Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 15:53   #301
Quote:
Ako ti pas može izdržati 5 i po sati u brzom onda može u 8 u sporom.
Međutim, meni niej jasno koji to pas ne može izdržati 8 sati..štene??
A noćni vlak ima i stajanja pa ako je baš nužno da pas obavlja nuždu u tih 8 sati..ajd..
da pas je jos mlad...imam jednog starijeg ali njega nisam nikad vozila vlakom pa neznam koliko pas moze izdrzat bez obavljanja nuzde...on je dosad iskusio samo kratkotrajne voznje busom i autom ali sa povremenim stajanjem

Quote:
I osobno, ne bih svom psu priuštila vožnju nagibnim ni u ludilu, dosta mi je što su se meni bubrezi prošetali u njemu..fuj.
Meni su nagibni vlakovi puno udobniji od putnickih i mirnija mi je voznja...al opet svatko je drugaciji
e da...vlak mi je jedino rjesenje jer auto ne vozim, u autobus ne smijem nosit psa, a avion mi je preskup
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:07   #302
Ako pas izdrži doma noć bez obavljanja nužde onda će i vlak ali spremiš pelenu za svaki slučaj.
Svaka čast za nagibni, meni je ono katastrofa..ali ja sam inače fanautomobila pa nisam kompetentna
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:26   #303
imam na umu pele ne brini
ja inace obozavam putovanja i to duga...cesto sam putovala autobusom pa mi je putovanje par sati nagibnim mila majka naprama autobusu
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 18:03   #304
A da mu jednostavno nedaš jesti i piti 12 sati prije puta? Tako je nama vet reko i tako sam i napravila sa macom kada smo putovale iz Pazina za Osijek. Lijepo je doma obavila sve šta je trebala i u 8 satu šta smo provele u busu nije imala nikakvih potreba za obavljanjem određenih stvari, a ni ja neugodnih situacija.
udomi.me is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 18:06   #305
Quote:
SiK kaže: Pogledaj post
imam na umu pele ne brini
ja inace obozavam putovanja i to duga...cesto sam putovala autobusom pa mi je putovanje par sati nagibnim mila majka naprama autobusu
ako bi pas bio u transporteru nuždu sigurno neće napraviti ispod sebe..
i uglavnom će spavati

Quote:
udomi.me kaže: Pogledaj post
A da mu jednostavno nedaš jesti i piti 12 sati prije puta? Tako je nama vet reko i tako sam i napravila sa macom kada smo putovale iz Pazina za Osijek. Lijepo je doma obavila sve šta je trebala i u 8 satu šta smo provele u busu nije imala nikakvih potreba za obavljanjem određenih stvari, a ni ja neugodnih situacija.

zaboga, psu ne dati piti 12 sati..to mi je ipak malo nehumano, sorry...druga je stvar operativni zahvat ali put...nikako.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:17   #306
Quote:
SiK kaže: Pogledaj post
evo sad sam zvala centralu hz-a...kaze zena ovako:
da se psi mogu vozit samo u putnickim vlakovima, znaci da su iskljuceni ICN vlakovi (nagibni) i to za svakog ljubimca...sta je glupo jer sam ja vec dosta puta nosila kornjace sa sobom i nitko nije prigovarao
kaze da se karta za psa ne placa, ali zato na relaciji zagreb - split sa psom mozes ic samo onim nocim vlakom gdje voznja traje 8 sati...pa to je za poludit...gdje cu psa odvest da obavi nuzdu???
ugl...u putnicke vlakove smije, u brze ne
imaš nešto , osim pravilnika za vlakovođe, a što nisu nikad ukinuli - zove se Kućni red i taj pravilnik pobija sve što ti "oni" kažu kad se sa bilo kojom živinom ukrcaš u vlak ...problem je jedino što, ako naletiš na konduktera sa stavom "neć se nikaka živina u mon vlaku vozt" (nisu štamparske greške, nego citat), da taj pravilnik možeš iskoristiti jedino pri odštetnom zahtjevu za povrat novca na voznu kartu, nakon što te grmalj izbacio iz vlaka u , recimo perušiću, u 2:15 u noći
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:24   #307
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
imaš nešto , osim pravilnika za vlakovođe, a što nisu nikad ukinuli - zove se Kućni red i taj pravilnik pobija sve što ti "oni" kažu kad se sa bilo kojom živinom ukrcaš u vlak ...problem je jedino što, ako naletiš na konduktera sa stavom "neć se nikaka živina u mon vlaku vozt" (nisu štamparske greške, nego citat), da taj pravilnik možeš iskoristiti jedino pri odštetnom zahtjevu za povrat novca na voznu kartu, nakon što te grmalj izbacio iz vlaka u , recimo perušiću, u 2:15 u noći
Gdje se može naći tekst tog Kućnog reda i po čemu pobija, recimo, ono što piše na HŽ-ovim stranicama?

