Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 20:51   #1
EDNOS (eating disorders not otherwise specified)

Što napraviti kad shvatiš da imaš problem, ali nemaš niti malo volje ili želje raditi na rješavanju istog?

Kod mene se ne radi o anoreksiji, bar ne onoj televizičnoj di žena ima 25 kila, ali se radi o fazama vrlo kontroliranog unosa hrane i periodima binga svega ikad kombiniranog sa niskom kilažom.

Veoma mi je jasno da si štetim, ali s obzirom da ne znam kako, što, di, kome... Ajmo bar tipkat .

Vaša iskustva? Savjeti?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 01:57   #2
Donekle poznato.
Oduvijek sam bila više manje ravnodušna prema hrani. Imam periode kad jedem velike količine, ali češće periode kad mi se ne jede ništa.
Kad sam pod stresom nejedenje je izraženije.
Ne bih rekla da kontroliram unos kako kažeš, jednostavno mi se dogodi da se tek navečer sjetim da cijeli dan nisam skoro ništa jela. I tako danima. A onda nekoliko dana obilato, pa opet danima jadno.
Nemam anoreksiju niti iskrivljenu percepciju svoga tijela. Nemam ni bulimiju: nikad se nisam prejedala pa povraćala. Ne patim na mršavost, ne kontroliram kilažu (čak ne posjedujem vagu), dapače voljela bih da sam deblja.
Godinama mi je tako bilo ok. Bila sam vitka i zdrava.

Ali od nedavno se stanje pogoršalo jer sam previše "pala" pa me doktorica odvukla na vagu i dobila sam ensure napitak. Ne znam, malo sam već zabrinuta jer zadnje vrijeme i kad više jedem kilaža ne ide gore. Kao da sam prešla neku granicu i kao da hrana jednostavno "protrči" kroz mene.

A savjet: rutina. Kad dođe period nejedenja umjetno održavati normalan unos hrane, a kad dođe period prejedanja malo stati na kočnicu.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 08:13   #3
Preporučam čitanje knjige: http://www.superknjizara.hr/?page=autor&idautor=33009 i, ako ste iz Zagreba, prijavu na (besplatne) radionice u: http://www.centarbea.hr/
Ja imam isto nespecifični - faze prejedanja pa faze opsesivnog gladovanja, uz velike varijacije u težini. Ako ništa, otkrila sam uzrok i tehnike kako iz toga izaći. Za sada mi ide okej.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:47   #4
Već par dana sam u nekoj gotovo pa normalnoj rutini hranjenja. Valjda injekcije vitamina djeluju.
Općenito sam primjetila da nekako više naginjem jedenju, nego gladovanju, ali to je također dvosjekli mač jer sve vrlo često završi bingom na nekoj gluposti tipa čokolada, čips, čokolada i hrpa kave sa hrpom šećera i cigareta.
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:20   #5
Moram se negdje ispucat .

Prije par tjedana sam se osjećala poprilično loše, psihički, i potreba za samoozljeđivanjem se ponovno javila. S obzirom da je u mojoj glavi to nešto djetinjasto i u rangu srednje škole (bez uvrede ikome, ovo je samo još jedan način samoozljede). Barem rezanje.
Onda sam se sjetila kako mi od kombinacije prepisanih vitamina polako crkne kralježnica, a te injekcije dobivam određeni (kraći) period da bi mi se dignuo apetit i tak... Imala sam totalno legit razlog za otić kod doktora i žicat ga još jednu turu.
I onda je tu krenulo nizbrdo.

Došla sam doktoru sa idejom da si malo naudim nečim što ustvari ne radi štetu nego korist, samo je za mene bolno. Na kraju je ispalo da nije bilo baš tak bolno i totalno se nije isplatilo .

