Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2008., 13:24   #1
Rav 4

jel zna itko kakav je i ako moze par linkova na testove.ovaj najnoviji model,diesel namjeravam kupiti

ako itko ima iskustva sa rav 4 bio bih zahvalan da ih podijeli sa svima ovdje.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:58   #2
Nisam vozio novu Hondu CRV, ali ako bih sudio po iskustvu od nekih 1000 kilometara prijeđenih u staroj Hondi CRV i po iskustvu test vožnje nove Toyote RAV, odabrao bih Hondu CRV.

Moje primjedbe na račun toyote su: nepregledna, manja, šminkerska, skupa. (OK, skupa je i dizelska verzija honde)

Jedan poznanik mi ima predzadnji model toyote rav, i unutar (čini mi se trogodišnje) garancije dobio je novi motor. Ali mislim da je to izuzetak i da su toyote u pravilu kvalitetne.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:00   #3
to nemože biti loše pogotovo ona 2.2 d4d sa 175 ks...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:19   #4
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
to nemože biti loše pogotovo ona 2.2 d4d sa 175 ks...
To nažalost može bit loše, možda rađe slabiju varijantu. Čitao sam da znaju otić injektori a užasno su skupi, problem je valjda i u HR gorivu koje bez obzira na sve još uvijek nije dovoljno čisto. A i toyota otkad hvata poziciju 1. više nije tak kvalitetna, bez obzira na standarde,norme itd isti model koji je proizveden u japanu je bitno kvalitetniji od europskog.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:14   #5
pa toyota jedno vrijeme uopće nije prodavala aute sa 1.4 dizelom jer gorivo nije zadovoljavalo standarde tog motora,ali tu krivnju treba tražiti u proizvođaču goriva a ne automobila,isti je slučaj i sa ovim d-cat..
inače su injektori odlazili i na drugim automobilima također zbog loše kvalitete goriva...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:11   #6
Ima mi jedan član obitelji rav4, imo je i onu predzadnju i ovu zadnju.

Na predzadnjoj su kvarovi bili lageri prednji na 100k te kupling lamela na 200k. Ali to je bila još ona linija proizvedena u Japanu.
Sad kolko to danas opče ima veze jer se pol toga proizvodi u Kini a samo sastavlja di več piše u prometnoj neznam.

Uglavnom kvalitetan auto, nova linija je puno ljepša od stare. Samo su to jeftine japanske plastike, ono vidi se da je auto čist tek tolko da je džip ništa da bi zapalo za oko.

Mislim opčenito da je Toyota za više za stariju ekipu kojoj nije bitan izgled nego kvaliteta.

E da i btw pazi da ne kupiš neku izvoženu jer su djelovi skupi. Kuplung lamela je 10k kn.
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:12   #7
Ima mi jedan član obitelji rav4, imo je i onu predzadnju i ovu zadnju.

Na predzadnjoj su kvarovi bili lageri prednji na 100k te kupling lamela na 200k. Ali to je bila još ona linija proizvedena u Japanu.
Sad kolko to danas opče ima veze jer se pol toga proizvodi u Kini a samo sastavlja di več piše u prometnoj neznam.

Uglavnom kvalitetan auto, nova linija je puno ljepša od stare. Samo su to jeftine japanske plastike, ono vidi se da je auto čist tek tolko da je džip ništa da bi zapalo za oko.

Mislim opčenito da je Toyota više za stariju ekipu kojoj nije bitan izgled nego kvaliteta.

E da i btw pazi da ne kupiš neku izvoženu jer su djelovi skupi. Kuplung lamela je 10k kn.
SharkyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 08:02   #8
meni stari ima ovo predzadnju liniju i sa 140000km ni najmanja greska,ni jedan kvar. auto trosi 8 litri dizela mjesovite voznje(moja micra se ne spusta ispod 9 benzina!!!),pogon na 4 pomogne po zimi i sve u svemu super auto.Kaj se tice novog rava nekak mi ne pase dizajn, te da se sad kupuje nekaj takvo mislim da bi se odlucili na hondu crv, al sve u svemu kaj god uzmes neces pogrjesit....
dzura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 08:37   #9
Jedan od auta u obitelji nam je RAV4.
Novi model, diesel, 177 KS, oprema executive.
Potrosnja je tu negdi oko 9,5 litara.
Sto se voznih osobina tice, uzevsi njegov oblik i rezultirajuci cw kao i tezinu koja nije bas mala auto dobro gura. Na autoputu ce povuci do 200 km/h bez problema. Jedino mu je ovjes malo krut.

Prema nazad je dosta nepregledan pri parkiranju pa bih preporucio bar one senzore za parkiranje (mi imamo kameru koja pokazuje sliku na velikoj navigaciji- zlata vrijedi).

Zadnje sjedalo (klupa) se moze pomicati 16 cm naprijed i nazad, uz pomoc 2 polugice sjedala se u 10 sekundi mogu preklopiti i tako se dobija veci prostor prema prtljazniku. Ne znam kome je to vazno ali pri tome je cijela povrsina ravna.

Auto se serijski dobija sa mp3 radiom koji je solidan. 4x4 pogon se moze ukljuciti do 40 km/h, a ostatak odradjuje elektronika. Autic nije namijenjen za neki off road (to mu nije ni bit) ali ce po snijegu dosta dobro ici. Ja sam prosao Austriju na mjestu gdje je vecina drugih auta morala stati i stavljati lance.

Sve u svemu ako zelis auto koji nudi puno kombinacija, malo sigurniju prohodnost po losem vremenu onda s RAV4 ne mozes pogrijesiti. Ako imas jos pitanja- tu sam.
Icemen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 22:01   #10
rav4

decki pozdrav!

imam par pitanja pa se nadam da mi netko moze pomoci.
dakle, zna li netko iz prve ruke koliko trosi 1.8 benzinac?
i koliko je registracija cca?

hvala!
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.