Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 18:51   #641
Plavusa sam, farbam se svaki mjesec i nista mi kosa nije potamnila.
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 21:37   #642
Quote:
CMariu kaže: Pogledaj post
Nevjerujem da bi moglo biti ikakvih loših posljedica. Meni se frendica farba svaki mjesec i isto koristi ulje ricinusa prije pranja, inace kaze da bi joj kosa bila skroz suha.

Super onda, to bi bio jedini moguci razlog ne farbanja, al ako je sigurno nema problema
Hvala!
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:53   #643
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post

Budući da ti je Zagreb opcija, odi u Kemig ( Antuna Bauera 5, ulica je okomita na Vlašku i Zvonimirovu ).


Za 11,nešto sitno kuna


Bila sam nedavno i sad košta 14 kn.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 16:42   #644
Pročitala sam pola teme,za danas dosta!

Inače često sam na forumu,pratim pojedine teme pa tako i ovu.Odavno razmišljam da kupim ovo ulje ali nikako i eto jučer napokon svratim do ljekarne i kupim 100ml za nekih 16 kn i evo upravo ga držim na glavi.Čitala sam tu i vidim neke ga stave na mokru kosu,neke na suhu,neke miješaju s drugim uljima.Ja sam ga danas stavila samog bez miješanja,prvo sam posprejala kosu vodom rasčešljala je onda sam ga presula malo u syossovu bocu od hidrogena(ona plastična što ima tanku cjevčicu na vrhu,e jesam opisala ) i tako stavljala na kosu i utrljavala u tjeme.Jedva sam ga utrljala,ja bi najradije cijelu bocu iskrenula da mogu .Na ostatak kose ga nisam stavljala samo sam prošla rukama kroz nju,tj po njoj pošto mi je čičkava pa nemam tu mogućnost da prođem rukama kroz nju .Svezala sam kosu u punđu,stavila kesu,zamotala ručnikom i evo me sad hodam po kući ko Sulejman Veličanstveni

Uzela sam ga prvenstveno zbog opadanja kose,nadam se da će pomoći (:

Btw vidim dosta cura tu ostavlja tu smjesu na kosi cijelu večer i tek ujutro opere kosu,znači spavate s mokrom kosom? Kako vas nije strah? da se razbolite,da vam se usta zaokrenu .Možda jesu samo čarke barke ali mene bi ipak bilo strah,posebno zimi kad je mogućnost da se razbolim još veća a meni hvala Bogu za to ne treba puno

I vidim da također mnoge peru kosu svaki dan,a imam jednu poznanicu koja to radi.Meni je to ,ne znam za vas ostale ali ni nju nisam nikad shvaćala.Dobro tuširanje svaki dan,ajde,posebno ljeti kad smo skoro gole pa je veća mogućnost da nakupimo svašta s vana na tijelo ali da kosu perem svaki dan to mi je nepojmljivo,a i nezdravo za kosu jer se još više isušuje i beživotna je.A neznam ni kako neko ima vremena uopće za to svaki dan.
CiCkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:22   #645
Quote:
CiCkava kaže: Pogledaj post
I vidim da također mnoge peru kosu svaki dan,a imam jednu poznanicu koja to radi.Meni je to ,ne znam za vas ostale ali ni nju nisam nikad shvaćala.Dobro tuširanje svaki dan,ajde,posebno ljeti kad smo skoro gole pa je veća mogućnost da nakupimo svašta s vana na tijelo ali da kosu perem svaki dan to mi je nepojmljivo,a i nezdravo za kosu jer se još više isušuje i beživotna je.A neznam ni kako neko ima vremena uopće za to svaki dan.
Pranje kose svaki dan, u mom slučaju, nije izbor nego nešto što moram(ako ne želim hodati totalno masne kose), i ne, periodi rjeđeg pranja ne pomažu ništa, jednostavno mi se kosa zamasti već drugi dan, vidljivo, to sam naslijedila i tako je, uglavnom nije zabavno ali ne treba mi iščuđavanje dodatno, jbg znam da ima ljudi koji se nit peru nit ništa a genetika im je tako napravila da se to na njima ne vidi na prvi pogled ali kod mene to nije slučaj.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:43   #646
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Pranje kose svaki dan, u mom slučaju, nije izbor nego nešto što moram(ako ne želim hodati totalno masne kose), i ne, periodi rjeđeg pranja ne pomažu ništa, jednostavno mi se kosa zamasti već drugi dan, vidljivo, to sam naslijedila i tako je, uglavnom nije zabavno ali ne treba mi iščuđavanje dodatno, jbg znam da ima ljudi koji se nit peru nit ništa a genetika im je tako napravila da se to na njima ne vidi na prvi pogled ali kod mene to nije slučaj.
Slažem se..
Ako mi je kosa masna, naravno da ću ju prat, pa čak i svaki dan ako treba, glavno da se ja osjećam čisto i uredno..
Zato koristim blagi baby šampon i sve 5!
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:53   #647
Dobro ispričavam se ako sam nekoga uvrijedila,to mi nije bila namjera.Nije ni moja kosa savršena,kod mene je u isto vrijeme i masna i suha.Imam masnu perut,znači masno tjeme a kosa suha.Tako da i ja svoju perem svako,drugi-treći dan,četvrti ako izdržim.I sumnjam da neko ima takvu genetiku da mu se bar nakon 3 dana ne vidi da je prljava kosa i da može tjedan dana hodat kao da je upravo izašao od frizera .I općenito ako se ne vidi da se neko ne pere onda se sigurno osjeti

