Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2023., 11:47   #2861
Pozdrav,

Radi se o tome da smo prevarani od bivše Optime sadašnjeg Telemacha, uvalili su nam televiziju u paket i ugovor na 2 godine na tv,
kad su nazvali prošle godine u 7-om mjesecu rekli smo na telefon da nam ne šalju prijemnik da ćemo mi kao i dosad samo telefon i internet,
da ne želimo tv, tako imam još od 2008 g. agent je rekao ok, međutim nama je poštar donio tv prijemnik, tata je odma zvao, rekao
im zašto se poslali kad je dogovoreno da mi nećemo tv jer nas ne zanima!!!!!


Rekli su oprostite netko će doći po paket, nije nitko došao(tada nismo znali da treba vratiti u roku od 14 dana) jer smo im vjerovali
na riječ, sve što kažu lažu, tek nakon godine dana skužim da mi je u paketu i tv, vidio slučajno na računu na drugoj strani.

Da bi raskinuo tv trebao bi platiti penale, umjesto da oni nama plate što smo prevareni mi njima ... tako da se ništa ne može učiniti, htio sam
preći na A1 jer za ovu cijenu bi tamo imao optiku i 200 mbs, ovako imam 6 mbps, bio tehničar kaže ne može više, da sam daleko od centrale,
iako sam prije na starom routeru imao 9 mbps, a tv troši 4 mbps, vratio sam je nazad poštom, nismo je nikad ni aktivirali .... ugovor mi istječe
tek za godinu dana i tek onda mogu preći na A1 .... 23 eura plaćam za 6 mbps, telefon i tv koju nikad nisam ni gledao ni imao ikad.


Za preći na A1 bi trebao platiti 300 eura penala ... ni krivi ni dužni, kažeš hrvatskim jezikom nećemo tv i oni nam ga pošalju i nabiju
novi ugovor
, stalno je bio uporan taj agent od Optime, svaki dan zvao hoćemo li tv? proklet bio taj dan, sjećam se da je tata stalno
govorio i još bio ljubazan prema njima dosadnima, stvarno ne bi televiziju mu je rekao, tel + net ćemo kao i dosada, međutim izigrani smo,
teška je frustracija biti na ovako sporoj brzini i još plaćat tv koji nemam niti mogu na ovako sporoj brzini imati,
rekli su mi da na ovom paketu i ne mogu veću brzinu imati, ako bi želio moram penale platiti za promjenu paketa radi ugovora,
ma samo želim na A1 preći ništa drugo.

Najveća frustracija mi je što za ovu lovu bi imao optički internet 200 mbps za manju cijenu, ovako imam 5 mbps, jedva 6 mbps,
stari router od optime, ne mogu ništa vezan ugovorom na prevaru, eno mi optika na stupu, donji kat kuće bivši pokojni susjed imao A1,
samo mu probušili rupu na zidu i proveli kabel internet radi ko lud, to su prije par godina uveli optiku A1 u mom kvartu.

Tehničar od T-coma je došao mjerio brzinu, jedva 6.5 mbps izmjerio, radi za njih, rekao da se strpim i za godinu dana se prebacim,
da su najgori Optima od svih, da sad ništa ne mogu učiniti sa brzinom radi ugovora.

Zvala je šefica neka kad su skužili da hoćemo na A1 da će kao probati nešto srediti bez obzira na ugovor, međutim i to je bila laž, ništa
nisu sredili, dvije godine plaćat tv uzalud, rekla je da nam je sad najbolje ništa ne raditi, ja sam proveo 2 mjeseca na telefonu, svaki put
se ponašaju kao roboti kad bi nazvao, samo je jedna od njih 50 rekla da joj je žao što smo prevareni da je to Optima kriva da su oni sad
Telemach haha
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2023., 18:01   #2862
I mene su (moju majku) jednom pokušali prevariti u Optimi. Da ne duljim, slali su račune i nakon prekida usluge i čak potraživanje predali utjerivačima dugova dok je slučaj još bio na rješavanju u HAKOM-u koji je konačno presudio u našu korist i naložio hitno storniranje svih računa i trajni prekid usluge. Rješenje HAKOMA-a bilo je intonirano u stilu "zar je to moguće?!". Moj zaključak je bio - svi operater su manje ili više govna, ali Optima se ponijela kao proljev.

