Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 23:19   #5561
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Budimo realni, 24sata nisu novine u izvornom smislu, nego mutant. Od njih se u novinarskom smislu ništa ne očekuje, a to što ponekad i ćorava koka pogodi zrno..

Osnovani su da bi ispirali mozak, što im dosta dobro i ide.

Sramota je što druge novine ništa ne valjaju, pa čak i 24sata ulazi u konkurenciju.
Hrvatska medijska scena se rapidno vratila u 1990-te. S jednom velikom razlikom - tada je postojao izbor, mali ali ipak izbor. Čvrsti zagrljaj politike i pglašivača učinio je svoje pa sad imamo medije kakve imamo. Uglavnom takve u kojima se nema šta pročitati. Sve se svelo na "rekao je", "kazao je" i slično. Ni tzv. analize nisu ništa bolje. Žalosno.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:33   #5562
Quote:
donaldduck kaže: Pogledaj post
Hrvatska medijska scena se rapidno vratila u 1990-te. S jednom velikom razlikom - tada je postojao izbor, mali ali ipak izbor. Čvrsti zagrljaj politike i pglašivača učinio je svoje pa sad imamo medije kakve imamo. Uglavnom takve u kojima se nema šta pročitati. Sve se svelo na "rekao je", "kazao je" i slično. Ni tzv. analize nisu ništa bolje. Žalosno.
90-tih su mnogi iz medija jos piskili u pelene pa je tesko usporedjivati. Medijska katastrofa sirokih razmjera pocela je prije pet,sest godina i sad samo treba jedna veeelika metla da sve pomete. Nista drugo.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 01:50   #5563
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
90-tih su mnogi iz medija jos piskili u pelene pa je tesko usporedjivati. Medijska katastrofa sirokih razmjera pocela je prije pet,sest godina i sad samo treba jedna veeelika metla da sve pomete. Nista drugo.
Metle se u medijima javljaju svako malo ali obično čiste one koje ne bi trebale dok oni koji su već odavno trebali otići i dalje u tim istim medijima vedre i oblače. Vjerojatno i sastavljaju liste za streljanje. Da sačuvaju pozicije sebi i svojim liblinzima. Jbg, ipak si jamče jedni drugima za kredite pa ne bi bilo dobro da itko od njih pkuca na burzu rada.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:32   #5564
Sumnjate da vas partner vara. Vrlo trazena ljubavnica otkriva na što morate obratiti pažnju ako bla, bla,vara..
Na što je spao taj Jutarnji da mu je to jedna od glavnih tema. "Vrlo tražena ljubavnica",pa što ne napišu prostitutka iz visokog društva koja se dokopala medija pa sad blebeće..
Teško je napisati istinu u tim novinama.
trepanacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 19:31   #5565
Quote:
trepanacija kaže: Pogledaj post
Sumnjate da vas partner vara. Vrlo trazena ljubavnica otkriva na što morate obratiti pažnju ako bla, bla,vara..
Na što je spao taj Jutarnji da mu je to jedna od glavnih tema. "Vrlo tražena ljubavnica",pa što ne napišu prostitutka iz visokog društva koja se dokopala medija pa sad blebeće..
Teško je napisati istinu u tim novinama.
Meni samo nije jasno što im na sve to kažu oglašivači? Dal i dalje vjeruju njihovim bajkama o velikoj tiraži i još većem dosegu il su si dali truda i sami provjerili koliko ljudi vidi te oglase koje masno plate... Isto im vrijedi i za tzv. konkurenciju.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:17   #5566
Nego mene bi više nešto drugo zanimalo. Da li su tamošnji vlasnici malo pogledali obrazovnu strukturu kadrova koje imaju? Čist ono, ko je šta završio i tako to. I na kojim im se radnim mjestima nalaze ljudi s kojom školom. Mislim da im u tom leži dobar dio odgovora zašto im ta firma guta lovu ko bunar bez dna...
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:57   #5567
Quote:
donaldduck kaže: Pogledaj post
Nego mene bi više nešto drugo zanimalo. Da li su tamošnji vlasnici malo pogledali obrazovnu strukturu kadrova koje imaju? Čist ono, ko je šta završio i tako to. I na kojim im se radnim mjestima nalaze ljudi s kojom školom. Mislim da im u tom leži dobar dio odgovora zašto im ta firma guta lovu ko bunar bez dna...
Nema tamo baš puno slabih đaka bez fakulteta, barem ne na vrhu.
Veći je problem, kao i često u medijima, što ima dosta pokvarenih ljudi koji su došli u situaciju da tlače druge kojima nisu ni do koljena.Nisu oni glupi nego su kao ljudi loši. Baš sociopati.

Trebat će puno vremena da se to ispravi, i to ako.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:00   #5568
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Nema tamo baš puno slabih đaka bez fakulteta, barem ne na vrhu.
Veći je problem, kao i često u medijima, što ima dosta pokvarenih ljudi koji su došli u situaciju da tlače druge kojima nisu ni do koljena.Nisu oni glupi nego su kao ljudi loši. Baš sociopati.

Trebat će puno vremena da se to ispravi, i to ako.
Novine i portal im izgledaju kao da su jedva završili osnovnu
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:01   #5569
Njihove novine više ne želim uzeti u ruke u kafiću, a niti nisu za obrisati guzicu.
Ne želim da mi Hanžekova propaganda tare pak-šu.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:02   #5570
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Njihove novine više ne želim uzeti u ruke u kafiću, a niti nisu za obrisati guzicu.
Ne želim da mi Hanžekova propaganda tare pak-šu.
Nema tu neke propagande. Tekstovi su im napisani kao da ni sami autori ne vjeruju u ono što potpisuju. Vidi se i da uglavnom ne kopčaju tematiku o kojoj pišu iz čega se bi se dalo zaključiti da su napravili rošade i klince gurnuli u prvi plan. One starije i iskusnije ili su otjerali ili stjerali u kut da im ne smetaju. Zato i nisu baš nešto uvjerljivi a bez toga nema ni prave propagande.
Ljudi to kuže, pada im kvaliteta tekstova i zato im čitanost pada. Zapravo šteta, nekad su to bile okej novine uza sve nedostatke koje su i onda imale. Sad je tako kako je.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:59   #5571
Novine, gdje radi jedan Jurica Körbler ne kupujem. Takvi "novinari" su već sahranili Vjesnik.

Šteta što trenutno ne postoji osoba koja bi mogla pokrenuti kvalitetne dnevne novine socijalliberalnog usmjerenja.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:03   #5572
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Novine, gdje radi jedan Jurica Körbler ne kupujem. Takvi "novinari" su već sahranili Vjesnik.

Šteta što trenutno ne postoji osoba koja bi mogla pokrenuti kvalitetne dnevne novine socijalliberalnog usmjerenja.
Pa zar nije jl prije imao takvo političko usmjerenje (barem deklarativno) a istovremeno promicao najcrnji ekonomski neoliberalizam (dakle ekonomski je bio desno)? I kakvi su mu bili rezultati? Gubitak čitalačke publike koju je iz dana u dan vrijeđao, pad tiraže i utjecaja, smanjivanje prihoda od oglasa... To je zatvoreni krug. Zagrljaj politike i oglašivača čini svoje, to je siguran put u propast. Kratkoročno se možda nešto i isplati ali dugoročno to je roadway to hell.
Slažem se s tvojm ocjenom da fale kvalitetne dnevne novine lijeve orijentacije. Za njih definitivno postoji prostor na tržištu. Pitanje je samo ima li kod medijskih izdavača svijesti (i hrabrosti) za takav potez. Osobno mislim da nema.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:03   #5573
Ja se ponekad cudim ko pura blatu kako vi u Hrvatskoj sve te bljuvotine trpite.
Ali primjetio sam i jednu drugu stvar, a to je da vi izgleda uopce nemate potrebe za kvalitetnim informacijama.
Cisto gutate sto 24sata ili npr. Jutarnji napisu....svaka vama cast imate zivce ko prste
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:11   #5574
Tko to guta ? Imas pojma koliko primjeraka prodaju dnevno?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:28   #5575
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tko to guta ? Imas pojma koliko primjeraka prodaju dnevno?
guta masa! Nemam pojma a niti me zanima, uz to treba i njihove portale uzet u obzir.
Strasno!
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 18:11   #5576
gutaju i dalje svi. ponajvećma raznorazni institucionalno-izvaninstitucionalni entiteti. vladini i od vlade sponzorirani "nevladini".
restorani, zatvori, birtije, saloni, bolnice, direktori, brijačnice, ministarstva, agencije, upravitelji, vip-lože.. HRT guta!. a i "drugi mediji" gutaju ove neke "prve medije"... međusobno se proždiru, čitaju si misli. ACI marine također gutaju.
i na kraju dana svi oni zajedno dosta tog progutaju. odn. u svakom slučaju dovoljno da su vukodlaci na izvorima (infoa) siti, šumarci zeleni, a ovčice na broju.
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:50   #5577
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tko to guta ? Imas pojma koliko primjeraka prodaju dnevno?
Mizerno. E kad bi samo oglašivači znali...

Zadnje uređivanje donaldduck : 27.02.2017. at 22:01.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:17   #5578
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Ja se ponekad cudim ko pura blatu kako vi u Hrvatskoj sve te bljuvotine trpite.
Ali primjetio sam i jednu drugu stvar, a to je da vi izgleda uopce nemate potrebe za kvalitetnim informacijama.
Cisto gutate sto 24sata ili npr. Jutarnji napisu....svaka vama cast imate zivce ko prste
Tamo su ti bahati smećari. Teško je to objasniti otkud i zašto.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:43   #5579
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Tamo su ti bahati smećari. Teško je to objasniti otkud i zašto.
mene cudi zasto se ne nadju blogeri i naprave kvalitetan mali portal
za one koji zele bolje informacije. Neradi se toliko o stilu pisanja vec o informacijama,
najvaznije politicke ali i fanacijske.
E sad, druga je stvar u tome sto u Hr. politici ima toliko ociglednog sranja pa da se nemoze
ni pod bilo koju cijenu prekrit. Ali globalno itekako ima o cemu da se pise.

Pa meni dodje da napravim mali portal, dovoljno bi bilo samo da prevedem koje clanke sa njemackih
portala, ljudi bi bili cak sretni sto ih sirim dalje.
Ali imam dojam da je ljudima dole svejedno, uopce ih nezanimaju vijesti s druge strane medalje.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:33   #5580
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
mene cudi zasto se ne nadju blogeri i naprave kvalitetan mali portal
za one koji zele bolje informacije. Neradi se toliko o stilu pisanja vec o informacijama,
najvaznije politicke ali i fanacijske.
E sad, druga je stvar u tome sto u Hr. politici ima toliko ociglednog sranja pa da se nemoze
ni pod bilo koju cijenu prekrit. Ali globalno itekako ima o cemu da se pise.

Pa meni dodje da napravim mali portal, dovoljno bi bilo samo da prevedem koje clanke sa njemackih
portala, ljudi bi bili cak sretni sto ih sirim dalje.
Ali imam dojam da je ljudima dole svejedno, uopce ih nezanimaju vijesti s druge strane medalje.
Dobro kažeš. Ovima ovdje cilj je izgleda samo da dezinformiraju građane, da se zbune i ne budu uopće svjesni što se događa. Ne rade oni to slučajno, moraju zadovoljiti ove mračne strukture koje stoje iza njih. Za nagradu, toj medijskoj vrhuški basnoslovne plaće i sve što požele je njihovo. Znaš što se događa kad prodaš dušu đavlu.

Treba neka medijska alternativa da ih se skrši. Bude to, samo se treba pokrenut.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.