Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2010., 10:50   #101
Posto sam trpio 8 godina sve vrste nasilja gdje god sam se pojavio, posto sam puknut toalno i na pun k**** lijekova (Xanax, Depakine, Zoloft, Seroquel....) odlucio sam stat svemu tome na kraj i zadnjih mj. dana razmisljam nositi ili ne nositi katanu ili noz sa sobom....

vise mi je puko film i mislim da bi imo muda nekog izrezat....ionak sam sam sebe previse rezo i unistavo zbog budala, sad sam odlucio nekog drugog....

Jel to pametan odg. na nasilje?

@Marii - "U 2. mjesecu ove godine, dan prije mogu rođendana, htjela sam se ubit. Bilo mi je dosta svega. Još sam se i nešto bila posvađala sa starcima, što me još više nagnalo na samoubojstvo. Već sam zamišljala kako nakon što starci zaspu uzimam tablete i idem spavat i nikad se više ne probudim, a njima neće biti sumnjivo ako ne izađem rano iz sobe jer spavam vikendom do kasno. Otišla sam u svoj profil na deviantArtu i napisala oproštajni journal svojim prijateljima. Sva sreća jedna od mojih prijateljica od tamo rekla mi je da još jednom razmislim i ohrabrila me je. Dugujem joj svoj život. Hvala, Monika "

P.S.
pokušao 2 puta ni roditelji nisu uspjeli zaustavit, 2 puta bio u komi i jednom dobio otrovanje tabletama....

Btw. nabavio sam shurikene (:
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:23   #102
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Posto sam trpio 8 godina sve vrste nasilja gdje god sam se pojavio, posto sam puknut toalno i na pun k**** lijekova (Xanax, Depakine, Zoloft, Seroquel....) odlucio sam stat svemu tome na kraj i zadnjih mj. dana razmisljam nositi ili ne nositi katanu ili noz sa sobom....

vise mi je puko film i mislim da bi imo muda nekog izrezat....ionak sam sam sebe previse rezo i unistavo zbog budala, sad sam odlucio nekog drugog....

Jel to pametan odg. na nasilje?

@Marii - "U 2. mjesecu ove godine, dan prije mogu rođendana, htjela sam se ubit. Bilo mi je dosta svega. Još sam se i nešto bila posvađala sa starcima, što me još više nagnalo na samoubojstvo. Već sam zamišljala kako nakon što starci zaspu uzimam tablete i idem spavat i nikad se više ne probudim, a njima neće biti sumnjivo ako ne izađem rano iz sobe jer spavam vikendom do kasno. Otišla sam u svoj profil na deviantArtu i napisala oproštajni journal svojim prijateljima. Sva sreća jedna od mojih prijateljica od tamo rekla mi je da još jednom razmislim i ohrabrila me je. Dugujem joj svoj život. Hvala, Monika "

P.S.
pokušao 2 puta ni roditelji nisu uspjeli zaustavit, 2 puta bio u komi i jednom dobio otrovanje tabletama....

Btw. nabavio sam shurikene (:
Ovako, moj savjet ti je da se ne hvataš noža. Samo ćeš se uvaliti u neprilike. Možeš završiti u zatvoru ili u domu ako si maloljetan. To ne želiš, zar ne?

Ako ćeš nešto raditi, napravi to bez oružja (ako možeš), ili nemoj. Ali bolje nemoj, jer tima što su ti to raditi će biti drago ako pukneš zbog njih, pa čak i ako ih raniš. Hvalit će se da su te uspjeli slomiti i to što im učiniš bit će im više zadovoljstvo nego bol. I ja sam to shvatila, hvala Bogu, ne prekasno.

