Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2023., 10:20   #1
Rimac Group & Project 3 Mobility, Greyp je ugašen, radnici su dobili otkaze (VII)

Linkovi na stare teme:

Rimac Automobili:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=900473

Rimac Automobili (II)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1065315

Rimac Automobili (III)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1137145

Rimac Automobili & Greyp Bikes (IV)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1243781

Rimac Automobili, Greyp Bikes & Project 3 Mobility (V)

https://www.forum.hr/showthread.php?p=87347561

Rimac Automobili, Greyp Bikes & Project 3 Mobility (VI)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1275015

_______________________________________________

Link na Google Docs, u kojem je prikupljena i sazeta vecina bitnih stvari sa prethodnih tema (uskoro update):

https://drive.google.com/file/d/1RGO...mE1YmWaSD/view
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 10:40   #2
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
cijelo vrijeme i nastupaš sa tim stavom seljačine vođene seljačkom logikom koja se voli šepuriti da je inženjer.
a realno možeš biti 100 puta inženjer kad zdravu logiku nemaš, a nemaš niti srama da smišljaš laži.
Imaš što drugo osim priglupog ad hominema nakon što si priznao da nemaš pojma o ničemu oko RT, ali ih i dalje braniš lupetajući gluposti i pokazujući kako o tehnologiji nemaš pojma...

I sad će takav o smišljanju laži...buahahaha...



Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
kao što sam rekao pitaš namjerno pitanja na koja nitko izvan RG nema odgovor, eventualno investitori i partneri.
Onda nemoj lupetati debilane i tvrditi da RT nešto razvija i da za razvoj tehnologije ne trebaju patenti...

Jel ti jasan taj dio?

Provala s patentnima najbolje pokazuje koliko si spreman ići s lažima, dok druge prozivaš za iste...

Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
postavio sam kontra pitanje o dok ingu pa nitko, čak ni ti kao vrsni inženjer mi ne znaš odgovoriti što to ta firma radi, i kako su oni tehnološka firma a rimac nije. ja sam siguran da si ti u detalje upućen u sve tehnologije dok inga pa ćeš nama plebejcima to lako objasniti???
Trolanje s DOK ING-om me uopće ne zanima...

Iako, kolega ti je na drugoj temi i na to odgovorio...

I gle čuda, pokazao čak i DOK-ING-ove PATENTE za razvoj tehnologija...to su ti oni patenti za koje si ti lažljivo provalio da ne trebaju za razvoj tehnologija...
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
ako ćemo ići tvojom logikom zadnje seljačine, kako ti možeš uopće komentirati da se strani investitori igraju lovom a uopće nisi ekonomist?
Zato jer sam radio skoro 20 godina u jednoj od najvećih energetskih tvrtki svijeta, na levelu C managmenta i znam kako se radi...

Ako i to nije dovoljno, imaš hrpu primjera promašenih ulaganja u propale startupove...

Kako da to shvati netko tko lupeta debilane bez pokrića?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 12:37   #3
U novu godinu novim topikom.
Nemojte trolat, bit ćete brisani.
Nemojte se svađati, bit ćete kartonirani - ne, nećete, ja to ne radim ustvari puno, bit ćete banani.
Pravila i dalje vrijede, a njih smišljamo u hodu - rules are there are no rules - osim kad ja kažem drugačije.
Svima svako dobro na novom topi...u novoj godini.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 14:55   #4
Da se i ja nadovezem na kolegu F1..ovaj gubitak od 135m kuna ili oko 18m eura..taman ce ovaj "poticaj" fino pokrivati gubitke jos 5-6 godina a onda popapala maca..ili drugim rijecima ja financijsko izvjesce citam kao: ne radi se nista (vidjeti prihode) i trosi tudji novac (vidjeti rashode)..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 19:53   #5
Iz izvjesca Rimac Technology za 2022. godinu. Boldano smatram zanimljivim. Prvo, Rimac je izmuzao jos >100 M eura iz RH/EU (na 200 M eura za P3M), i drugo, malo toga u Kerestincu ce zapravo imati veze s Neverom (a po kolicini baterija ocito se ne radi o supersportskim automobila pa pregrijavanje nije problem).

