Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 03:30   #21
Je ruby, to je cirkus zbog sporosti pravosuđa. Ali cirkus bi bio i da svatko može kad god mu se sprdne izbacivati koga god hoće iz stana. Pojam deložacija ipak nešto znači i ne može se napraviti preko koljena i preko noći.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 03:45   #22
Uz opasnost da budem OT.....baš sam se nasmijala...naime sjetila sam se svojih studentskih dana...kad bi gazde neke od nas izbacivali iz stana...iz raznoraznih razloga...nije sigurno bila u pitanju deložacija.....mislim ni kad roditelji izbacuju "nepodobnu"(punoljetnu) djecu iz stanova, kuća...ne govorimo o deložaciji...već o jednostavnom i prostom izbacivanju.....na koje imaju svako "pravo"....pojam deložacija je ipak vezan za neka malo zahtjevnija pitanja posjeda i vlasništva.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 04:24   #23
Zakonski nemaju pravo. Da je bilo tko od vas nazvao policiju tada, policija bi lijepo odvela vlasnika i prijavila ga
Vremenom su studenti malo naučili zakone pa sad ima više problema
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:26   #24
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
Banderas, temelj svakog prava je da je vlasništvo neotuđivo...kuća je njegovo vlasništvo...kad stanuješ kad roditelja, nisi u nikakvom mirnom posjedu već si tu isključivo njihovom i božjom „milošću“....dakako da se moraju savjetovat s odvjetnikom...samo ne vidim da im može puno pomoći.
Postoji velika razlika izmedju posjeda i vlasnistva. Banderas dobro govori... da ih pokusa izbaciti oni ga mogu tuziti za smetanje posjeda, bez obzira sto vlasnistvo nije njihovo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:28   #25
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Postoji velika razlika izmedju posjeda i vlasnistva. Banderas dobro govori... da ih pokusa izbaciti oni ga mogu tuziti za smetanje posjeda, bez obzira sto vlasnistvo nije njihovo.
Pa nece ih fizicki uzet za ruke i izbaciti ali ne vjerujem da ne smije rec slusajte nasao sam nove podstanare i molim vas do tog i tog datuma izadjite iz moje kuce
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:31   #26
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa nece ih fizicki uzet za ruke i izbaciti ali ne vjerujem da ne smije rec slusajte nasao sam nove podstanare i molim vas do tog i tog datuma izadjite iz moje kuce
Naravno da smije, ali to onda nema veze s izbacivanjem i s postavljenim pitanjem.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:38   #27
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Postoji velika razlika izmedju posjeda i vlasnistva. Banderas dobro govori... da ih pokusa izbaciti oni ga mogu tuziti za smetanje posjeda, bez obzira sto vlasnistvo nije njihovo.
pa nije ovo nista cudno, tako je i vani, samo sto je kod njih brzo pravosudje i ovakve stvari se rjesavaju po zurnom postupku (pa podstanara mozes legalno izbaciti za 20-30 dana)
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:44   #28
Nemam iskustva s postupcima 'vani' (na koju zemlju uopce mislis?) pa ne mogu reci kak to ide. Ti to znas odakle?
Kod nas su takvi postupci takodjer hitni, no cesto se razvuku.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:04   #29
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nemam iskustva s postupcima 'vani' (na koju zemlju uopce mislis?) pa ne mogu reci kak to ide. Ti to znas odakle?
Kod nas su takvi postupci takodjer hitni, no cesto se razvuku.
amerika konkretno, ali vjerujem da je i u europi tako. tamo isto nemozes na silu izbaciti podstanara (niti mu recimo iskljuciti struju i vodu i sl.), inace te on moze tuziti, ali zato vlasnik moze zatraziti nalog za delozaciju. sada jedina fora je da na taj nalog on moze uloziti prigovor, te eventualno razvuci taj postupak na koji mjesec vise, ali po pravilu se ti slucajevi rjesavaju unutar 30 dana (nakon cega mozes pozvati policiju da ti pomogne delozirati podstanara).
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:05   #30
amerika

Iznenadili bi se kako u nekim europskim drzavama pravosudni aparat katastrofalno funkcionira. Nije 'vani' sve bajno i divno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:21   #31
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
amerika

Iznenadili bi se kako u nekim europskim drzavama pravosudni aparat katastrofalno funkcionira. Nije 'vani' sve bajno i divno.
pa sumnjam da je gore nego kod nas (barem sto se tice zapadne europe). barem kod njih na red dolaze trenutni slucajevi (a ne kao kod nas slucajevi od prije 5-10 godina).