Nemoj se više pokušavati ubiti. Koliko si se puta pokušavao ubiti, 3? To znači da tvoj život ima neku svrhu, jer bi inače bio mrtav. Sigurno ćeš naći nekoga tko će te voljeti i poštivati i prihvatiti te takvog kakav jesi. Nemoj odustati
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:36   #103
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Posto sam trpio 8 godina sve vrste nasilja gdje god sam se pojavio, posto sam puknut toalno i na pun k**** lijekova (Xanax, Depakine, Zoloft, Seroquel....) odlucio sam stat svemu tome na kraj i zadnjih mj. dana razmisljam nositi ili ne nositi katanu ili noz sa sobom....
katana je prevelika da bi je nosio po ulici neprimjećen. nož nije, ali svejedno ga nemoj vucarati sa sobom.

Quote:
vise mi je puko film i mislim da bi imo muda nekog izrezat....ionak sam sam sebe previse rezo i unistavo zbog budala, sad sam odlucio nekog drugog..
bit će ti žao ako to napraviš. priznaj da ti je žao što si i sam sebe rezao i da ti se gade ti ožiljci koje imaš. u tom trenu ti je bilo lakše, a kasnije si se morao kuhati u dugim rukavima dok su drugi bez pol frke obukli kratke. been there, done that..

Quote:
Jel to pametan odg. na nasilje?
nije. pametan odgovor je da odfakaš te koji su te tlačili i pobrineš se za sebe. ako si čitao topic od početka, vidio si da i drugi maštaju o osveti. znači nisi nenormalan zbog toga. ali druga svar bi bila da to zbilja i napraviš..

Quote:
pokušao 2 puta ni roditelji nisu uspjeli zaustavit, 2 puta bio u komi i jednom dobio otrovanje tabletama....
Btw. nabavio sam shurikene (:
pretpostavljam da imaš svog terapeuta kad uzimaš sve one lijekove (s kojima si se vjerojatno pokušao i ubiti?).. netko ti mora napisati nalaz da bi mogao dobiti recept.
jesi li s njim razgovarao o rezanju, o bullyingu,o samoubojstvu, o tome da sad druge želiš ozlijediti kao i sebe? mene muče slične stvari i mislim da ću idući put spomenuti nešto od toga šrinku. nisu ti idioti koji su me maltretirali vrijedni toga da ja sebe uništavam, ili da nekome drugome učinim nešto nažao.
shurikene prikucaj na zid u dnevnoj sobi - kao ukras
aj zamisli koliko bi ti bilo žao da nekoga stvarno ozlijediš, a možda i ubiješ, sa tim svojim igračkicama.. kakvu bi onda kaznu za sebe morao smisliti? onda bi opet išao sebe rezati jer bi ti bilo žao. onda bi opet bio ljut pa bi išao druge napadati, onda bi ti bilo žao pa bi išao sebe itd itd itd. i tak u krug. dokle?

zar ti nije sad malo lakše kad si ovdje piskarao? aj priznaj da je, ako imaš petlje
vjerojatno bi ti bilo još lakše kad bi ovo sve ispričao nekome u facu. znam da ću ja to napraviti prvom prilikom..
imaš li neke prijatelje s kojima možeš otvoreno razgovarati? ili sa starcima? sa psihićem? susjedom? maminom tetkom iz drugog koljena koja živi preko puta stričevog bratića koji voli jesti 505 sa crtom? svejedno, samo da s nekim razgovaraš..
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:45   #104
Jedan mali savjet kako da se nosiš s tim(meni je bilo lakše tako). Uzmi komad papira(ili otvori Word ) i napiši ti lijepo sastavak u kojem si ti nasilnik(po mogućnosti pretvori sebe u Supermena), a oni žrtve. Povrijedi ih na sve moguće način, učini im što god želiš, reži im dijelove tijela, muči ih koliko želiš, budi najveći sadist i osjećat ćeš se dobro, bar na trenutak. Na papiru je sve moguće, tako da samo naprijed! Ili ako nećeš pisati, probaj zamišljati, ali manje je učinkovito. Želim ti sreću
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 14:14   #105
hvala svima na savjetima...

da imam šrinka kojem moram lagat da mi je dobro inaće me zatvori u jebenu kuksu na mj. dana...

da mogu to fizički riješit...al sam mislio da bi bilo pametnije nekim hladnim oružjem jer bi ih ovako rukama prije ubio....

mislim što se tiče mase i jačine životinja sam samo mi je lakše ispucat šuriken i ne razmišljat što će se desit....

al ipak riješit ću to fizički...duga je noć....danas idem u pohod...lomit prste svima redom.... (((::: jbg...

