Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2006., 12:54   #41
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.

Nadam se da se šališ?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:05   #42
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.
ne misle svi ljudi u kvartu/gradu tako. iskreno, ja ponekad ni ne primjetim to trubljenje kad se kod mene netko zeni. a znaju mi ispred kuce proc. a i kad ih cujem, to ode u roku od minutu-dvije tako da i nije kao da mi trube pola dana. i obicno pomislim "aha, netko se zeni, bas lijepo" i to je to. sta cu se ja sad nervirat bezveze, jer se njima bas trubi? pa trube i kad hrvatska pobjedjuje u nogometu i kad je nova godina i kad je karneval i opcenito kad se nesto slavi...pa taklo i na vjencanju.

uostalom i to je proizaslo iz obicaja. prije su mladenci isli u kociji a ispred je isao dio svatova pjeske i vikao nesto...i to je bilo kao da otjeraju zle sile ispred mladog para i pitaj boga zasto jos...a jel bi radije da ti 10min prolaze tako ispred kuce, deruci se, il da ti protutnje na min trubeci. ja bi ovo drugo. protiv obicaja ne mozes, a i zasto i bi, po tome se razlikujemo od svih drugih i to je lijepo.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:15   #43
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.
je, stvarno ti je ugrožena sloboda tih pola minute do minutu dok kolona ne prođe

ja radim u takvoj ulici gdje je non-stop gužva i svakih 20 minuta neko nekome trubi.
u blizini kuće imam jedan oštar zavoj tako da se bar jednom dnevno čuje užasna škripa kočnica.
kad je bilo koja utakmica horde idiota trube u autima, pušu kroz one trube, pijano pjevaju.
u predizbornoj kampanji prolaze oni mali autići s razglasom.
nedjeljom dođe onaj kamiončić sa sladoledom koji svira!
neki put netko priđe blizu nekom autu pa se uključi alarm.

Sa svima u zatvor!

...fakat je teško bit toliki mrgud...
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:17   #44
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.
ha ha ha ha uf sad sam se nasmijala
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 14:29   #45
krokodajl ova ti je dobra!pa nećemo trubiti po noći nego po danu.....tko tad spava nek se i probudi....ma ne nek se probudi nego će se sigurno probuditi ...ovi moji se neće skidati sa trube...i to je bez šale
ivanar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 14:30   #46
da to je i meni smješno da trubljenjem oduzimamo nekome slobodu ili izgledamo mirno...katastrofa svadba bez trubljenja !!! Uostalom ako ti ne paše stavi slušalice u uho !!! i slušaj neki hip hop, pop ili šta ti ja znam šta ! Mislim to su gluposti kad smo bili kumovi moj dragi počeo trubiti a maldenci nas napali ko idiote nemoj trubiti šta će susjedni reči !!!!!!!!!!!!! Pa brigaaaaaaaa me ako ne mogu pretprjeti pol sekunde nek niti ne slušaju ! To mi je bilo koma kad nismo smjeli trubiti koja svadba...katastrofa...kolona bez smisla, bez trubljenja, bez barjaktara, sva sreća da je njihov auto bio okićen bar malo pa se kužilo da je svadba ! !!!
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 14:33   #47
Quote:
ivanar kaže:
krokodajl ova ti je dobra!pa nećemo trubiti po noći nego po danu.....tko tad spava nek se i probudi....ma ne nek se probudi nego će se sigurno probuditi ...ovi moji se neće skidati sa trube...i to je bez šale
potpisujem
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 14:49   #48
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.
ajd se ti malo o'ladi !
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:15   #49
[COLOR="Plum"] Magg kaže : kokos.. To je neki obicaj iz Slavonije (ne znam jel svagdi ili u nekim selima samo) obijesi se ziva kokos na ovaj stap di je i barjak i taj bijeli rucnik ili sta vec... GROZNO!!!
[COLOR="Plum"]

