Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2010., 10:15   #161
Sad mi pade na pamet da sam pila antibiotike zbog zuba prije 10ak dana...možda je svrbež zbog toga....
__________________
Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju...
Tily13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 23:02   #162
Quote:
Tily13 kaže: Pogledaj post
Sad mi pade na pamet da sam pila antibiotike zbog zuba prije 10ak dana...možda je svrbež zbog toga....
vrlo vjerojatno je zbog antibiotika, jer on ubije i dobre bakterije, pa se gljivice mogu u miru razmnožavat. vivag vaginalete bi ti trebale uspostavit ravnotežu, odnosno pH, pa bi trebalo bit ok kroz par dana.
mene i dalje zanimaju nuspojave duphastona? koliko često se javljaju i kakve su?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 08:51   #163
meni nije bilo prvih mjesec dana nikakvih nuspojava, zatim mi je u drugom ciklusu na polovici (dakle oko O) bilo slabo probojno krvarenje, inače nije nikad, malo mi zna biti mućno, ali vrlo malo, baš mi je danas tako, i ne znam da li mi se čini ili je stvarno d ami kosa pojačano opada.
inače pijem ga zbog anovulatornih ciklusa i regulacije menstruacije koja je izostala nekoliko mjeseci, od 15. do 30. dana ciklusa (dvije na dan). ovo mi je treći ciklus da ih pijem, pa ćemo vidjet dalje što će biti. nadam se T
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 08:52   #164
e da, inače nikad nisam imala PMS, ali na duphastonu sam bila luuuda
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:13   #165
Quote:
slatkish kaže: Pogledaj post
e da, inače nikad nisam imala PMS, ali na duphastonu sam bila luuuda
ma daj, najviše me brinu te nuspojave koje se tiču psihe, razdražljivost, promjene raspoloženja itd... dečko će poludit sa mnom
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 09:39   #166
Ja pijem Duphastone već 10 mjeseci, nisam primijetila nikakve nuspojave.

Ali imam pitanje. Otkad pijem Duphastone mengu dobijem uvijek 28. dan, a ovaj mjesec mi kasni (prvi put u ovih 10 mjeseci). Je li to normalno kod Duphastona ili mi je morala doći na vrijeme?

Može biti da mi kasni zato jer sam bila na moru, kupanje u hladnoj vodi i to...
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 10:30   #167
trebalo bi biti normalno

ja pak imam suprotan problem. dobila sam duphastone zbog prekratkih ciklusa, i kad sam pila jednu tabletu nije mi pomoglo.
sad pijem 2 na dan od 11. do 25. dana ciklusa i već 24. mi počne laganini curiti a 25. prokrvarim. tako već 2 ciklusa.

malo se brinem jer planiram trudnoću i uopće ne znam u čemu je problem. inače sam uvijek imala predugačke cikluse, ali ovo u zadnjih par mjeseci nije normalno. strah me
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 08:57   #168
treći mjesec za redom sam na duphastonima za regulaciju anovularnih ciklusa, pijem 2 dnevno od 20-25 dc
prva dva mjeseca sam nakon 2-3 dana procurila, no menga je bila skroz čudna, jedan dan nešto obilatije, pa drugi dan ništa, pa treći dan nekaj malo cmrlji i gotovo.
e sad sam već peti dan od kad sam prestala piti i još je nema
a ovaj ciklus mi je baš bitan jer u slijedećem ciklusu počinjem sa stimulacijom za MPO
moram dobit mengu svakako za koji dan, jel tak?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 09:38   #169
@ Francesca tako je i meni, sada mi je treći ciklus, tek ću počet piti, a menge su mi isto kao i tebi, 1. dan nešto kao normalno, dalje sve nešto sitno, samo što ja pijem od 16-30dc, i dobijem 4. dan po prestanku. mislim da bi trebala dobit, čitam da neke dobiju i nakon više od 10 dana, ili je možda T
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:19   #170
Quote:
Mancy kaže: Pogledaj post
Reci mi ja sad recimo imam jos za popiti cetiri tablete znaci dva dana ali sad koliko sam ja doktora razumjela on je meni rekao da stvari dobijem tek nakon sto popijem no meni je vec tjedan dana smedji iscjedak, ne znam je li to normalno ako netko zna molim pomoc
Kakve "stvari",pobogu..?Reci menstruacija,pa dvajst i prvo stoljeće je!
Ja tek počinjem piti Duphaston(radi regulacije ciklusa).Na početku sam bila uvjerena da je dr.pogriješio jer mi je rekao da pijem 11-16.dan,a u uputi lijeka pišu skroz drugačiji dani.
No onda sam zvala i sestra me je umirila i rekla da je to samo okvirna uputa..
Zbilja se nadam da neću imati nuspojave kao neke od vas..
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:17   #171
Quote:
slatkish kaže: Pogledaj post
@ Francesca tako je i meni, sada mi je treći ciklus, tek ću počet piti, a menge su mi isto kao i tebi, 1. dan nešto kao normalno, dalje sve nešto sitno, samo što ja pijem od 16-30dc, i dobijem 4. dan po prestanku. mislim da bi trebala dobit, čitam da neke dobiju i nakon više od 10 dana, ili je možda T
fala na utjehi