No da pređem na priču. Vagala sam se kod njega i imala sam 45,7 kg. To je čist okej brojka iako sam si ja u svojoj glavi posložila da moram doć do 48. To je otprilike najviše s čim bi i brojčano bila zadovoljna, a da drugima i na oko izgledam normalno.
Dobila sam injekciju, apetit je porastao, počela sam jesti normalno.
Fast forward par dana tjedana kasnije - imala sam priliku izvagat se.
48,3.

48,3!!!

Na prvu nisam ni skužila da trebam oduzet kilu s obzirom na to da sam bila u odjeći i tenisicama, jela sam, nisam išla na wc i sve ono što se ubraja u tu jednu famoznu kilu. Naprosto sam imala osjećaj da me vaga ošamarila.

Osjećaji su bili pomješani, ali odlučila sam se pohvaliti jednoj bliskoj osobi jer sam si vrtila film "ako bar ona bude sretna, onda se isplati imat toliko kila". To je bio fijasko od razgovora koji je završio mojim plakanjem nakon što sam poklopila. Dobila sam ispriku. Problem riješen, right?

Sa svakim danom koji je odmicao, meni je bilo nekako sve teže i teže.
Do vikenda sam manje više samo spavala, pila kavu i vodu i pokušavala sama sebi govorit "nije to tak strašno". Izvagala sam se u subotu i 44,5.
BAM!
Šamar broj dva.

Nakon toga sam pokušala jesti normalno, no onda mi obično podivlja želudac, pa dva dana jedem, pa jedan ne, ali manje više se hranim i to je bitno.
Danas sam imala briljantnu ideju da se odem uslikat u novoj haljini. Onda sam se sjetila badića. Presvukla sam par kombinacija i uslikala se da mogu pokazat frendici koja ne živi u istom gradu kao i ja.

Slike su šamar broj tri.

One na kojima nosim cipele na petu, koja čak i nije nešto posebno visoka, te su horor. Ne izgledam mršavo, ne izgledam sitno, izgledam jebeno bolesno. Baš... Loše.
Izgledam loše.
Mršava sam, što sam htjela, ali i dalje izgledam loše.

Badić mi stoji čak i okej, za divno čudo, ali pomisao da u toj haljini izađem među ljude mi je malo . Imam osjećaj da će me netko doć nahranit .

Na stranu to, pojavio mi se izrazit osjećaj srama.
Ukoliko idem negdje s nekim, razmišljam si što ljudi koji prolaze misle. Ne u smislu što misle o meni, već što misle o osobi koja je samnom. Dali ih sažalijevaju, podsmjehuju im se, sprdaju ih. Jesu obilježeni kao oni koji se "igraju s kostima" ili nešto tako slično divno što sam znala čut o nekim drugim ljudima?

Ne osjećam se dobro. Ne mogu pronaći ravnotežu između fizičkog, psihičkog i brojčanog zadovoljstva, a ovo zadnje je nešto što sam tek nedavno uvela u računicu. Ni sama nisam bila svjesna koliko mi je sam broj bitan.
Ne samo broj kila nego i broj odjeće koju nosim.
Trenutno:
- majce: uski XS ili običan XXS
- grudnjaci: 30F ili 32E/D
- hlače: uski 32 ili 24
- visina: 165 cm
- težina: 45 kg

Izgledam kao kostur.
Paralelno mi je "trbuh ogroman".
Nisam normalna i ne znam što da radim.

Sad mi je malo lakše
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 21:41   #6
Kažu da je fasting "transcenditalane", "halucinogene" vrijednosti. Posebno primjetljivo, "transcendentalno", ako se (u kombinaciji s repetitivnim binge overloadom) "krepa" od nekog biološkog, posljedičnog slijeda, uzrokovanog "taštinom". Live fast(ing), die young, and leave (to unsatiated worms) a good-looking (ascites, beer drinking, skeletal looking) corpse. Nitko nije normalan, bez obzira koliko mislio ili tvrdio suprotno.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:16   #7
Najugodnije se osjećam kad ne jedem.
Nije to samo povezano sa kilama nego i sa nekim drugim zdravstvenim problemima koje imam, ali mislim da se sve ipak na kraju svede na "želudac kile želudac" relaciju.