Mislim, na ovoj sam temi doznala da se i veći psi mogu voziti, samo ne možeš baš birati vlak, ali kvragu, bar nešto, ali su na onim stranicama još uvijek navedeni samo mali psi koji stanu u transporter.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:30   #308
Pa šta se brineš, stane i Sita u transporter u onaj malo veći
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:59   #309
a, dajte ljenguzi balavi, prestanite više sr't ...imate google i moogle i wiki i miki ...ajte se malo sami raspitajte ili bar otegnite kažiprst nad mišem na koju stranicu unazad ....

dosta mi je više nategnutih rukava jer svaka šuša misli da ne mora sama saznati odgovore ...
MH in and out from this subject
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:18   #310
Iz ovog izuzetno ljubaznog odgovora zaključujem da si taj Kućni red izmislila. Na HŽ-ovim stranicama, ponavljam, postoji samo ova odredba o prijevozu kućnih ljubimaca, a na cijeloj temi prije nigdje se ne spominje nikakav Kućni red.

Jedino ću ti zahvaliti za ovaj pridjev "balavi". Već se zadnjih pedeset godina nisam tako dobro osjećala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:15   #311
ja sam sretna sta postoji barem jedan vlak na relaciji zagreb - split u kojem mozes unjet zivotinju
inace bi bilo odricanje: pas ili familija u splitu
SiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:45   #312
Neznam šta se pasa tiče. Ja govrim za macu. I nije joj apsolutno ništa bilo jer nije 12 sati pila vode. Mislim, nebi nam to vet preporučio da je moglo biti bilo kakvih posljedica. Dapače, uživala je u vožnji busom i proučavanju suputnika. Uostalom, to je bio jedini način da macu odvedem u novi dom jer ju ovdje nitko nije htio, a tamo su je čekali savršeni udomitelji. I mogu reći da je makar sam se jako bojala oko svega toga, put prošao odlično: maca cijelo vrijeme u rukama, prela, mazila se i igrala

A šta se općenito tiče pravilnika: Ja svaki put imam sve isprintane sa označenim djelom koji se odnosi na prjevoz životinja. Plus knjižica u kojoj je vet napisao zdravstvenu potvrdu da je mica zdrava. I šta se toga tiče, niko mi niš ne može. Ako se i pobune (a nisu do sada) mislim da im nebi bilo svejedno kad bi spomenula nekakvu tužbu.

A šta se pasa tiče, vidim da je situacija dosta kompliciranija, nažalost...

*Isprike zbog uljetanja na temu. Tek sada vidim da se u ovoj temi radi samo o psima. (Stvarno moram odmoriti, mozak mi ne radi baš najbolje).
udomi.me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:53   #313
Ma čuj, ja bih razmislila eventaulno o tome da životinji ne dam piti možda 2-3 sata prije puta ali 12 sati??
Pa sve ono što je unijela u želudac u tri sata prije puta ako je tekuće razgradilo se..12 sati je već patnja.
Ne znam koji ti je vet to sugerirao ali meni je smiješno, sorry
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 14:25   #314
Nebi ja dozvolila da moje mace pate. Poznam ih dovoljno dobro da vidim dal im nešto šteti ili ne i reagiram kada je potrebno. Da je patila ili da sam vidjela da ne može bez vode proći to vrijeme, ona bi dobila vodu. Nisam blesava da uskratim maci ono bez čega ne može.