Mozda nebi ni bio taki da nisam promjenio 5 psihiča i svaki me u popravni htio strapt tj. svaki me strpo na mjesec dana u kukuljevičevu pa si ti misli....5mj izgubljenog života + 2mj u Osijeku s prekidima....

ne želim trošit vrijeme na to....sad sve pohranjujem osječaje u sebi....so I felt the hate rise up in me....
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:33   #106
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Posto sam trpio 8 godina sve vrste nasilja gdje god sam se pojavio, posto sam puknut toalno i na pun k**** lijekova (Xanax, Depakine, Zoloft, Seroquel....) odlucio sam stat svemu tome na kraj i zadnjih mj. dana razmisljam nositi ili ne nositi katanu ili noz sa sobom....

vise mi je puko film i mislim da bi imo muda nekog izrezat....ionak sam sam sebe previse rezo i unistavo zbog budala, sad sam odlucio nekog drugog....

Jel to pametan odg. na nasilje?

@Marii - "U 2. mjesecu ove godine, dan prije mogu rođendana, htjela sam se ubit. Bilo mi je dosta svega. Još sam se i nešto bila posvađala sa starcima, što me još više nagnalo na samoubojstvo. Već sam zamišljala kako nakon što starci zaspu uzimam tablete i idem spavat i nikad se više ne probudim, a njima neće biti sumnjivo ako ne izađem rano iz sobe jer spavam vikendom do kasno. Otišla sam u svoj profil na deviantArtu i napisala oproštajni journal svojim prijateljima. Sva sreća jedna od mojih prijateljica od tamo rekla mi je da još jednom razmislim i ohrabrila me je. Dugujem joj svoj život. Hvala, Monika "

P.S.
pokušao 2 puta ni roditelji nisu uspjeli zaustavit, 2 puta bio u komi i jednom dobio otrovanje tabletama....

Btw. nabavio sam shurikene (:
Reći ću ti jednu stvar u vezi ovoga. Jedini razlog zašto ja dosada nisam nikoga ozlijedio jest zato što znam da ima ljudi koji su prošli mnogo gore od mene, i koji su izdržali. To si jedan od tih. Ako hoćeš osvetu, samo ih razbij, fizički...ali nemoj nikoga ubijati, vjeruj mi da ti se to ne isplati.
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:42   #107
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
odlucio sam stat svemu tome na kraj i zadnjih mj. dana razmisljam nositi ili ne nositi katanu ili noz sa sobom....
Jel to pametan odg. na nasilje?
ako te svakodnevno fizički maltretiraju onda trebaš stati tome na kraj.ako to sve nekom kažeš učiteljima,roditeljima itd proglasit će te pičkom,izdajicom kukavicom ......i bit će ti još gore
mislim da je najbolje da ti nabaviš bokser i nosiš ga u džepu,nož mi se čini malo preopasan
kad te netko napadne samo ga dobro nalemaš i daš dobru lekciju da te više ne dira i tako dobiješ respekt od ostalih jer si uspio prebiti osobu jaču od tebe i vićine društva

i da, onda se uvališ u sranja s roditeljima pa im lijepo kažeš da je to bila samoobrana
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 15:47   #108
Ok, pametno zborite, onda idem nekog određenog nalomit i ispucat višak loše energije
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:08   #109
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
hvala svima na savjetima...
da imam šrinka kojem moram lagat da mi je dobro inaće me zatvori u jebenu kuksu na mj. dana...
e jbg, neš ti šrinka koji ne skuži da ga lažeš.