je da, čekam, ne preostaje mi drugo... a i počelo se nekaj kuhat nutra, osjećam
tampone sam kupila pa tko ga hebe, ni prvo ni zadnje usrano more
nadam se da će gospodična kakit ko i prošlih mjeseci
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 04:26   #172
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
e sad sam već peti dan od kad sam prestala piti i još je nema
a ovaj ciklus mi je baš bitan jer u slijedećem ciklusu počinjem sa stimulacijom za MPO
moram dobit mengu svakako za koji dan, jel tak?
Moguće je da je dobiješ u narednih par dana.
Događa se nerjetko da cure dobiju i nakon više od 10 dana. Ne brini.
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Kakve "stvari",pobogu..?Reci menstruacija,pa dvajst i prvo stoljeće je!
S obzirom da se radi o slengu, u ovom slučaju "stvari" (koji se u 99% slučajeva UVIJEK upotrebljava u mojoj regiji) nećemo se iščuđavati tome, jer ga mnogi uvijek koristimo i ne radi se o nikakvom novom ili starom vremenu, zastarjelom izrazu i slično. Toliko o tom off-u.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:06   #173
Arrow

jel ima možda netko na ovoj temi tko je vadio 21 dc hormone u Petrovoj?
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 21:42   #174
Što bude kad kažeš nekom:dodaj mi molim te tamo one stvari?Hehe. No dobro,prihvaćam da je takav regionalizam.


Hormone izvadih u Domu zdravlja Dubrava,tako da ne znam kako je u Petrovoj.

Tijekom svoje netom obavljene(i prve u životu) kure ispijanja Duphastona,zaboravila sam popiti dvije tablete(ali ne zaredom,već u razmaku od par dana..)...
I dobila sam odmah nekakav odvratni pseudo-menzes... Bogme je brzo tijelo reagiralo..Jer vidim kako neke od vas čekaju i po nekoliko dana po završetku pijenja..

SAD sam ga po uputama definitivno prestala piti, i dobivam normalni menzes..evo,upravo sada.. Da i to čudo kemije i hormona iskusim...ali mi se čini da će industrija higijenskih uložaka debelo zaraditi na meni ovaj mjesec,jer zbog onog zaboravljanja ću biti dva tjedna duže od normalnog..

Jel zna netko je li to tamno krvarenje tijekom uzimanja Duphastona normalno???
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:25   #175
@Hedera meni je isto na njima malo tamnije krvarenje, ali ne svaki put. U drugom ciklusu sam imala u sredini ciklusa full tamno "krvarenje", oskudno, više kao iscjedak, 3-4 dana je trajao, to je bilo probojno krvarenje vjerojatno, nakon toga i menga je bila malo tamnija, sad je evo normalno, već ih pijem treći ciklus, a mislim da ću morat i dalje s njima nastavit još par ciklusa , dok se sve ne posloži na svoje mjesto, a nadam se da hoće, jer hoću bebu
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 01:52   #176
Dam ti ja jednu koja živi s nama..dva mjeseca upotrebljavana,u izvrsnom stanju. Posebno nadograđena pluća i glasnice.

E,to,upravo to,takvo tamno krvarenje koje mi je trajalo 4 dana..
Kako je bilo tamno,ma praktički crno(grozno.. ) mislila sam da odapinjem

I kako sada da brojim kad trebam uzeti sljedeću?Jel da brojim prvi dan menzesa od kad se pojavi to probojno,ili od prvog dana kad mi se pojavi normalna crvena krvca?!Zna li netko?Slatkishu?
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:08   #177
uvijek je prvi dan ciklusa prvi dan menstruacije, od njega počneš brojati
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:37   #178
Od prvog dana crnjaka,znači Thank youuuu
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:53   #179
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Jel zna netko je li to tamno krvarenje tijekom uzimanja Duphastona normalno???
tak je meni svaki put, ne brini
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:29   #180
pomagajte pomagajte!!!! danas je subota, sto znaci da je sutra nedjelja, sto znaci da ginicku mogu zvat tek u ponedjeljak!!!! elem, na dabrostonu sam zbog neredovitih menstruacija. 1 dnevno od 11-25 dana ciklusa. danas je 20. dan ciklusa, a meni se pojavio smedji iscjedak kao pocetak menstruacije sa svim popratnim ljepotama u obliku bolova u trbuhu i sta to znaci? umirem li? jel to menga ili nesto drugo? da li da sutra popijem redovitu tabletu ili ne? elph elph!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.