Gibam sa teme pošto sam na krivom mjestu. Još jednom isprike šta sam malo spamala temu. Pozdrav!
udomi.me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:35   #315
nisi na krivom mjestu. rasprava je općenito o kućnim ljubimcima u javnom prijevozu. samo je ostao takav naslov.

što se tiče 8-satnog puta. jednostavno prije polaska psića dobro iscrpiti da što više spava. i ja bi mu ponijela pelene pa ako mu je hića odnijela bi ga u wc i tamo ga pustila da obavi na pelenu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:24   #316
zanima me što se tiče putovanja pasa vlakom, rijetko putujem vlakom tako da se baš uto nerazumijem, čula sam da psi do 30 cm visine smiju besplatno u vlak a ja imam psa od 60 cm (sibirskog haskija ) koji spada u velike/srednje veličine.
jer se smije on voziti vlakom ? i kolko košta karta zanjega
trebam ga prevesti iz jednog sela(blizu Osijeka) u Osijek što je odprilike samo 20-ak min vožnje.
jer vlak mora imat kabinu? jer pas mora imat brnjicu? jer se može ko bunit zatošto je pas s njima u vlaku?
jer postoji negdije neki pravilnik o putovanju pasa vlakom ?

molim vas da mi malo to obijasnite
(ispričavam se ako negdije na forumu več ima objašnjenje za slučaj sličan mom )

pas je naravno redovito cijepljen i socijaliziran
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 00:37   #317
Smije,platiti ces vjerovatno pola karte,probaj naci pravilnik na njihovim stranicama(iako znam da je netko ovdje vec pisao o tome i cak mozda stavio pravilnik),isprintaj i ponesi sa sobom,skup sa knjizicom o cjepljenju,a ne bi bilo zgoreg da se informiras konkretno za to i to putovanje na njihovim informacijama,a papir poneses ak kondukter ne zna sto je moguce,pa da se imas cime.objasnjavati jer nekad su fakat cudni,uostalom procitaj nekoliko stranica unazad,bude ti jasnije
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:58   #318
ok puno hvala na informacijama
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:21   #319
Quote:
Ellany-Haski kaže: Pogledaj post
ok puno hvala na informacijama
No frks sam se dobro pripremi,papire i zivce to je najvaznije da imas cim dokazati da si u pravu,nekad su super,a kad cujem i procitam sta neki pisu sta su dozivjeli,fakat se cudim sto ne citam svako malo da je neko premlatio nekog u HZ u,i to ono"pomahnitali vlasnik opasnog psa..." nadam se da neces bit te srece
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:45   #320
e evo ja opet trebam pomoč odvas...
danas sam zvala prvo želježnički kolokvor u Dardi (selo iz kojeg putujem za Osijek samo 20-ak minuta voženje) i rekli su mi da pas višlji od 30 sm u ramenu nesmije iči u vlak, onda sam zvala želježnički kolodvor Osijek i oni su mi rekli da pas smije uči bez problema, a ako je viši od 30 cm, nije da nesmije uči nego plača pola karte ko za draslog čovijeka i rekli su da mora imat brnjicu i biti na povotcu i da smije bez problema.

onda sam zvala i Zagreb oni su rekli da psa koji je viši od 30 cm nepuštaju uopče u vlak i da se može zato platit kazna

šta da sad radim ??

uopče mi nije jasno svako tupi svoje a osim toga to nije baš ni pošteno onda ako naprimjer baset koji je visok 30 cm smije uči a ima 25 kg a moj isto ima 25 kg a nesmije jer je visok 58 cm
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.