Quote:
da mogu to fizički riješit...al sam mislio da bi bilo pametnije nekim hladnim oružjem jer bi ih ovako rukama prije ubio....
mislim što se tiče mase i jačine životinja sam samo mi je lakše ispucat šuriken i ne razmišljat što će se desit....
al ipak riješit ću to fizički...duga je noć....danas idem u pohod...lomit prste svima redom.... (((::: jbg...
pa prije ćeš nekoga ubiti oružjem nego golim rukama!
uopće te ne podržavam u tvom osvetničkom pohodu.
razumijem da ti je teško, ali to te ne opravdava da radiš gluposti. a bauljati gradom sa bokserom ili nožem i svakome tko ti se nađe na putu ići razbiti njušku (u najboljem slučaju) ili polomiti kosti, ili izbosti nožem - E TO JE BOGME GLUPOST.

Quote:
Mozda nebi ni bio taki da nisam promjenio 5 psihiča i svaki me u popravni htio strapt tj. svaki me strpo na mjesec dana u kukuljevičevu pa si ti misli....5mj izgubljenog života + 2mj u Osijeku s prekidima....
ne želim trošit vrijeme na to....sad sve pohranjujem osječaje u sebi....so I felt the hate rise up in me....
zajebi i tog šrinka ak te neće slušati, zovi hrabri telefon, plavi telefon kako god se zove - i pričaj s nekim pobogu.

Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Ok, pametno zborite, onda idem nekog određenog nalomit i ispucat višak loše energije
ne, jedna stvar je vratiti nekome istom mjerom kad te tlači (to mi je ok), a druga stvar ići oružjem na njega. kad izgubiš kontrolu koknut ćeš ga. čovječe, zar ti to treba? onda ćeš tek završiti u popravnom. samo ćeš si navući dodatne probleme za vrat.
ali ono - bit će to tvoja odluka i sam ćeš snositi posljedice.. :neznam:

a kak ga možete vi ostali podržavati? "nabavi si bokser" - helooooou?!?!?!
nemam više riječi.
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)

Zadnje uređivanje dexterica : 28.08.2010. at 19:13.
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:33   #110
Quote:
a kak ga možete vi ostali podržavati? "nabavi si bokser" - helooooou?!?!?
Da slažem se, nikome ne treba da ga se potiče na ne znam kakve posptupke...
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:13   #111
nisam ja napisao da on ide ulicom i tuće sve redom već da istuće jednog (glavnog u bandi) da mu održa lekciju da ga više ne dira, pa bi ga valjda i drugi ostavili na miru jer zlostavljači neće stati dok potpuno ne slome osobu
i nisam napisao da kokne osobu nego da mu npr. razbije nos i utjera malo straha u kosti
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 22:25   #112
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
hvala svima na savjetima...

da imam šrinka kojem moram lagat da mi je dobro inaće me zatvori u jebenu kuksu na mj. dana...

da mogu to fizički riješit...al sam mislio da bi bilo pametnije nekim hladnim oružjem jer bi ih ovako rukama prije ubio....

mislim što se tiče mase i jačine životinja sam samo mi je lakše ispucat šuriken i ne razmišljat što će se desit....

al ipak riješit ću to fizički...duga je noć....danas idem u pohod...lomit prste svima redom.... (((::: jbg...


ne želim trošit vrijeme na to....sad sve pohranjujem osječaje u sebi....so I felt the hate rise up in me....
ajme nadam se da se samo šališ, ili da te je samo puklo na tren.. nemoj se uopće spuštati na tu razinu, postat ćeš gori od tih koji su tebe maltretirali.. i ne daj Bože da ti to prijeđe u naviku rješavat stvari nasiljem..