Ne mogu.
Ne znam.

Šta da radim, jebote?
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:19   #8
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
- visina: 165 cm
- težina: 45 kg

Izgledam kao kostur.
Paralelno mi je "trbuh ogroman".
Nisam normalna i ne znam što da radim.

Sad mi je malo lakše
50 bi ti bilo ok da imas, a nekih 55 idealka, tu bi valjda blistala od srece.
Jel ti to oduvijek imas problema sa manjkom kilograma ili se to pojavilo nakon razvoda?

Dal mozda imas gastritis ili nesto slicno povezano sa zelucem?
Ja recimo imam gastritis i nikako da dodjem na normalnu kilazu, musko sam, a imam 70 kg na 181cm, ovo je sad jos i dobro jer sam prije godinu dana imao 65, sad nedavno presao 70 prvi put u zivoti i odma mi je to ljepse izgledalo da nije vise ta sestica prva uvijek.

Takodjer sam prosao razvod braka i to definitivno kao prvo psihicki djeluje, a kao drugo ocituje se i na fizickom stanju u pogledu gastritisa kojeg sam dobio zbog nerviranja naravno.

Mislim da nemirna dusa, mozda i doza tjeskobe i nezadovoljstva u zivotu zasigurno djeluju i na kile koje zbog toga svega nemogu doci na normalu.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:24   #9
Za fasting, mislio sam (malo off) ozbiljno. Prvih dan-dva-tri, iscrpljujuće.. no nakon xyz dana, neke vrste i razine, energija i euforije zamjeni "poimanje odricanja". Fastingom, sposobnost "izazivanja halucinacija", govori, primarno, sasvim dovoljno o nekog tipa i razini biokemijske promjene. Adrenalinefreaks kao svojevrsni dopamine junkeys (percepcija mogućnosti). Model mišljenja (i djelovanja) baziran isključivo na tjelesnoj biomehanici. Vice versa, "malo teže".
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 07:39   #10
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
50 bi ti bilo ok da imas, a nekih 55 idealka, tu bi valjda blistala od srece.
Jel ti to oduvijek imas problema sa manjkom kilograma ili se to pojavilo nakon razvoda?

Dal mozda imas gastritis ili nesto slicno povezano sa zelucem?
Ja recimo imam gastritis i nikako da dodjem na normalnu kilazu, musko sam, a imam 70 kg na 181cm, ovo je sad jos i dobro jer sam prije godinu dana imao 65, sad nedavno presao 70 prvi put u zivoti i odma mi je to ljepse izgledalo da nije vise ta sestica prva uvijek.

Takodjer sam prosao razvod braka i to definitivno kao prvo psihicki djeluje, a kao drugo ocituje se i na fizickom stanju u pogledu gastritisa kojeg sam dobio zbog nerviranja naravno.

Mislim da nemirna dusa, mozda i doza tjeskobe i nezadovoljstva u zivotu zasigurno djeluju i na kile koje zbog toga svega nemogu doci na normalu.
Ovi problemi postoje oduvijek, samo sto su sad eskalirali u nesto jos gore.
Razvod nema veze s tim jer sam nakon istog procvjetala u psihickom i fizickom smislu. Takodjer nije bio ni blizu stresan kao sto razvodi inace bivaju .
Bar ovo ne mogu svalit na bivseg muza .

Imam problema sa gastritisom i to je ona poveznica "zeludac kile zeludac".

