Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2011., 20:00   #41
Policijska akademija 2011/2012

U NN je izasao natjecaj za upis 3 i 4 razreda srednje policijske skole.pa ima li zainteresiranih koji ce krenuti prema tom smjeru i sluziti ljudima??
mariojb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 21:11   #42
Question Policijska akademija Zagreb

Može jedno pitanje?!
Što se tiče policijske akademije u Zg, jeli bolje prijaviti se odmah nakon osnovne u 1 raz srednje ili je bolje prijaviti se nakon drugog razreda srednje? I što opčenito mislite o toj akadmeniji. Možete li mi dati kakave nove onformacije o akademiji... vaše mišljenje?!!

Obrazložite mi vaša mišljenja.


Unaprijed hvala.

Zadnje uređivanje Alpagueur : 21.06.2011. at 23:15. Reason: Smanjen font
Ive135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 21:49   #43
Ne možeš se prijaviti odmah nakon osnovne, jer u Srednjoj policijskoj školi postoji tek 3. i 4. razred. To je napravljeno (između ostalog) kako se ne bi gubilo vrijeme na opće predmete, nego ogromnom većinom koncentriralo na stručne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:50   #44
ej asu, daj mi reci što je s ovim da se pomakla starosna granica na 30 godina za prijem u službu, to se odnosi ne ekipu koja je završila školovanje za policajca,pa još čekaju posao pa je radi njih pomaknuta granica il će se bit kakav novi ove godine natječaj za novu prekvalifikaciju (građana) za policajaca.
benni_livno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 17:09   #45
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ne možeš se prijaviti odmah nakon osnovne, jer u Srednjoj policijskoj školi postoji tek 3. i 4. razred. To je napravljeno (između ostalog) kako se ne bi gubilo vrijeme na opće predmete, nego ogromnom većinom koncentriralo na stručne.
A jel znate možda, jeli ikada iko pao policijsku akademiju zbog lošijih fizičkih sposonosti? Jel se to često događa ili rijetko?
Ive135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 22:28   #46
Quote:
benni_livno kaže: Pogledaj post
ej asu, daj mi reci što je s ovim da se pomakla starosna granica na 30 godina za prijem u službu, to se odnosi ne ekipu koja je završila školovanje za policajca,pa još čekaju posao pa je radi njih pomaknuta granica il će se bit kakav novi ove godine natječaj za novu prekvalifikaciju (građana) za policajaca.
Ej zmaju, radi njih je pomaknuta granica, a govore da će biti i još tečajeva za prekvalifikaciju odraslih. Uvjeti bi trebali biti kao na ovima prošlima, ali ne govori se kada će točno biti raspisani, nego je samo ostavljena mogućnost.


Quote:
Ive135 kaže: Pogledaj post
A jel znate možda, jeli ikada iko pao policijsku akademiju zbog lošijih fizičkih sposonosti? Jel se to često događa ili rijetko?
Nije mi poznato da je itko upao, a da zbog fizikalije nije završio. Bilo je ljudi koji su se ozljeđivali, ali im je sustav izlazio u susret. Međutim, puno ljudi je letjelo van zbog gluposti koje su na tečajevima bile tolerirane.top:
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:58   #47
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije mi poznato da je itko upao, a da zbog fizikalije nije završio. Bilo je ljudi koji su se ozljeđivali, ali im je sustav izlazio u susret. Međutim, puno ljudi je letjelo van zbog gluposti koje su na tečajevima bile tolerirane.top:

Hvala, puno ste mi pomogli.
Ive135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 23:40   #48
Srednja policijska skola

Pozdrav!

Posto od ove 2011./2012. godine MUP ima novi sustav skolovanja policajaca,dvogodisnju srednju skolu koju mogu upisati 93.,94. i 95. godiste(ove godine) ja milsim da zasluzujemo temu.


