Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 23:29   #1
Stidnica

kao što ste mogli iz naslova pročitati,imam jedan jaako velik problem.
naime,prije malo više od pola sata jako me je počela svrbiti stidnica,a odmah nakon toga je usljedilo bujanje iste. sada je takve veličine da izgleda kao da će eksplodirati svakog trena.uz navedeno još mi se jučer bio pojavio iscjedak,ali u u nekom grudastom obliku.a nedavno sam i bila bolesna,pa sve to nekako povezujem sa padom imuniteta.
no ono što me brine jest to "bujanje" !!!
prosurfala sam forum i zaključila da bi to moglo biti sve i svašta.
pa me zanima da li ima itko ovakvih iskustva?
i što da radim..prestravljena sam...
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:34   #2
Mozda imas neku zescu gljivicnu infekciju, narocito ako si pila antibiotike nedavno.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 01:15   #3
ma antibiotike ne pijem već dota dugo.
naručena sam na godišnji pregled kod ginekologice krajem 1.mj,pa sad ni sama nisam pametna dal da čekam do tada ili ...?
upala se počela povlačiti no još uvijek izgleda komastično.
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 02:27   #4
Pa to bi trebao biti vulvitis, a sad razloga moze biti vise. Ja bih na tvom mjestu otisla kod ginekologa sto prije.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 04:34   #5
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Pa to bi trebao biti vulvitis, a sad razloga moze biti vise. Ja bih na tvom mjestu otisla kod ginekologa sto prije.
šta je vulvitis?

meni je bilo isto tako kak opisuješ, identično, natečeno crveno, peče ko vatra, bjelkast gušći iscjedak sa bjelim grudicama, bez nekog posebnog mirisa, možda sirkasto-slatkast, i rekle su mi cure s foruma da su gljivice, savjetovale mi Canesten kremu i vaginalete. sinoć se ja namazala, stavila vaginaletu, jutros je još bio malo peckavo al je sad skoro pa normalno, imam još 2 vaginalete pa mislim da će bit ok kad i njih potrošim, bar se nadam, ni ja ne mogu ginekologu do kraja 1. mj

za početak isperi kamilicom, to malo ublažava simptome, ja sam i pila puno lgg-a i jela malo češnjaka, ne može škodit

a od frendice stara radi u apoteci, isto kaže gljive i da si uzmem to što su mi cure tu rekle...
iako baš ne znam odkud mi gljive iz čista mira


ajd sretno, javi kak si
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 08:25   #6
Hvala objema!
a što se gljivica tiče,uzrok im može biti sve i svašta,ali doslovce od "banalnih" stvari.
sinoć sam koristila one maramice i gel za intimnu higijenu od hygeia(tako nekako) i mogu reći da se upala vidno smanjila,ali ne i potpuno.

Zadnje uređivanje sway : 31.12.2008. at 08:26. Reason: smajlićkrivi
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 11:01   #7
sway, registriraj se ovdje i pitaj doktora husara ili radoncica:


www.zdravljeizivot.com

idi na forum "pitajte doktora"
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 14:45   #8
hvala
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 17:02   #9
joj, ni u ludilu profozicki, ona ce ti reci da imas jaku upalu i da hitno dodjes u njenu ordinaciju

postavi pitanje radije dr. sc. radoncicu

iako mi se po opisu cini da se radi o gljivici candidi. kupi u apoteci kremu canesten ili plimycol i namazi njome stidnicu
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 22:23   #10
još jednom hvala puno!!!
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 22:53   #11
Za prvu pomoć se isperi dolje s otopinom octene kiseline u vodi. Možeš si i namočiti mini tampon u nju i gurnuti u rodnicu. Sutra odi kod dr po recept za Canesten. Imaš gljivice po ovome što si opisala.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 00:11   #12
Najbolje da odes kod ginekologa jer vulvitis moze biti uzrokovan i bakterijama, a moze biti i gadna alergijska alergija. Meni nikad od gljivicne infekcije nije bilo takve abnormalne oteknutosti.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 06:56   #13
nova sam na forumu,forum je strava!sad znam bar šta mi je iako sam išla kod ginekologa tisuću puta i nit jedan nije spomenuo vulvitis,jebeni debili
dialien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 15:41   #14
Angry Problem sa stidnicom

Bok svima, ispričavam se ako otvaram već postojeću temu.