Quote:
VPZEI (eng. IPCEI) je skraćenica od „Važan projekt od zajedničkog europskog interesa“. Riječ je o transnacionalnom projektu s važnim doprinosom rastu, zapošljavanju i konkurentnosti industrije i gospodarstva Europske unije financiranom državnim potporama. Projekt na temu baterija, "EuBatIn - European Battery Innovation", u kojem je društvo Rimac Technology partner, koordinira njemačko Savezno ministarstvo za gospodarstvo i energiju (BMWi). Pod europskom kapom okupljeno je 12 država članica i više od 40 tvrtki. Potrebno odobrenje za potporu od strane Komisije EU-a, tzv. Notifikacija, izdano je početkom 2021. godine, čime su nacionalne vlade dobile odobrenje za dodjelu potpore svojim tvrtkama koje sudjeluju u Projektu. Sudionici projekta i njihovi partneri koncentriraju svoj rad na četiri radna toka: Sirovine i napredni materijali, baterijske ćelije, baterijski sustavi, te recikliranje i održivost.

Unutar ovog IPCEI projekta, društvo Rimac Technology izvodi tri projekta istraživanja i razvoja povezanih s baterijskim sustavima i njihovu prvu industrijsku primjenu, uključujući postavljanje pilot proizvodnih linija i implementaciju procesa i metoda industrije 4.0. Cilj Projekta je doprinijeti stvaranju pozicije lidera u tehnologiji baterijskih sustava u segmentu visokih performansi, s najvećom gustoćom energije i snage na tržištu, kao i imati siguran, ekonomičan i skalabilan sustav koji se može brzo prilagoditi mnogim primjenama.

Budući da je hrvatska Vlada odlučila koristiti sredstva iz Europskog fonda za regionalni razvoj, nakon notifikacije zahtijevao se još jedan proces provjere i odobrenja prije nego što se stvarna potpora može dodijeliti. Proces odobravanja je u završnoj fazi, a dodjela se očekuje do kraja prosinca 2023. godine. Prethodno odobrena (notificirana) potpora vrijedi 120,98 milijuna eura. Povlačenje potpore ovisi o stvarno nastalim opravdanim troškovima.

- Nakon dvije godine razvoja koncepta i prototipova za iduću generaciju baterijskog sustava za njemačkog proizvođača automobila, tvrtka je ispregovarala i potpisala ugovor u srpnju 2023. godine za serijsku proizvodnju baterijskih sustava. Ugovorene količine iznose 173.000 komada baterijskih sustava, sa početkom proizvodnje 2026. godine i završetkom proizvodnje 2032. godine. Razvoj, testiranja i homologacija proizvoda odvijaju se tokom 2023., 2024. i 2025. godine. Ukupna vrijednost projekta iznosi između 2.5 milijarde eura i 3 milijarde eura. Navedeni projekt će zauzeti gotovo cjelokupni dostupni kapacitet Rimac Kampusa u Kerestincu. Zajedno sa ostalim ugovorenim poslovima, Rimac Kampus stoga više neće imati prostora za dodatne poslove i tvrtka mora naći rješenja za daljnja širenja.
__________________
"Nista nije nemoguce ako to treba napraviti netko drugi."
johndunbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 22:08   #6
Kada iz firme koja ima neke veze sa Rimcem dođu najave i planovi da budu svjetski lideri u nečemu... To smo više puta do sada vidjeli i nikada nije završilo kao što je bilo planirano. Jel i ovaj put njihove projekcije i Tarot karte pokazuju da će u idućih par godina ostvariti milijarde prihoda i porast dobiti od 1836%?
__________________
Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 22:30   #7
kaj oces, svjetski su lider u voznji u rikverc
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 00:01   #8
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Kada iz firme koja ima neke veze sa Rimcem dođu najave i planovi da budu svjetski lideri u nečemu... To smo više puta do sada vidjeli i nikada nije završilo kao što je bilo planirano. Jel i ovaj put njihove projekcije i Tarot karte pokazuju da će u idućih par godina ostvariti milijarde prihoda i porast dobiti od 1836%?
tarot karte kazu da nece
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 09:47   #9
Quote:
johndunbar kaže: Pogledaj post
Iz izvjesca Rimac Technology za 2022. godinu. Boldano smatram zanimljivim. Prvo, Rimac je izmuzao jos >100 M eura iz RH/EU (na 200 M eura za P3M), i drugo, malo toga u Kerestincu ce zapravo imati veze s Neverom (a po kolicini baterija ocito se ne radi o supersportskim automobila pa pregrijavanje nije problem).

