Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 15:57   #1
Problemi sa zglobom prilikom vježbanja

Dobar dan..


Imam problem kod zgloba na laktu prilikom vježbe sklekova.
Dakle dok radim sklekove , zglob na laktu mi preskače i ne znam kako da vam drugačije kažem ali osjećam kao da se češe od drugu kost.



ovo je slika gdje točno preskače..kod doktora trenutno ne mogu otići zahvaljujući prosvjedima koji su se dešavali u BiH i paljevinom ustanova tako da zdravstvenu ne mogu potvrditi još neko vrijeme...probao sam sa steznikom ali opet je isto
__________________
boomboompow.
boomboompow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 16:25   #2
Quote:
boomboompow kaže: Pogledaj post
Dobar dan..


Imam problem kod zgloba na laktu prilikom vježbe sklekova.
Dakle dok radim sklekove , zglob na laktu mi preskače i ne znam kako da vam drugačije kažem ali osjećam kao da se češe od drugu kost.



ovo je slika gdje točno preskače..kod doktora trenutno ne mogu otići zahvaljujući prosvjedima koji su se dešavali u BiH i paljevinom ustanova tako da zdravstvenu ne mogu potvrditi još neko vrijeme...probao sam sa steznikom ali opet je isto

Dobro zagrij zglobove ruku, posebice lakat.
Promijeni razmak ruku, položaj šaka u odnosu na tijelo, radi sklekove na bučicama/girjama/rolleru, promijeni opterećenje na ramena... dok ne nađeš položaj u kojem ti zglob neće preskakati.
E sad- netko bi ti to trebao pokazati, ako baš nemaš iskustva, voditi te kroz ove korake (i po potrebi uvesti još neke), dok ne nađaš adekvatan položaj u kojem lakat neće "preskakati".
Smanji za početak broj ponavljanja i postupno ga povećavaj.
Sklek baš i nije najbolja opcija za početnika...

Prethodno pauziraj 10-15 dana, ako su prisutni i bolovi.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 00:22   #3
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dobro zagrij zglobove ruku, posebice lakat.
Promijeni razmak ruku, položaj šaka u odnosu na tijelo, radi sklekove na bučicama/girjama/rolleru, promijeni opterećenje na ramena... dok ne nađeš položaj u kojem ti zglob neće preskakati.
E sad- netko bi ti to trebao pokazati, ako baš nemaš iskustva, voditi te kroz ove korake (i po potrebi uvesti još neke), dok ne nađaš adekvatan položaj u kojem lakat neće "preskakati".
Smanji za početak broj ponavljanja i postupno ga povećavaj.
Sklek baš i nije najbolja opcija za početnika...

Prethodno pauziraj 10-15 dana, ako su prisutni i bolovi.

Što se tiče treniranja znam donekle , imam iskustva sa tim..
Prije sam vježbao i radio sklekove u 3 serije po 80 običnih i 3 serije po 30-40 dijamantskih sklekova i tako sam trenirao možda 2-3 mjeseca i nakon toga mi je zglob počeo preskakat sada nakon 5og skleka mi već počinje preskakat , probao sam mijenjat razmak ruku i položaj šaka ali opet je isto
__________________
boomboompow.
boomboompow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.