Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 00:10   #81
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ono sto radi Sherlock je moguce ukoliko netko ima stvarno izostrena osjetila i siroku bazu znanja. Ovo sto radi Matt ne moze nitko tko je covjek.

Nisam zapeo, samo me zanimalo zasto nema tog radara kao u filmu i stripu.
Neznam kako to možeš ozbiljno tvrditi. Jel pričamo o istoj Sherlock seriji, ovoj zadnjoj od BBCa? Gdje Shelock u 5 sekundi zna i najmanje detalje o osobi koju vidi, a svijet gleda skoro pa robot neki.

Ako je to moguće, sigurno znaš nekoga tko to može jel... a ako neznaš onda je jednako moguće kao i što Matt Murdock radi koji ima sva osjetila pojačana i istrenirao mozak da mu ta osjetila sva spoji i prikazuje kao poseban "vid".
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:19   #82
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Neznam kako to možeš ozbiljno tvrditi. Jel pričamo o istoj Sherlock seriji, ovoj zadnjoj od BBCa? Gdje Shelock u 5 sekundi zna i najmanje detalje o osobi koju vidi, a svijet gleda skoro pa robot neki.

Ako je to moguće, sigurno znaš nekoga tko to može jel... a ako neznaš onda je jednako moguće kao i što Matt Murdock radi koji ima sva osjetila pojačana i istrenirao mozak da mu ta osjetila sva spoji i prikazuje kao poseban "vid".
Ima pretjerivanja, ali vecina zakljucaka je zakljuciva.

Ne znam nikoga bas kao sto je Sherlock, ali znam jednog tipa koji je jako, ali jako dobar. Takoder, ono sto Sherlock radi je moguce u teoriji, ovo sto Matt radi nije moguce ni u teoriji, a kamoli u praksi.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:34   #83
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ima pretjerivanja, ali vecina zakljucaka je zakljuciva.

Ne znam nikoga bas kao sto je Sherlock, ali znam jednog tipa koji je jako, ali jako dobar. Takoder, ono sto Sherlock radi je moguce u teoriji, ovo sto Matt radi nije moguce ni u teoriji, a kamoli u praksi.
Ti si veliki stručnjak pa to sve znaš
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:45   #84
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Ti si veliki stručnjak pa to sve znaš
Ne trebas biti strucnjak da znas da covjek nema bolji njuh od psa.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:48   #85
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ne trebas biti strucnjak da znas da covjek nema bolji njuh od psa.
Isto tako nemoraš biti da znaš da nitko nemože kao Sherlock razmišljati. Ili kao oni neki matematičari koji riješavaju zločine u raznim američkim serijama
Ili kada nam pokažu kako neki hacker iz dupeta hackira kompjuterske sisteme u 30 s
itd..
Ova serija barem ima oznaku Marvel pa znaš na čemu si od početka.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 00:55   #86
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Isto tako nemoraš biti da znaš da nitko nemože kao Sherlock razmišljati. Ili kao oni neki matematičari koji riješavaju zločine u raznim američkim serijama
Ili kada nam pokažu kako neki hacker iz dupeta hackira kompjuterske sisteme u 30 s
itd..
Ova serija barem ima oznaku Marvel pa znaš na čemu si od početka.
Da, imas pravo. Ljudi nisu dobri logicari.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:56   #87
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Nisam zapeo, samo me zanimalo zasto nema tog radara kao u filmu i stripu.
Kao sto sam napisao gore, ima tzv. radar sense koji je kasnije Frank Miller stesao. Ono sto je serija pokazala, u World on Fire epki je kak on vidi svijet.

Marvelovi junaci nisu uvijek konzistentni jer razliciti autori su razlicito pokazivali njihove powere, tako da je Daredevil izgubio echolocation i bas radar sense koji je neko vrijeme imao. No, cak i flim je to krivo pokazao jer nikad nije imao bas tako nesto.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:59   #88
Pogledao seriju, mild spoilers.


Nekim redom:
- za razliku od ostalih heroj serija, mracnija, tamnija bez nekog pretjeranog i isforsanog humora
- bez neke pretjerane ljubavne price koja u skoro svakoj seriji do sada je ispala katastrofa
- do kraja same serije nitko ni ne kaze ime junaka, niti se vidi njegov 'iconic' kostim
- predstavljanje Fiska aka Kingpina je odlicna, ni ne cujes mu ime do par epizoda kasnije
- pozadinska prica Daredevila je tu za one koji zele znati vise, predstavljena u vidu vrlo kvalitetnih flashbackova koji mi, po prvi put nije intruzivna ili davez.
- easter eggova koliko hoces, Chaste, Hand, Iron Fist, Stone, Madam Gao aka Crone Mother, Defenders, Potter aka Gladiator (vidi mu se u radionici dizajn)
.

Ukratko, odlicna serija i totalno podrzavam da je otisla s shemom 'show, don't tell' i na nama je da si interpretiramo neke stvari.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 13.04.2015. at 10:35.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:24   #89
E baš mi se sviđa. Valjda prva vigilante serija koju ću pogledat do kraja.
Binge watching nikad nije zvučao slađe
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:49   #90
Pogledao seriju, neću ništa pisati još jer imam plan za nekakav poduži osvrt pa ću se suzdržati .

