Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 23:37   #21
mojoj svekrvi, inače sasvim normalnoj, zdravoj, psihički stabilnoj ženi se prije 5-6 dana počelo vrtiti u glavi. i to nije prestalo do danas. na hitnoj joj šiknuli apaurin i voltaren i rekli da će joj proći. izabrana doktorica joj dala sulpirid da ga pije 7 dana pa ćemo vidjeti. nekako sam malo zbunjena jer sam pročitala da je to antipsihotik, a kako rekoh, žena je stijena. ima li netko objašnjenje za ovu meni neobjašnjivu pojavu? koje su indikacije za ovaj lijek?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:33   #22
Klinika za psihološku medicinu, Rebro...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 01:37   #23
Sulpirid je laki antipsihotik sa antidepresivnim/smirujucim djelovanjem. Neugodan je za uzimat jer sjebava hormone u tijelu i izaziva znojenje.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 02:05   #24
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
Sulpirid je laki antipsihotik sa antidepresivnim/smirujucim djelovanjem. Neugodan je za uzimat jer sjebava hormone u tijelu i izaziva znojenje.
Khm khm sto???
Ja sam to uzimo oko godinu dana (malo vise),kaj radi s hormonima sad to prvi put cujem?
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 01:14   #25
Koje je genericko ime sulpirida?
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 21:49   #26
Quote:
Tipi kaže: Pogledaj post
Marguerite,

Ovisnost o benzodijazepinima nije zajebancija, a jos manje nesto za sta ces naci resenje na internet forumu.

Mislim da hitno moras lijecniku i najotvorenije izloziti svoji slucaj i strogo se pridrzavati onoga sto ce ti lijecnik reci. U TOM slucaju ce ti biti za neko vreme puno bolje. Nelogodnost koju ces osijetiti budes li se pridrzavala savjetima lijecnika je privremena, a tvoja patnja ukoliko ne budes slusala lijecnika ce biti trajna.

Sve drugo je neodgovornost koja, veruj mi, za tebe nece dobro zavrsiti.

Smem li pitati koliko imas godina?
Ovo gore napisano je živa istina,treba otići dr-u,ili ako imaš samodisciplinekidaj TJEDNO jednu tabletu;ili svako 3 dana pola(tako ćeš najmanje osjetit simptome susprezanja).Ovo mi objasnio dr.spec.I,da,30 mg normabela=15 mg bromazepama.To je napomena za ovog momka koji je na normabelu.To je,ustvari isti lijek,rečeno od istog dr.Nije ih dobro zloupotrebljavat,a pogotovo više od mjeseca(od tada se razvija tolerancija,a ostalo je PLACEBO SPIKA...sad but thrue )
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 21:52   #27
I,da-mislim da bi mogla pokušat s antidepresivima(manje toksično popit jednu,koja će obuhvatit cijeli problem,nego 10 uzaludnih);-)
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 01:22   #28
Quote:
Marguerite kaže: Pogledaj post
Koje je genericko ime sulpirida?
Sulpirid je ime supstance, kod nas se prodaje pod imenom Eglonyl (proizvodi Alkaloid Skopje).

E ono o hormonima, sulpirid izaziva prolaktin od kojeg neki ljudi dobiju valunge ko da su u menopauzi, ne mogu spavat i znoje se po noci. Jako neugodno, barem meni.


E da i nekidan sam na naglo presto sa antidepresivima i normabelom. Krizu liječim pivom i zasad mi dobro ide! Samo sto me boli glava i vilica kod uha (wtf ) al ne znam jel to ima neke veze s ljekovima. Ko da sam dobil batina al nisam. Bar mislim da nisam.

edit: zato jer sam dobil novu dijagnozu i druge ljekove pa treba prestat s ovim. jebote skupljam dijagnoze ko pokemone
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 02:00   #29
Farmaceute koji u apoteci izdaju lijekove koji su predvidjeni da se izdaju na ljecnicki recepat, a bez doticnog treba na robiju. 5-10g i gubitak licence za rad bespovratno. Bagra farmacetska
A isto tako i lijecnike koji sablonski propisuju psiho aktvne tvari (a i ostale lijekove)

Odite sad kod tih dragih doktora, tuzite ih i nek vam plate lijecenje ovisnosti.
Ali cisto sumnjam da cete uspijeti posto ti doktori cuvaju ledja jedni drugima.
Na sudu bi sve proslo vjerovatno u korist doktora jos bi i sudske troskove morali platiti.
Bajumbadum_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 02:11   #30
vidi ovo

no ok, to ti (još) ne treba, valjda.

dalje, bio sam na xanaxu svojevremeno... jednog dana sam samo odlučio da ga neću više uzimati. uopće nisam skužio da je sve ono što mi se događalo bila posljedica neuzimanja.... al eto. nisam se obazirao na to jer je to stanje bilo jako slično onome radi čega sam zapravo i počeo uzimati xanax.

i tak. ... fakat nemam neki savjet.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 03:23   #31
Dobro pa mislim ljudi što se čudite kad se navlačite na benzodijazepine? Jel vam na kutiji ljepo piše da se ne smije koristit dulje od jednog mjeseca jer ono, izaziva ovisnost?
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 05:54   #32
Drš se...

