Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2006., 09:48   #41
aha...


e sad, zar nije po pravilima objektnog programiranja u svim parametrima koristiti byVal, a ne ByRef?
nije li slucaj da ako prenosim parametar u neku funkciju sa ByRef, a on ju mijenja, da mi se ne promijeni to kao lokalni parametar, nego (globalna) varijabla?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 09:49   #42
ili... opcenito...

da li je za baratanje sa 'vecim' parametrima dobro (citaj: jeftino) koristiti ByRef varijable ako one sluze samo za citanje?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:29   #43
moze li pomoc vezana za C# i matlab? Trebam napraviti program u C# koji ucitava sliku pa je pretvori u matricu pomocu matlaba, pa me zanima na koji nacin da povezem neki kod matlaba tako da to radi u Visual Netu i trebam li uopce povezivat na taj nacin ili u C# definirati neku klasu koja sliku pretvara u matricu?
aj pliz ako imas ideju spasit ces me
manga82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:39   #44
a sta je matlab? kakve slike se ucitavaju?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:59   #45
ma treba mi za sliku u bilo kojem formatu,gif,jpeg..a matlab je program za matematicke i slicne proracune i funkcije,npr.za obradu signala,slika i slicno...
manga82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 18:23   #46
sta ce ti C za to, jednostavno koristi matlab
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 19:06   #47
je znan,u matlabu su to 2 linije koda ali ja MORAM koristiti C# (zasto jednostavno ako moze komplicirano) pa cu biti zahvalna za svaki savjet...
manga82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:11   #48
ahm... ako je nesto jednostavnije (sto se tice obrade slike), mozda ti je bolje nesto izvuci pomocu .net-a bez matlaba...
ja ga nemam instaliranog, pa da mogu probati ono sto bi tebi mozda trebalo
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:35   #49
Moze mi netko reci kako jednostavnu aplikaciju bez sučelja koja radi u pozadini natjerati da se smješta u system tray ili da uopće ne otvara prozor?
Postojji li kakav jennostavan način zaštite da se program ne može samo tako prebaciti na drugo računalo.
Programčić samo čita iz datoteke i djelove prebacuje u drugu, početnički pokušaj s regular expresionima.
Hvala unaprijed!
 
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:53   #50
a ako slucajno uspijes smislit kako bi spremala tu sliku u matricu,pliz javi,pa makar i bez matlaba pa da probam nesto iskombinirat.(mislim da matlab elemente matrice sprema po retcima za svaku boju tj komponentu,al nisam sigurna..)
hvala....
manga82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:57   #51
jos uvijek sam musko
i ne znam zasto mi se 50% ljudi na forumu obraca u zenskom rodu...

cuj, mogu ja skemijat nesto, ali staviti sliku u matricu je daleko od konkretnog zadatka...
ono... koja slika, koliko velika matrica, sta se stavlja tocno?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 12:10   #52
pa i pretpostavila sam da si musko )..
nemam zadano nista konkretno,znaci moze slika bilo koje dimenzije i bilo kojeg formata i treba napravit da program najprije ucita tu sliku s kompa (to jesam) i onda je pretvori u matricu..mislim da je bas zato kljucan matlab jer on sliku ucitava odma ka matricu i prikazuje je pa za normalan prikaz slike treba pozvati funkciju imread.za slike u boji bi valjda trebala trodimenzionalna matrica jer svaka dimenzija matrice predstavlja jednu komponentu (boju) slike (RGB-red,green,blue)...
manga82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 13:33   #53
okej... ali ja jos uvijek ne kuzim kako bi slika trebala ici u matricu? osim da ide po 3 dimenzije po spektru boja...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 17:41   #54
help :s

hm, kako da pocnem ovo a da ne ispadnem totalni creep :-[
vidim ekipa je poprilicno "skilled" pa rekoh, koga bolje gnjaviti nego one sta vec masu znaju eh?
ok, here goes...nikakve veze sa programiranjem nemam i sada smo poceli na faxu raditi u vb.NET-u, pa ako neko ima kakve literature za preporuciti, uvod u programiranje da se ja mogu doma igrati i tako to.
ok thanx i ostanite tako pametni
 
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 18:24   #55
nema literature ne faxu??
NrmMyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:15   #56
eya NrmMyth, ma ima literature, naravno skripte profesora koje jos nismo dobili, ipak ja se bas ne mogu snaci na vjezbama...najlakse je prepisati kod i ctrl+f5 (total loozer :-[). zato bih pocela sa onim za tudume kao ja ;D jer me stvarno full zanima!! mmh
Maybe ako nabavim neke srednjoskolske knjige tehnicara ili sta vec?
eto tako...tnx
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:43   #57
pro-mil PC škola Visual Basic .net

prodam ti ju za 100 kn
inace ju imas u HG-šrotu (mislim da je oko 150)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:44   #58
imam i Visual Basic Bibliju, ali me je sram to nekome nuditi
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:20   #59
Zion_child, znam da ti od ovoga sto cu napisat nece bit nikakve koristi, ali eto. Ne znam odakle si, ali pretpostavljam zagreb, pa ti to nece pomoc, ali ako bi mogla nekako doc do skripte splitskog VEST-a, "Uvod u programiranje", to bi ti bilo super za tvoje potrebe. To su bile prve rijeci vezane za programiranje uopce (a i VB.NET) koje sam ja procitala, i viruj mi, stvarno je idealna za pocetak.
Napisa je profa koji nam je i predava (Teo Žuljević, ako je odlucis potrazit), ma milina je stvarno.
__________________
Sve u zivotu shvati kao igru, jedino tako mozes pobijediti...
no ako i izgubis, ne ocajavaj, bila je to samo igra...
deja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:56   #60
ekipa rokate ;DD

Hey Deja nisam iz Zagreba
Bash nam Teo predaje programiranje i pari mi oke profa. A programiranje me full zanima tako da eh....probat cu naci to sta si mi rekla!A gdje je tocno mogu naci(skriptu)? VEST eh?...nisam ni iz Splita ;-[
Pa hvala na pomoci, you too Taroth.*thumbs up*


------------>>
[stay focuse and do the knowledge]
busta rhymes
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.