Samo bih rekao da u drugoj sezoni (ako je bude, a nadam se da hoće) želim Elektru i(li) Bullseyea.
good kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:12   #91
Druga sezona će vjerojatno biti kombinacija Hand organizacije i Civil War priče.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:16   #92
Pogledao sam do kraja, i stvarno je serija vrh..
Oduševljen sam..

Moram reprizirati ubrzo..
ezel00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:29   #93
Quote:
good kid kaže: Pogledaj post
Pogledao seriju, neću ništa pisati još jer imam plan za nekakav poduži osvrt pa ću se suzdržati .

Samo bih rekao da u drugoj sezoni (ako je bude, a nadam se da hoće) želim Elektru i(li) Bullseyea.
SPOILERS AHEAD








Bilo je vise foreshadowinga za neke druge stvari. Hand vs Chaste gledamo sigurno, Crane mother je unutra, Gladiator isto.

Ono sto me zacudilo jest cinjenica da su ubili Ben Uricha, lika koji je jedan od najbitnijih novinara u MCU, koji je jebeno bitan za Civil war i jos neke druge stvari.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 15:44   #94
Pogledao sam prve 3 epizode,danas cu 4-u,za sad mi je ok serija ali ništa vau,bolja od Arrowa(iako mi je i Arrow bio super prva sezona) poslije su zasrali.
Vidjet cu kak ce dalje teci radnja.
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 21:24   #95
Cim sam vidio da je kreator drew goddard znao sam da će serija rasturat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:28   #96
Pogledao sve napokon. Jebena serija. Bit će teško ozbiljno gledati sada ove druge serija nakon DD.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 08:49   #97
Daredevil
je serija za preporučiti i vjerojatno trenutno najbolje napravljena superherojska serija, pogotovo kad se usporedi s glupostima poput Gothama, Arrowa, Flasha, i sličnih serijica koje privlače publiku i popularne su a ustvari su jako površno odrađene.
Iako starta prilično slabašno, što epizode idu dalje priča postaje sve bolja, a vidi se i poboljšanje u produkciji, koreografiji borbi, čak i u scenariju odnosno dijalozima. Glumci su dobro odabrani, pogotovo glavni glumac, ali show krade i na novu razinu diže Vincent D'Onofrio kao glavni negativac. On zaslužuje sve hvale i vjerojatno neke nagrade. Vrijedi izdvojiti i Sticka kojeg izvrsno tumači Scott Glenn, ali nažalost samo u jednoj epizodi. Veselim se njemu u novim sezonama.
Serija također ima muda da kroz cijelu sezonu nema Daredevila, odnosno nitko ga tako ne zove i nema taj kostim do posljednjih 20 minuta 13.-e epizode.
Serija nije nešto najbolje što je ikad napravljeno, i ima dosta problema i mana, ali je dovoljno zanimljiva i kvalitetna da bi trenutno bila među boljim serijama, nove sezone će pokazati može li zadržati tu kvalitetu.
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:31   #98
Nakon kaj sam se uspio suzdržati da ne pogledam sve odjednom, nego rastegnuti na čak 3 dana... oduševljen sam.

D'Onofrio kao Kingpin je savršen, atmosfera i priča su definitivno Millerovi, jedina zamjerka je smrt Uricha, to mi nije baš leglo jer nije u pitanju neki tam lijevi lik.

Povijest Murdocka i Fiska izvrsno ispričane kroz povremene flashbackove koji se protežu cijelom sezonom, taman se fino uklope u priču.

Od trenutne 3 superhero serije, definitivno najbolje odrađena.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:29   #99
Jebote kolko je sad čudno gledat flasha i arrowa. Danas odgledo finale Dardevila i nakon toga Flash finale. Čitavo Flash finale sam se pitao za koji kurac ja ovo uopće gledam - ovo je serija za napaljene tinejdžerice a ne za odraslo muško čeljade. Ono kao da čitam ok magazin

Jel samo meni Daredevil izgleda puno veći badass u crnom odijelom nego u "klasičnom"?
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 15:54   #100
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Jebote kolko je sad čudno gledat flasha i arrowa. Danas odgledo finale Dardevila i nakon toga Flash finale.
Kakvo finale Flasha? Pa ima još 5 epizoda, zadnja je 19.5., prema epguides.


Quote:
Čitavo Flash finale sam se pitao za koji kurac ja ovo uopće gledam - ovo je serija za napaljene tinejdžerice a ne za odraslo muško čeljade. Ono kao da čitam ok magazin
Rangiranje bi bilo: Flash za mlađe tinejdžere, Arrow za starije, a Daredevil za odrasle


Quote:
Jel samo meni Daredevil izgleda puno veći badass u crnom odijelom nego u "klasičnom"?
Samo tebi. Ionak nije u klasičnom, nego u hibridnom
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.