Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 13:41   #1
Vinarske regije

Jedna tema koja meni osobno nedostaje je vinski turizam. Pošto sam zaljubljenik u vina i često obzirom na vinske regije biram gdje ću putovat, želim čuti mišljenja i svih onih koji na isti način biraju lokaciju godišnjeg.
Kako mi se ne da pretraživati svaku zemlju od početka do kraja po forumu da nađem koju riječ o vinskim regijama, mislim da ova tema zaslužuje da bude izdvojena.
Obzirom da bi htio obići Rioja-u ove godine, zanimaju me iskustva onih koji su tamo obilazili vinarije ili neki sajam... Posebno jer vidim da se do Bilbao-a može Spainair-om za dvjestotinjak eura. Ali i sva ostala iskustva su dobro došla, pogotovo iz novog svijeta.

Osobno sam prošao regije Duro, Bordeaux, Champagne, Cava, okolicu Verone i jasno cijelu RH, te brojne sajmove vani (Bordeaux, London, Verona... Duesseldorf u planu), pa bi želio podijeliti dojmove sa onima koje tako nešto interesira.
__________________
Imam gdje, imam s kim, al nemam kad!
pero09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:55   #2
Quote:
pero09 kaže: Pogledaj post
Osobno sam prošao regije Duro, Bordeaux, Champagne, Cava, okolicu Verone i jasno cijelu RH, te brojne sajmove vani (Bordeaux, London, Verona... Duesseldorf u planu), pa bi želio podijeliti dojmove sa onima koje tako nešto interesira.

Odlična tema!
Napiši nešto o svojim iskustvima: gdje si bio u Francuskoj, Italiji itd.
Čim-čim konkretnije, tim-tim bolje.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 18:48   #3
Cile je velik proizvodac vina i njihova su najbolja na svijetu. Kad prijedete u Argentinu docekuje vas ista formulacija samo najbolja vina su naravno argentinska.

Najvise vinograda ima u sredisnjoj zoni Cilea, od Santiaga na jug, nesto manje oko La Serene na sjeveru gdje od grozda rade pisco. S druge strane Anda pruyaju se argentinski vinogradi, ima i na sjeveru jer argentinska strana nije toliko suha kao cileanska s ove strane Anda.

Inace nisam ljubitelj vina pa mi ni takve ture nisu zanimljive, ali vozila sam se autom kroz ovaj sredinji dio Cilea i sta reci, stvarno melem za oci gledati te silne vinograde i vocnjake.

Postoji tren de vino, vlak koji ima program voznje kroz vinograde i degustacije, mislim. Ima i vise organiziranih toureva itd.
http://www.timesonline.co.uk/tol/tra...icle636728.ece
http://www.turismochile.cl/ruta-del-...ion/index.html



Isto tako je i u Argentini, recimo Mendoza...sve je u znaku vina, vinograda i slatkisa.
Pregled vinskih regija: http://www.argentina.gov.ar/argentin...ml?pagina=3044

daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 20:13   #4
slažem se, tema je odlična, nažalost na temam nisam baš na puno srodnih postova naljetao,ali nadam se da će ovdje zaživjeti

ja sam nažalost više povremeni korisnik i nisam previše upućen, znam o proizvodnji, da je cijena ipak bitna stvar,ali nisam nikad ciljano za tim putovao
jedino sam u kaliforniji radio par tih vinskih tura,a po meni osobno, volio bih otići po južnoj americi i JAR, sviđaju mi se njihova vina


možda pozvati i neke s gastronomije,oni su ipak stručniji i vjerojatno više o tome znaju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 13:12   #5
mislim da bi najbolje bilo početi od Hrvatske.

koja vina, u kojoj regiji, gdje ste prespavali, šta jeli??

sviđa mi se tema
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:01   #6
Ne mogu puno pomoći po pitanju savjeta o vinskim regijama, ali ukoliko volite crno vino, u Španjolskoj ćete sigurno naići na vino sorte Tempranillo.

