Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 14:11   #41
[QUOTE=Dial 013;7611574].
Deca, na zalost, ne donose ni jedan bod. To je i mene razocaralo.
QUOTE]

Nesto mi je palo na pamet - mozda su djeca cak otegotna okolnost? Djecu treba skolovati, uglavnom na racun drzave.... A najbolje doprinose radno sposobni mladi samci.
starry_girl is offline  
Old 05.03.2007., 20:39   #42
Ej ljudi aj molim vas pomozite.

Naime planiram platiti application fee (AUD$ 300) za TRA (Trades Recognition Australia), ali mi treba:

-Bank's SWIFT code
-International Bank Acc. No (IBAN) ili Acc. No

Kontaktirao sam TRA preko maila ali oni se prave blesavi. Daju mi samo neke opće informacije koje pišu na internetu ili u instruction sheet-u. Ne nude mi nikakve konkretne brojeve. U mojoj banci (u Hrvatskoj) su mi rekli da na samo ime ( Australian bank ) ne mogu uplatiti novac, jer trebaju imati gore navedene podatke. TRA mi je na to odgovorio da oni nemaju takve podatke i da mi preporučuju da preko nekog u Australiji platim troškove. A ja nemam nikog u AUS. Totalna debilana.
Ako netko ima slično iskustvo neka mi javi kako se to radi.
Del Tony is offline  
Old 05.03.2007., 21:02   #43
a gdje ti je ta stranica? daj da vidim sto pise
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:03   #44
[QUOTE=starry_girl;7625760]
Quote:
Dial 013 kaže: Pogledaj post
.
Deca, na zalost, ne donose ni jedan bod. To je i mene razocaralo.
QUOTE]

Nesto mi je palo na pamet - mozda su djeca cak otegotna okolnost? Djecu treba skolovati, uglavnom na racun drzave.... A najbolje doprinose radno sposobni mladi samci.


u australiji djecu ne skolujes na racun drzave, nego na tvoj, skola nije besplatna u australiji
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:14   #45
Evo to je na stranici

http://www.workplace.gov.au/workplac...oAustralia.htm

i pod How do I pay the application fee?
U mail su mi vratili da: Payment must be in Australian dollars, drawn on an Australian bank and made out to ‘Collector of Public Monies, DEWR’ and must be attached to your application.
Nikakve brojeve koje moram napisati na bank cheque
Del Tony is offline  
Old 05.03.2007., 21:15   #46
jesu ti ovo dali, del tony?
http://www.workplace.gov.au/workplac...HEHINT=Guest#8

tu ti kazu da trebas uplatit ili international bank cheque ili money order

ja ne znam kak izgleda ovo prvo, a money order ti tak izgleda da NASLOVIS samo bez ikakvog racuna, to sto su ti rekli da naslovis,
a to ti saljes sa aplikaciom tako da onda oni kao da dobiju kes s aplikaciom, znas
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:17   #47
taj money order ti ustvari platis u posti, a ako su dali tu mogucnost za iz vana da platis, znaci onda je to moguce

znaci recimo to radis ovako, odes u postu i trazis da posaljes money order na to IME, sto su ti dali
naslovis na to ime i platis posti, onda oni to dignu u svojoj posti u australiji
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:24   #48
nema ustvari da ide na australian post, money order

mozda su oni mislili na western union money order
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:41   #49
Smile

Nekako mi se to čini malo nesigurno.

Mislim da je puno jednostavnije platiti vama iz AUS, nego iz vana. Kada sam došao u banku, službenica me je tako blijedo gledala kada sam joj dao podatke iz maila:
drawn on an Australian bank
made out to ‘Collector of Public Monies, DEWR’
To je sve kaže ona meni. A to ne ide tako i na kraju mi da da pitam obavezno za
-Bank's SWIFT code
-International Bank Acc. No (IBAN) ili Acc. No

I onda se dear TRA obrati meni da šta je to da oni to nemaju pojma o tome i td.
Ali budem otišao u Poštu (samo bojim se da će oni imati još veći upitnik iznad glave..)

