Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 16:02   #1
molim vas pomozite

Ovako, imam veliki problem, nije bitno koji, ni sam ga baš ne razumijem, ali eto to me toliko uništava i tako dugo da ja to jednostavno ne mogu više trpiti. bio sam par puta na psihijatriji i evo jučer sam skoro opet završio, al eto ne želim više tamo ići jer mi je to isto mučenje..mrzim psihijatrije, ne želim se više mrcvariti po njima kad nisam niti luđak niti imam ikakvu bolest. jednostavno se sve urotilo protiv mene, i sada više opće ne vidim izlaza iz situacije , a ne mogu više trpiti.ludim. i šta raditi onda kad nema izlaza, a ne može se trpiti. više se neću ni baviti pitanjem zašto je tako jer nema smisla. samo eto, zanima me što biste vi učinili sa svojim životom da užasno trpite, a nema izlaza iz toga. naravno, pogađate, već sam mnogo puta mislio o samoubojstvu, nekoliko puta se i predozirao tabletama.. ali ipak ne mogu to učiniti. a tako bi želio da me više nema. nekad mi je bilo strah jer kao postoji vječni život pa bi si zajebao cijelu vječnost. sad ni u to više ne vjerujem, ne vjerujem u boga i ništa i totalno mi je svejedno jer kakav bi to bio bog da dopušta ovakve stvari.. ma da ne duljim... u biti se ne mogu ubiti radi starog. imam starog koji če učiniti apsolutno sve za mene, koji to i radi, sve moguće i nemoguće samo da meni pomogne. kad mu ja kažem da ču se ubiti, njemu je to uvijek kao nož u trbuh. on je meni rekao da ja njemu ne trebam dobar , miran , pametan, da mu nije opće bitno kakav sam , samo da me želi živoga. da me gleda kad se smijem i kad plačem. i majka vjerujem da nebi podnijela moju smrt. i zato ja nemam srca to učiniti... kako dalje? jeli ikako moguče zatupiti osjećaje prema bližnjima i oprostiti se sa svijetom. nekad i o tome razmišljam, da su osjećaji samo varka i da nema tu ljubavi, i da se i njih treba riješiti. šta da učinim?
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:36   #2
Quote:
Lepi_Mario kaže: Pogledaj post
Ovako, imam veliki problem, nije bitno koji, ni sam ga baš ne razumijem, ali eto to me toliko uništava i tako dugo da ja to jednostavno ne mogu više trpiti. bio sam par puta na psihijatriji i evo jučer sam skoro opet završio, al eto ne želim više tamo ići jer mi je to isto mučenje..mrzim psihijatrije, ne želim se više mrcvariti po njima kad nisam niti luđak niti imam ikakvu bolest. jednostavno se sve urotilo protiv mene, i sada više opće ne vidim izlaza iz situacije , a ne mogu više trpiti.ludim. i šta raditi onda kad nema izlaza, a ne može se trpiti. više se neću ni baviti pitanjem zašto je tako jer nema smisla. samo eto, zanima me što biste vi učinili sa svojim životom da užasno trpite, a nema izlaza iz toga. naravno, pogađate, već sam mnogo puta mislio o samoubojstvu, nekoliko puta se i predozirao tabletama.. ali ipak ne mogu to učiniti. a tako bi želio da me više nema. nekad mi je bilo strah jer kao postoji vječni život pa bi si zajebao cijelu vječnost. sad ni u to više ne vjerujem, ne vjerujem u boga i ništa i totalno mi je svejedno jer kakav bi to bio bog da dopušta ovakve stvari.. ma da ne duljim... u biti se ne mogu ubiti radi starog. imam starog koji če učiniti apsolutno sve za mene, koji to i radi, sve moguće i nemoguće samo da meni pomogne. kad mu ja kažem da ču se ubiti, njemu je to uvijek kao nož u trbuh. on je meni rekao da ja njemu ne trebam dobar , miran , pametan, da mu nije opće bitno kakav sam , samo da me želi živoga. da me gleda kad se smijem i kad plačem. i majka vjerujem da nebi podnijela moju smrt. i zato ja nemam srca to učiniti... kako dalje? jeli ikako moguče zatupiti osjećaje prema bližnjima i oprostiti se sa svijetom. nekad i o tome razmišljam, da su osjećaji samo varka i da nema tu ljubavi, i da se i njih treba riješiti. šta da učinim?