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:34   #32
Ima i gorih od nas, zato i kazem. Off smo s ovim ionako
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:36   #33
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Zakonski nemaju pravo. Da je bilo tko od vas nazvao policiju tada, policija bi lijepo odvela vlasnika i prijavila ga
Vremenom su studenti malo naučili zakone pa sad ima više problema
ček malo!
hoćeš mi reći da moja kćer jednog dana može po cijele dane spavati i izležavati se pod MOJIM KROVOM , odbiti raditi ili učiti, moći će mi krasti hranu, vodu, struju, gledati moj tv i da ju ja zapravo ni na koji način neću u tome moći spriječiti?
(već zamišljam kako od svog teškom mukom stečenog doma pravim labirint sa zamkama kako bih ograničila nezahvalno derište u korištenju MOJE imovine )
dakle krasno! ne smijem ju tuči a kad navrši 18 ne smijem ju ni izbaciti! hm... neš ti roditeljstva
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:20   #34
Imam svježi primjer u bliskoj okolini gdje podstanari nisu podmirivali račune, vlasnik popizdio i promjenio im brave, a ovima ostale stvari unutra.
Ovi zvali policiju i u roku par dana dobili rješenje murje da imaju pravo uči u stan po svoje stvari.
So they did :bušilica: : sjekira: :čekić:
Vlasnik nema pravo niti promijeniti brave, niti im spriječiti ulazak u stan, a niti ih tjerati, jer su oni... kako se gore spominjalo... u posjedu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:43   #35
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa nece ih fizicki uzet za ruke i izbaciti ali ne vjerujem da ne smije rec slusajte nasao sam nove podstanare i molim vas do tog i tog datuma izadjite iz moje kuce
Smije on to reći, ali pitanje je što ako oni to odbiju, tj. ne žele se odseliti do tog roka koji im je on dao. Tada dolazimo do toga da on treba tražiti deložaciju a to se ponekad zna otegnuti.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:51   #36
Iz licnog iskustav znam da je najbolje sve imati na papiru pa onda ulagati u svoje zidove posto je zato kasno morate reagovati jako smireno politicki i mudro sto bi reko nas narod pa onda polako po zakonu sanse vam jesu slabe al bolje da budete pametni i lukavi zbog svoje djece to morate to je najbolji nacin.
Cak i da ko fol tog covjeka postujete itd.
__________________
Prirodom Do Zdravlja
dr.Mika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:53   #37
Quote:
CANON kaže: Pogledaj post
Odlično.znaći nema nikakve šanse da se zaštitimo?Mi smo ulagali deset godina u zidove,fasadu,digli novi krov,nova garaža,održavali,brinuli se o zemljištu i sad na ulicu ?
ako imate racune toga svega skupite ih i trazite da vam isti tren kad vas izbaci isplati u suprotnom cete preko suda traziti namirenje od djela kuce pa bude i on postepeno ostao bez djela kuce. pa vidite kako ce se osjecat u vlastitoj kozi kad ne bude mogao isplatiti iznose ulaganja i bio prisiljen dizati hipoteku.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:57   #38
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Imam svježi primjer u bliskoj okolini gdje podstanari nisu podmirivali račune, vlasnik popizdio i promjenio im brave, a ovima ostale stvari unutra.
Ovi zvali policiju i u roku par dana dobili rješenje murje da imaju pravo uči u stan po svoje stvari.
So they did :bušilica: : sjekira: :čekić:
Vlasnik nema pravo niti promijeniti brave, niti im spriječiti ulazak u stan, a niti ih tjerati, jer su oni... kako se gore spominjalo... u posjedu.
sumnjam da su oni radili ugovor i prijave i slicno tako da nisu u posjedu icega.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:05   #39
Quote:
Loonatic kaže: Pogledaj post
sumnjam da su oni radili ugovor i prijave i slicno tako da nisu u posjedu icega.
Posjed je faktično stanje, ne mora biti nikakav ugovor...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:12   #40
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
amerika konkretno, ali vjerujem da je i u europi tako.
o tom potom.
u nizozemskoj primjerice ukoliko imaš nekretninu koju ne koristiš koja je prazna i u nju ti usele ljudi bez tvog pristanka ne možeš ih izbaciti ni da oćeš
tako da ja nikako ne bi brzala s tim izjavama "vani" je tako i tako
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.