Quote:
VPZEI (eng. IPCEI) je skraćenica od „Važan projekt od zajedničkog europskog interesa“.

Date: 15.12.2023

Call for tender/ for delivery of offers for: Battery Development Project

Rimac is implementing a project planned under Operative Program Competitiveness and Cohesion 2014-2020 funded by the European Regional Development Fund.

https://strukturnifondovi.hr/index.php?s=EuBatIn



nije li pred koju godinu bila riječ o tome da se odustalo od gradnje neke željezničke pruge kako bi se novac preusmjerio Rimac Automobilima?
Antikapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 10:22   #10
Da trebala se obilaznica napravit da se ne ide više kroz centar grada ali kak je ovo važniji projekt...
Tvornicu streljiva neću nit spominjat to su isto zaboravili.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 10:28   #11
srpski tjednik objavio listu najbogatijih ljudi u regiji, mate na trećem mjestu sa vrijednošću njegove firme u iznosu od cca 3 milijarde eura
dotur tonci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 11:00   #12
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
...ali kak je ovo važniji projekt...






Tematsko izvješće 15/2023: Industrijska politika EU-a za sektor baterija

https://www.eca.europa.eu/hr/publications/SR-2023-15


što se tiče EU Hrvatska uopće nije na karti proizvođača baterija, iako je ovo sa Rimčevim baterijama kod nas označeno kao IPCEI „Važan projekt od zajedničkog europskog interesa“

više izgleda kao socijalna politika i zapošljavanje
Antikapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 11:58   #13
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Da trebala se obilaznica napravit da se ne ide više kroz centar grada ali kak je ovo važniji projekt...
Tvornicu streljiva neću nit spominjat to su isto zaboravili.
Ne znam kako je ovaj mit nastao ali po prostornom planu obilaznica prolazi pored kampusa i ništa ne priječi gradnju (osim, jel, volje i novaca).
gost na forumu is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 13:11   #14
Quote:
johndunbar kaže: Pogledaj post
Iz izvjesca Rimac Technology za 2022. godinu. Boldano smatram zanimljivim. Prvo, Rimac je izmuzao jos >100 M eura iz RH/EU (na 200 M eura za P3M), i drugo, malo toga u Kerestincu ce zapravo imati veze s Neverom (a po kolicini baterija ocito se ne radi o supersportskim automobila pa pregrijavanje nije problem).
173000 u 6 godina ti je taman baterijski paketi za hibridizirane 911ice..
turbolimac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 14:33   #15
Naslov teme taman za 24h. Senzacionalno

Dio radnika je ostao tamo di je i bio, dio otisao u RG, a dio otisao dalje.

Senzacionalno!
crobiker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 15:03   #16
Quote:
gost na forumu kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je ovaj mit nastao ali po prostornom planu obilaznica prolazi pored kampusa i ništa ne priječi gradnju (osim, jel, volje i novaca).
Samo kaj grof Rimac već sad kuka da nema dost prostora i da bude trebalo proširiti kampus...


Ak imaš kakav link na taj prostorni plan molio bi jer nisam našao niš takvog a zanima me radi nekih drugih stvari hvala.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 15:45   #17
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Samo kaj grof Rimac već sad kuka da nema dost prostora i da bude trebalo proširiti kampus...


Ak imaš kakav link na taj prostorni plan molio bi jer nisam našao niš takvog a zanima me radi nekih drugih stvari hvala.
https://ispu.mgipu.hr/#/

Tu imaš sve, odeš lijevo na izbornik, registar prostornih planova.

U svakom slučaju, između kampusa i ovog zemljišta di je biva vojarna ima cca 160 metara, može se i cijeli kolodvor napraviti ako treba.
gost na forumu is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 17:31   #18
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Imaš što drugo osim priglupog ad hominema nakon što si priznao da nemaš pojma o ničemu oko RT, ali ih i dalje braniš lupetajući gluposti i pokazujući kako o tehnologiji nemaš pojma...

