Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2014., 00:47   #1
Zbunjena ili emotivno ucijenjena?

Bok svima. Prije nego objasnim situaciju u kojoj se nalazim, naglasit ću da sam napravila account kako bih čula druga mišljenja u vezi moje situacije, što znači da mi je jako bitno što mislite. I oprostite na dugom postu.
S dečkom sam oko godinu dana, u početku smo bili u 'neozbiljnoj vezi' koja je podrazumijevala da smo se viđali kao dečko i cura, ali je odnos bio otvoreniji, bez nekih storgih obveza jednoga prema drugome (tada sam samo s njim bila, nemam pojma je li on bio s drugim curama, nije mi ni bitno sad). Vremenom smo se zaljubili i proteklih pola godine smo u vezi koja podrazumijeva samo njega i mene. Još odmah na početku sam se zaljubila u njega, razgovarali smo o svemu, bez ikakva ustručavanja, o problemima, nedoumicama, stvarima koje nas muče,vesele, usrećuju itd. baš o svemu. Ja sam naprosto bila zaluđena njime u smislu da samo samo na njega mislila i trudila sam se ugoditi mu na sve moguće načine. Na samom početku 'zatvorene veze', točnije nakon mjesec dana mi je rekao da ne može bit sa mnom jer nije u stanju da bude u vezi. Bilo mi je grozno, plakala sam, patila, tugovala, naglo smršavila, baš totalna depresija. I ubrzo se kao on skužio i ponovno smo bili skupa, što sam ja jedva dočekala. I tak nam je bilo sve super do nedavno. Promjene su se desile u mojoj perspektivi. Nestala je ushićenost koju sam osjećala, sve što radi me počelo živcirat, i to iz razloga što je sklon depresijama i sve pokvari nekim svojim jadikovanjem. Odbacio je sve svoje prijatelje (nije se intenzivno družio ni kad smo se tek upoznali, ali tad mi to nije ličilo na problem) ne druži se ni s kim, a kada ga pozovem u svoje društvo, on ne želi ići van ili krene, ali bude nervozan jer mu je dosadno (naglašavam da uopće nikad ne idemo van, družimo se samo kod njega doma ili kod mene, u početku je bilo drugačije, premda ni tada nismo često izlazili, bili smo jedno drugom dovoljni). I obzirom da je meni sve to dosadilo ja ga ostavim. Jer nisam podnosila pritisak da moram živjet dva odvojena života – s frendovima i s njim, bez da dijelimo društvene aktivnosti i zajedno sudjelujemo u njima. I što se desi – desi se to da sam ga totalno povrijedila, sad pokušava naći rješenje, govori mi kako ja uopće ne ostavljam prostor za kompromis, kako izmišljam razloge za prekid, kako se moji frendovi ne trude oko njega i td. Čak je počeo plakat i prvi put mi rekao da me voli kad sam rekla da se ne mogu vratit na staro. I na tome je ostalo, ja sam otišla i rekla da me pusti.
I sad, najgore u cijeloj ovoj priči je to što nakon par dana mene grize savjest što on pati, osjećam se kao da sam za sve sama kiriva, kao da tražim previše. Kao da je uopće bitno to što ne izlazi, mogu to radit sama, al naprosto želim da sudjelujemo u društvenim zbivanjima zajedno. Sad me neki osjećaj tjera da mu se vratim, ne znam što mi je, nedostaje mi ali ne znam volim li ga do te mjere da se mogu vratiti u tu monotoniju (niti volim li ga uopće, naposljetku). Jednostavno ne mogu se vratiti onome što smo imali jer me njegovo neraspoloženje ubija u pojam (a ja se ne mogu sama boriti da nešto uradimo na tom polju jer njemu nije stalo do njega samoga), a ne želim niti da me izbriše iz svog života.
Je li netko od vas imao slična iskustva i što mislite o svemu tome, jesam li zaista kriva, a da to i ne primijetim ili je on emocionalni ucjenjivač?
Hylaia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 01:16   #2
ne izgleda to kao emocionalni ucjenjivač, već kao emocionalno-psihički invalid. drugim rječima, tip ima problema i treba da se liječi, a ti nisi kvalificirana doktorica za to.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 01:43   #3
Ne tražiš previše, dokle god ti nije dovoljno i ne usrećujete do kraja ono što ste imali. Osjećaj grižnje savjesti nije nešto na čemu se treba temeljiti povratak nekome. Nemoj samu sebe uvjeravati da ti nije bitno nešto što ti je bilo dovoljno bitno za otići prvi puta.
Ne bih rekla da je on emotivni ucjenjivač, već jednostavno osoba povrijeđena prekidom.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:31   #4
Ono što ti se javi dok ste u vezi je ono istinsko. Nakon prekida je to mješavina straha i ega. Ništa više. Pusti da prođe još neko vrijeme i stvari će se posložiti. On sada djeluje na način za koji zna da bi kod tebe mogao najviše upaliti i krivicu prebacuje na tebe (manipulatorski) umjesto da sjedne sam sa sobom i kaže: "Ok, ima li istine u ovome što mi je govorila i sugerisala?" Ali ne, on nije dovoljno odrastao za to. Izdrži i kreni dalje.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:41   #5
Quote:
Hylaia kaže: Pogledaj post
.....
jesam ja dobro skuzio il je on tek nakon god dana "veze" prvi put rekao da te voli?