UVJETI NATJECANJA
Za upis u III. razred na Policijskoj akademiji za stjecanje strukovne kvalifikacije za
zanimanje policajac/policajka prijavljuju se kandidati/kandidatkinje koji pohaĎaju ili
su završili II. razred gimnazije, strukovne škole ili umjetničke škole u
četverogodišnjem trajanju, a sukladno članku 23. Zakona o odgoju i obrazovanju u
osnovnoj i srednjoj školi nastavljaju školovanje promjenom upisanog programa.
Kandidati/kandidatkinje ne smiju biti stariji od 19 godina s danom zaključenja
natječaja za upis u Policijsku akademiju. U Policijsku akademiju mogu se upisati
hrvatski državljani s prebivalištem u Republici Hrvatskoj, a učenici državljani
Republike Hrvatske koji se školuju u inozemstvu po programu zemlje domaćina
natječu se temeljem rješenja o priznavanju istovjetnosti koje izdaje Ministarstvo
znanosti, obrazovanja i športa.
Izbor kandidata/kandidatkinja temelji se na :
- općemu uspjehu iz prethodnoga obrazovanja koji na kraju I. razreda i na
prvome polugodištu, odnosno na kraju II. razreda mora biti najmanje dobar
(3)
- vladanju koje mora biti uzorno
- uspjehu iz predmeta značajnih za nastavak školovanja, a to su: Hrvatski
jezik, Matematika, strani jezik (na Policijskoj akademiji od stranih jezika uče
se engleski i njemački) te Tjelesna i zdravstvena kultura;
- provjeri tjelesno motoričkih sposobnosti
- psihologijskom testiranju;
- zdravstvenoj sposobnosti kandidata/kandidatkinje za obavljanje poslova
policajca/policajka;
- dostojnosti za obavljanje policijskih poslova



Dali ste vi bili na testiranju? Ja sam bio danas i prosao sam sve s najboljim ocjenama.

Sutra je zadnja grupa od nekih 200 ljudi.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 03:42   #49
Kad je ovo opet uvedeno? Ovoga nije bilo skoro pa 10 godina...
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 12:45   #50
Od ove godine..natjecaj je objavljen prije mozda mjeces dana.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:32   #51
Tema već postoji. Spojeno.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:30   #52
Arrow Policijska akademija Zagreb

Razmišljam o tome da idem na policijsku akademiju, pa me zanima, bašš sve??!!
Kako izgleda dan na akademiji?
Nakon kojeg razreda srednje se mogu prebaciti?
Kako izgleda ispit za upis na akademiju?
Je li netko zbog manjih fizičkih sposobnosti ne primljen na akademiju?
I sve ostalo što se sjetitee??!

I da naravno želim vaše mišljenje o akademiji (naravno to mislim na one koji su ju polazili, ili koju je polaze...). ;D

Hvala unaprijed! ;D

Zadnje uređivanje Ivaaa97 : 16.09.2011. at 22:51.
Ivaaa97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:54   #53
Pozdrav.
Imam pitanja u vezi policijske srednje skole.
Naime trenutno pohadjam 3 razred opce gimnazije, imam 18 god i htio bih se upisati u policijsku srednju skolu 2012/2013 god, jasno mi je da bih trebao ponavljati treci razred, ali to mi nema veze. Moje je pitanje da li se mogu upisati ako u 10. mjesecu navrsavam 19 god, jesu li sad u 2. mjesecu neki natjecaji i prijave, di, sta i kako triba, kada su testovi i tako dalje. Mozete slobodno zalipit neki link na mup.hr ali da je vezan za ovu 2012/2013 godinu. Hvala.
Wolfey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 22:29   #54
a šta je s onima koji su završili srednju školu prije 3+ godine? postoje neki natječaji ili je prekasno sada ići u tom smjeru?
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 19:06   #55
Quote:
kupre kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
čuo sam da je donesen novi zakon za policijsku akademiju.navodno se može upisati 3. i 4. razred srednje škole u pol. akademiju. dali su te informacije točne?
Molim da mi se javi netko tko je već upisao policijsku akademiju - interesira me
sve u vezi ocjena i lječničkog pregleda
HVALA
karolinče is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:08   #56
hej sestra bi se upisala u dotičnu školu
zanima me kad bi mogla poslati prijavnicu za treći razred 2012/2013?
sad je drugi razred komercijalne škole pa bi se prebacila.
fala unaprijed
seamisai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 15:03   #57
Sudeći po novom Zakonu o policiji Srednje policijske škole više neće biti nego će se vratiti tečaj/prekvalifikacija ili vam ga stručno rečeno srednjoškolsko obrazovanje odraslih za zanimanje policajac/policajka. Kako sam čula uvedena je opet ta srednja policijska iz razloga da se vidi kako to danas funkcionira jer inaće ako niste znali naša Policijska akademija u Zagrebu radi još od 1972. godine i bilo je u početku da se školuje 4. godine kao srednja škola pa kasnije od 1994./1995. do 2003./2004. kao i školska godina 2011./2012. dvije godine odnosno prebacivanje nakon 2. razreda u 3. i 4. no povratak na srednju policijsku nije urodio plodom čini se te se vrača na tečaj koji je od 2004. do danas školovao 8. generacija (do danas ukupno 38 generacija). No zakon još nije bio u Hrvatskom saboru ali do Uskrsa bi trebao biti i najvjerojatnije će biti usvojen i izglasan te će stupiti na snagu odmah.


