Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 16:04   #1
Pritisak zbog drugih ljudi?

Pozdrav svima
Ne znam jel ova tema ovdje pripada,posto cu se vise osvrnuti na majcinstvo,ali svejedno cu pisati ovdje
Imam sina od 15 mjeseci. Prosla sam kroz tesku postporodajnu depresiju i trenutno sam na terapiji antidepresivima
Uz to sam i studentica,pa vjerujem da je i to uvelike pridonjelo toj depresiji
Sad sam puno bolje,tek sam se sad pocela opustati i uzivati u majcinstvu
Naime,razmisljam o drugoj bebici. Ali ne jos. Kroz 2,3 god kad zavrsim faks.
Ono sto mi izuzetno smeta i stvara pritisak jesu ljudi koji me iz dana u dan pile: kad cete drugo dijete? Nemojte dugo cekati. Nemojte raditi veliku razliku u godinama itd
To mi stvara veliki pritisak i pocinjem se pitati jesu li u pravu
Ne znam sto uopce zelim postici ovim postom. samo se jadam.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:48   #2
Ovakve probleme je uvijek potrebno izbaciti iz sebe bilo to prijateljima, virtualno, psihologu, sasvim je nebitno. Bitno je da se ne nakupljaju u tebi. To drugo dijete ćeš odgajati ti, nitko drugi. Budeš li posumnjala u svoju spremnost i budeš li pokleknula pred druge samo ćeš još više upasti u depresiju jer na kraju krajeva, ti ćeš živjeti sa to djecom, a ne oni. Slušaj sebe i svoje tijelo. Pusti što drugi pričaju. Iskreno, znam kako je to kad ti drugi konstantno nameču svoje mišljenje, nakon nekog vremena ga nesvjesno počneš usvajati. Nitko drugi takve stvari ne može znati bolje od tebe
LadyVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 18:56   #3
Neka ljudi pricaju sta zele.
Ti trebas svoj mir,ako si prosla depresiju pogotovo trebas mir i da poslozis kocke zivota..

Ja npr nikako nisam htjela djete,jako dugo zbog niza okolnosti..
I evo tek sad sam trudna,a razlika iznedju djece bit ce 8.godina..

Doci ce pravo vrijeme i tebi za drugu bebicu kada ti to budes zeljela,a nek kad drugi odrede..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 19:24   #4
A zašto ti uopće obraćaš pažnju na druge ljude?
Što se koga tiče kada ćeš i hoćeš li uopće više imati djece. To je samo tvoja odluka.
Uostalom, znaš kakvi su ljudi. Kad nemaš dečka - kad ćeš napokon naći dečka. Onda ispituju kad ćeš se udati, pa kad ćeš roditi, pa kad ćeš drugo roditi.
Ma ne obraćaj uopće pažnju na njih. Fokusiraj se samo na sebe i dijete. Kao prvo, riješi depresiju i fakultet.
Ljudi su uvijek prigovarali i budu. To se ne mijenja. Oni koji te nerviraju - ignoriraj ih i problem si riješila.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 06:03   #5
Smile

Probaj se opustiti i ne razmišljati što ti drugi govore i što ti okolina nameće.Budi svoja, uživaj s klincem,živi život i pusti sruge da pričaju što hoće,možda nemaju svoj život ako vode brigu o tvom
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 09:39   #6
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
kad cete drugo dijete...
Ljudi su dosadni do zla boga. Količina petljanja u tuđe stvari je fascinantna.
Nikad ništa ne valja. Kad ćeš se udati, kad će beba, kad će drugo. kad će treće, kad će četrnaesto.... Tome nema kraja.

To je ljudski rod. C'est la vie.

Ljudi ne znaju kako će iskomunicirati "small talk", pa lupnu "kad će drugo".
Prije toga je bilo vjerojatno "jel dojiš", jeli beba jede, spava, kaka, hoda, priča itd..."

Ignoriraj. Nije vrijedno pažnje.

Ako su baš izrazito dosadni ili smatraš da trebaš pružiti odgovor, odgovori sa protu pitanjem intimnog tipa, po mogućnosti ono što dotičnu osobu muči u skoroj budućnosti (naravno ovisno o dobi i stanju pitaoca):
- Kad ćeš dati drugu/treću/petu godinu?
- Kad ćeš diplomirati?
- A gdje ćeš na postdiplomski?
- Jesi pronašao/la posao?
- Jesi zadovoljan plaćom?
- Maltretira li te šef?
- Kad ćeš se ti udati/oženiti?
- A kad ćeš ti na bebu, drugu, treću, petu?
- Kad ćeš u penziju?

Neugodnim pitanjima nema kraja.