Zadnje uređivanje BLR : 18.03.2014. at 15:49. Reason: nepotrebno quotanje cijelog uvodnog posta
dakine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 10:49   #6
Quote:
dakine kaže: Pogledaj post
jesam ja dobro skuzio il je on tek nakon god dana "veze" prvi put rekao da te voli?
Čak su i prekinili tada.

Kasno pali, ne more te pratit. Ti si odrasla, a on zapeja u glibu. Muški su takvi, preživit će.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:03   #7
Quote:
dakine kaže: Pogledaj post
jesam ja dobro skuzio il je on tek nakon god dana "veze" prvi put rekao da te voli?
A zar je to bitno?

Dečko je totalni introvert, a ti nisi takva i normalno da se te dvije ličnosti sukobljavaju, a to se očituje kroz tebi bitne stvari

Okej je biti doma i gledati filmove ili nešto deseto što vam odgovara , ali ne možeš ni to do unedogled. Ako ti njemu kažeš "daj 'ajmo prošetati/igrati pikado ..raditi nešto ZAJEDNO", a on ne daje nikakav feedback tome ..a pa normalno da ćeš se osjećati loše u tom odnosu Ljudi se previše oslanjaju na osjećaj ljubavi spram nekoga i misle da je to dovoljno. A nije.

Meni taj tvoj djeluje kao neka teška pipica koja je postala ovisna o tebi
Ono, kaj imaš plakati ; on vas je doveo do toga gdje jeste, a ne želi raditi na sebi.
Shvaćam da je teško, ali nakon nekog vremena shvatiš da je najbolje prekinuti to. Autodestrukcija.
Bok.



I djeluje mi kao da je Riba u horskopu.

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:14   #8
bitno je, pa nemres mi plakat za nekim i glumit da ti je stalo a u godinu dana mu nisi rekao jedno te najvaznije 2 rijeci. . .
dakine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:28   #9
Nebitno je što bi on, što on misli, što on radi.

Ovo je bitno:
Quote:
Hylaia kaže: Pogledaj post
ali ne znam volim li ga do te mjere da se mogu vratiti u tu monotoniju (niti volim li ga uopće, naposljetku).
Ako se ti moraš pitati 'volim li ga', odgovor je - ne voliš.
Ljubav nije nešto oko čega se pitaš, ljubav je nešto što se osjeća. Ako ne osjećaš, imaš potrebu preisipitivati, a naći nećeš ništa. Osim hrpe kvaziracionalizacija i opravdanja 'nije tako mislio, možda sam ja krivo shvatila, a njemu je teško' itd itd itd

Osjećaš i kad ju šalješ, i kad ju primaš. Ako se za bilo koju moraš pitati - nema je.

Biti s nekim jer taj netko to jako želi, nije izvor tvog zadovoljstva, ispunjenja i sreće. Ti trebaš biti s osobom koja želi tebe i TI želiš nju.

Biti s nekim iz samilosti, osjećaja krivnje, i koječeg drugog je jednostavno, put u 3pm
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:32   #10
Mislim da si dobro napravila što si izašla iz veze koja te ne usrećuje ....... to je ona bitna činjenica .....nisi sretna ....sve ostalo je ne bitno

Nema smisla sad se mučiti s tim šta on i kako on .....znam da ti je žao .......ali ni taj dečko ne zaslužuje da ti budeš s njim samo zato jer ti ga je žao .......

Tako da ........ pregrizi malo ....... i nedaj se emocionalno ucjenjivati

Radi ono što voliš ...s kim voliš .....i kad voliš
BoMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 11:44   #11
Quote:
dakine kaže: Pogledaj post
bitno je, pa nemres mi plakat za nekim i glumit da ti je stalo a u godinu dana mu nisi rekao jedno te najvaznije 2 rijeci. . .

