Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 11:44   #1
Nateknuta žlijezda u dojci

vec mi dva miseca za vrijeme ovulacije natekne neka kvrga u desnoj dojci i boli i onda prođe kad dođe menga...i onda opet za vrijeme ovulacije se poveca!!
i evo ovo je vec drugi put, i to samo u desnoj dojci!!

bila sam na uzv dojke prije 4 mjeseca i bilo je sve u redu i rekla je da dođem tek za godinu i po, dvi opet na provjeru!! ne znam da li bi zbog ovoga opet trebala ic na uzv?????

inace prije sam su mi takve kvrge tj. zlijezde oticale ispod pazuha i uzasno me bolile a doktorica mi je rekla da je to normalno kod nekih zena, da su to zlijezde koje naticu prije menstruacije, dala mi je neku kremu ako bude previse bolilo i to je to!!!

cini mi se da je sad takav slucaj s ovim u dojci al me jako strah jer je ipak to u dojci i razne lose misli mi se provlace kroz glavu!! nije to mala neka kvrzica nego bas velika kvrga, zlijezda nateknuta koja boli na dodir!!!

da li ima iko slicnih iskustava?????????????????????????????'
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:08   #2
Di ti je na dojci ta kvrga?

Jer imam i ja jednu, al točno pored bradavice. Isto me ponekad malo boli, al ne jako, i kad dođe menga ne mogu je više napipati.

Doktorica mi je rekla da je to začepljen kanalić nekakav
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:10   #3
ja je napipam unutra na gornjoj strani dojke,nije pored bradavice nego gore malo... jos pogotovo kad obucem grudnjak pa je lako mogu napipat gore i ogromna je....
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 00:26   #4
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
ja je napipam unutra na gornjoj strani dojke,nije pored bradavice nego gore malo... jos pogotovo kad obucem grudnjak pa je lako mogu napipat gore i ogromna je....
i meni, na istom mjestu, ista stvar, ali na lijevoj dojci. kao neko zadebljanje koje nabubri i boli na dodir tijekom ovulacije, pa prođe nakon menge.
Ginekolog je rekao da nije to ništa ako nestane nakon menge, problem bi bio da je stalno tu prisutna. I ja se ne brinem baš jer nakon menge je to mjesto savršeno ravno i mekano i ne boli na dodir trebala bi se brinuti?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:10   #5
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
i meni, na istom mjestu, ista stvar, ali na lijevoj dojci. kao neko zadebljanje koje nabubri i boli na dodir tijekom ovulacije, pa prođe nakon menge.
Ginekolog je rekao da nije to ništa ako nestane nakon menge, problem bi bio da je stalno tu prisutna. I ja se ne brinem baš jer nakon menge je to mjesto savršeno ravno i mekano i ne boli na dodir trebala bi se brinuti?
meni je indenticno tako...onda znaci nema mjesta za brigu ako ti je ginekolog tako rekao....
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:11   #6
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
vec mi dva miseca za vrijeme ovulacije natekne neka kvrga u desnoj dojci i boli i onda prođe kad dođe menga...i onda opet za vrijeme ovulacije se poveca!!
i evo ovo je vec drugi put, i to samo u desnoj dojci!!

bila sam na uzv dojke prije 4 mjeseca i bilo je sve u redu i rekla je da dođem tek za godinu i po, dvi opet na provjeru!! ne znam da li bi zbog ovoga opet trebala ic na uzv?????

inace prije sam su mi takve kvrge tj. zlijezde oticale ispod pazuha i uzasno me bolile a doktorica mi je rekla da je to normalno kod nekih zena, da su to zlijezde koje naticu prije menstruacije, dala mi je neku kremu ako bude previse bolilo i to je to!!!

cini mi se da je sad takav slucaj s ovim u dojci al me jako strah jer je ipak to u dojci i razne lose misli mi se provlace kroz glavu!! nije to mala neka kvrzica nego bas velika kvrga, zlijezda nateknuta koja boli na dodir!!!