I sad će takav o smišljanju laži...buahahaha...


Onda nemoj lupetati debilane i tvrditi da RT nešto razvija i da za razvoj tehnologije ne trebaju patenti...

Jel ti jasan taj dio?

Provala s patentnima najbolje pokazuje koliko si spreman ići s lažima, dok druge prozivaš za iste...


Trolanje s DOK ING-om me uopće ne zanima...

Iako, kolega ti je na drugoj temi i na to odgovorio...

I gle čuda, pokazao čak i DOK-ING-ove PATENTE za razvoj tehnologija...to su ti oni patenti za koje si ti lažljivo provalio da ne trebaju za razvoj tehnologija...


Zato jer sam radio skoro 20 godina u jednoj od najvećih energetskih tvrtki svijeta, na levelu C managmenta i znam kako se radi...

Ako i to nije dovoljno, imaš hrpu primjera promašenih ulaganja u propale startupove...

Kako da to shvati netko tko lupeta debilane bez pokrića?
ja sam zadivljen sa tvojim poslovnim dostignućima i sada bi se trebao sakriti ispod iskustava i obrazovanja vašeg visočanstva.

da si takav stučnjak kakav pričaš da jesi znao bi da RG nije odavno start up firma nego je gazela, ako uopće znaš što to znači!?

tvoj kolega vozač F1 čiji komentar komentiraš ne zna niti koju firmu treba pogledati na stranicama sudskog registra, gledao je krivu.

fascinantno je koliko silom želite relativizirati rimčeve ulagače, kao oni ne znaju, njima je to sića i sl.
nevjerojatno je da jedan forumaš poput tebe, roya i werdasa zna u detalja na kakvim projektima rade inženjeri RG, a ljudi iz porschea ne znaju, jer eto valjda ste vi partneri rimac grupi, imate svoje ljude da rade tamo, i rade projekte za vas, a ne za porsche.
više sam puta stavljao izjave onoga Meschkea iz Porschea, koji govori sve totalno suprotno od vas, ali eto, ja bi kao trebao vjerovati tebi jer si ti nekakav inženjer.

što se tiče DOK-INGa, ja sam postavio vrlo jednostavno pitanje, na koje bi ti kao inženjer i iskusan poslovni čovjek trebao lako odgovoriti, zašto je DOK-ING, koji kupuje motor od caterpilara, hidrauliku od boscha, a i prema izjavi majetića implementaciju softvera radi vanjska firma, zašto su oni tehnološka firma a rimca napadate da kupuje dijelove po kini i onda sklepa auto?

morali bi imati jasne i jednake kriterije, pa zato i povlačim paralele.

ja jasno mislim da je doking baš kao i rimac tehnološka firma i ne vidim zašto nebi bili. imam snažan respekt prema njima, ali zašto vi imate dvostruke kriterije?

Quote:
Antikapitalist kaže: Pogledaj post
Date: 15.12.2023

Call for tender/ for delivery of offers for: Battery Development Project

Rimac is implementing a project planned under Operative Program Competitiveness and Cohesion 2014-2020 funded by the European Regional Development Fund.

https://strukturnifondovi.hr/index.php?s=EuBatIn



nije li pred koju godinu bila riječ o tome da se odustalo od gradnje neke željezničke pruge kako bi se novac preusmjerio Rimac Automobilima?
kakvu još laž nećete smisliti?

Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Da trebala se obilaznica napravit da se ne ide više kroz centar grada ali kak je ovo važniji projekt...
Tvornicu streljiva neću nit spominjat to su isto zaboravili.
aha, evo nove izmišljotine.

ajde da se i ja pridružim smišljanju.
rimac je kriv jer je prije 3 godine bio potres u zagrebu.
rimac je kriv jer se raspalo rimsko carstvo...