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Za fasting, mislio sam (malo off) ozbiljno. Prvih dan-dva-tri, iscrpljujuće.. no nakon xyz dana, neke vrste i razine, energija i euforije zamjeni "poimanje odricanja". Fastingom, sposobnost "izazivanja halucinacija", govori, primarno, sasvim dovoljno o nekog tipa i razini biokemijske promjene. Adrenalinefreaks kao svojevrsni dopamine junkeys (percepcija mogućnosti). Model mišljenja (i djelovanja) baziran isključivo na tjelesnoj biomehanici. Vice versa, "malo teže".
Glad -> ugoda
Glad -> neugoda -> strah -> ugoda

Da idem fastat teze bi mi bilo odreci se kave i cigareta nego hrane.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 14:18   #11
Cigarete i kava kao matematička samo-medikacija dodavanjem. "S druge strane", kao/za balans, mora čovjek nešto, fiziološki, oduzeti. Ipak je život - budi uvijek spreman, nikad ne znaš tren - 0-sum-game. Smiješno je živjeti u tehnološki, medicinski, farmacijski, istraživački.. naprednom, individualnom samosviješću educiranom i osviještenom, 21st bivanju.. u danu, u trenu.. u kojem se, npr, koristi lijek za koji je jedna od (mnogih) nuspojava navedena "iznenadna smrt". Posebno smiješno kada nakon uzimanja jutarnje (popodnevne ili večernje.. u iščekivanju iznenadnosti) doze istog (između ostalih), zapališ dokazano kancerogenu, mega-porez na/za konzumente debile okarakteriziranu, legalnu (kancerogena tjestenita.. -25% akcija) cigaretu, izvađenu iz kutije s koje se smije neki "edukativno" eksploatirani, umirući ili mrtav, sretni dobitnik zlosretne, proaktivne stanične multiplikacije. Ako pritom za financijsku sposobnost uživanja u komforu paradoksa, dilaš ilegalno, mega-porez na/za konzumente debile neodobreno žbunje, korov.. te po istome, u bilo kojem zadanom trenu (osim u slučaju iznenadne smrti) moguće završiš na društvenoj skrbi između 4 stroga zida.... neugoda -> strah -> ugoda.. ili neki sličan model.. moguće kao bizaran, no potrebit, namjenski model pridavanja bilo kakve, izvan paradoksa (sebi dostupne.. ugode) smislenosti. That which does not kill us.. makes us crippled. 0-sum-game, right?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:50   #12
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Što napraviti kad shvatiš da imaš problem, ali nemaš niti malo volje ili želje raditi na rješavanju istog?
Onda , jedino što ti preostaje je da izvučeš ono malo volje što imaš iz sebe. A imaš je sigurno, svatko ima. Pronaći pravi način, metodu...je već teži posao. U takvim situacijama možda dobro dođe potražiti mišljenje bliske nam osobe ili stručnjaka.
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Vaša iskustva? Savjeti?
Nemam iskustva s izgladnjivanjem. Barem ne još lol
Ali zato imam s hiperkolesterolemijom, hipotirezom, reaktivnom hipoglikemijom, hipotenzijom, tahikardijom, PCOSom, ureter duplex, et cetera....sve naslijeđeno, genetski. Nemaš izbora
Za psihička s(r)anja, odgovorni okolinski čimbenici...depresija, podvrsta PTSPa, okp...
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
fasting
Neki od nas si to ne mogu priuštiti bez obzira na želju.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:35   #13
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Neki od nas si to ne mogu priuštiti bez obzira na želju.