Samo kažem ne bi imala volje ni živaca da mi je nezz kakva kosa prat je svaki dan,posebno jer to nije preporučljivo za kosu.Što je više pereš to se više masti tako da je to začarani krug.A danas ima dosta savjeta i preparata za kosu kojima se može izdržati s donekle dobrom frizurom bez pranja bar dva dana ako ništa.Ja sam majki nedavno uzela onaj prah od švarckopa za volumen,jer je njoj takva kosa.Prvi dan kad je opere super,već idući splasnula ne može ništa s njom i njoj on pomaže.
Tako da ispričavam se ako je nekoga uvrijedilo moje čuđenje i komentar,nisam mislila ništa loše
CiCkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:16   #648
Ma svatko ima svoje mišljenje i radi onako kako misli da je najbolje..

Ja npr. ne želim koristiti nikakve prahove, lakove i slične preparate koji se zadržavaju na kosi, jedino šampon koji isperem i ulja..
Tako da ti ni to nije baš dobro rješenje, da svašta stavljaš na kosu, samo da bi izdržala dulje bez pranja..

Isto tako, ako sam izvan kuće svaki dan, na kosi se svakakva prljavština nakuplja i onda s takvom kosom idem spavati, to mi je koma..

Ja sam probala prati rjeđe, ali nikakvih rezultata od toga, tako da ću radije oprati kosu dječjim šamponom jednim šamponiranjem svaki dan, svaki drugi dan (ovisi da li sam doma ili po vani), nego sve i svašta držat na kosi..

Otišle smo u krivom smjeru, hehe..
Ja sam danas kupila ricinusovo ulje i baš ću ga isprobat, najprije na okoločnom području, a onda i na kosici..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:05   #649
Mory, kako ćeš koristiti ricinusovo ulje na kosi?
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:21   #650
Mislim da ću ga prije pranja probat umasirat u tjeme i malo po kosi, pa ostavit pol sata, sat..
Znam da je gusto, al probat ću svejedno..
Ako netko ima bolji način (samo da nije spavanje s njim), nek javi..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:29   #651
Quote:
mory222 kaže: Pogledaj post
Mislim da ću ga prije pranja probat umasirat u tjeme i malo po kosi, pa ostavit pol sata, sat..
Znam da je gusto, al probat ću svejedno..
Ako netko ima bolji način (samo da nije spavanje s njim), nek javi..
A za što je to konkretno?

Kako na okoločno područje?
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:39   #652
Općenito za njegu kose, rast, kvalitetu, gustoću..
Za skidanje maskare, njegu trepavica i sl..
Prođi malo prijašnje postove, jer su cure puno o njemu i njegovoj primjeni pisale..
Ja ga tek namjeravam koristit, tako da ti ne mogu puno reći..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:54   #653
Quote:
mory222 kaže: Pogledaj post
Općenito za njegu kose, rast, kvalitetu, gustoću..
Za skidanje maskare, njegu trepavica i sl..
Prođi malo prijašnje postove, jer su cure puno o njemu i njegovoj primjeni pisale..
Ja ga tek namjeravam koristit, tako da ti ne mogu puno reći..
ok, hvala ti
luliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:33   #654
Ja jos uvijek nisam nasla dobar nacin za nanosenje ulja. Kako god da napravim, vise ga je na kosi nego na vlasistu. Prava steta.
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:07   #655
Quote:
CiCkava kaže: Pogledaj post


Btw vidim dosta cura tu ostavlja tu smjesu na kosi cijelu večer i tek ujutro opere kosu,znači spavate s mokrom kosom? Kako vas nije strah? da se razbolite,da vam se usta zaokrenu .Možda jesu samo čarke barke ali mene bi ipak bilo strah,posebno zimi kad je mogućnost da se razbolim još veća a meni hvala Bogu za to ne treba puno

Strah od čega pobogu?