Prošla standardni put, trava... bomboni... bijelo... dop... Vrapče...
Pročitaj kak se nosim s tim...
Vjer u Boga mi je puno pomogla.
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:09   #33
Quote:
Giko kaže: Pogledaj post
edit: zato jer sam dobil novu dijagnozu i druge ljekove pa treba prestat s ovim. jebote skupljam dijagnoze ko pokemone
E,tebi nije lako!Šta se ti mijenjaš preko noći,da ti stalno mijenjaju dijagnoze? Ilil mijenjaš dr?Joj Dobar si...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:16   #34
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Vjer u Boga mi je puno pomogla.
Smatram te sretnicom,i ja sam vjerovala,nekad Sad mi samo ostalo neko mutno uvjerenje da sam sama sebi skuhala,i da ću sama kusat ,i da naprosto neku višu instancu ne zanimaju moje sebične umišljotine.A,možda sam previše ogorčena da bih to jednostavno mogla ...u biti sam agnostik,i nisam najsretnija što to jesam.Osjećaj je napuštenosti jak...
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:34   #35
http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=1596

špročitaj si Linden metoda..tvoj slučaj i kako ga riješiti..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 20:41   #36
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
Ovo gore napisano je živa istina,treba otići dr-u,ili ako imaš samodisciplinekidaj TJEDNO jednu tabletu;ili svako 3 dana pola(tako ćeš najmanje osjetit simptome susprezanja).Ovo mi objasnio dr.spec.I,da,30 mg normabela=15 mg bromazepama.To je napomena za ovog momka koji je na normabelu.To je,ustvari isti lijek,rečeno od istog dr.Nije ih dobro zloupotrebljavat,a pogotovo više od mjeseca(od tada se razvija tolerancija,a ostalo je PLACEBO SPIKA...sad but thrue )
HVALA, zaista, puno hvala na savjetu. Pokusavam.
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 20:44   #37
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
I,da-mislim da bi mogla pokušat s antidepresivima(manje toksično popit jednu,koja će obuhvatit cijeli problem,nego 10 uzaludnih);-)
Uzimala, neko vrijeme, na preporuku ljekara, prozac. Stvar je u tome sto ja nisam depresivna... bar ne vise. Moja, reaktivna depresija, bila je posljedica... nebrojenih faktora. Ono sto je "ostalo" je samo (samo?!) ovisnost o benzodiazepinima.
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 20:47   #38
Quote:
back to black kaže: Pogledaj post
Smatram te sretnicom,i ja sam vjerovala,nekad Sad mi samo ostalo neko mutno uvjerenje da sam sama sebi skuhala,i da ću sama kusat ,i da naprosto neku višu instancu ne zanimaju moje sebične umišljotine.A,možda sam previše ogorčena da bih to jednostavno mogla ...u biti sam agnostik,i nisam najsretnija što to jesam.Osjećaj je napuštenosti jak...
Tako je nekako i kod mene. Iako ne osjecaj napustenosti. Osjecaj krivice... zbog neceg sto nisam uradila.
__________________
...could last for weeks untill I decide to wake up, take off my make up
Marguerite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:58   #39
Quote:
Marguerite kaže: Pogledaj post
Uzimala, neko vrijeme, na preporuku ljekara, prozac. Stvar je u tome sto ja nisam depresivna... bar ne vise. Moja, reaktivna depresija, bila je posljedica... nebrojenih faktora. Ono sto je "ostalo" je samo (samo?!) ovisnost o benzodiazepinima.
Koliko vremena?Ja sm benziće trošila duuugo,isto nikad nebih za sbe rekla da sam depresivna,dijagnoza mi je bilaovećana osjetljivost,ilitiga psihoneurosis E ,ali nakon toliko vremena pala sam u depru,i baš antidepresivi su suzbili to stanje,nije bilo ni nervoze,osjećala sam se ko u svojoj koži,uz postepeno micanje benzića,praktički ih nisam niti pila određeno vrijeme,dok mi se nakon par godina iste terapije(isti antidepresiv)stanje nije počelo lagano vraćati na staro.Čitala sam da se takve epizode vraćaju cca svakih 5 god.,tako sam otišla dr-u ,i dobila novi antid.,da bih sada skidala benziće,jer ovaj lijek djeluje i anksiolitički i antidepresivno(manje se kljukat
,u svakom sl.)Valjda me pratiš,duga priča,enivej-sad osjećam promjenu na bolje ,,i preporučam da ne odbaciš antidepresiv kao opciju,ako ti bude loše kad se skineš s B-a....to ti je slična kemijska međupoveznica,samo šta benzići hebeno spuštaju...vidi,najbolje znaš šta ti paše.Sretno!
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:00   #40
Quote:
Marguerite kaže: Pogledaj post
Tako je nekako i kod mene. Iako ne osjecaj napustenosti. Osjecaj krivice... zbog neceg sto nisam uradila.
Osjećaj krivicu zbog stvari koje nisi napravila,a ne onih što jesi...understand?
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.