Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 17:52   #1
Nexavar

U svojoj osmogodišnjoj borbi sa karcinomom bubrega prošao sam dvije operacije, tri i pol godine kemoterapije sa Sutentom da bi zadnjih šest mjeseci primao Nexavar. Međutim iako Nexavar još djeluje uz laganu progresiju bolesti HZZO mi više ne odobrava lijek.
Ako ima netko da mu je ostalo Nexavara bio bih zahvalan da se javi na [email protected].
Isto tako ako netko ima kakvih pitanja rado ću pomoći.
plavi8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 08:22   #2
Quote:
plavi8 kaže: Pogledaj post
U svojoj osmogodišnjoj borbi sa karcinomom bubrega prošao sam dvije operacije, tri i pol godine kemoterapije sa Sutentom da bi zadnjih šest mjeseci primao Nexavar. Međutim iako Nexavar još djeluje uz laganu progresiju bolesti HZZO mi više ne odobrava lijek.
Ako ima netko da mu je ostalo Nexavara bio bih zahvalan da se javi na [email protected].
Isto tako ako netko ima kakvih pitanja rado ću pomoći.
Uf, ako ima ikakve progresije bolesti, kako možemo pričati o ikakvom djelovanju?
Ukoliko vam nije savjetovao liječnik drukčije, uzimati ovakav ozbiljan lijek bez kontrole na svoju ruku je suludo, a osoba koja vam da lijek radi kazneno dijelo.
Oštećujete jetru koja vam treba za eventualno daljnje lijnije terapije.
Na ovom linku nalaze se sve otvorene studije za ca bubrega. Ukoliko su kod nas iscrpljene sve varijante, moja topla preporuka je da se pokušate ubaciti u neku od njih. Obratite pažnju na kazalu da se može otvoriti mapa i kliknuti na Europu gdje će se otvoriti karta sa svim europskim zemljama i brojem otvorenih studija u njima. Tako će vam se biti lakše orijentirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 22:06   #3
Zahvaljujem se na odgovoru

Hvala Ivana
Moj mi je onkolog predložio nastavak liječenja sa Vinblastinom introvenozno ( 6 aplikacija ) ali je napomenuo da probam nabaviti Nexavar jer očito misli da će ipak bolje djelovati od Vinblastina.
Rekao mi je da mu je žao ali više od toga nije u njegovoj moći.
Naravno da sam ga pitao za studije, ali mi je odgovorio " Žao mi je ali nema ništa ".
Mislim da nije pametno sam izabrat neku studiju, a da ne znam o čemu se radi.
plavi8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 07:21   #4
Quote:
plavi8 kaže: Pogledaj post
Hvala Ivana
Moj mi je onkolog predložio nastavak liječenja sa Vinblastinom introvenozno ( 6 aplikacija ) ali je napomenuo da probam nabaviti Nexavar jer očito misli da će ipak bolje djelovati od Vinblastina.
Rekao mi je da mu je žao ali više od toga nije u njegovoj moći.
Naravno da sam ga pitao za studije, ali mi je odgovorio " Žao mi je ali nema ništa ".
Mislim da nije pametno sam izabrat neku studiju, a da ne znam o čemu se radi.
Iskreno, teško mi je vjerovati u ovo što je rekao onklolog da "pokušaš nabaviti"...zaboga ne radi se o kikirikiju. Nabavlja se tako da on prvo napiše privatni recept po kojem ti možeš otići u apoteku kupiti lijek.Ovo što ti je on preporučio je protuzakonito i po svim pravilima bi trebao dobiti otkaz i frknut iz komore. Konzumirati tuđe već otvorene lijekove koji su ne znam koliko dugo i gdje stajali i gdje se nabavili ili nabavljanje istih na crno je izrazito opasna igra. Od kud znaš da ti neki kriminalac neće prodat inkapsuliran u najboljem slučaju baby puder? Barem se onda potrudi da dobiš zatvorenu kutiju iz druge ruke- iako teško ćeš do toga na taj način. Ljudi koji su kupovali sami uglavnom žele prodati kad im više ne treba, a oni koji se liječe na teret bolnice, dobe potrebnu dozu i rijetko im ostane išta a posebno ne otvoreno.

Studije nisu otvorene u Hrvatskoj jer je malo tržište i zato ti je dr rekao da nema ništa, ali su otvorene u zemljama na koje sam ti stavila link. Svaka od njih je legitimna klinička studija u kojoj je jasno navedeno o čemu se radi, a odabrati bi je trebao uz pomoć liječnika. Problem je u tome što su naši liječnici strašno inertni po tom pitanju, gotovo u pravilu. S obzirom da je kod tebe ipak došlo do relapsa, mislim da bi za tebe to bila idealna varijanta, posebice ako uzmemo u obzir da ako ti lijek pokaže učinak, primat ćeš ga pro bono dokle god ti je potreban, čak i ako studija završi.
U svakom slučaju želim ti da ti liječenje krene u pozitivnijem smjeru.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 28.02.2014. at 07:40.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.