To je racionalno (samo-p-rezervacijski.. strah) utemeljeno. "St(r)anje duše". "Autodestrukcijski", ja si npr, nikako ne bi mogao/smio/želio.. priuštiti nekorištenje (između ostalog) antireumatika, no.. Moja bizarna strana.. moguće, čini se.. utemeljeno na popriličnom slijedu proteklih godina.. povodi se nekim svojim anti-pravilima, prkosi i moguće, pridonosi, možda (sada već i pomalo, "sigurno") daleko više od, postepenog narušavanja "minimalne razine komfora" izazvanog opetovanim, svakodnevnim, trajnim.. samo-p-rezervacijskim bičevanjem se u modelu straha od..... Da sam iskustveno, umjesto kaotično eksplicitne kolizije s modernom medicinom (kreatorom modela široke potrošnje); postepeno ponirao u njezinu svemoć.. danas bi moguće "hodao" (živio) vrlo osiromašeno.. duhom. Bio bi latinski, umoran zbir definicija. Istoj umjesto sobom definiranja me, usvajanja me, gutanja, proždiranja.. danas, još uvijek homo erectus hodajućeg duha.. sa sjekirom.. joj zahvaljujem na izbacivanju iz orbite, mogućnosti inercije za izlaženje iz vlastitih, samo-p-rezervacijskih okvira. Moguće da neki, neko.. bez da zapravo voli, voli, kad boli. Drugo ili sve ostalo, samo kao eksterni kaos. Picajzlasto, analno, uredno posloženi.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:07   #14
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
To je racionalno (samo-p-rezervacijski.. strah) utemeljeno. "St(r)anje duše". "Autodestrukcijski", ja si npr, nikako ne bi mogao/smio/želio.. priuštiti nekorištenje (između ostalog) antireumatika, no.. Moja bizarna strana.. moguće, čini se.. utemeljeno na popriličnom slijedu proteklih godina.. povodi se nekim svojim anti-pravilima, prkosi i moguće, pridonosi, možda (sada već i pomalo, "sigurno") daleko više od, postepenog narušavanja "minimalne razine komfora" izazvanog opetovanim, svakodnevnim, trajnim.. samo-p-rezervacijskim bičevanjem se u modelu straha od..... Da sam iskustveno, umjesto kaotično eksplicitne kolizije s modernom medicinom (kreatorom modela široke potrošnje); postepeno ponirao u njezinu svemoć.. danas bi moguće "hodao" (živio) vrlo osiromašeno.. duhom. Bio bi latinski, umoran zbir definicija. Istoj umjesto sobom definiranja me, usvajanja me, gutanja, proždiranja.. danas, još uvijek homo erectus hodajućeg duha.. sa sjekirom.. joj zahvaljujem na izbacivanju iz orbite, mogućnosti inercije za izlaženje iz vlastitih, samo-p-rezervacijskih okvira. Moguće da neki, neko.. bez da zapravo voli, voli, kad boli. Drugo ili sve ostalo, samo kao eksterni kaos. Picajzlasto, analno, uredno posloženi.
Je, prkosila sam ja i znatiželjno se bacala u ponore. Izvuče se svega skrivenog , zanimljivog, u ponorima. Izvuče se i trajno negativih stvari, koje moguće, osobno se ne prepoznaju kao negativne, ali realno jesu. Posljedice, ne za sebe toliko, koliko za okolinu, one do kojih ti je stalo i kojima je stalo do tebe. Ako ponirem, ne želim da drugi poniru sa mnom.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:00   #15
Quote:
horadic_cube kaže: Pogledaj post
Šta da radim, jebote?
Kreni na psihoterapiju. Imaš očiti problem s poremećajem hranjenja (koji nema veze s hranom; problem s 'hranom' je samo simptom).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:03   #16
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Je, prkosila sam ja i znatiželjno se bacala u ponore. Izvuče se svega skrivenog , zanimljivog, u ponorima. Izvuče se i trajno negativih stvari, koje moguće, osobno se ne prepoznaju kao negativne, ali realno jesu. Posljedice, ne za sebe toliko, koliko za okolinu, one do kojih ti je stalo i kojima je stalo do tebe. Ako ponirem, ne želim da drugi poniru sa mnom.
Nikada nisam mislio na druge, za druge, kroz druge.. tako da ja znam što njima odgovara ili ne. Moje poniranje.. koje se nekim bizarnim čudom, ispostavilo baš suprotno.. nekome možda (ima moguće više onih.. koji ne vole, no vole, kad boli) duhovna hrana. Hrana koju si malo tko priznaje kao ikako, ikada moguće primamljivu, no potajice.. svakog je prije ili kasnije moguće uloviti u nekoj verziji i/ili obimu konzumacije iste. Misliti na ikoga, ikako.. moguće (mi) je jedino kroz biti autohton, i pustiti druge da kao i sve ostalo što okružuje njihov interni mikrokozmos, ili odstrane, ili konzumiraju, ili.. štokakogod ili.. opcija je više. Svojom refleksijom na moju podražajnost, kakva god ista bila.. ovako ili onako spoznat će nešto o sebi. Interkonektivnost može biti simulirana, no ne vidim potrebu (te po istome nikakvu inerciju prakticiranja.. "poradi većeg dobra") zaplitanja se u međusobno nerazgovijetno mumljanje ispod današnje, jučerašnje.. po nekomforu, tijesnoj koži ispod.. 5te (neuro)plastične persone danas.. u pokušaju, iskazivanja ljubavi, najboljih namjera, obzira s unaprijed uplaćenom povratnicom...... Pokušati, ne pokušavati.. kao jedna od opcija.