BTW,
thanx na trudu judita
Del Tony is offline  
Old 05.03.2007., 21:49   #50
Quote:
Del Tony kaže: Pogledaj post
Nekako mi se to čini malo nesigurno.

Mislim da je puno jednostavnije platiti vama iz AUS, nego iz vana. Kada sam došao u banku, službenica me je tako blijedo gledala kada sam joj dao podatke iz maila:
drawn on an Australian bank
made out to ‘Collector of Public Monies, DEWR’
To je sve kaže ona meni. A to ne ide tako i na kraju mi da da pitam obavezno za
-Bank's SWIFT code
-International Bank Acc. No (IBAN) ili Acc. No

I onda se dear TRA obrati meni da šta je to da oni to nemaju pojma o tome i td.
Ali budem otišao u Poštu (samo bojim se da će oni imati još veći upitnik iznad glave..)

BTW,
thanx na trudu judita

pa imas li nekog u au?

ti bi trebao onda nekog imati da mu posaljes western union novac i aplikaciju i onda taj da uplati money order u posti i posalje sa tvojom aplikaciom

tako sam ja svoju vozacku produzivala, moj suprug je tamo i onda sam ja njemu poslala aplikaciju i on je dodao cek i poslao njima
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:51   #51
u kojem si gradu u hr?
judita is offline  
Old 05.03.2007., 21:58   #52
U Zagrebu sam. Sada upravo saljem mail Hrvatkoj pošti da mi daju savjet da li oni to mogu izvjesti. Jer za neke zemlje mogu u koje ne spada Australija.
Mozda oni imaju neki prakticni savjet
Del Tony is offline  
Old 05.03.2007., 22:00   #53
ok, ako nesto trebas ako ti nitko drugi prije ne bude tu...mozes poslat meni poruku

mozda nades nekog u kog imas povjerenja da ti to napravi, neki daljnji rodjak ili slicno
judita is offline  
Old 05.03.2007., 23:15   #54
Bok, mozda netko ima jedan prakticni savjet.
Buduci da je sigurno netko prosao ovaj postupak apliciranja za vizu preko skill migration.
Naime moj se zanat (general electrician) nalazi na listi i super je sve to. Samo me zanima da li im je dovoljno poslati prevedenu diplomu sa preporukama od poslodavca ili bi imao vece sanse da im saljem svjedodzbu svakog zavrsenog razreda posebno-gdje se vidi koje sam sve predmete imao (koliko to uopce ima smisla, kada imas gotovu zavrsnu diplomu).
Kada i tako moram polagati regulativu za svoje zanimanje. Ne znam da li je mozda netko od vas odbijen jer je poslao pre malo relevantnih informacija.

Hvala unaprijed svima.
Del Tony is offline  
Old 06.03.2007., 09:16   #55
Quote:
Del Tony kaže: Pogledaj post
Bok, mozda netko ima jedan prakticni savjet.
Buduci da je sigurno netko prosao ovaj postupak apliciranja za vizu preko skill migration.
Naime moj se zanat (general electrician) nalazi na listi i super je sve to. Samo me zanima da li im je dovoljno poslati prevedenu diplomu sa preporukama od poslodavca ili bi imao vece sanse da im saljem svjedodzbu svakog zavrsenog razreda posebno-gdje se vidi koje sam sve predmete imao (koliko to uopce ima smisla, kada imas gotovu zavrsnu diplomu).
Kada i tako moram polagati regulativu za svoje zanimanje. Ne znam da li je mozda netko od vas odbijen jer je poslao pre malo relevantnih informacija.

Hvala unaprijed svima.