Vjeruj mi, brzo će te se okanuti i promijeniti temu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:19   #7
Ljudi zbog nemogućnosti djelovanja na vlastiti život, pokušavaju liječiti svoje frustracije nad tuđim životima. Nikad nećeš nauči na ljude koji su sretni i zadovoljni sa svojim životom da se upliću u tuđi
LadyVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:53   #8
Quote:
LadyVila kaže: Pogledaj post
Ljudi zbog nemogućnosti djelovanja na vlastiti život, pokušavaju liječiti svoje frustracije nad tuđim životima. Nikad nećeš nauči na ljude koji su sretni i zadovoljni sa svojim životom da se upliću u tuđi
Ja ne vidim u tome neku posebnu zlobu, to je više ko neki small talk hrvatski, što će ti netko stariji reći nego kako je u školi, jel imaš curu, kad će gotov faks, kako posao, kad će ženidba, kad će djeca, kad će drugo dijete, to mi je ravno ko "baš je hladno danas sused" - "je, je, zimaaa", tako i ovo, "bude, bude, nadam se uskoro, kako vaši?" i eto..

Bolje si tako posložiti stvari u glavi, nego misliti da se cijeli svijet urotio zlobom. Mislim vjerujem da neki možda i namjerno provociraju ako vide da si tu tanka sa živcima, ali ono.. nemoj biti, odgovori laganin sa smješkom i svojim poslom.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:41   #9
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Ne znam jel ova tema ovdje pripada,posto cu se vise osvrnuti na majcinstvo,ali svejedno cu pisati ovdje
Imam sina od 15 mjeseci. Prosla sam kroz tesku postporodajnu depresiju i trenutno sam na terapiji antidepresivima
Uz to sam i studentica,pa vjerujem da je i to uvelike pridonjelo toj depresiji
Sad sam puno bolje,tek sam se sad pocela opustati i uzivati u majcinstvu
Naime,razmisljam o drugoj bebici. Ali ne jos. Kroz 2,3 god kad zavrsim faks.
Ono sto mi izuzetno smeta i stvara pritisak jesu ljudi koji me iz dana u dan pile: kad cete drugo dijete? Nemojte dugo cekati. Nemojte raditi veliku razliku u godinama itd
To mi stvara veliki pritisak i pocinjem se pitati jesu li u pravu
Ne znam sto uopce zelim postici ovim postom. samo se jadam.

Imati drugo dijete kad si tek prebolila ppd bi bilo neodgovorno i opasno.
I jesi ,u pravu si ti imaj dijete kad ti budeš htjela a ne drugi ljudi, jer ćeš naposljetku ti odgaja i hraniti ,ne susjed ili tko već.
A tim šta pitaju ,drugi put reci da kad budeš htjela imati drugo dijete, da će oni prvo saznati.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:12   #10
znam kak se osjećaš!
svi su jako pametni a niko zapravo nema pojma sto ti osjecas
to ti je zakon kolektivnog pritiska

D o v i đ e nj a likovi, imam svoj život! Ti si ti!
A okolina je vir, koji povlači.
e bas im ne daj gust da se utapas u njemu, nisu zasluzili ni jednu tvoju dilemu
tu ti je prilika da se vise drzis sebe i sebe i sebe.
izdigni se i cuvaj svoj zivot i svoje zivce
(istina, ima tu i taj small talk, al nije to tak benigno)
preporuka, knjiga Žene koje trče s vukovima, Clarissa Pinkola Estes
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:11   #11
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Ne znam jel ova tema ovdje pripada,posto cu se vise osvrnuti na majcinstvo,ali svejedno cu pisati ovdje
Imam sina od 15 mjeseci. Prosla sam kroz tesku postporodajnu depresiju i trenutno sam na terapiji antidepresivima
Uz to sam i studentica,pa vjerujem da je i to uvelike pridonjelo toj depresiji
Sad sam puno bolje,tek sam se sad pocela opustati i uzivati u majcinstvu
Naime,razmisljam o drugoj bebici. Ali ne jos. Kroz 2,3 god kad zavrsim faks.
Ono sto mi izuzetno smeta i stvara pritisak jesu ljudi koji me iz dana u dan pile: kad cete drugo dijete? Nemojte dugo cekati. Nemojte raditi veliku razliku u godinama itd
To mi stvara veliki pritisak i pocinjem se pitati jesu li u pravu
Ne znam sto uopce zelim postici ovim postom. samo se jadam.
De se ti lijepo okreni svom životu, svom djetetu, svom zdravlju i uspjehu a priče i komentare drugih baba makni sastrane, nemoj da te dotiči. Moja žena bi znala lijepo odgovoriti, imat ću drugo dijete kada mi ga kupite, i time svima začepila usta. Prema tome ti o svom poslu.
Inače moraš povesti brigu o svom zdravlju, ponajviše zbog djeteta koji je u osjetljivom razdoblju psihičkog razvoja i treba mu majka, pažnja i briga u svakom pogledu. Drugi ljudi neće odgajati tvoje dijete, neće mu kupovati pelene, neće mu mijeenjati pelene niti ga voditi u vrtić. Imaj na umu da ti ljudi to govore jer nemaju pametnijih tema, blesavi su..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.