Imaš roditelje koji te vole i koji bi sve učinili za tebe. U čemu je problem? Zašto se želiš ubiti? Ima svakakvih problema u životu, ali uvijek postoje neka rješenja.
jaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:40   #3
Heiii!!! Da bi ti mogla bilo sta rec, prvo ti meni reci koji je razlog zbog kojeg se zelis ubiti?
mala ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:41   #4
neznam kava ti je materijalna situacija kod kuce......bi li mogao kupiti jednu avionsku kartu pa da odes recimo u Ganu, Sudan, Banglades, Afganistan, Irak...... pa da vidis kako ljudi zive i da ih pitas sta ih motivira da prezive i izdrze svu tu patnju...... mozda bi tada shvatio sto je zivot.....golo prezivljavanje ....... sve ostalo je luksuz.....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:42   #5
Quote:
Lepi_Mario kaže: Pogledaj post
Ovako, imam veliki problem, nije bitno koji, ni sam ga baš ne razumijem, ali eto to me toliko uništava i tako dugo da ja to jednostavno ne mogu više trpiti. bio sam par puta na psihijatriji i evo jučer sam skoro opet završio, al eto ne želim više tamo ići jer mi je to isto mučenje..mrzim psihijatrije, ne želim se više mrcvariti po njima kad nisam niti luđak niti imam ikakvu bolest. jednostavno se sve urotilo protiv mene, i sada više opće ne vidim izlaza iz situacije , a ne mogu više trpiti.ludim. i šta raditi onda kad nema izlaza, a ne može se trpiti. više se neću ni baviti pitanjem zašto je tako jer nema smisla. samo eto, zanima me što biste vi učinili sa svojim životom da užasno trpite, a nema izlaza iz toga. naravno, pogađate, već sam mnogo puta mislio o samoubojstvu, nekoliko puta se i predozirao tabletama.. ali ipak ne mogu to učiniti. a tako bi želio da me više nema. nekad mi je bilo strah jer kao postoji vječni život pa bi si zajebao cijelu vječnost. sad ni u to više ne vjerujem, ne vjerujem u boga i ništa i totalno mi je svejedno jer kakav bi to bio bog da dopušta ovakve stvari.. ma da ne duljim... u biti se ne mogu ubiti radi starog. imam starog koji če učiniti apsolutno sve za mene, koji to i radi, sve moguće i nemoguće samo da meni pomogne. kad mu ja kažem da ču se ubiti, njemu je to uvijek kao nož u trbuh. on je meni rekao da ja njemu ne trebam dobar , miran , pametan, da mu nije opće bitno kakav sam , samo da me želi živoga. da me gleda kad se smijem i kad plačem. i majka vjerujem da nebi podnijela moju smrt. i zato ja nemam srca to učiniti... kako dalje? jeli ikako moguče zatupiti osjećaje prema bližnjima i oprostiti se sa svijetom. nekad i o tome razmišljam, da su osjećaji samo varka i da nema tu ljubavi, i da se i njih treba riješiti. šta da učinim?
Što ti se tako strašno jučer dogodilo da si skoro završio na psihijatriji?
Objasni što ti to Bog brani ili ne dopušta, i u čemu je tvoj problem /ako ne pojasniš nitko ti ne može pomoći jer ne zna o čemu se radi/.