Ako smatraš da si prevaren, procedura je sljedeća: prigovor sa svim argumentima i zahtjevom za prekidom bez penala (ili što već želiš) pošalji na njihovu adresu ili email pa čekaj 15 dana da te odbiju, potom piši i šalji prigovor na takvo rješenje prigovora i čekaj mjesec dana da te i njihovo povjerenstvo odbije. Nakon druge odbijenice sve argumente, datume/kronologiju, ispise, odgovore na prigovore i što već imaš pošalji u formi prijave u HAKOM i čekaj do četiri mjeseca da to riješe. Oni će po potrebi preslušavati snimke u kojima govorite da ne žeiite televizor pa će ih pitati za pojašnjenje. Bilo bi dobro poslati i kakav pisani trag žalbe ako postoji email ili nešto osim poziva.
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2023., 18:22   #2863
Quote:
Stranger FX kaže: Pogledaj post

Zvala je šefica neka kad su skužili da hoćemo na A1 da će kao probati nešto srediti bez obzira na ugovor, međutim i to je bila laž, ništa
nisu sredili, dvije godine plaćat tv uzalud, rekla je da nam je sad najbolje ništa ne raditi, ja sam proveo 2 mjeseca na telefonu, svaki put
se ponašaju kao roboti kad bi nazvao, samo je jedna od njih 50 rekla da joj je žao što smo prevareni da je to Optima kriva da su oni sad
Telemach haha
ja bi u inat platio 300 eura i odjebo ih. najozbiljnije.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2023., 20:20   #2864
Neznam jel ovo spada pod zakon o zastiti potrosaca, a ako ne spada uputite me gdje da postavim pitanje...

Viberom sam kontaktirao servisera plinskih trosila da mi obavi atest plinskih trosila zbog izmjene plinomjera. Napisao u poruci da trebam atest i naveo trosila bojler i stednjak. To je obavljeno u stanu sto iznajmljujem, stanar je bio tamo no on blage nema o plinu tako da me nije obavijestio da su oni u biti obavili servis bojlera, a plinski stednjak uopce nisu ni pogledali. Na ispostavljenom racunu koji su mi poslali na email pise servis bojlera, ni spomen ikakvog atesta bojlera i stednjaka. Stanar je samo dobio papir da je obavljen servis, a znam da je trebao dobiti drugaciji papir na kojem su navedena trosila i da su ispravna. Doduse na tom formularu kojewg su ostavili naziva "Montazni dnevnik i zapisnik o servisu plinskih uredjaja" ima jedno polje u kojem stoji "Uredjaj-i radi-e ispravno" i oznaceno je sa Da, pa mozda je to dovoljno ovima iz HEP plina no opet ja nisam zatrazio servis bojlera jer su ga oni iz te firme totalno servisirali 8mj ranije, meni je samo trebao taj usrani papir za hep plin da su spojevi ispravni.

Jel ovo spada pod nekakvu zavaravajucu poslovnu praksu ili pod neki drugi zakon? Dakle naplatili su mi ono sto nisam zelio, a ono sto sam zelio nisu uopce odradili.
__________________
Do you have a nice signature?
Reisser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2023., 08:48   #2865
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
I mene su (moju majku) jednom pokušali prevariti u Optimi. Da ne duljim, slali su račune i nakon prekida usluge i čak potraživanje predali utjerivačima dugova dok je slučaj još bio na rješavanju u HAKOM-u koji je konačno presudio u našu korist i naložio hitno storniranje svih računa i trajni prekid usluge. Rješenje HAKOMA-a bilo je intonirano u stilu "zar je to moguće?!". Moj zaključak je bio - svi operater su manje ili više govna, ali Optima se ponijela kao proljev.