ima puno ljudi koji su prošli slično kao i ti, pa ne pomišljaju na to.. razmisli malo što bi dobio time, hoćeš li se STVARNO tada bolje osjećati..
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:32   #113
Da u pravu ste jednostavno nisam se mogao kontrolirati jer sam bio pod utjecajem bijesa dok sam ovo pisao, uvjek se nekog može dovoljno poniziti riječima da zašuti, a ako bude nečega nedaj bože, branit ću se (bez hladnog ili bilo kakvog oružija)....
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:46   #114
Kako Bullying može da ti uništi život.
†IGI† is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:51   #115
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Da u pravu ste jednostavno nisam se mogao kontrolirati jer sam bio pod utjecajem bijesa dok sam ovo pisao, uvjek se nekog može dovoljno poniziti riječima da zašuti, a ako bude nečega nedaj bože, branit ću se (bez hladnog ili bilo kakvog oružija)....
fala Borgu da si došao k pameti
već sam se prepala da misliš ozbiljno
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 13:27   #116
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
fala Borgu da si došao k pameti
već sam se prepala da misliš ozbiljno
Hvala BORGU I BORGOVOJ KOCKI, lool..../šala/

Nego ovaj, danas idem u školu, prvi dan skole mi je jer sam do danas bio na skidanju s tableta i tog smeća, osto sam samo na Seroquelu navećer da mogu zaspat....

Iskreno strah me je, neznam kako ću se nosit s tim....imam 1000 "što ako...." pitanja.....

Jedna konstruktivna misao me prati cjelo vrijeme od djetinjstva, a to je da želim biti neki glazbenik (znam svirat gitaru i to, ali....) više me zaokuplja rap....

al nikako da se odvažim nešto napisati, preko pjesme bi ih sve volio ponizit, samo ne mogu skupiti volje....

Joooj, držite fige da dobro prođe današnji dan....
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 15:47   #117
Quote:
blah kaže: Pogledaj post
Hvala BORGU I BORGOVOJ KOCKI,
upravo tako
i ne zaboravi kugle, nisu samo kocke

Quote:
Nego ovaj, danas idem u školu, prvi dan skole mi je jer sam do danas bio na skidanju s tableta i tog smeća, osto sam samo na Seroquelu navećer da mogu zaspat....
Iskreno strah me je, neznam kako ću se nosit s tim....imam 1000 "što ako...." pitanja.....
držim ti fige da sve dobro prođe

Quote:
Jedna konstruktivna misao me prati cjelo vrijeme od djetinjstva, a to je da želim biti neki glazbenik (znam svirat gitaru i to, ali....) više me zaokuplja rap....
al nikako da se odvažim nešto napisati, preko pjesme bi ih sve volio ponizit, samo ne mogu skupiti volje..
ne znam točno tko je ovo rekao, ali ide 'vako: "što god možeš učiniti ili o tome sanjati - s time možeš i početi. odvažnost u sebi nosi genijalnost, snagu i čudotvornost."
dada, neka cukervaser fraza, ali meni ponekad pomogne da se pokrenem.


Quote:
Joooj, držite fige da dobro prođe današnji dan....
evo još jednom ti držim fige.
sad su mi prsti skroz pofrkani
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 14:27   #118
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
a u školi sam prebio likove koji su me izazivali, i s vremenom me nitko više nije dirao. A stvarno ja nikad nisam prvi nešto započeo.
svoje klince odgajam u duhu tolerancije i empatičnosti, ali oduvijek uz napomenu da se brane kad su napadnuti. uči ih se da nikada ne započinju prvi, ni fizički ni verbalno, ali ako ih kakav berekin il' berekinica napadne - ožeži, miško.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 20:58   #119
Zadovoljan sam sa prva dva dana škole, nije bilo toliko turbulentno kao prošle godine, valjda su malo zreliji sad pa ne zajebavaju....hvala dexterice (:
blah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 21:10   #120
I ja sam zadovoljna. U razredu su sve cure, simpatične su, nitko nikoga ne ismijava i slično. Ova godina mi je mnogo bolje počela nego prošla. I ja se sebi činim samopouzdanija, ali moram još malo ojačati. Još sam uvijek povučena. Hvala svima koji su mi davali savjete
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube

Zadnje uređivanje Marril : 10.09.2010. at 21:35.
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.