isto tako kolega je tu smislio i kako rimac ne plaća prekovremene, kad ga pitam od kuda to zna, ima li kakav dokaz, dobijem odgovor, da je to pročitao na nekom forumu.
znači neki takav ogorčeni forumaš koji izmišlja po forumu kao i vi, je napisao negdje " radio sam kod rimca, i nije mi platio prekovremene, majkemi!" i onda se nađe netko poput vas koji povjerujete u svaku teoriju zavjere i onda ju nadopunjujete i ukrašavate ste odličan izvor informacija.
a 2000 ljudi koji zadovoljno radi kod rimca su svi budale koje ni sami ne znaju kako im je loše na poslu, jer očito ne idu na forum prosvijetliti svoj mozak.
evo ja sam osobno upoznao curu iz brazila koja radi kod rimca u SVN, i rekla mi je da je zadovoljna, ne morate vi meni vjerovati,ali ja vjerujem njoj...

Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Samo kaj grof Rimac već sad kuka da nema dost prostora i da bude trebalo proširiti kampus...


Ak imaš kakav link na taj prostorni plan molio bi jer nisam našao niš takvog a zanima me radi nekih drugih stvari hvala.
rimac je kupio nedaleko od novoga kampusa veliko zemljište od plive, čudi me da to ne znate.
__________________
Spol=Rod
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 18:07   #19
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
Quote:
Antikapitalist kaže: Pogledaj post
Date: 15.12.2023

Call for tender/ for delivery of offers for: Battery Development Project

Rimac is implementing a project planned under Operative Program Competitiveness and Cohesion 2014-2020 funded by the European Regional Development Fund.
https://strukturnifondovi.hr/index.php?s=EuBatIn
nije li pred koju godinu bila riječ o tome da se odustalo od gradnje neke željezničke pruge kako bi se novac preusmjerio Rimac Automobilima?

kakvu još laž nećete smisliti?


Povlače sredstva iz fonda za konkurentnost i koheziju za razdoblje 2014.-2020.

https://lidermedia.hr/poslovna-scena...oristio-135161

Rimac Technology je osnovan 2021., IPCEI projekt su dobili 2021.


Objasni kako se njima isplaćuju sredstva iz EU/RH proračuna za 2014.-2020. za IPCEI Eubatin projekt koji je pokrenut 2021. nakon što je osnovana nova tvrtka 2021.


Koliko se ja sjećam iz novinskih članaka bila je riječ o sredstvima za neku prugu iz fonda za konkurentnost i koheziju.
Antikapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 18:46   #20
izvorni Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. - 2020.

Zagreb, prosinac 2014.

https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//d...m%20jeziku.pdf

Rimac se ne spominje.



Zagreb, lipanj 2021.

https://strukturnifondovi.hr/wp-cont...panj-2021..pdf


Potpora za EuBatIn VPZEI (Europsku inovaciju za baterije, Važan projekt od zajedničkog europskog interesa) dodijelit će se za istraživačko-razvojni projekt u okviru inicijative Važnog projekta od zajedničkog europskog interesa. EuBatIn VPZEI predstavlja važan doprinos gospodarskom rastu, zapošljavanju i konkurentnosti industrije i gospodarstva s obzirom na pozitivne učinke prelijevanja na cjelokupno unutarnje tržište i europsko društvo. Ovaj je projekt usmjeren na razvoj ključnih inovacija za primjenu i integraciju baterijskih ćelija u okviru najnaprednijih baterijskih sustava za upravljanje baterija u smislu održavanja i sigurnosti.

U okviru projekta potpora će se dodijeliti za istraživačke i razvojne aktivnosti do faze prototipa i demonstracije (prva industrijska primjena). Korisnik projekta je tvrtka Rimac Automobili d. o. o., koja je mapirana kao ključni dionik u okviru hrvatske Strategije pametne specijalizacije i tematskog podpodručja Ekološki prihvatljiva prometna rješenja. Tvrtka će svojim projektom pridonijeti razvoju i sigurnosti najnaprednijih baterijskih sustava, kao i uspostavljanju lanca vrijednosti baterija i baterijskih sustava na europskoj razini.



Naknadno 2021. ubačeni Rimac Automobili, za povlačenje sredstava za razdoblje 2014.-2020. (koja su očito bila osigurana za nešto drugo)



https://vlada.gov.hr/vijesti/plenkov...599?impaired=1


vjerojatno dogovoreno na ovom sastanku u Banskim dvorima 14.10.2020.
Antikapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.