Nitko se nije urotio proziv tebe, a izlaz uvijek postoji. Taj izlaz nikada nije samoubojstvo, zapamti to.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:46   #6
Imas pravo Maria! Mnogo puta se covjek pita ima li ovaj zivot smisla,ali ja znam SAMO JEDNOM SE ZIVI!
mala ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:46   #7
Quote:
jaiv kaže: Pogledaj post
Imaš roditelje koji te vole i koji bi sve učinili za tebe. U čemu je problem? Zašto se želiš ubiti? Ima svakakvih problema u životu, ali uvijek postoje neka rješenja.
ljubav roditelja mi nije dovoljna da bi bio sretan. da mi cijeli svijet voli to mi nebi bilo dovoljno. zašto se želim ubiti? rekao sam da je komplicirano, i opće nije bitno kad je nepodnošljivo. i rekao sam, rješenje ne postoji
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:49   #8
Quote:
mala ribica kaže: Pogledaj post
Heiii!!! Da bi ti mogla bilo sta rec, prvo ti meni reci koji je razlog zbog kojeg se zelis ubiti?
koji je razlog? a evo ti razlog. svaki tren osjećam da bi želio izletiti iz kože, lupao bi glavom u zid dok mi se mozak nebi raspao. ne spavam noćima, imam samo crne misli. uostalom, kako da ti opišem osjećaj koji ni sam ne poznajem. nikad nisam bio sretan i neću.
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:51   #9
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
neznam kava ti je materijalna situacija kod kuce......bi li mogao kupiti jednu avionsku kartu pa da odes recimo u Ganu, Sudan, Banglades, Afganistan, Irak...... pa da vidis kako ljudi zive i da ih pitas sta ih motivira da prezive i izdrze svu tu patnju...... mozda bi tada shvatio sto je zivot.....golo prezivljavanje ....... sve ostalo je luksuz.....
to što drugi pate mi nimalo me umanjuje vlastitu patnju. baš naprotiv... i ne želim prihvatiti život koji je golo preživljavanje. zašto onda svima nije tako?
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:51   #10
Sorry Mario, ali ne možemo ti pomoći, ako ne kažeš u čemu je problem. To je kao da ideš u trgovinu, prodavačica te pita može li ti pomoći, a ti joj kažeš da tražiš nešto, ali ne što.
adrian'85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:52   #11
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Što ti se tako strašno jučer dogodilo da si skoro završio na psihijatriji?
neki to kažu slom živaca , šta ja znam... opasan za okolinu i za sebe...
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:54   #12
Quote:
adrian'85 kaže: Pogledaj post
Sorry Mario, ali ne možemo ti pomoći, ako ne kažeš u čemu je problem. To je kao da ideš u trgovinu, prodavačica te pita može li ti pomoći, a ti joj kažeš da tražiš nešto, ali ne što.
ja ne tražim od nikoga da mi pomogne riješiti problem. ponavljam-rješenja nema. samo želim znati što biste vi učinili u toj situaciji-kad nema rješenja a ne može se nastaviti živjeti sa tim. mislim može.... ali onako kako ja ne želim, niti bi itko drugi to želio, vjerujte mi.
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 16:59   #13
Quote:
Lepi_Mario kaže: Pogledaj post
ljubav roditelja mi nije dovoljna da bi bio sretan. da mi cijeli svijet voli to mi nebi bilo dovoljno. zašto se želim ubiti? rekao sam da je komplicirano, i opće nije bitno kad je nepodnošljivo. i rekao sam, rješenje ne postoji
Čuj, i ja ću morati ponoviti ono što je prije par postova netko već napisao.
Ovdje ti nitko ne može pomoći ako ne znam o čemu se radi, katkad neki ljudi misle da za nešto nema pomoći, dok bi netko drugi to s lakoćom riješio, sve ovisi od osobe do osobe.

Ovdje te nitko nepozna pod ovim nadimkom i ako želiš bilo kakvu pomoć ili bar nekakav pokušaj pomoći trebao bi napisati o čemu se radi.

Šta vrijedi da ti ja sad pričam o nečemu što nema veze s tobom i neće ti ništa koristiti...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:05   #14
Ovo je malo ozbiljnije i kako su već rekli, ako nan ne kažeš
u ćemu je problem onda ti stvarno ne možemo pomoći.

