava o kesama/neseserima možda je smiješna...ali i smijeha nam treba...ipak se u rodilište ide po najtežu i najlipšu ulogu u životu, ulogu mame.... a svi je želimo dobiti...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M

Zadnje uređivanje mala8 : 24.03.2010. at 15:19.
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:22   #1019
Hvala Bogu da ima i žena pišu o kesama i sličnome-kao najgorem dijelu i šale se. Ja nisam rodila, uskoro ću i drago mi je čitati i konkretne savjete (zašto bih nosila torbu koju ne smijem i slično). Nijedna od nas nije kokoš, sve jednako volimo svoju djecu i sve bi zaboravile na puste detalje da se dogodi, ne daj Bože, ovo što se tebi dogodilo, sve bi se tako osjećale (prepostavljam, još nisam čula mamu da se žali na meni-a dogodla se tragedija).
Ali, nadam se da će što manje žena biti s takvim iskustvom...
Taj porod ne bi trebao biti kao sprovod, zaboga, da se ne smijemo ni nasmijati, a ne daj Bože radovati ili očekivati ljude, liječnike koji se ponašaju na svom radnom mjestu i profesionalno-i kulturno.
I hvala Bogu na udrugama i sličnim projektima koje su ipak tražile više od preživljavanja (jer to svi želimo), zahvaljujući njima ipak postoji svijest o tome da je bebi mjesto uz mamu, da se može dojiti od prvog dana...to je dobro i to povećava šanse da sve bude u redu, ako je 5 posto-dobro je. Zahvalna sam im. Bezobrazluk i bahatost-četso budu jači uzroci tragedija od prirodnih okolnosti. A to kreće od sitnica...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:33   #1020
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Znam da ima zena koje su super prosle u Splitu,i ja postivam njihovo iskustvo,ali ja se tamo vise ne vracam.Kad sam nosila malome mliko,vidim Keruma oko jedan ulazi na posjete.Sinoc ga opet vidim,izlazi oko osam navecer iz rodilista.A moga muza su napali kad je u vrijeme podoja otisao odnijeti mliko malome,samo sestri na vrata da ga preuzme.Ne vjerujem da Fani nisu dobro pregledali posteljicu,ne vjerujem da njeno dijete tri dana lezi na Babinjacama gladno i povraca,a svi koji prolaze govore kako je to normalno.Ne da bih ja njoj htjela istu sudbinu,dapace,svakoj zeni zelim sto manje bolan i traumatican porod i sto brzi oporavak,ali smatram da bi tretman koji ima Fani trebale imati sve zene.Jer i nas boli,jer smo i mi ljudska bica,jer i mi volimo svoju djecu.
Za mene je Splitsko rodiliste nehumano i nestrucno.I ne moze me nitko uvjeriti u suprotno,jer sam ga iskusila na svojoj kozi.
Zato me sada sve boli,ne mogu iz kreveta,niti otici vidjeti svoje dijete.
Mojoj rodici su napravili takav propust-u jednoj drugoj bolnici, još su bili bahati kad se žalila na bolove....nekoliko tjedana nakon porođaja. Dobila je i sepsu-preživjela samo zahvaljujući Bogu, prirodi, kome li već Kaže da joj nijedan porod nije bio problem kao ti bolovi zbog posteljice...ali, uspjela je izdržati i iznijeti i drugu trudnoću, sve je bilo u redu.
Ja te razumijem u vezi Fani i slično. Kad su rane svježe, kad pomisliš da se sam samcat moraš boriti protiv sustava, za najosnovnije... Mene isto boli kad čujem kako je jednoj doktor super-sjedio i pričao s njom za vrijeme radnog vremena satima o brodovima, jahtama (jer su ugledne face, njeni)- a isti se drugoj ženi stanje iskompliciralo i nitko joj nije imao vremena objasniti što je s bebom cijeli dan..Meni se zgadilo kad sam čula "kako je super doktor". Nije u redu.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.