Ne znam, meni te dvije riječi nisu bitne, bitnije mi je kako se osjećam uz nekoga s kime jesam. Jebiga, nekome je teško izgovoriti te dvije riječi (ta sam ), ali u stanju je na mnoge razne načine pokazivati ljubav

I to "dvije najvažnije" riječi Kada uz to "volim te" čujem taj pridjev najvažnije, da mogu, dobila bih osip istog trena


Ne znam. Velim, važnija su mi djela nego riječi pa me valjda zato muka hvata.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:20   #12
Quote:
dakine kaže: Pogledaj post
jesam ja dobro skuzio il je on tek nakon god dana "veze" prvi put rekao da te voli?
Da, dobro si skužio.

Ljudi, hvala na komentarima. Što da kažem, ono, ne mogu si razbijat glavu time više jer ću poludjet. Na trenutke mi bude teško i plačem, ali opet iz razloga što sam ja uzrokovala nečije suze i patnju, i ono, skužim da mi nedostaju ti neki zajednički trenuci, i nedostaje mi da mu ispričam što sam danas radila, što ima novoga, bla bla, ali sve to mu želim saopćiti kao osobi koja m i je jako draga, no ne mogu mu bit cura više. Netko od vas je rekao - ne mogu mu bit ja doktorica. Iako sam pokušala tisuću puta učinit nešto da mu bude bolje, al on sam si neće pomoć. Ne mogu si ja kvarit raspoloženje svaki put kad je on u bedaku, što je skoro stalno. I to što mi je tek na kraju rekao da me voli me je još više pogodilo, jer ja njemu to nisam mogla reći, i zbog toga se osjećam još gore. A trebam si utuvit u glavu da nisam ja kriva što ne osjećam isto kao i on.
Valjda će me cijelo to užasno stanje proć, uvijek se tješim onim općepoznatim - vrijeme liječi sve.

I grozno je biti onaj tko ostavlja.

Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Nebitno je što bi on, što on misli, što on radi.

Ovo je bitno:


Ako se ti moraš pitati 'volim li ga', odgovor je - ne voliš.
Ljubav nije nešto oko čega se pitaš, ljubav je nešto što se osjeća. Ako ne osjećaš, imaš potrebu preisipitivati, a naći nećeš ništa. Osim hrpe kvaziracionalizacija i opravdanja 'nije tako mislio, možda sam ja krivo shvatila, a njemu je teško' itd itd itd

Osjećaš i kad ju šalješ, i kad ju primaš. Ako se za bilo koju moraš pitati - nema je.

Biti s nekim jer taj netko to jako želi, nije izvor tvog zadovoljstva, ispunjenja i sreće. Ti trebaš biti s osobom koja želi tebe i TI želiš nju.

Biti s nekim iz samilosti, osjećaja krivnje, i koječeg drugog je jednostavno, put u 3pm
Da, čini se da je tako. Samo što si ja to neću priznat jer mi je žao pustit ga zato što mislim da će mu bit loše. I upravo sam skužila da bi učinila što treba za njega samo da sa sebe skinem osjećaj krivnje. A zapravo uopće nisam kriva, situacija je takva kakva je i treba bit jak.

Hvala

Zadnje uređivanje BLR : 18.03.2014. at 16:19. Reason: spajanje postova
Hylaia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 13:33   #13
Po meni lik ti je ocito malo muljao da je spreman za vezu. Po svemu ovom ponasa se vise kao neki emocionalni vampir, a ti si mu glavni obrok tako da si dobro napravila i za sebe i za njega sto si prekinula. Ako lik ne zeli sudjelovat u vezi sa podjelom nekih aktivnosti ili bivanjem dio tvog zivota, a ne biti toliko posesivan da zeli da ti on bude centar svijeta, onda on definitivno nije spreman za vezu.

Buduci da mu i dalje zelis pomoc kasnije, ostavi ga malo da se ohladi i da se smiri situacija pa ga onda poslije kontaktiraj i vidi kako i sta.

Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

I djeluje mi kao da je Riba u horskopu.

