Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 08:21   #1
Golf ostao bez ulja

Pozdrav ekipa,

molila bi malu pomoć..naime jučer mi se u vožnji upalila lampica koja signalizira manjak ulja u automobilu te je auto (prije nego što sam došla do benzinske ) prestao raditi. Na benzinskoj sam vidjela da auto uopće nema ulja (što je čudno jer sam ga provjeravala prije mj.dana i bilo je na max. a lampica se uopće nije palila do jučer ) te sam kupila ulje i usipala ga u auto.

Naravno, nije htio zapaliti-nakon određenog vremena auto je počeo vreglati no ipak ne pali.
Sad je kod automehaničara - prognoze naravno nisu bajne no pošto sam žena molila bi ipak određene informacije o ovom problemu.

Pitanje prvo - ako sam zeznula motor dali je moguće da auto vergla ali ne pali i šta bi bili mogući kvarovi i dijagnoze?!

Da auto mogu baciti to sam već čula pa se molim suzdržite od takvih komentara!!

Radi se o Golfu IV, 2001g.; benzinac; 1.6.

Unaprijed zahvaljujem!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:10   #2
Voznja bez ulja... najveci moguci grijeh koji si mogla napraviti. Kad ti se upali lampica za pritisak ulja, ODMAH treba stat i ugasit auto.Provjerit nivo ulja, pogledat ispod auta dal negdje curi... pa onda doliti ulje ili pozvati vucnu sluzbu.

A kvarovi:
moguce je da si zeznula letece lezajeve, cilindre i karike, klipove, vodilice ventila.... u biti auto je zreo za generalku, jer ni sam majstor nece moc dac jednostavno dijagnozu, ako ne otvori masinu i izmjeri tolerancije dijelova i vidi fizicka ostecenja.

Netrebas bacit auto, mozda ces trebat novi motor.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 09:13   #3
Pa u principu je moguće da vergla dok je topao,ali svakako nije dobro.
Ležajevi radilice,klipni prstenovi,zaribao motor,sve je moguće,mehaničar će znati.Nakon dijagnoze(mislim da za tebe neće biti povoljna),možda će i zamjena motora polovnim biti isplativija opcija.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:20   #4
gubitak ulja.... gdje si ga mogla izgubiti u tom roku... neka putovanja? ganjanje?...

vjerojatno nije neka veća greška jer nebi mogla niti verglati da bi bila katastrofa....
__________________
Chrom, koža, karbon - > formula za uspijeh...
tonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:36   #5
Moj savjet ti je da pregrizeš, ako ti je zaribao motor, a vrlo vjerojatno je, te da napraviš reparaciju istoga.Nemoj kupovati polovni, jer to ti je mačak u vreći.Kad repariraš motor, opet ćeš imati novi motor, a kod polovnog to nije slučaj.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:46   #6
Quote:
tonac kaže: Pogledaj post
gubitak ulja.... gdje si ga mogla izgubiti u tom roku... neka putovanja? ganjanje?...

vjerojatno nije neka veća greška jer nebi mogla niti verglati da bi bila katastrofa....

ovo je utješno.
Ma nisam se ganjala , ha čuj vozim se non stop !
Moja registracija je moja druga adresa!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:48   #7
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da pregrizeš, ako ti je zaribao motor, a vrlo vjerojatno je, te da napraviš reparaciju istoga.Nemoj kupovati polovni, jer to ti je mačak u vreći.Kad repariraš motor, opet ćeš imati novi motor, a kod polovnog to nije slučaj.
Još čekam dijagnozu od majstora....a kad dođe (ne očekujem ništa obećavajuće) morati ću pregristi!

Inače- imaš li info (od prilike) koliko ta pregrizanja za takav auto dođu?
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 11:58   #8
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Još čekam dijagnozu od majstora....a kad dođe (ne očekujem ništa obećavajuće) morati ću pregristi!