Pa neznam baš da je to običaj iz Slavonije. Ja sam iz Osijeka pa nikad čula. A u svakom slučaju sigurno ne vješaju živu kokoš. Pa nismo mučitelji životinja.
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:32   #50
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.
Ti mora da si neka jako živčana osoba kad te to tako smeta!!! Po trubljenju i okićenim autima se i razlikuje svadbena kolona od sprovodne, ženo, nemoj se toliko uzbuđivat zbog toga, pa ima i gorih stvari....
Imaš super rješenje za svoje probleme, u ljekarni kupiš one spužvaste čepiće za uši i imaš svoj mir i odmor a da nikoga ne maltretiraš sa svojim zahtjevima da ne trube, a čak je za svatove to i zakonom dopušteno dok god je prije 22h
Sad sam zločesta, ali bi baš voljela protrubit pored tvog kvarta i samo da ti vidim facu kad izletiš onako ljuta
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:33   #51
Quote:
krokodajl kaže:
Ma otkud ti pravo da to učiniš? Znaš definiciju slobode? SMIJEŠ RADITI ŠTO GOD HOĆEŠ SVE DOK TIME NE NARUŠAVAŠ SLOBODU DRUGOGA. A ako misliš trubiti dok se vozaš po gradu, narušavaš moju slobodu na mir i odmor. Takve kao ti bih ja u zatvor na par dana da se ohladite i prestanete maltretirati cijeli kvart jer se, eto, budalama htjelo trubiti.

nemrem vjerovat da ovo čitam

za pola minute trubljenja će ti kruna s glave pasti... Bože dragi
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:47   #52
Mala, super si ovo napisala sa obicajima...

Ovo sa natpisima iza mladenaca mi se isto ne svidja.. Ja se ne sjecam sta ima na onom mjestu di ce biti nas stol.. Al planiram tamo stavit neku dekoraciju koju imam doma.. Kovano srce, mozda da ju cvjecarka malo "okiti" sa zivim cvijecem i onda to objesimo..

Meni su inace svi "obicaji" ok, osim onih da se nesto placa, nekoga (bili to ljudi i zivotinje) maltretira. Sto znaci da se nece nista placati kod nas (nit ples sa mladom - bude li ga bilo) ili oni koji uhvate buket i podvezicu da plesu ili pjevaju.. To cu njima prepustit... Sto se mene tice, poslje toga se moze dalje festat.. A da on stavlja njoj podvezicu nema sanse! Za mene vrijedi "sve sto je meni neugodno ili bi meni smetalo necu drugima uradit"

A sto se tice sviranja u koloni, to mi je Nema ljepseg osijecaja nego kad cujes kako trube kad dolaze po tebe Onda nervoza pocima A isto tako kad je ono "najgore" gotovo i svi skupa se voze u salu

dumai, sto se tice kokosi.. Ja sam tako cula da se radi po Slavoniji (a mozda jos i negdje drugo) od svojih koji su odatle (pricali su opcenito o obicajima koje su oni vidili na vjencanjima po selima). Nije Slavonija samo u Osijeku.... A i ja sam dosta daleko od OS U Slavoniji ima ljudi svakakog podrijekla (ili kako se to kaze) pa ko zna odkud je izvorio taj obicaj...

Edit:
Cure jos jedno pitanje imam.. Par su napisale da nece da im dodje tamburas ili harmonikas ili sta vec u pratnju. Zasto to?Kod nas recimo na skupu onda svi vec pjevaju i plesu... Mislim sta nije "veselije" kad ima i muzike? To je moje misljenje, ali cula bi i vase