Pa nije dojam takve kose da je mokra i da hladi glavu. Jednostavno se malo navlaži kosa ( ne smoći se, već se naprska ili poškropi tek toliko da bude malo vlažna i da je lakše nanijeti ulje ), nanese ulje, zamota plastičnom vrećicom/kapom i zamota u ručnik.

Zbilja ništa ne hladi, niti je nelagodno. Dapače, prilično je ugodno jer ručnik grije.


Mokra kosa/glava ne uzrokuje ništa. Ne sušim kosu nikada sušilom za kosu, slobodo se suši na zraku i često izađem iz kuće i malo vlažne kose. Ništa mi nikada nije bilo. Radim tako godinama.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:24   #656
Quote:
SekaSis kaže: Pogledaj post
Ja jos uvijek nisam nasla dobar nacin za nanosenje ulja. Kako god da napravim, vise ga je na kosi nego na vlasistu. Prava steta.
Ja sam od neke cure tu na rirodnoj pokupila foru.Uvuces ricinusovo u spricu za inekciju i istisces diektno na vlasiste a onda sve dobro utrljas prstima.Ja tako radim a onda na cijelu kosu osim vlasista stavim bademovo jer mi je od njega kosa najljepsa
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 23:23   #657
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja sam od neke cure tu na rirodnoj pokupila foru.Uvuces ricinusovo u spricu za inekciju i istisces diektno na vlasiste a onda sve dobro utrljas prstima.Ja tako radim a onda na cijelu kosu osim vlasista stavim bademovo jer mi je od njega kosa najljepsa
Thx na savjetu, zelim ga nanosit samo na vlasiste jer mi je pretesko za ostatak kose, dugo ga moram ispirat i svejedno mi kosa bude ko rezanci kad ju osusim . Ponekad stavim arganovo, ono mi je ok.
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 00:06   #658
** Tara ** neznam možda je to samo mit,bapske priče ali eto ja ne bi riskirala.Jednom-dvaput sam možda zaspala mokre kose i nikad više.I to ne zato jer sam držala nešto na glavi već mi je bilo mrsko sušiti,a i tad je bilo ljeto u pitanju.Ljeti ni ja ne sušim kosu,pustim je da se suši na prirodnom zraku ali zimi jesam,nekako mi je uvijek hladno a ne još dam okre glave hodam.Doduše ja sam zimogrozna

Što se tiče ricinusovog ulja,stavljala sam ga za probu na obrve i na trepavice i mogu reći da djeluje fino.Na obrve neznam ni zašto sam stavila a na trepavice isto nije bilo potrebe ali eto čisto da ojačaju,ne može naškoditi.I nije bilo nikakvih nezgoda,nije mi se zamaglio vid,nisam oslijepila a spavala sam tako namazana.Ali učinila sam jednu ogromnu grešku što sam usula malo ulja u maskaru,pročitala sam to negdje na ovoj temi ja mislim.Kao da će bit 2 u 1,maskara koja njeguje trepavice .Ali sad sam shebala maskaru,našminkala se,sve super i vratim se kući ko rakun .Sve se razmrljalo,očito se ne suši zbog ulja

Zadnje uređivanje CiCkava : 25.11.2012. at 00:12.
CiCkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 13:56   #659
savjet je bio staviti ricinusovo ulje u staru tubu maskare, koju si prethodno očistila od same maskare. čisto da možeš ulje lakše nanijeti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:33   #660
Koristim ricinusovo ulje jedno tjedan dana i to navečer i ujutro kad sam doma cijeli dan..
Za skidanje šminke i čišćenje lica ipak ostajem na suncokretovom ulju koje mi je za tu priliku ipak najbolje, a ricinusovo nanesem tako da si kapnem mrvicu na ruku, lagano razmažem te vrhom prsta namažem trepavice i natapkam oko očiju..
__________________
♪..CRAZY LITTLE THING CALL LOVE..♪
mory222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.