Inače- imaš li info (od prilike) koliko ta pregrizanja za takav auto dođu?
Za nove aute nažalost ne znam cijene, jer ih ne pratim, ali sve ti ovisi o stupnju oštećenja, ako je došlo do njega.Odnosno, što je sve otišlo.
Kada ti majstor kaže šta je otišlo, dođi ovdje na forum pa napiši, ima ljudi koji će sigurno znati kako se kreću cijene.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:00   #9
Quote:
tonac kaže: Pogledaj post
vjerojatno nije neka veća greška jer nebi mogla niti verglati da bi bila katastrofa....
svašta.
a zašto se motor nebi mogao okretati bez ulja?

nakon nekog vremena bi se prestao okretati jer bi se od trenja toliko raširili dijelovi (klip) da bi sve stalo. a do tada bi stradalo sve u njemu, ali to je druga priča.
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
ovo je utješno.
Ma nisam se ganjala , ha čuj vozim se non stop !
kako piše gore, nemoj računati na takve stvari. ovaj dečko gore baš i nije neki znalac.
i meni bi bilo drago da prođeš bez posljedica, ali teško je to očekivati.

bez obzira ganjala se ili ne, motor je radio bez ulja, a to je loše.
mehaničar ti nemože zamijeniti samo neke dijelove i tražiti najjeftiniju soluciju jer onda nemože ni garantirati da će auto uopće upaliti ili da će voziti bar mjesec dana.

inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:07   #10
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
svašta.
a zašto se motor nebi mogao okretati bez ulja?

nakon nekog vremena bi se prestao okretati jer bi se od trenja toliko raširili dijelovi (klip) da bi sve stalo. a do tada bi stradalo sve u njemu, ali to je druga priča.


kako piše gore, nemoj računati na takve stvari. ovaj dečko gore baš i nije neki znalac.
i meni bi bilo drago da prođeš bez posljedica, ali teško je to očekivati.

bez obzira ganjala se ili ne, motor je radio bez ulja, a to je loše.
mehaničar ti nemože zamijeniti samo neke dijelove i tražiti najjeftiniju soluciju jer onda nemože ni garantirati da će auto uopće upaliti ili da će voziti bar mjesec dana.

inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.
- no moram priznati da sam imala i u vidu takvu nekakvu cifricu!
Uf Wonder odkud baš od tebe da takve riječi dođu (pratila sam tvoje postove na autoplinu pa znam da kužiš materiju).

Nadam se da si ovaj put fulao...

no sad šta je tu je - hvala svima na odgovorima ...postati ću kasnije o čemu je riječ!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:14   #11
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
svašta.
a zašto se motor nebi mogao okretati bez ulja?

nakon nekog vremena bi se prestao okretati jer bi se od trenja toliko raširili dijelovi (klip) da bi sve stalo. a do tada bi stradalo sve u njemu, ali to je druga priča.
tu si sam sebe pobio...
pročitaj što sam napisao pa češ skužiti na kaj sam mislio...

svi bleje neku katastrofu, kao, voziš se bez ulja... gotovo, baci ga proč...

to što neće upaliti može biti više razloga....
__________________
Chrom, koža, karbon - > formula za uspijeh...
tonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:21   #12
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

molila bi malu pomoć..naime jučer mi se u vožnji upalila lampica koja signalizira manjak ulja u automobilu te je auto (prije nego što sam došla do benzinske ) prestao raditi. Na benzinskoj sam vidjela da auto uopće nema ulja (što je čudno jer sam ga provjeravala prije mj.dana i bilo je na max. a lampica se uopće nije palila do jučer ) te sam kupila ulje i usipala ga u auto.

Naravno, nije htio zapaliti-nakon određenog vremena auto je počeo vreglati no ipak ne pali.
Sad je kod automehaničara - prognoze naravno nisu bajne no pošto sam žena molila bi ipak određene informacije o ovom problemu.

Pitanje prvo - ako sam zeznula motor dali je moguće da auto vergla ali ne pali i šta bi bili mogući kvarovi i dijagnoze?!

Da auto mogu baciti to sam već čula pa se molim suzdržite od takvih komentara!!

Radi se o Golfu IV, 2001g.; benzinac; 1.6.