Kao i spomenuta "bizarnost autodestrukcije" koja se naknadno, moguće ispostavi sasvim opravdano, razumno, racionalno.. također je moguće; možda; "veću vrijednost", na obostrano ili više.. "zadovoljstvo" (ponaosob prepoznavanje se na "negativnom patternu") iscrpiti iz "otpuštanja, prepuštanja, dozvole...". Status quo, posebno konsenzusno forsiran.. ako i ne ubije, sigurno sobom pobija, mogućnost prepoznavanja (ako je ikada moguće išta više) nečijeg iskonskog, unutarnjeg svemira, univerzuma, paralelnih dimenzija....
Bez izvučenog iz ponora.. varijabilna ili trajna vrijednost pozitivnog, samo je rezonantna teza u glavi. Teza o životu, bivanju, okolini.... Bez ponora, banalno, npr, bez izvučenog, danas vjerojatno ne bi svaki dan u kojem je buđenje na prvu dočekano sa "po/misli" : "o smrade, još si tu..".. moglo biti nivelirano poimanjem hodanja.. kao "samo s neba daru" opcije, mogućnosti.. koja sasvim lako (između ostalog) nije nužno prisutna svakodnevno, trajno, održivo.... Život u zadanom trenu, moguće bi bio zamijenjen, ili po prije ponora, nakon ponora.. ostao isti u formi kroničnog nezadovoljstva ičime, baziranome na misaonim modelima težnji, želja, frustracija, očekivanja, nadanja.. koje se kao umorna, stara, bez okusa, raspadajuća kauguma, razvlače na linearnoj paraleli prošlost-budućnost.. sadašnjost, primjetnost, osjetilnost, poimanje.. isključeno.
0-sum-game u kojem svaki prošli tren, samo je možda bio, možda ne, nebitni fragment demencijskog, izmjeni i modeliranju sklonog "sjećanja".. budućnost paradoks pokušaja "življenja" unaprijed izvan vremena, prostora.. a sadašnjost, iskustvenost bitna samo za dotični tren. Veliki, namjenski, bitno modelski, strukturalno posloženo modelirani, nivelirani, usmjereni ja.. kao koncizno odgovoran za tok bivanja, materije, vremena.. krajnje potrebito, oprezno, uvijek racionalan i precizan.. nije mi baš.. nikada bilo.. bio.. temelj "centriranja se".. određivanja pozicioniranja se, kao početne i završne, repetitivno "odrađujuće" točke stabilnosti. Slučajnost ili kauzalnost.. pitanje je uvijek. Dok ne zamori.
Nekoga ne može zamoriti, jer mu je isto centar. Apsolutno poštujem pravo. Tako centriranim, meni, samo dio moje podražajnosti, potrebe reakcije ili ne na njega kao takvog. Iz naputka knjige xyz, strane xyz, pasusa xyz, točke xyz.. po pravilu xyz, u slučaju da se ne kosi s pravilom xyz.. modelska simbioza ili konfrontacija s istim kao moj, za stabilnost potreban mi, karakter.. nahhhhh. Previše moj, mi.. da bi (mi) na tren barem, zazvučalo.. potrebno.
Bez obzira na "podršku" ili "podjeb" načina trena.. pustiti nekoga da slobodno "gladuje i da uživa i pati gladovanjem".. pokušati pojmiti njega - radi sebe, iskreno, ne radi njega - ne zašto i kako on/a ili ne, za razliku od mene.. na temelju ja, ispravljati ga, ukazati mu na moj način viđenja njegove problematike, saopćiti mu značenje.. meni/nama.. bilo kome drugačijem od njega.. njegovog utjecaja, kao takvog, sobom, na (definiciju) okolinu, osuditi ga, distancirati, negirati, odstraniti, banirati.. svrstati "u svoju grupu", nahraniti svoju devijaciju nekom njegovom/njezinom.. sve ono što praktični ljudi praktično, svakodnevno čine u najboljim namjerama..... "Pusti čovjeka da k´o čovjek pati, kako samo on, najbolje zna i umije". Jadajadajada.