ti biće misliš da je taj tvoj razlog ili problem blesav, pa se bojiš reć
da te nebi ismijali ili slično...koji god je razlog, ti samo reci, mi ćemo ti
pokušat pomoć.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:05   #15
dobro , možda sam malo krivo postavio temu. pravo pitanje je moralnog karaktera. jedino što me još veže za ovaj svijet je ta ljubav roditelja( znam da je bebasto al eto) oni me užasno vole i ja njih valjda, ni sam nisam siguran. i sad mene zanima, kada je sve na ovom svijetu laž i ništa nema smisla,eto možda vama ima al meni nema, u to sam siguran, jesu li onda i ti osjećaji lažni. zašto me oni tako vežu? jeli ih se mogu nekako riješiti? da budem slobodan? jedina poveznica sa ovim svijetom je taj jebeni osjećaj ljubavi i sažaljenja. kako ga se riješiti... jer on mi samo stvara muku. nadam se da me netko razumije...
Lepi_Mario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:09   #16
Quote:
Lepi_Mario kaže: Pogledaj post
dobro , možda sam malo krivo postavio temu. pravo pitanje je moralnog karaktera. jedino što me još veže za ovaj svijet je ta ljubav roditelja( znam da je bebasto al eto) oni me užasno vole i ja njih valjda, ni sam nisam siguran. i sad mene zanima, kada je sve na ovom svijetu laž i ništa nema smisla,eto možda vama ima al meni nema, u to sam siguran, jesu li onda i ti osjećaji lažni. zašto me oni tako vežu? jeli ih se mogu nekako riješiti? da budem slobodan? jedina poveznica sa ovim svijetom je taj jebeni osjećaj ljubavi i sažaljenja. kako ga se riješiti... jer on mi samo stvara muku. nadam se da me netko razumije...
Ne, još ništa. Ništa mi ne pada napamet.
Još uvijek ne shvaćam zašto se ti tako grčevito želiš riješiti tog osjećaja ljubavi i sažaljenja?

Da ti iskreno kažem, ni ne želim da ga se riješiš, jer bi tada kako si i sam rekao počinio samoubojstvo bez problema, a to ne želim.
Zašto baš ti od svih milijardi ljudi na svijetu ne zavrijeđuješ život?
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:12   #17
Iskreno, ja tebe još uvijek ne razumijem. Reci konkretno u čemu je tvoj problem. Zašto je po tebi svijet lažan, kakav smisao u životu zapravo želiš i o kakvim osjećajima govoriš?

Ako si već započeo ovu temu, znači da tražiš pomoć, onda ili reci konkretno o čemu se radi, ili završimo. Sorry ako sam grub.
adrian'85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:13   #18
Quote:
dobro , možda sam malo krivo postavio temu. pravo pitanje je moralnog karaktera. jedino što me još veže za ovaj svijet je ta ljubav roditelja( znam da je bebasto al eto) oni me užasno vole i ja njih valjda, ni sam nisam siguran. i sad mene zanima, kada je sve na ovom svijetu laž i ništa nema smisla,eto možda vama ima al meni nema, u to sam siguran, jesu li onda i ti osjećaji lažni. zašto me oni tako vežu? jeli ih se mogu nekako riješiti? da budem slobodan? jedina poveznica sa ovim svijetom je taj jebeni osjećaj ljubavi i sažaljenja. kako ga se riješiti... jer on mi samo stvara muku. nadam se da me netko razumije...
reci koliko imaš godina pa će nam bit lakše ti pomoć.
delpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:15   #19
Moja je frandica imala problema i bila po psihijatriji...Ljubav oca i majke je nesto sto zna onaj koji ima djecu, a ti cini mi se nemas pa prema tome, ni ja koja ih nemam, ne znam ti objasnit zasto te to veze i s tvoje strane za njih, to je prirodno i neobjasnjivo! Blesavo je pricat o tome da se ubijes ako ti razmisljas o tvojim starcima, koji na kraju svega su TVOJ RAZLOG ocito sto ostajes jos ziv..
mala ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 17:16   #20
Pitao si što da učiniš...prvo nam pokušaj opisati taj osječaj i što ti misliš ili znaš da ga uzrokuje.Drugo,kažeš da te to proždire dugo.Koliko dugo?Eto,za početak to učini.Možda ti uspijemo reći nešto što će bar mrvicu promjeniti tvoje razmišljanje,a u ovoj situaciji je to jako puno...
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.