Zadnje uređivanje Magg : 14.12.2006. at 16:29.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:07   #53
Quote:
Malabudala kaže:
Ti mora da si neka jako živčana osoba kad te to tako smeta!!! Po trubljenju i okićenim autima se i razlikuje svadbena kolona od sprovodne, ženo, nemoj se toliko uzbuđivat zbog toga, pa ima i gorih stvari....
Imaš super rješenje za svoje probleme, u ljekarni kupiš one spužvaste čepiće za uši i imaš svoj mir i odmor a da nikoga ne maltretiraš sa svojim zahtjevima da ne trube, a čak je za svatove to i zakonom dopušteno dok god je prije 22h
Sad sam zločesta, ali bi baš voljela protrubit pored tvog kvarta i samo da ti vidim facu kad izletiš onako ljuta
Mala legenda si
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:08   #54
Kod nas će biti tamuraši kao pratnja to mi je baš fora, ne volim zvuk harmonike tako da to otpada ... prenarodnjački mi zvuči ! Ali opet kako tko voli ! Mi ćemo tamburice i udriiii joj već sad imam tremu kad će doći pa kad poćnu svirati ispred zgradeeeeeeeee ajmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! To mi je ono naj nešto dio svadbe taj prvi kotnakt uh !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:22   #55
"staro, novo, plavo, posuđeno" je naš tradicionalno običaj koliko i npr Halloween
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 16:27   #56
Quote:
doc_1 kaže:
"staro, novo, plavo, posuđeno" je naš tradicionalno običaj koliko i npr Halloween
pa nitko nije ni rekao da je naš!

ako je nekome to fora, zašto ne?
TetraPak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:09   #57
Quote:
Malabudala kaže:
E sjetila sam se još jednog, ali netko ko je iz Neretvanskog kraja će to još bolje znat, pa neka me ispravi..

Kad mi se frendica iz Metkovića udavala, pričala sam je da su iznajmili dva zaštitara da im čuvaju stan koji su tek uredili, jer naime tamo je običaj da dođe par ljudi iz mjesta i uđe u njihovu spavaću sobu i cijelu je demolira, uništi, razmonitra, ma čudo jedno šta im god padne na pamet! To rade večer prije ili na samu noć svadbe nisam više sigruna, ali katastrofa... Ne znam ni zašto ni zbog čega to rade, ali eto valjda ima neka poanta!
Točno... ima toga i kod nas... Vidjela sam nekoliko različitih varijanti:
- mladencima su put od ulaza u kuću do sobe popunili tanjurima ili čašama punima vode tako da su to morali sva ispraznit da bi otišli spavati,
- ili im u krevet stave trnje ili rižu, tako da ne mogu u njemu spavati...

Ovdje to rade nakon šta mladenci odu na svadbenu večeru, nakon prenošenja preko praga, i to oni susjedi koji ostaju pospremiti i čuvati kuću... (jer se ovdje neki nakon obreda vjenčanja upute do kuće gdje će živjeti, najčešće njegove).
A zašto? ... to ni oni sami ne znaju!!!

Ne moram ni reć da mi to nećemo imati, samo će me dragi ujutro kad dodjemo kući nakon svega, prenijeti preko praga, u intimnoj atmosferi roditelja, kumova, i najboljih prijatelja.
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:19   #58
Ovo sa "unistavanjem" stana je u Njemackoj veliki obicaj.. Ako se mladenci bune zbog toga onda ispadnu "glupi" Ajd neki pune sa napuhanim balonima, to mi jos nekako OK. Ali to sa punim casama ili rizom u krevetu ili jos puno goreg mi je grozno.. Jedni su jednom nekima stavili neki smrdljivi sir pod krevet.. Trajalo je par dana dok aroma sira nije stigla do svog vrhunca... Dok su ovi skuzili sto im tako smrdi.. Mislim jadni.. Opcenito mi je ruzno pomislit da mi neko hoda po stanu kad mene nema, pogotovo u spavacoj sobi. Taj mi se "obicaj" ne svidja
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 17:20   #59
Magg, i meni je to 0 bodova...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:51   #60
Čovječe, koji napad udavača. Ne da mi se odgovarati svakoj ponaosob, ali imajte na umu da nekome smeta vaše divljanje po cestama. Naravno, pritom činite kazneno djelo ometanja javnog reda i mira i navijajte da ne naletite na nekoga poput mene, tko bi alarmirao policiju. Ako do vaših tradicionalnih mozgova ne može doći ta spoznaja, jednostavno vjerujte što vam kažem. I seoske običaje zadržite na selu.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.