Naime, prije nekih 4, 5 dana a odjednom, kao iz vedra neba, počeli su moji problemi sa stidnicom. Ista je natekla poprilično, odjednom me uhvatio nesnosan svrbež a čitavo područje je poprilično 'ranjeno' što od neprekidnoga češkanja, što od cijele te situacije i njenog razvoja. Svaki odlazak na toalet za mene je postao pravo mučenje koliko me dole pecka dok mokrim i dok se pokušavam obrisati. I ne samo stidnica tj. stidne usne već čitavo područje odatle do, da se tako izrazim, anusa Kao da je izgrebano, ranjeno...ne znam kako bih to drugim riječima opisala. Jutros sam čak od tih ranica primjetila na gaćicama kap krvi...

Ima li itko pojma o čemu bi se tu moglo raditi??

Da napomenem, imam cin1 i upalu koju sam neko vrijeme tretirala antibiotičkom vaginalnom kremom i vaginaletama te bakteriju ureaplazmu za koju sam 12 dana pila Doksiciklin, ta je kura završila prije nekih 5 ili 6 dana.

Hvala.
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 16:16   #15
Moj savjet- telefon u ruke i naručit se kod ginekologa

Po simtomima bi rekla da je gljivična infekcija mada me krv malo zbunjuje tak da

Možemo mi tu nagađat do sutra i davat ti savjete ali ipak je doktor- doktor

Pozdrav

Zadnje uređivanje tiliw : 01.05.2009. at 16:22.
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 11:29   #16
Oprosti,ali ja ne mogu vjerovat da ti se toliko prosirilo a da nisi jos otisla lijecniku.Znas li ti kakve sve komplikacije mogu izaci iz toga????????Brzo doktoru!!!!!!!!!!!!!!1
brankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 12:41   #17
Najvjerovatnije su gljivice... obicno se pojave nakon antibiotika i pada imuniteta
ali svakako odmah ginekologu!!!
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 18:04   #18
Hvala svima na odgovorima, pa makar i samo na čitanju.

Nakon nekih tjedan dana moji problemi 'popuštaju' ali još je uvijek to daleko od dobrog i normalnog. Malo sam razmišljala i došla do zaključka da se vjerovatno radi o gljivicama pa me zanima da li bih ja mogla kupiti kakve vaginalete bez recepta i lječničkog pregleda (dakle, 'na slijepo') pa tako riješiti moj problem? I kakve su to gadne posljedice koje gljivična infekcija može izazvati? Da, znam da sam poprilično nemarna, trebala sam lociranju i lječenju problema pristupiti odmah a sad kad problem splašnjava pitam se ima li smisla da nazovem ginića sutra jutro i hoće li me uopće moći primiti ili ću morat čekat mjesec dana na pregled?
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 21:24   #19
samo ginekolog idi sve ce ti pripisati ali i procitaj ovo
http://www.vasezdravlje.com/printabl...e/clanak/1672/

korisiti za pranje spolovila sljedeci gel femigel
http://www.femigel.info/

ako imas partnera mora se i on ljeciti

nemoj se zafrkavati sa zdravljem samo ljecenje nije mudro jer mozes imati i gljivce i bakterije isto vremeno
vrlo je bitno ici ginekolog koliko god nezelila
evo neki forum gdje moze ginekolog kontaktirati i pitati pitanja

http://www.zdravljeizivot.com/forum/index.php


obrati se ginekolog
OBAVEZNO a onda poslje mozes kucne terapije
marija2m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:45   #20
Hvala svima na savjetima, danas je i formalno moj 'problem sa stidnicom' proglašen gljivicama, kao što sam i sumnjala Dobila sam određenu kuru pa ćemo vidjeti kako će to ići...
Ako se više ne javim, znači da sam ih se riješila, drž'te mi fige

Pozdrav!
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.