da li ima iko slicnih iskustava?????????????????????????????'
ja - u desnoj dojci svaki put pred mengu boli (kako kada koliko, ovisno i o vremenu). i onda kada dobijem prestane bol, bola na uzv, vele cista, samo ju pratiti, svakih cca godinu dana uzv obaviti......
sunchana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:49   #7
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
ja - u desnoj dojci svaki put pred mengu boli (kako kada koliko, ovisno i o vremenu). i onda kada dobijem prestane bol, bola na uzv, vele cista, samo ju pratiti, svakih cca godinu dana uzv obaviti......
ne znam jela JA opet trebam na uzv, bila prije 3, 4 mjeseca.....nisu nista vidili jer tada me nije ni bolilo
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:49   #8
Dame moje, gotovo sigurno imate fibroadenom tj. dobroćudni tumor koji ne alterira maligno ta ga se ne treba uklanjati osim u slučaju da naraste više od 2 cm i ako boli (dakle, estetski i simptomatski razlozi). Dakle, nema razloga za paniku. Samo redovito kontrolirati...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:57   #9
Ja imam fibri...bla cistu.....danas mi teta na uzv rekla
Pitala sam dali trebaju češće kontrole ili išta, veli ne samo pratiti u neko normalno vrijeme.
sunchana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 12:37   #10
meni je to bilo prije par godina... kao loptica, i onda bi ko da je iz nje izlazila bol u onako.. u krugovima se širi.. kako da opisen hehe... bas je neugodno bolilo. pojavljivalo se jedno 3 miseca uzastopno.... prvi put san se bas pripala sta je... isla kod doktorice i ona je rekla da je to samo cvoric nateka, da je nesto zlocudno da ne bi bolilo
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:16   #11
mali fibroadenomi se ne operiraju ako su mali i slabo se povecavaju.samo ako jako rastu il se sumnja da je nesto drugo a ne fibroadenom.prije se on uvijek operirao jer se nije znalo puno o tome.danas se zna da je on dobrocudan i da ne moze prijeci u maligno stanje.
nastaje pod utjecajem hormona estrogena koji se u odredjenim fazama jako povecao u organizmu.
fibroadenom je vrlo cesta pojava u mladih zena i ne treba previse se brinuti nego ga pratiti kako dokor kaze(to bude najcesce svakih 6 mjeseci uzv)
tijekom ovulacije zna malo vise narasti pa se opet kad prodje vrati u prvotno stanje.
za njega je karakterisricno da je onako ko mala(ili velika...ovisi koliko dugo i brzo raste) cvrsta kuglica koja je vrlo lako pomicna. moze ga se gurati pod kozom ko kliker.
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:18   #12
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Ja imam fibri...bla cistu.....danas mi teta na uzv rekla
Pitala sam dali trebaju češće kontrole ili išta, veli ne samo pratiti u neko normalno vrijeme.
moguce da imas fibrocisticnu promjenu dojke...pogledaj si na ovome linku ukratko sve o tome

http://209.85.129.132/search?q=cache...&ct=clnk&gl=hr
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 15:58   #13
e ljudi moze li meni netko pomoc???? prije 2 dana sam dobila mjesecnicu i bas sam sinoc napipala kvrgu isto na desnoj strani. kako sam se okrenula to me je zaboljelo...to mi je prvi put da mi se ta kvrga pojavila u vrijeme mjesecnice...moja mama kaze da je to normalno ali ta kvrga je stvarno velika...je li to od mjesecnice ili bi trebala mozda otici kod doktora....mama mi je rekla ako mi ta kvrga nije u obiku neke loptice da mi nije nista a citala sam da jedan od simptoma raka dojke je neka nepravilna kvrga ali da ne boli...ja imam neku nepravilnu kvrgu ali me malo boli...sta da napravim????
Laula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:32   #14
Ma nije istina da ako boli nije nista zlocudno. Mojoj je sestricni bas danas dijagnosticiran karcinom dojke. Prije tri mjeseca napipala je nekakvu kvrgu koja je bila bolna na dodir. Lijecnica opce prakse joj je dala antibiotike, pa se ta kvrga, po njenim rijecima, malo smanjila, ali nije nestala. Prije tjedan dana su joj ultrazvuk i radili biopsiju (mislim), pa su evo rezultati pokazali da je karcinom. Na srecu limfni cvor je bio ok. Sad mora na operaciju za par tjedana.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:19   #15
Bolovi u dojkama

Pozdrav cure!
Nezna točno gdje bi ovo trebala napisati, stoga neka bude to ovdje.
Ovako, prije nekih mjesec dana počele su me boliti obje grudi, točnije bole me na vanjskim djelovima pogotovo na dodir. Mislila sam da mi je to od menge, jer svaki put me znaju boliti, ali ova nije ona tipična bol. Svaki dan si pregledavam dojke, jer po prirodi sam veliki paničar, i nisam napipala nikakvu kvržicu već samo nateknute grudi (pogotovo lijeva koja mi je i veća). Inače, kad dečko i ja vodimo ljubav, onda me on stalno mazi po dojkama i ljubi ih, da nije možda i zbog toga ako on to možda radi pregrubo? Neznam dali možda utječe i to da sam se u zadnjih godinu dana udebljala 15 kg, pa su naravno i grudi narasle za 2 broja pa me možda i zbog toga i bole....neznam ako netko ima neka slična iskustva, ugl.ja idem kod ginekoga što prije...
__________________
You're so vain, you probably think this song is bout you, don't you?
lullaby88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 16:13   #16
MLIJEKO ili??

ovako, iz desne, samo desne dojke, kad stisnem imam par kapi neke tekućine, mliječne boje..
ne izlazi iz središta dojke nego iz gornjeg dijela bradavice..
bila sam kod ginekologa, nisam trudna, nemam nikakvih kvrga, nalazi su svi uredni, nije do hormona, nego do žlijezda možda (kaže gin)
dali itko zna o čemu se radi??
girl-33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:59   #17
Jučer me je krenula boljeti lijeva dojka. Jutros sam primjetila neku kvržicu ispod bradavice. Boli cijelo vrijeme, ali kada ju diram još i više. Prvo sam mislila da sam se udarila negdje, ali ne prolazi. Mjesečnica mi je završila u srijedu. Može li imati veze s ciklusom? Grudi su mi male i oblik se nije baš promijenio. Inače imam 17 godina ako to pomaže. Molim vas pomozite. Ne znam što da radim poludjeti ću od bolii.
It is Me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.