Unaprijed zahvaljujem!
Tako je bilo i mome prijatelju prije koju godinusa unacem, upalilas se lampica stao, nadolio ulje ali vise nije htjeo upaliti motor. i na generalku! pa su onda rekli da crvena lampica za ulje ti kaze da ti je motor upravo za generalku! umjesto da ti kaze da trebas nadoliti ulja.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:37   #13
ma nemora uopće biti da je za generalku... znam masu ljudi kojima se ista stvar dogodila, nalili ulje i vozili dalje! Svakako da nije dobro za motor, jer dolazi do povečanog trošenja svih njegovih dijelova!
Može biti baš svašta... samo i pitanje je koliko daleko je bila benzinska!
Ako se upalila crvena za ulje, trebalo ti je i dovoljno glasno tuliti u kabini za učozorenje da staneš...
I zašto ljudi ne nose sa sobom litru ulja za rezervu?

Btw... jel 4-tvorka imala i žutu lampicu za ulje? tebi se uplaili crvena ili?
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:44   #14
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
ma nemora uopće biti da je za generalku... znam masu ljudi kojima se ista stvar dogodila, nalili ulje i vozili dalje! Svakako da nije dobro za motor, jer dolazi do povečanog trošenja svih njegovih dijelova!
Može biti baš svašta... samo i pitanje je koliko daleko je bila benzinska!
Ako se upalila crvena za ulje, trebalo ti je i dovoljno glasno tuliti u kabini za učozorenje da staneš...
I zašto ljudi ne nose sa sobom litru ulja za rezervu?

Btw... jel 4-tvorka imala i žutu lampicu za ulje? tebi se uplaili crvena ili?
Tulilo nije ništa!
Litru ulja ne nosim jer ga redovito provjeravam-ako je redovito svakih mj.dana.... a nisam primjetila da troši ulje!

Žutu lampicu ima ali nije za ulje nego za ispušne plinove (bar tako piše u uputama).
Meni se upalilia mala crvena lampica sa malim kanisterićem i kapljicom!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:05   #15
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Tulilo nije ništa!
Litru ulja ne nosim jer ga redovito provjeravam-ako je redovito svakih mj.dana.... a nisam primjetila da troši ulje!
Da bi izbjegla upravo ovakve pizdarije bolje ga je provjeravati jednom tjedno.

Sad će netko reći, novi auto, ne troši ulje, ne curi... bla, bla.

Ipak je puno lakše svaki tjedan gledati razinu ulja nego davati 2-3 tisuće eura za generalku.
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:13   #16
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Da bi izbjegla upravo ovakve pizdarije bolje ga je provjeravati jednom tjedno.

Sad će netko reći, novi auto, ne troši ulje, ne curi... bla, bla.

Ipak je puno lakše svaki tjedan gledati razinu ulja nego davati 2-3 tisuće eura za generalku.
čudno-to je i meni danas par puta palo na pamet!
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:50   #17
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
inače, reparatura i nije tako strašno skupa, ali problem je što taj tvoj motor ima radilicu (najskuplji dio) koji se neda brusiti nego se mijenja cijeli. to jako poskupljuje popravak, valjda na preko 2 000, a možda i 3 000 eura.
Sumnjam da je radilica otišla, to je ipak najbolji čelik u autu koji ima, a i rijetkost je da odu, pa makar i kod loše održavanih auta.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:04   #18
To moremo tu sto let mudrovati kaj je. Dobro nije sigurno.
MaoaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:55   #19
Imam jedno opcenito pitanje.Kad se pali crvena lampica za ulje,jel kad ulje padne ispod donjeg zareza na sipci ili kad posve nestane?
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:30   #20
meni na swiftu se znala recimo kod ganjanja u zavoju nakratko upalit prije bi rekao blicnut i tada je ulje bilo par mm ispod minimuma. Al to je vise preventive radi jer od min do max na sipkici je u vecini slucajeva od 0.7l do 1l znaci ako je ulje na minimumu na sipkici u motoru ga ima jos najmanje 2-2,5 litre. (u swifta je islo oko 3 litre sve skupa). E sad da bi se lampica skroz upalila i tako svijetlila mislim da mora ostat jako malo ulja u motoru,mozda 1L! Nema mi smisla da se lampica upali kad vec nestane ulja, jer onda je masina vrlo vjerojatno gotova,kao sto je i u ovom slucaju. Lampica je tu da te upozori da je ulja jaaako malo i da odma nadolijes.
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.