"Kreni na psihoterapiju. Imaš očiti problem s poremećajem hranjenja (koji nema veze s hranom; problem s 'hranom' je samo simptom)."

Jadajadajada.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 21:52   #17
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
.......
Sve stoji, slažem se sa svime.
Ja sam pisala o nečem drugom, drugačijem. Krivo protumačeno. Fulana poanta. Nebitno.

Ot:
Pigsy je dala dobar prijedlog.
Horadic_cube, jel ideš na psihoterapiju kakvu?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:08   #18
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Sve stoji, slažem se sa svime. Ja sam pisala o nečem drugom, drugačijem. Krivo protumačeno. Fulana poanta. Nebitno.
Možda nije blabla, nebitno. Možda nije "omašena" poanta, krivo protumačeno i/ili nešto dugo, drugačije. Nemoguće za izvući iz oprečnih crtica ili crtica osobnog izlaganja, baziranih na nekog vida "razumijevanja", "bit će bolje, i to će proć´" tapšanja po ramenu. Možda da, je, nebitno. Možda je forma iznošenja mišljenja, po razini potrebe sasvim zadovoljavajuća, na sve učestalijoj, prevladavajućoj razini "that which does not kill us, makes us crippled".. "otvorenosti". Uvijek možemo okriviti "digitalnu socijalnu platformu" za xyz.... Možda je šumski ("EDNOS") fasting....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 14:40   #19
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Sve stoji, slažem se sa svime.
Ja sam pisala o nečem drugom, drugačijem. Krivo protumačeno. Fulana poanta. Nebitno.

Ot:
Pigsy je dala dobar prijedlog.
Horadic_cube, jel ideš na psihoterapiju kakvu?
Psihoterapija, u onom "jednom tjedno po sat vremena" je nesto neizvedivo za mene.
Mali grad, do zagreba tri dana jahanja, izmedju nista.
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:47   #20
Između knjiga, promjena ambijenta, percepcije volje, inercije, moguće promjene.... xyz. Neizvedivost kao automatika brisanja mogućnosti, oduzimanja si postojeće opcije. Ne opcije nužno boljitka. Raznolikosti. Ovo "nešto neizvedivo za mene".. moguće se kao "neizvedivo, za mene", ne odnosi na "tri dana jahanja, izmedju nista". Kronično nemam para; po xyz, ne "vjerujem" u analizu i mogućnost osobnog benefita iz iste, strah me ne/mogućnosti i modela poimanja, proširene definicije se, isčačkanosti se.. naredno......... možda "prikladnije".

“People don't want their lives fixed.
Nobody wants their problems solved.
Their dramas. their distractions.
Their stories resolved.
Their messes cleaned up.
Because what would they have left?
Just the big scary unknown.”


Kvota kao širi (osobno prisutan/uključen) model ("pred")primjetnosti.. ne namijenjeno nikome posebno..
ili "ha-ha, upereno prstom koji se gestom ukazivanja distancira, definira kao isključen."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.