Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2005., 22:42   #81
Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
Khm khm...

Vi ste stvarno citali sve te knjige?
Fkors da jesmo. A jos smo pili i napusavali se za vrijeme nastave. Aha, beat that
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 24.05.2005., 01:11   #82
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Fkors da jesmo. A jos smo pili i napusavali se za vrijeme nastave. Aha, beat that
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Old 24.05.2005., 01:17   #83
Werther je zakon

A Lovac u žitu mi je precijenjena knjiga
Ken is offline  
Old 24.05.2005., 03:46   #84
lektire sam zapravo počeo ČITATI tek u 3. srednje...
do tada me nije ni pretjerano zanimala antička ili srednjovjekovna književnost pa mi je više-manje svako djelo bilo dosadno...

al evo nekih djela iz 3. i 4. raz. koja su mi se svidjela:


-A. Poe - sva djela (pogotovo Crni Mačak i Jama i Njihalo) i pjesme

-C. Baudelaire - Cvjetovi zla

-Krleža - Baraka 5b, Hrvatska rapsodija, Bitka kod Bistrice Lesne

- Šimićeve i Kovačićeve pjesme

- F. Kafka - Preobražaj

- S. Beckett - U Očekivanju Godota

- A. Camus - Stranac

- L. Pirandello - 6 Lica Traži Autora


ostala djela sam ili 'pročitao' ili sam krenuo čitati ali odustao jer su mi bila dosadna/loša/etc...

još sam mislio pročitati i Hemingwaya - Kome Zvono Zvoni ali nisam stigao....nadam se da budem preko ljeta...


kad malo bolje pogledam, bilo je i dosta dobrih lektira preko godina....
Rev is offline  
Old 24.05.2005., 04:15   #85
Quote:
Rev kaže:
-A. Poe - sva djela (pogotovo Crni Mačak i Jama i Njihalo)
Meni je bila odlicna ona prica o zeni koja dodje u neki mali grad, popne se na zvonik i gurne glavu kroz rupu od sata da bi imala dobar pogled...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 24.05.2005., 09:35   #86
Ja sam zbog lektire zamrzio književnost.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 24.05.2005., 10:27   #87
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:

+ trauma iz osnovne skole: Senoa - Branka
meni je to bila zakon knjiga. ni danas mi nije jasno zašto.
__________________
o
houpi is offline  
Old 24.05.2005., 14:08   #88
Quote:
Ken kaže:
Werther je zakon
ko da se nije mogao ubit oma na početku. idiot. idiot.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 24.05.2005., 14:10   #89
Quote:
alexxx kaže:
ko da se nije mogao ubit oma na početku. idiot. idiot.
da bi mi čitali kako on pati za lottom idućih 345 strana
cvilidreta.
šlapa.
a imao je samo 18 godina!
Kruska is offline  
Old 24.05.2005., 14:59   #90
U 1 i 2. razredu srednje škole -postojale su samo povijesne knjige od Antigone, Dundo Maroje i itd. A u 3. i 4. razredu srednje škole su lektire bile zanimljivije. I pošto se ja sada točno ne sjećam koje lektire su bile kada, navesti ću jedne od mojih izbora-neki forumaši su ih prije navele, neke nisu i itd.

Ibsen: Nora
Čehov: Tri sestre
Schiller: Razbojnici
Gogolj: Kabanica
Zola: Nana iliti Therese Raqin
Hemingway: Kome zvono zvoni
Hugo: Zvonar Crkve Notre-Dame
Molliere: Škrtac

I također, u jednom od razreda mogli smo imati slobodnu lektiru, znači knjigu po izboru-bar nešto.

I da, a-a ja ne trebam nikoga, ja sam morala čitati lektire jer u moje doba nije bilo neta, nije bila negdje skraćene lektire i danas mi nije žao što sam čitala. Jest da je bila obvezno i da je bila muka, ali također smo imali jednu debelu teku za lektiru, i u njima pisala sve dojmove i sve što spada u jednu lektiru. I u kratkom sadržaju i naše mišljenje o knjizi i itd.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 24.05.2005., 15:03   #91
Quote:
Azaleja kaže:
I da, a-a ja ne trebam nikoga, ja sam morala čitati lektire jer u moje doba nije bilo neta, nije bila negdje skraćene lektire i danas mi nije žao što sam čitala. Jest da je bila obvezno i da je bila muka, ali također smo imali jednu debelu teku za lektiru, i u njima pisala sve dojmove i sve što spada u jednu lektiru. I u kratkom sadržaju i naše mišljenje o knjizi i itd.
A to misljenje je sigurno bilo jako iskreno, zar ne?
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Old 24.05.2005., 15:13   #92
Quote:
Kruska kaže:
da bi mi čitali kako on pati za lottom idućih 345 strana
cvilidreta.
šlapa.
a imao je samo 18 godina!
vidi se tko su pravi fanovi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 24.05.2005., 17:36   #93
Quote:
Kruska kaže:
a imao je samo 18 godina!
Moram se osvrnut na ovo. Werthera sam citala u 1. srednje i mislila kako je totalni majmun i idiot, ali u meni je postojao tracak nade da cu ga mooooozda shvatiti kad budem u njegovim godinama. Upravo suprotno, sa 18 sam shvatila da je puno veci imbecil nego sto sam mislila 4 godine ranije
__________________
Pearls before swine

Zadnje uređivanje Mrtva mrkva : 24.05.2005. at 18:57.
Mrtva mrkva is offline  
Old 24.05.2005., 17:39   #94
Quote:
Azaleja kaže:
I da, a-a ja ne trebam nikoga, ja sam morala čitati lektire jer u moje doba nije bilo neta, nije bila negdje skraćene lektire i danas mi nije žao što sam čitala. Jest da je bila obvezno i da je bila muka, ali također smo imali jednu debelu teku za lektiru, i u njima pisala sve dojmove i sve što spada u jednu lektiru. I u kratkom sadržaju i naše mišljenje o knjizi i itd.
Mi nismo pisali nego samo usmeno odgovarali, ali kod moje profe se nije moglo provuci s time da ti netko preprica sadrzaj. Zena je ispitivala detalje.