Evo vam nacrt Zakona o policiji s konačnim prijedlogom zakona

A tko se ne snalazi evo ukratko dijelovi u kojima se govori o obrazovanju odnosno o načinu obrazovanja:
Osoba koja se prima u policiju, uz ispunjavanje općih uvjeta za prijam u državnu službu, mora:
1. imati hrvatsko državljanstvo,
2. imati završenu srednju školu u četverogodišnjem trajanju,
3. u vrijeme prijama biti mlađa od 30 godina, ako se prima na radno mjesto srednje stručne spreme,
4. imati posebnu psihičku i tjelesnu zdravstvenu sposobnost,
5. ispunjavati posebno propisanu razinu tjelesne motoričke sposobnosti,
6. biti dostojan za obavljanje policijske službe te
7. ne smije biti član političke stranke.

Osoba sa završenom srednjom školom prima se u policiju u svojstvu vježbenika nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac (prekvalifikacija), bez obzira na ranije stečeno radno iskustvo.

Vježbenik se prima na radno mjesto policijskog službenika u početnom policijskom zvanju, sukladno stečenom stupnju obrazovanja, i to:
-sa završenom srednjom školom u četverogodišnjem trajanju i završenim programom srednjoškolskog obrazovanja odraslih za zanimanje policajac – na radno mjesto nižeg policijskog službenika u početnom policijskom zvanju.


A ovaj dio se odnosi na sadašnje polaznike srednje policijske škole i samo na njih:

PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
Članak 274.
Polaznici redovnog srednjoškolskog obrazovanja upisani u 3. i 4. razred Policijske škole nastavit će obrazovanje sukladno planu i programu donesenim na temelju Zakona o policiji (Narodne novine, br. 34/2011). Osoba iz stavka 1. ovoga ĉlanka koja završi redovno srednjoškolsko obrazovanje kroz 3. i 4. razred Policijske škole primit će se u policiju u svojstvu vježbenika na radno mjesto nižeg policijskog službenika u početnom policijskom zvanju, bez obaveze polaganja ispita za policijsko zvanje.

Zadnje uređivanje ouranio toxo : 25.03.2012. at 15:20.
ouranio toxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:32   #58
Može li se 30-godišnjak prijaviti ako bude natječaj za prekvalifikaciju? Ili sam već prestar?
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:15   #59
kako sad stvari stoje 30 godina će biti gornja dobna granica za prijavu na tečaj za odrasle.
ouranio toxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 22:44   #60
Exclamation Policija

Naime ovako,zelio bih biti policajac.
Znam da trebam imati 2 godine cetverogodisnje skole.
Eh sada...
kako se boduje za elektrotehnicara/racunalnog tehnicara
Znaci koji se predmeti boduju.
I sta kada zavrsim te 2 skole?Onda idem u policijsku skolu zavrsiti te 2 godine pa akademija ili?
Pls help,detaljno i ono gore bodovanje
Danke!
DizzY2306 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.