Ovako, ja sam bila odbijena. Iako ti kazu na listi da moras imati Tertiary education u sto spada i college, oni priznaju iskljucivo fakultetsko obrazovanje. Tako da se dobro raspitaj prije nego popusis 300AUD ko sto sam ja Koliko se ja sjecam morala sam slati sve svoje diplome i rezultate svih zavrsenih razreda koji imaju veze s mojom strukom (dakle, college, faks), te diplome (samo diplome) iz srednje skole. Uz to saljes i diplome svih dodatnih tecajeva koji imaju veze sa tvojom strukom (ako ih imas), te naravno preporuke poslodavca, CV (zivotopis) po kojem se vide godine "radnog staza" jer oni nemaju budalastine poput radnih knjizica Sve to treba biti prevedeno i ovjereno kod sudskog tumaca sa zigovima i potpisima... vec znas. OBAVEZNO KAD TO RADIS NAPRAVI KOPIJE SVIH DOKUMENATA I OVJERI I KOPIJE. Nikad neznas kad ce ti ponovo trebati, a za potpis i zig na kopiju nista ne placas, samo za originale.

Inace za onaj money order ili international bank cheque, najbolje da si kupis bon od 50 kn, pricekas noc i zovnes direktno da ti objasne sve o uplatama, jer na onoj listi nista ne kaze na koga da se naslovi kad placas u jednu od tih banaka. Da ima direktno placanje na racun vjerojatno bih ti mogla pomoci, ali vidim - nema, s**nje, a nema ni placanja kredit karticama sto je jos vece s**nje Komplicirano...
-kuglica- is offline  
Old 07.03.2007., 14:50   #56
[QUOTE=judita;7630828]
Quote:
starry_girl kaže: Pogledaj post



u australiji djecu ne skolujes na racun drzave, nego na tvoj, skola nije besplatna u australiji
jednom je una spomenula da postoje drzavni i privatni vrtici, pa sam pretpostavila da je tako i sa skolom. nisam znala da se placaju. nadam se jos samo da nije puno.
starry_girl is offline  
Old 07.03.2007., 14:54   #57
[QUOTE=starry_girl;7652212]
Quote:
judita kaže: Pogledaj post

jednom je una spomenula da postoje drzavni i privatni vrtici, pa sam pretpostavila da je tako i sa skolom. nisam znala da se placaju. nadam se jos samo da nije puno.
i jedni i drugi se placaju, ali su privatni skuplji
Dal' ce biti puno to ovisi o tvojim prihodima kad se budes zaposlila. Mnoga radna mjesta imaju u sklopu svojih organizacija vrtice/igraonice i to ti se odbija od place.
-kuglica- is offline  
Old 07.03.2007., 14:57   #58
hvala na pojasnjenju
starry_girl is offline  
Old 07.03.2007., 22:20   #59
starry_girl,
Da, imas i drzavne i privatne vrtice u AU, ali i jedne i druge placas.
Primjer, moja djeca su uvijek isla u drzavne skole, a najskuplju skolarinu koju sam platila bilo je $254 za ovu godinu za jedno dijete. Takodjer, ako imas financijskih teskoca, mozes nazvati skolu i reci da ove godine to neces platiti i ne mogu te natjerati na to.
Privatne skole, medjutim, mogu ici i do $20,000 AUD godisnje (po djetetu) koje placas u 2-3 rate, ovisno od skole i tvog dogovora sa skolom, ali su vrlo rigorozni po pitanju placanja.
Nemojmo zaboraviti dodatne aktivnosti u skoli, npr. ak ti klinac uci grafiku, placas extra recimo $80, u nasem slucaju, za pribor koji trosi u skoli. Tako je i za ostale predmete koji koriste dodatni pribor.
Placas uniformu i to je meni osobno najveca troskovna stavka, uz knjige naravno, pribor... Na pocetku ove skolske godine, sin me "kostao" oko $1,500, ljubi ga mama.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 08.03.2007., 18:48   #60
Una, hvala na ovim podacima, sad mi je lakse , cini mi se da se to moze nekako podnijeti.
Btw, u ambasadi su mi rekli da i rodjaci kao sto su bratic i sestricna mog oca mogu donijeti bodove (ako mojih famoznih knap 120 ipak ne ispadne 120, to mi moze biti rezerva).
Ostalo sve sto su mi rekli sam saznala i sama prije toga, "sve je na internetu".
Pozdrav svima
starry_girl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.