Quote:
a-a-JaNeTrebamNikoga kaže:
A to misljenje je sigurno bilo jako iskreno, zar ne?
Moje je, uvijek. Srecom, imala sam izvrsne profesorice hrvatskog kojima si mogao reci da knjigu smatras sranjem ako to uspijes dobro argumentirati. Okej, iznimka je zena iz 1. srednje kod koje sam zbog jezicine imala dva
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Old 24.05.2005., 17:45   #95
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Upravo suprotno, sa 18 sam shvatila da je puno veci imbecil nego sto sam mislila 4 godine ranije
ti si bila napredna za svoje godine.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 24.05.2005., 21:25   #96


Don Quijote
Dekameron
Madame Bovary
Kabanica

Kafkin Preobrazaj i Proces, te Becketta i Ionescoa nisam jos imao za lektiru, ali sam ih procitao (bas sam nerd )
Zlocin i kaznu uspio procitati bez vecih muka, isto oke knjiga.
Sudden Sid is offline  
Old 24.05.2005., 23:08   #97
Quote:
Sudden Sid kaže:
Kafkin Preobrazaj i Proces, te Becketta i Ionescoa nisam jos imao za lektiru, ali sam ih procitao (bas sam nerd )
Zlocin i kaznu uspio procitati bez vecih muka, isto oke knjiga.
nisi ni Kamusa još imao za lektiru, a znam da si ga pročitao .

eh, taj Kamus. morala sam ga i u sig stavit koliko sam šokova zbog njega proživjela još se sramim pred sexi knjižničarom
misery- is offline  
Old 24.05.2005., 23:47   #98
ups.
jedine dvije lektire koje nisam pročitala su ekvinocij i preobražaj
Kruska is offline  
Old 25.05.2005., 14:24   #99
Quote:
Luđakinja kaže:
eh, taj Kamus. morala sam ga i u sig stavit koliko sam šokova zbog njega proživjela još se sramim pred sexi knjižničarom
to zbog ''kamus'', a?
ne znam zasto ste tako zlocesti prema wertheru. meni bas drag i dobar bijase.
u osnovnoj je i meni najdrazi bio divlji konj. ah. i koko u parizu i drugi koko-i (osim u kninu, yuck). junaci pavlove ulice - ah, kol'ke sam suze prolila za nemecekom. zagrebacka prica; i to mi je ful tuzno bilo. ali najbolja knjiga za djecu je pipi duga carapa. joj, kak ja volim pipi! pipi je zakon.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Old 25.05.2005., 14:41   #100
Quote:
foka kaže:
junaci pavlove ulice
Jel jos netko ovaaaj.. zvakao kit pod utjecajem ove knjige?

U osnovnoj... najmrza mi je bila Branka. Lijepa mlada uciteljica, zli i pakosni ucitelji kod kojih je dosla radit i krasan grof Belizar. Ajde Auguste u krasan k****, koga ti zajebavas?
Eh, Senou sam opcenito mrzila u osnovnoj. Prosjak Luka je isto bio pilana. Pa Cuvaj se senjske ruke. Sve davez do daveza.
Danko Oblak - Modri prozori. Pola sapuna, prevelike cipele.. ma joj, nisam to imala zivaca procitat do kraja.
Ivan Cankar - Istina i ljubav. Joj, nismo imali za psa pa smo nabavili lisicu. Joj, potrosio sam novce koje mi je mama poslala. Joj ovo joj ono. Zasto daju klincima da citaju te knjige o jadu i bijedi u kojima stalno netko cendra?
Ondaaaa... Kozarac - Slavonska suma. To mi zacudo nije bilo ubitacno dosadno iako vecini mojih razrednih kolega je. Zar je cudno? Tip na 80-ak stranica opisuje sumu. Bas nesto sto jedan trinaestogodisnjak zudi procitati.
Zatim Breza. Jos jedna prica o jadu nasih seljaka.
Zar nitko nije znao napisati veselu knjigu?

Da vidim sto mi je bilo dobro... Koko u Parizu (ma svi Kokoi su mi bili dragi, ali nisu svi bili za lektiru - Uzbuna na Zelenom vrhu najvise). Onda... Zvizduk s Bukovca. Vec navedeni Junaci Pavlove ulice. Mali princ. 20 000 milja pod morem. Druzina Sinjega galeba. Zagonetno pismo. Zagonetni djecak. (jos jedan Koko!) Emil i detektivi. Druzba Pere Kvrzice. Ha, vidi, sve neke djecje bande


Moram istaknuti dvije knjige koje su mi bile najdraze knjige kasnijeg djetinjstva (u ranom to su Pcelica Maja i Winnie the Pooh, uz nezaobilaznu Jezevu kucicu, dakako):
Palma Katalinic - Djetinjstvo vjetra kapetana
Roald Dahl - Vještice
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.