Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2009., 10:43   #4201
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Ne mora biti ..naime sistem otvaranja na pritisak može se napraviti i jeftino ali preciznost zatvaranja nije ista ,jer se ne koriste vodilice koje su skupe (blum -tandem npr. ). U velikom broju slučajeva razlika je prihvatljiva zbog 4 puta manje cijene..
imaš neku ideju ili link za ovo?
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Old 13.03.2009., 14:47   #4202
Naravno da imam ideju teško je tako nešto pronaći na net-u .pa ti dajem link na sliku elementa koji to omogućuje
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 13.03.2009., 15:26   #4203
zafaljuvam
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Old 13.03.2009., 17:47   #4204
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Nedavno se na ovoj temi pisalo o tzv. usadnim ručkama ili utorima na samoj fronti elemenata za otvaranje.
hvala, ali to ne bi - ružne su mi

negdje sam vidjela da se fronta npr ladice/ormara u profilu ispili koso, i onda se zapravo zavlači ruka iza ladice/ormara. Jel radio netko to?
Kao što se vidi iz podebljanog upravo to sam ti i savjetovala
Ima moja frendica na svojoj novoj kuhinji i meni izgleda savršeno. A mislim da je nedavno ovdje bila slika kuhinje s takvim principom
laella is offline  
Old 13.03.2009., 22:41   #4205
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
hvala, ali to ne bi - ružne su mi

negdje sam vidjela da se fronta npr ladice/ormara u profilu ispili koso, i onda se zapravo zavlači ruka iza ladice/ormara. Jel radio netko to?
Da ali isključivo na MDF-u ili masivu.
Na iveralu to ne prolazi.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 13.03.2009., 23:03   #4206
A kaj veliš na kombinaciju glodalo ,dvokomponentni kit i bočica spreja ..i volja
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 14.03.2009., 06:48   #4207
Misliš na iveralu?
Išlo bi ali s mnogo volje i posla, plus rizik od oštećenja ruba u toku obrade i upotrebe.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 14.03.2009., 07:07   #4208
Kad nemaš izbora ,to skošenje stvarno nije nužno uz profil iznutra ...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 16.03.2009., 15:52   #4209
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Kao što se vidi iz podebljanog upravo to sam ti i savjetovala
Ima moja frendica na svojoj novoj kuhinji i meni izgleda savršeno. A mislim da je nedavno ovdje bila slika kuhinje s takvim principom
ja sam shvatila da savjetuješ nešto drugo

kuhinja će biti od glupog iverala, tak da će se ručke morat staviti. Thanks na prijedlozima, kad bude gotovo poslikam pa stavim ovdje
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Old 16.03.2009., 17:05   #4210
Postoje razni modeli profilnih ručkica, mislim na one koje se nasađuju na frontu ili korpus. Probaj pogledati u Scachermayeru ili Iverpanu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 16.03.2009., 19:13   #4211
I...Blažić trake
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 16.03.2009., 21:47   #4212
Može se i ručno lijepiti ABS na rez 45°, ili kant traka, ali ona fenolna za radnu ploču.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 17.03.2009., 10:07   #4213
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Postoje razni modeli profilnih ručkica, mislim na one koje se nasađuju na frontu ili korpus. Probaj pogledati u Scachermayeru ili Iverpanu.
je uzete su neke srebrne u Iverpanu, kuhinja će biti svijetlo srebrna
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Old 17.03.2009., 13:41   #4214
I ja sam si doma napravio taj sistem ručki, i svivsmo zadovoljni.
Istina samo na gornjim elementima, a donji su mi još u dijelovima u radioni. Ali tako je to kod majstora.
Postolar uvijek ima rupe na cipelama.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 23.03.2009., 14:59   #4215
help ! ormarić za sudoper

Dal je moguće ugraditi sudoper (1 kadica i ocjeđivač) ukupne širine 80 cm u ormarić 40 cm.

Naime, okrugla kadica ima promjer 36 cm, i logično je zamisliti da to ide u ormarić od 40 cm! Majstor kaže da nema teorije.

Ocjeđivač bi stavili iznad perilice za suđe.

Hvala svima na brzom odgovoru!
lavica71 is offline  
Old 23.03.2009., 19:37   #4216
Moguće je ali jako teško..zato se neče čovjek zaj...vati , moraš dodati još 3 cm za montažne kvačice ili montirati sudoper na radnu ploču prije postavljanja na donje korpuse zeznuto...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 24.03.2009., 09:49   #4217
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Moguće je ali jako teško..zato se neče čovjek zaj...vati , moraš dodati još 3 cm za montažne kvačice ili montirati sudoper na radnu ploču prije postavljanja na donje korpuse zeznuto...
Da su bar samo kopče problem...onaj odvod sastrane za višak vode treba mjesta...pipa treba mjesta...sve to skupa svede se na kemijanje, piljenje elementa da bi nekeko stale sve te cijevi i priključci...previše zezancije za nikakvu korist.
Radio sam jednom točno to i napravio, ne bi nikome preporučio tu za...banciju.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 24.03.2009., 10:23   #4218
Misliš ovako
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 24.03.2009., 11:06   #4219
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Misliš ovako
Čak ne, iako je i ovo tvoje teška kemija (jako dobro izvedena)...s jedne strane sudopera je bila perilica (nema mjesta), sa druge ladičar (isto nema mjesta)...izrezivanje korpusa od sudopera, od ladičara, spajanje i bušenje.
Pripasivanje svega u mm jer mjesta za toleranciju nema, pipu zašarafiti je umjetnost. Nakon toga dobiješ pipu sa tušem pa crijevo od tuša ne ide glatko jer je previše nagurano sve itd itd.
Ovakve egzibicije kad se izvode treba posebno naplatiti.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 24.03.2009., 11:13   #4220
ormarić 40-kadica 36

Uglavnom, hvala svima na odgovorima. dakako da su bili od velike koristi. Danas ujutro smo ipak kupili četvrtasti sudoper i nakon sto vodoinstalater završi svoj dio posla, muž i ja krećemo u stolarske radove. Naime, moramo postojeći elemenat od 80 smanjiti na 40 cm. Zašto? Pa nemre bit ama baš ništa jednostavno!
Kupili smo u pavlost kuhinju, firma prima koja ih je u međuvremenu kupila nema više tog modela kuhinje, pa takav elemenat nemremo nabavit. zato idemo na prekrajanje postojećeg. Ah, valjda bumo uspjeli. S 2. str elementa ide perilica za suđe pa će se eventualne stolarske pogreške sakriti!
lavica71 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.