Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2023., 21:51   #2641
Ako će ići u predgrađe neka pogleda ovaj link i izbjegne naselja u Stockholm regiji koja su tu navedena (ne mora ali ja bih da sam na njegovom mjestu)- posebno Rinkeby/Tensta i Husby (ali i ostale):
https://www.fastighetsvarlden.se/not...olisens-lista/

Poslano sa mog M2012K11AG koristeći Tapatalk
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2023., 00:28   #2642
Švedsku čeka recesija, veliki je problem s nekretninama. Hrana brutalno poskupjela

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...1/2448569.aspx
__________________
Share the moment
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2023., 07:50   #2643
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Švedsku čeka recesija, veliki je problem s nekretninama. Hrana brutalno poskupjela

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...1/2448569.aspx
A koja to razvijena zemlja nema problema s nekretninama? ili u kojoj nije doslo do brutalnog poskupljenja hrane i energenata u zadnjih godinu dana?

Svedska je sigurna,nece ona tako lako u recesiju ako je suditi po najnovijem izvjescu SBAB banke koja daje poprilicno tocna izvjesca zadnje dvije godine.
Problem s nekretninama u Svedskoj postoji puno prije nego sto sam se ja doselio,pogotovo Stockholm i ostali veci gradovi.
Pocevsi od nestasice stanova,skupog najma,visokih cijena a sad i povisenja kamatnih stopa na kredite,sto je problem i u ostalim zemljama.
Hrana je poskupila,neke namirnice duplo.
ALI....
Dolazim u Hr dvaput godisnje i hrana u prosjeku skuplja nego u Svedskoj.Ako je igdje brutalno poskupjelo to je u Hrvatskoj!!
A da ne govorimo o cijeni stanova koja prkosi svakoj logici.U vecini zemalja cijena stanova je isla dole,negdje vise,negdje manje,osim u Hrvatskoj pa vidjam primjere u Splitu gdje je cijena kvadrata jednaka cijeni kvadrata u okolici Stockholma.
Slicno i s najmom stana,gdje vidjam cijene najma u Splitu od 800-1500 eura za sto se moze naci stan u Stockholm regiji?!?

Kako znam situaciju i u Svedskoj, a i u Hrvatskoj,pitam se kako ce onda Hrvatska s prosjecnom placom od 750 eura i brutalno visokim troskovima zivota,problemima s nekretninama i korumpiranom politikom ADZ-a zavrsit, ako ce po hrvatskim novinarima Svedska zavrsit u recesiji

Nekad mislim da se namjerno izmisljaju neke price samo da bi se pokazalo da je negdje losije nego u Hr.
dalmatinos32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2023., 15:58   #2644
Ne znam tocno gdje da postavim pitanje ali koja skandinavska drzava je najliberalnija po pitanju automobila tj oldtimera konkretno. Za Dansku svi kazu da je bolje ne imat auto kolko kosta..kakvo je stanje sa svedskom i norveskom?
Pod time ne mislim na cijenu goriva nego registracije i osiguranja.
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2023., 16:12   #2645
Quote:
MartinTin kaže: Pogledaj post
Ne znam tocno gdje da postavim pitanje ali koja skandinavska drzava je najliberalnija po pitanju automobila tj oldtimera konkretno. Za Dansku svi kazu da je bolje ne imat auto kolko kosta..kakvo je stanje sa svedskom i norveskom?
Pod time ne mislim na cijenu goriva nego registracije i osiguranja.
Reg i osiguranje ovisi od auta do auta i od osig firme do firme cijene znaju biti i po 50-60% razlike kao i komune gfje zivis... u losijim kvartovima gdje su ceste paljenja auta ili kradje djelova auta osig je naravno skuplje... tesko ces dobit odg na to pitanje

Skickat från min SM-A750FN via Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 17:42   #2646
kolko košta (npr. za auto) prijelaz preko mosta koji spaja Kopenhagen i Malmo?
__________________
Share the moment
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 17:46   #2647
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kolko košta (npr. za auto) prijelaz preko mosta koji spaja Kopenhagen i Malmo?
Google is your friend
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2023., 21:13   #2648
Kolko god da soli pamet drugima sto ne koriste trazilicu...

ne korist je ni on sam...
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2023., 18:35   #2649
pozdrav ljudi!

zanima me kako naći smještaj u okolici Karlstada, (ili bilo di na jugu di je jeftinije), a da ne moram ić preko agencija.