Nešto fenomenalno, i naši plavci se mogu sakriti ispred njega. Najbolji mi je bio iz pokrajine Rioja, ali i svi ostali su bili odlični.

Nakon kilometarskih šetnji po Madridu, samo popiješ čašu - dvije Tempranilla i nema više bolova u nogama
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:15   #7
Moja jedina tura baš vinskom stazom bješe kad smo otišli do Iloka te u Kopačkom ritu u restaurantu Kormoran kušali Beljsku Graševinu vrhunsko vino, te navečer nabasali na Iločke podrume i njihovu ponudu Graševine također vrhunsko vino. Na predjelu zvan Principovac ima prekrasan restaurant u sklopu Iločkih podruma a spavati se može u tom sklopu ili u samom Iloku pored njihovih podruma (baš gdje smo kušali gorenavedenu Graševinu).
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:12   #8
ja isprobala vina iz domacih vinarija na ovim podrucjima:
Peljesac - područje Dingač prepuno kvalitetnih vinarija a vina odlicna. ne kupovati u "tvornickim" vinarijama u Potomju, nije toliko fino vino kao u samim 3 selima podrucja Dingač.
Korcula - sela Lumbarda, Čara i Smokvica - najbolje vinarije na otoku
Plešivica (podrucje blizu Zg, kod Jastrebarskog)-isto dosta dobrih vinarija
Slavonija isto vrvi njima- podrucje oko Iloka, oko Kutjeva itd., u zadnje vrijeme i na podrucju Broda sve bolja vina.
Hercegovina - najkvalitetnija vina su sa podrucja Citluka
Medjimurje - podrucje sela Zeljezna gora i Štrigova (samo par km od toplica sv. Martina na Muri)
Istra -isto koliko hoces.
Mađarska isto obiluje vinarijama u raznim regijama. Ja probala vina oko Pecuha.
Sjev. Italija - bila u mjestu Soave, imaju poznato tal. vino Soave. (prekrasno mjesto izmedju Vicenze i Verone koje bi trebalo obici i da nema vina, to sam tek tamo skuzila da je Soave poznato po vinima).
Regija Burgleland u Austriji -dobra je vinarija kod Mate Klikovica (gradiscanski Hrvat) a i ostale vinarije u tom kraju.
Tamo sam cak probala bijelo vino od crnog grozdja ili obratno (zaboravila).
Drugdje uglavnom pila domaca vina koje sam ispijala kod ekipe koju bih upoznavala necu spominjati iako su mi takva bila najfinija (Hrv, BiH i Europa).
Eh, ispada da vise popijem vina od domace ekipe di god dodjem nego sto kupujem (tj. ne kupujem bas puno, po 1 L i to je to).

Btw, nisam nigdje ciljano isla bas zbog vina, nego mi je to uvijek bilo usputno. Svugdje sam jeftino spavala a i vina nisu bila skupa kad se kupuje u vinariji, bez posrednika..znali smo se i cjenkati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 29.01.2011. at 20:19.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:21   #9
kad iduči put kreneš u Slavoniju, preporučam probati nekej iz ledene berbe
je skupo i malo,al je dobro
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:29   #10
cesto sam u slavoniji
mislis da nisam pitala za ledeno vino
(sigurno ce mi netko u familiji kad tad to dobiti ili kupiti, pa cekam)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:53   #11
Meštrice, vidim da si par upisa ranije navela Dingač sa Pelješca. Odmah si me zaintrigirala jer mi je cilj za ovo ljeto odlazak do Pelješca, smještaj u nekom od sela (što manje turistička to bolje) i istraživanje kako samog poluotoka tako i obližnjih lokalileta. Bacio sam oko na Dingač i pročitao kako se radi o području, a ne samo o imenu vina . Iskreno, nisam to znao, a ima i područje Postup. Još k tome piše da se radi o prva dva vrhunska vina koja su kod nas zaštićena...

Dakle, pa kada se istražuje Pelješac, a kako onda ne istražiti i vinarsku ponudu. Reci mi da li imaš neke konkretne prijedloge i savjete jer ću ih ovo ljeto zasigurno upotrijebiti. Usput, ako mi netko nabaci bilo kakvu informaciju vezanu uz vina Pelješca i okolice, čisto za preliminarnu orijentaciju i planiranje, obećavam da ću sve to obići i na ovoj temi sve iscrpno opisati u vidu doprinosa jer je tema stvarno dobro pogođena !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:11   #12
Podrucje Dingač ima u stvari 2 sela:
Borak (Dingač) i Potočine.
Do njih se dolazi tako da kad ides glavnom peljeskom cestom pa dodjes u selo Potomje. Kad se dolaz iz pravca Ston u Potomju se skrece lijevo za tunel. Mali je putokaz pa ga je lako profulati ali ako se to dogodi lako stanete i pitate (u krajnjem slucaju, ako ne bude bilo zive duse za pitati ima benzinska pumpa u Potomju pa njih pitate di je tunel). E, kad skrecete za tunel (od glavne ceste je jako blizu), neposredno prije tunela sa lijeve strane je 1 stari covjek napravio samodegustirajucu konobicu na otvorenom-ima ogromna bacva, kluipice, drveni magarac i sam si ubacivao novac da ulijes vino. pise na ulazu Konoba-mali muzej "Indijan"..ima i improvizirani wc (ovo vidjeti iz fore). Ne vidis nikog. Prvi put sam ovo vidjela 2003. i isto nikog nisam vidjela..tad je sve bilo u odlicnom stanju, ali iz ljeta u ljeto je zapustenije jer tip koji to uredio ima preko 90 godina i vec je malo nemocan a nitko ga nije naslijedio u odrzavanju (Pitala sam domace). Taj tip (ili njegovi) renta i sobe.

Steta, to bi TZ trebala malo odrzavati jer sam to rekla mnogima i bas je zgodno bilo pa baci pogled.
Tunel je inace rucno izradjen, dugacak oko 400 m, makadam. Nema bas prometa pa nije opasno, samo se treba polako voziti. Mislim da je izgradjen 1980.
Do izgradnje tunela je jedini nacin dolaska do podrucja Dingač bilo preko brda s magarcima. I danas je tunel jedni nacin da se dodje do tamo, iako su nedavno napravili usku makadamsku cestu do obalnog mjesta Trstenik (od glavne peljeske ceste do Trstenika je asfalt, tamo je poznati vinar Grgich otvorio vinariju itd).
Kad se izadje iz tunela puca predivnaa panorama na orebicko podrucje, peljeski kanal, Korculu, Mljet, Lastovo itd..jer je tunel na visokoj nm visini iznad mora.i onda se lijevo ide za Borak a desno za Potočine. Borak ima vise vinarija i razvikaniji je. Do dole se treba polako spustiti jer je uska cesta (srecom, asfaltirana je, ja bila i kad nije bila asfaltirana, 2010. je asfaltirano) ali pogled je
evo snimka te ceste (nije moja)
http://www.youtube.com/watch?v=8g8Zq...eature=related
na ovoj snimci su oni skrenuli za tunel iz smjera orebica prema stonu..i na 23. sekundi sa ljieve strane je ta konoba/mali muzej Indijan..ovi su samo prosli. vidi se da je makadam ali snimka je iz 2009, a lani je vec bila asfaltirana, mi isli i lani.
e da, kad izadjes iz tunela, lijepo je stati i diviti se pogledu. Ima cak i klupica tamo
E, u Boraku ima vise tih privatnih malih vinarija pa ti isprobaj..mozes degustirati, skompati se s domacima i onda ako ti se svidi, kupi.
U Potomju (to je selo u unutrasnjosti) ima vinarija ali su najbolja vina ipak u Boraku (u Potomju vise da namame turiste koji onuda prolaze, jer rijetko tko od njih skrene dole prema selima Dingača). Dobro vino ima i u Prizdrini (vrlo brzo poslije Potomja)-tamo je jedna vinarija. E da, prije Potomja je Pijavicino, i tamo je jedna dobra vinarija.
Sto se tice smjestaja, ima u Boraku i Potočinama, To su stvarno mala sela, imaju po jedan ducan. Plaze su jako male, sa sitnim sljunkom. Turisti su skoro 100% stranci. Totalno mirno.
Ali mozes drugdje biti stacioniran pa letjeti po cijelom Peljescu. Mogla bih danima pisati o Peljescu (jer sam bar svako drugo ljeto tamo) (a tek o plazama, imam i fotki puno) pa ako te bilo sto zanima, mogu pisati na temi "Peljesac" da ne prisvojim ovu temu o vinarskim regijama.
a i ostalim regijama di sam bila.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 30.01.2011. at 14:05.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 12:03   #13
Svaka čast na ovako iscrpnim detaljima !

Moram, doduše, priznati kako sam to od tebe i očekivao ... Znam da si prava stručnjakinja što se lijepih detalja tiče, a sretan sam što znaš o Pelješcu (možda i okolici), a koji stvarno želim onako detaljno istražiti. Doduše, malo ću biti limitiran jer mi draga i nije toliko od istraživanja, naime ona više voli nabaciti boju ! Nije niti meni loše provjeriti da li ima morskih jaja, a trebalo bi ih biti gdje su šljunčane plaže, no stjecanje dojmova ovih kakve ti navodiš, moj je prioritet! Uostalom, u Rijeci živim, pa mi kupanja nikada ne uzmanjka.

U pravu si što se tiče prebacivanja ovih mojih upita na temu o Pelješcu, a ja ću je početi pomalo iščitavati. Dobra priprema, izdvajanje onoga što se mora vidjeti i slično tome. Razumije se, vinska ponuda jest nezaobilazni dio, pa ću ovdje svakako iznijeti detaljno što se tog segmenta tiče. Hvala još jednom, pa se uskoro "čujemo" na temi o Pelješcu.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:02   #14
znam da volis istrazivati jer te pratim na drugim temama
a o peljescu ni izbliza nisam puno pisala koliko bih mogla (na temi peljesac) jer nije ba razvikana destinacija pa ni tema nije opsirna ali zato sam ja tu. opcenito izvrsno poznajem cijelu hrvatsku + pola BiH i CG obalu (osim Bjelovara i okolice i Lastova te minijaturnih otocica koje nisam sve obisla). pa ako hoces, pitaj pa cu jos pisati.neke stvari cu i na pm.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 30.01.2011. at 14:18.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:55   #15
Drago mi je da vam se tema svidjela. Iako sam htio izbjeć puno pisanja o RH regijama i podrumima, jer na kraju to obično završi na pitanju tko je od domaćih vinara bolji od kojeg, neka bude...

Na žalost vidim da o Rioja-i baš nemate iskustva!

Ja ću se osvrnuti ovaj puta na svoju Champagne turu.
Obzirom na blizinu Pariza i trenutno jeftinih avio karata, mislim da bi si svaki ozbiljniji ljubitelj vina trebao priuštiti jedno putovanje u tu regiju. Reims (centar regije) je malo više od sat vremena vožnje autom udaljen od Pariza, a ja preporučam vlak koji vas doveze za nekih 45 min., ako se dobro sjećam.
Moja oba putovanja bila su zimi, tako da bi bilo lijepo čuti i od nekog tko je išao ljeti da udijeli svoje dojmove.

Reims je grad u kojem se nalazi veliki broj vinarija, iako će neki bolji poznavatelji reći da su najbolji igrači u Epernay-u i Ay-u koji ipak već spadaju u red manjih mjesta a ne gradova.
Reims vam osim obilaska vinarija može ponuditi i neke kulturne znamenitosti, koliko se sjećam grad je po zaštitom UNESCO-a, pa je idealna prilika za povest komada na jedno romantično putovanje, obično kao nastavak Pariza.
Što se tiče samih vinarija, one su malo dalje od centra. Ja sam bio u Lansonu, Taittingeru, Martelu, Vueve Clicquotu.
Suditi na osnovu jednog posjeta možda je nezahvalno, ali u Taittinger su strašno uobraženi, Veuve je nešto bolji i oboje ne nude ništa posebno; film o vinariji, brzi prolaza kroz podrume te čaša osnovnog šampanjca i slobodni ste otići u shop.
U Lansonu je bila druga pjesma, domaćica nas je provela kroz podrume, objesnila nam cijelu proizvodnju, provela nas kroz pogone, pokazala kako se izbacuje talog sekundarne fermentacije, kad se pišu godišta na šampanjcima, a kada ne, grand cru-premiere cru razlike... Lanson je bio odličan izbor. Na kraju nekoliko vrsta pjenušca, sve skupa za 5.
Martel (onaj poznatiji sa dva L je u Cognac regiji) je isto bio zanimljiv izbor. Mala vinarijica, studentica iz Španjolske vam pokazuje podrume, ali vam na kraju za 5 Eur otvori sve što vam skoro padne na pamet; tako smo dobili i po čašu grand cru-a, za kraj.

Epernay je manje mjesto 20 min vlakom od Reimsa, al u njemu je najvažniji proizvođač Moet Chandon.Vlak je idealan za prijevoz, pogotovo zimi, jer nemate želje stajati pored vinograda dok je vani cmoljavo i plus 3-4.
Odmah napomena, zimi nisu bili otvroeni (Moet) za posjete. Slučajno sam za godinu dana ponovo naišao tamo sudjelujući na jednom seminaru, pa sam prošao cijeli podrum i ostale pripadajuće prostorije. Impresivno, ali i hladno (opet bih najbolje opisao kao uobraženo). Inače je pametno najaviti se za posjet svakoj vinariji, jer ako je gužva, primaju samo one sa rezervacijama.
Još jedan doživljaj hladne francuske negostoljubivosti; u 14:45 tražimo mjesto za ručak, ništa ne radi iako piše da su otvoreni za ručak od 13-15h. Kada napokon pronalazimo pizzeriu koja radi, vlasnik nam kaže da ne možemo ući jer radi do 15h. A 15min do je!! STRAŠNO! Na kraju nam je pristao napraviti pizzu, ali za van, pa smo je pojeli u parku, kao u srednjoj školi.

Da zaključim; Reims prekrasan, vinarije tj. podrumi impozantni ( za one koji ne znaju, to su kilometri podzemnih prostorija duboko ukopanih pod zemlju u kojima leži milioni boca), klopa većinom odlična, a gostoljubivost na žalost poznata francuska, čast iznimkama (Lanson).

Za ostala pitanja, PM.

I opet molba RIOJA!!!!! Pa nemoguće da nitko nije bio!!!
__________________
Imam gdje, imam s kim, al nemam kad!
pero09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:03   #16
Vrbnik i Vrbnička Žlahtina

Danima me mučilo pitanje što bih ja trebao napisati o vinu kad i nisam baš neki znalac? Napokon o vinu, a i Žlahtini, puno je toga napisano, a ja nisam ni stručnjak-enolog , a ni svakodnevni konzument i prilično sam ograničen kao pisac ovih redaka.
Ali ipak, živimo i od vina i zalažemo se za promicanje vina.
Težak je put podizanja vinograda, pripreme zemljišta, nabave cijepova, sadnje.... a tek onda počinje posao....vezivanje mladica, dizanje na stupove, zalijevanje u danima i mjesecima bez kiše... opet vezivanje, oslobađanje od korova koje ih nemilosrdno pokušava zarobiti... I tako posao traje u ciklusima par godina... sve do prve berbe.
PROČITAJTE O ŽLAHTINI I O TOME ŠTO ONA ZNAĆI STANOVNICIMA VRBNIKA
srka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:35   #17
Vinitaly

Kad sam otvorio ovu temu, da je sa vremena na vrijeme nadopunim.

Išli sam prošli vikend (točnije čet-ned) u Veronu i okolicu. Povod je bio Vinitaly, iako sam tamo proveo samo jedan dan pošto sam vodio ženu i dijete.

Što se tiče sajma i dalje je odličan. Međutim, ove godine sam napravio jednu grešku koju sigurno više neću ponoviti. Prošle godine sam bio u odijelu i predstavio se kao uvoznik i kušao vrlo dobra vina kod većine izlagača. Ove godine sam došao u trapericama i košulji i ponuda se prilično razlikovala.

Smjestili smo se u Borghetto i preporučio bih svakome da bar posjeti to malo mjestašce 25 km JZ od Verone. Mjestašce je najpoznatije po domaćoj tjestenini u toj regiji, ali i savršenim pejzažima... Rijeka, mlinovi preuređeni u apartmane, seoski turizam, trvđava na brdu... Za impresionirat komada, savršeno. Položaj Borghetta je također prednost; 25 km od Verone, 25 km od Mantove, 25 od Lago di Garde (mi otišli do Sirmione-a). Taman za upotpunit produženi vikend.

Do Verone možete stat u Corte Gardoni (vinar je oženio hrvaticu), iako me vina nisu impresionirala ili Corte Marzago koji po meni ima nešto bolja vina. Naravno postoji još stotine vinarija u okolici, ali kao što rekoh na početku, žena i dijete... Sad bar znam di je najbolji park sa ljuljačkama u Veroni!
__________________
Imam gdje, imam s kim, al nemam kad!
pero09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 13:49   #18
A jesi bio u Soave? To je blizu Verone. Prosli ste kraj njega kad se ide iz Verone u Hrvatsku, tocnije - na putu izmedju Verone i Vicenze. Ja nisam ni znala za to vino "soave" dok nisam dosla tamo, nisam ga ni isprobala, nego sam isla tamo da obidjem samo mjesto - sav u zidinama, sa 24 kule
a za ovo vino sam tek tamo saznala i to kad sam se popela do vrha zidina i vidjela da su sve sami vinogradi okolo itd..
Bijelo vino.
Preporucujem da se svakako obidje taj gradic. Inace u okolici Verone ima jos bezbroj prekrasnih gradica
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:09   #19
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
A jesi bio u Soave? To je blizu Verone. Prosli ste kraj njega kad se ide iz Verone u Hrvatsku, tocnije - na putu izmedju Verone i Vicenze. Ja nisam ni znala za to vino "soave" dok nisam dosla tamo, nisam ga ni isprobala, nego sam isla tamo da obidjem samo mjesto - sav u zidinama, sa 24 kule
a za ovo vino sam tek tamo saznala i to kad sam se popela do vrha zidina i vidjela da su sve sami vinogradi okolo itd..
Bijelo vino.
Preporucujem da se svakako obidje taj gradic. Inace u okolici Verone ima jos bezbroj prekrasnih gradica
Kroz Soave sa prošao i na kratko stao prije par godina, ali Borghetto je nešto posebno. Inače me vina u regiji Soave nisu oduševila. Bliže brdima, hladnije, pa odmah i vina nisu po mom ukusu (crvena). Već na fotkama na googlu se može vidjet dosta toga o Borghettu. Kao što rekoh, za romantičan vikend, idealno.
__________________
Imam gdje, imam s kim, al nemam kad!
pero09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 14:28   #20
Vjerujem ti (vec sam pogledala fotke), morat cu jednom i do Borghetta..Soave mi se svidio kao gradic a ne zbog vina
ah, Italija
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.