Ako smatraš da si prevaren, procedura je sljedeća: prigovor sa svim argumentima i zahtjevom za prekidom bez penala (ili što već želiš) pošalji na njihovu adresu ili email pa čekaj 15 dana da te odbiju, potom piši i šalji prigovor na takvo rješenje prigovora i čekaj mjesec dana da te i njihovo povjerenstvo odbije. Nakon druge odbijenice sve argumente, datume/kronologiju, ispise, odgovore na prigovore i što već imaš pošalji u formi prijave u HAKOM i čekaj do četiri mjeseca da to riješe. Oni će po potrebi preslušavati snimke u kojima govorite da ne žeiite televizor pa će ih pitati za pojašnjenje. Bilo bi dobro poslati i kakav pisani trag žalbe ako postoji email ili nešto osim poziva.
Grozno to što se i tebi dogodilo, dobro da si riješio na kraju , da čekam da me odbije i povjerenstvo, samo onda kad budem trebao
prijavu Hakomu, gledam što sve treba, piše zahtjev, preslike, to mi treba printer za preslike ili? .. nisam dosad nikad slao ništa Hakomu,
printer nemam, sad gledam da se može i preko aplikacije online hm
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2023., 23:20   #2866
Ne znam kako se još može, ja sam prijavu poslao papirnato/poštom, ako se dobro sjećam. Prijavu u .doc ili .pdf formatu te njihove odgovore i svoje, tj. prijepise emailova koje sam smatrao bitnima i fotografije njihovih pisanih odgovora (sve skupa da potkrijepe moje tvrdnje/kronologiju u prijavi) poslao sam, mislim, na email adresu fotokopiraonice i oni su mi to isprintali za sitniš, a onda sam prijavu potpisao i s ostalim papirima poslao na adresu HAKOM-a.
Ako se može online podnijeti prijava s privitkom/attachmentom, onda nema potrebe ovako starinski kako sam ja.
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2023., 23:32   #2867
Šok i nevjerica, prijavio sam ih Hakomu danas, Telemach su najgori od svih ikad, teški prevaranti.

Povjerenstvo mi je riješilo 1.8 problem, maknulo tv iz paketa, dokazao prevaru, maknuli mi ugovor bez plaćanja penala, 1.8 dobio poziv od
Telemacha, kao to je gotova stvar, dvoje agenata je reklo da nema više ugovora, da je bila sjednica radi mene na kojoj je sudjelovalo
Povjerenstvo za zaštitu korisnika.

Međutim danas druga priča, da sam i dalje pod ugovorom, agent mi je htio poklopit slušalicu, pa ja kažem pa zvali ste me 1.8, pa što ne vidite u kompjuteru da je to gotova stvar, kaže da i dalje imam tv u paketu i ugovor, koja stoka i gamad, da šaljem opet prigovor, pa mogu tako
unedogled, njima je cilj da izlude korisnika, ja Normabele pijem radi njih još od proljeća.

Poslao sam novi prigovor sa dokazima povjerenstva i rješenje o raskidu, prijavio sam ih Hakomu uz sve dokaze, i A1 poslao preslike isto,
jer baš me zvali da hoću li kod njih, jedino kod njih i mogu jer mi je dostupna njihova optika a ne ovih 7 mbps što imam na starom adsl
paketu još od Optime, daleko od centrale sam pa spora brzina.

Nadam se da ću uspiti preći na A1 bez plaćanja penala jer valjda ne mogu pobiti povjerenstvo, a i Hakom će pomoći, sve sam im objasnio i poslao.

Bježite od Telemacha, da je meni netko rekao da je ovo moguće, ne bi mu vjerovao, prevarili me nekoliko puta zaredom, čak i račune ne
šalju, kasnu stalno, moram tamo ići u centar platiti, užas, i kad platiš kao da nije proknjiženo, dabogda propali sutra.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2024., 07:24   #2868
Pozdrav! U siječnju ove godine kupila sam Dell laptop, neka Pro verzija za 800 eura s odličnim specifikacijama. Nakon mjesec dana počeo je štekati hard disk. Reklamirala sam, poslala na servis, hard disk je zamijenjen. No jučer su mu izgleda riknuli zvučnici (zvuk još radi na slušalicama, ali ne bez njih). S obzirom da mi laptop treba svaki dan za posao, a imam dojam da je ovaj kompletno šrot i ne da mi ga se svako malo slati na servis, imam li pravo na povrat novaca ili barem zamjenu uređaja, i na što da se pozovem? Hvala.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 20:36   #2869
Pozdrav,
Radi se o produljenom jamstvu na TCL TV.
25.01.2024. prijavio sam da se TV pokvario i odvezao ga u servis. TV je pod produljenim jamstvom 2+3g. Zaključak, pregorio panel i TV je nepopravljiv.
Uglavnom nakon 2 mjeseca zvanja servisa i firme koja daje produljeno jamstvo javljaju mi se danas sa li bi prihvatio novi zamjenski TV.
E sad taj novi zamjenski je 150 eura jeftiniji nego originalni koji sam platio a i tv mi više ne treba jer sam u tih 2 mj kupio novi.
To sam im naveo i tražio da li mi mogu dati gift karticu sa iznosom 6000kn koliko je i koštao taj TV jer šta će mi sad 2 TVa, nakon 2 mjeseca čekanja.
Imam li pravo tražiti točan iznos koji sam i platio? Ili moram prihvatiti ovaj TV koji bi mi dali u zamjenu?
Yippy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.