Hvala!
__________________
there must be some kind of way outta here...
GregogSamsaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2023., 13:43   #2650
ima li neko iz Goteborga?
passeng is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2023., 08:03   #2651
Trebala bih putovati poslovno (ali vodim i obitelj) u Švedsku pa me zanima insajdersko mišljenje o sigurnosti obzirom na sve što čitamo u medijima. Svaki savjet je dobrodošao. U pitanju je vikend u Stockholmu i nekoliko dana u Uppsali. Hvala
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2023., 17:41   #2652
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
Trebala bih putovati poslovno (ali vodim i obitelj) u Švedsku pa me zanima insajdersko mišljenje o sigurnosti obzirom na sve što čitamo u medijima. Svaki savjet je dobrodošao. U pitanju je vikend u Stockholmu i nekoliko dana u Uppsali. Hvala
Kljucno je "čitanje u medijima". Ako se vodis onim sto izvještavaju mediji onda ostani doma. U suprotnom sjedaj u avion i opusti se.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2023., 17:33   #2653
ima nekoga u helsingborgu? kako bi opisao zivot tamo, dobre i lose strane? kolko vidim taj grad je najbolji za omjer prosjecne place i cijene kvadrata stana i ostalih stvari pa razmisljam otic tamo potrazit posao i srecu iduce godine. Ili mozda Lulea?
V8Motor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 11:00   #2654
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
Trebala bih putovati poslovno (ali vodim i obitelj) u Švedsku pa me zanima insajdersko mišljenje o sigurnosti obzirom na sve što čitamo u medijima. Svaki savjet je dobrodošao. U pitanju je vikend u Stockholmu i nekoliko dana u Uppsali. Hvala
Za provest vikend u Švedskoj, ne trebaš uopće razm išljat o sigurnosti niti se bojati ičega. Za gradi t život u Švedskoj, pogotovo ako imaš malu djecu,  je jako važno gdje ćeš i u kojem kvartu živjeti. Š to je u kvartu više doseljenika, veća je stopa kri minala. Naravno, nemoguće je kad si doseljenik upa sti u kvart gdje su sto posto Šveđani, ali barem p robaj izbjeći kvartove gdje su doseljenici s drugi h kontinenata većina. U takvim kvartovima je najvi še dilera koji vrbuju djecu da rade za njih, i ond a njima policija ne može ništa, a za djecu ne post oji zatvorska kazna čak i kada izvrše ubojstvo.
passeng is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2023., 11:04   #2655
Quote:
V8Motor kaže: Pogledaj post
ima nekoga u helsingborgu? kako bi opisao zivot tamo, dobre i lose strane? kolko vidim taj grad je najbolji za omjer prosjecne place i cijene kvadrata stana i ostalih stvari pa razmisljam otic tamo potrazit posao i srecu iduce godine. Ili mozda Lulea?
Nisam siguran ali mislim da za život u Luleu treba š znat švedski i bit spreman na sibirsku zimu, jer  to je grad na sjeveru gdje nema baš puno doseljen ika.
passeng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2023., 09:01   #2656
Quote:
passeng kaže: Pogledaj post
Za provest vikend u Švedskoj, ne trebaš uopće razm išljat o sigurnosti niti se bojati ičega. Za gradi t život u Švedskoj, pogotovo ako imaš malu djecu,  je jako važno gdje ćeš i u kojem kvartu živjeti. Š to je u kvartu više doseljenika, veća je stopa kri minala. Naravno, nemoguće je kad si doseljenik upa sti u kvart gdje su sto posto Šveđani, ali barem p robaj izbjeći kvartove gdje su doseljenici s drugi h kontinenata većina. U takvim kvartovima je najvi še dilera koji vrbuju djecu da rade za njih, i ond a njima policija ne može ništa, a za djecu ne post oji zatvorska kazna čak i kada izvrše ubojstvo.
Ma kakvi, svedska je proslo svrseno vrijeme po pitanju sigurnosti. Siguran kvart ti nis ne znaci, sutra mogu naseliti bilo kog kako vec i rade. Od manjih sredina, sela maltene do vecih gradova, problematicnih ima svagdje. Koliko tek mediji cenzuriraju i ne pisu o sranjima bi se samo moglo puno reci, pa moras traziti info po desnicarskim novinama tipa samnytt i slicno da uopce znas kako je negdje bilo sranje u malo detaljnijim crtama. Za neke stvari sam vise procito po hrvatskim medijima nego njihovim. Svede ko svede boli ona stvar u vecini slucajeva, cekaju godisnji i trose svoje pare. One koji se nadju u vatri tipa da je netko nes zapalio ili podmetnuo ili im silovao nekog u njihovoj blizini budu prestravljeni, makar ko papagaji ce rec drugima kako se osjecaju sigurno, a u svoja cetiri zida proklinju ugl muslimane, crnce i sl koji rade vecinu problema, cak i "balkance" no u manjoj mjeri. Sad se pise o dilerima i slicnim pucnjavama dok zadnjih pun klinac godina svedska je daleko iznad svih ostalih eu zemalja po broju pucnjavi i eksplozija po glavi stanovnika. No to je sam jedan vid problema nazalost.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 20:25   #2657
Putujem uskoro u švedsku pa me zanima kolike su provizije za dizanje novca na bankomatu Revolut karticom? Ili mi uopće ne trebaju SEK?

Hvala
grunf909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 20:34   #2658
Samo nemoj vjerovat da više nema gotovine.
Ima je manje nego u Hr,ali ipak je ima.
Problem je u Zagrebu naći dovoljnu količinu SEKa.
Možda čak i u nekoliko mjenjačnica ne skupiš dovoljno koliko ti treba.
Eto, koliko ih malo ima.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2024., 13:59   #2659
Quote:
grunf909 kaže: Pogledaj post
Putujem uskoro u švedsku pa me zanima kolike su provizije za dizanje novca na bankomatu Revolut karticom? Ili mi uopće ne trebaju SEK?

Hvala
Plaćaj samo karticom. Ja živim u Švedskoj 6 godina i pare u fizičkom smislu uzmem samo kad dajem djetetu veckopeng (džeparac), inače ne pamtim kad sam nešto platio kešom, niti ga ikada imam u novčaniku sa sobom.Sve više poslovnica banaka i raznoraznih trgovina i ugostiteljskih objekata postaje kontantfri (ne primaju keš, nego samo kartice ili swish).
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 12:54   #2660
Quote:
grunf909 kaže: Pogledaj post
Putujem uskoro u švedsku pa me zanima kolike su provizije za dizanje novca na bankomatu Revolut karticom? Ili mi uopće ne trebaju SEK?

Hvala

U više od 5 godina života ovdje niti jednom nisam držala novčanice u rukama. Sve je kartica i Swish (kao hrvatski keks).
__________________
Even the fox is meowing back...
Arctic fox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.