I resent that :P Mozda smo osjecajni, ali ne bi isli ubijat osobu u pojam s tim ... barem ne jako
Hollowed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:35   #14
Ne smiješ mu popustiti, jer ako mu se vratiš "sreća" će biti kratkog vijeka, opet će se pojaviti prvotni problem, jer ga niste riješili, samo zažmirili. A riješit ga može samo on, ali to traži vremena, a takve stvari najbolje sređuješ kad si sam. On nikad nebi bio zadovoljan pa i da ostaviš svo svoje društvo. To je najveća greška koju osoba može napraviti, ma koliko uvjeriljivo zvučali ti njegovi razlozi. I šta bi ti se onda moglo dogoditi? Da ostaneš sama kao kamen na cesti...Nemoj razmmišljati na način da ti je onaj put napravio uslugu, kada ti se vratio nakon mjesec dana jer si ti to tako jako željela.
Nije on loš, čak i ne smatram da je emocionalni vampir, vi ste različiti...
Problem je kada bih ja npr, kao zatvorena osoba(pod pretpostavkom) mislio da ću se uz otvorenu i društvenu osobu uspijeti izmjeniti. I onda shvatim da nisam spreman za to, i uvijek budem partibrejker i njurg kad god smo zajedno vani, u tavkim stanjima bi mogao napraviti i nekavu "scenu". Kasnije se dogodi ono što se dogadilo i vama, on "vuče" k sebi ti k sebi, a sredinu ne možete naći.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 18:16   #15
Najvažnije je da ste jako različiti ljudi, s različitim prioritetima i sklonostima, a koje se neće približiti, nego s vremenom postajati sve veći problem. Pa neke sjajne perspektive nema. Ja osobno niti ne vjerujem u ljubavi koje izazivaju loš osjećaj i previše pitanja, patnji i kompromisa, pa svakako savjetujem da kreneš dalje i pokušaš naći koga s kim ćeš uživati najveći dio vremena. Možda nije lako naći, ali je ludo krenuti u život već nezadovoljan svojim danima i društvom. Nemoj si stvarati utege bez potrebe, ima ih dosta koje moraš nositi kroz život.
Gordan71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 20:00   #16
Napravila si dobru stvar.

Jednostavno ne odgovarate jednom drugom.
Nema razloga da se osjećaš krivom zbog ičeg.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 21:36   #17
Najbitnija stvar u cijelom postu je to da ti ne znaš da li ga uopće voliš. To ne ide tako. Ili voliš ili ne.

On je možda lijen, možda je zatvoreni tip osobe. U nekim stvarima ne morate biti isti, ali previše je različitosti tu. Zašto bi se uopće frendovi trebali trudit oko njega? Ako je pozvan van, a on ne želi- to nije problem tvojih prijatelja niti tebe da riješavaš.
Manipulator je jer je vjerojatno svjestan da neće lako opet naći curu (ako je tako zatvoren i depresivan često), pa pokušava zadržati tebe.

Napravila si pametno i donekle je normalno da preispituješ odluku. Ali nastavit ćeš dalje, a tako i on.
__________________
Be careful who you save, you might be interrupting their karma.
Sany Enola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 21:41   #18
Ne vjerujem da te emotivno ucjenjuje, ali se bome ni ti ne trebas osjecati lose. Da se razumijemo, nema razloga da neke drustvene djelatnosti ne obavljate svako za sebe, ali da bas nikad nece ici nigdje s tobom je sranje. Posebno jer je tebi stalo da neke stvari vidite, probate, cujete zajedno. To je sasvim normalno. Kada sam masovno poceo sam odlaziti u kino jer se njoj nije dalo, kada sam na tekme isao solo iako bih DOBIO dve karte (kaj je bilo pet sest puta u sezoni), kada sam na koncerte morao ici sam, onda je to pusiona. Dopizdi ti na sve ic solo pa si nadjes nekog drugog i eto opet problema. Tak da mislim da si dobro napravila kaj si ga ostavila. I nemas se kaj gristi radi tog.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 23:33   #19
Quote:
Hylaia kaže: Pogledaj post
Bok svima. Prije nego .............
Je li netko od vas imao slična iskustva i što mislite o svemu tome, jesam li zaista kriva, a da to i ne primijetim ili je on emocionalni ucjenjivač?
Ne mislim da je emocionalni ucjenjivač na onaj podmukli način u smislu da te želi kontrolirati.
Ali to nikako ne znači da mu se trebaš vratiti jer bi razlozi za to bili potpuno pogrešni.
__________________
.......................
savrsena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 08:15   #20
Kriva si jer te zanimaju pizdarije, a ne bitne stvari. Frendovi, "društvena zbivanja", jea rajt, to će vam dat kruva. Tebi očito ne treba pravi momak već servis koji će te vodat tamo-amo, a može i poslužit da ga se pokaže u društvu. Čim to nije bio u stanju pružit, ili ne želi, odmah se pokazala prava dubina ljubavi. Vodostaj nula milimetara. Preporuka: ne odgovarate jedno drugome, nećete se nikad složit, nema smisla da i jedno i drugo razbijate glavu, lasno prekini i nađi nekog momka-partijanera koji će ti pružit ono što ti treba u ovom momentu, a to je zabava-servis.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger