Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 21:02   #1
Exclamation Novi Zakon o sigurnosti prometa na cestama

...

Razgovor o novom Zakonu o sigurnosti prometa na cestama.

Kazne - Dozvoljeno - Ne dozvoljeno - Mladi vozači - ...
SETRA Samoborček is offline  
Old 05.06.2008., 21:04   #2
mislim da je bolje da se topic preimenuje u "Novi zakon o haraču na hrvatskim cestama"

o sigurnosti ionako ovdje nece bit govora... a kamoli efekta

P.S. najbolje bi bilo da laki ovdje iznese sva svoja dosad skupljena zapazanja o nebulozama bivseg i sadasnjeg zakona...
wifi is offline  
Old 05.06.2008., 21:09   #3
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
P.S. najbolje bi bilo da laki ovdje iznese sva svoja dosad skupljena zapazanja o nebulozama bivseg i sadasnjeg zakona...
Slazem se.

Inace, do izlaska nn, evo zasad ovo, sa stranica sabora:
Konacan prijedlog ZSPC-a
White_Shark is offline  
Old 05.06.2008., 21:10   #4
Nisam stigao radi poslovnih obveza previše se baviti novim ZoSPC pa ne znam kakve su kazne, ali nisam vidio na brzinu da je nešto posebno poskupilo osim alkohola. Ono što najčešće kršim (brzina do 10km/h i 10-30km/h preko češto prejakih ograničenja) je ostalo isto ja mislim.
SETRA Samoborček is offline  
Old 05.06.2008., 21:38   #5
da, koliko sam uspia vidit, stvarno za manja prekoracenja je ostala ista kazna... medjutim... jos uvijek ostaje cinjenica da su pojedina ogranicenja i pune linije postavljene tamo gdje ih prije nije bilo... sljedecom prilikom kad idem pojedinim dionicama nastojacu uslikat ta mjesta pa nek se javno zna gdje se mislilo prvo na zaradu, a onda na sigurnost...
wifi is offline  
Old 06.06.2008., 00:58   #6
Ja sam nešto čuo da će biti da ako u naselju prekoračiš 100 km/h, dakle duplo od dozvoljenog, da je kazna 15 000 kuna.
Onda sam čuo da nema više da je zabranjena vožnja nakon 23 h "mladim vozačima" (radi čega je sada meni stigao poziv za sud).
Sve ono staro je ostalo, ono da mladi ne smiju voziti auto jači od 102 konja, ne brže od 80 km/h, na otvorenoj cessti, 100 km/h na cesti namijenjenoj motornim vozilima, i 120 km/h na autoputu....
Za svjetla se nešto pričalo da će biti ukinuta, ali nitko ništa ne zna.
Gdje se to uoće može pročitati?
Zdena is offline  
Old 06.06.2008., 01:07   #7
narodne novine


samo nisam siguran jesu li ga izglasali jos...pa cilj i je bio da se blaza prekoracenja ne kaznjavaju preostro dok za ova po njima najopasnija budu drakonske kazne...
 
Old 06.06.2008., 01:28   #8

jel moramo imati upaljena svijetla po danu ili ne?
renealfa is offline  
Old 06.06.2008., 01:40   #9
Quote:
renealfa kaže: Pogledaj post

jel moramo imati upaljena svijetla po danu ili ne?
po novome u ljetnom racunanju vremena NE...
 
Old 06.06.2008., 09:21   #10
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
P.S. najbolje bi bilo da laki ovdje iznese sva svoja dosad skupljena zapazanja o nebulozama bivseg i sadasnjeg zakona...
a nemere... to je za kucnu upotrebu
__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Old 06.06.2008., 10:06   #11
Ovo sam prenijela sa topica o autoškolama Lakijevu tablicu koja se odnosi na stari zakon, ali bilo bi super da netko isto napravi prema novom zakonu:http://www.laki-start.com/download/kazne.doc
Stella1 is offline  
Old 06.06.2008., 10:12   #12
Napravit cu novu....
Prema mojim predvidjanjima NN bi mogle danas ili u ponedjeljak
__________________
Completely Different :)
Laki 001 is offline  
Old 06.06.2008., 10:21   #13
Quote:
Laki 001 kaže: Pogledaj post
Napravit cu novu....
Super. Tablica je jako pregledna.
Stella1 is offline  
Old 06.06.2008., 10:21   #14
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Ovo sam prenijela sa topica o autoškolama Lakijevu tablicu http://www.laki-start.com/download/kazne.doc
meni je bolje ovo http://www.laki-start.com/download/play.jpg
Jerry mali miš is offline  
Old 06.06.2008., 12:00   #15
Ni u N.N. br.65 od 5.6. ovaj Zakon još nije objavljen.
Stella1 is offline  
Old 06.06.2008., 12:48   #16
http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=11787

Odbor za pomorstvo, promet i veze -
Slavko Linić (SDP) ističe da pojam „mladi vozač“ ne treba vezivati na dob od 16 do 24 godine, već da navedeni pojam „mladi vozač“ treba proširiti i na
vozače koji polažu vozački ispit neovisno o svojoj dobi, uključujući i osobe koje imaju
navršenih 30, 40 pa čak i 50 godina ako ispit polažu u to vrijeme.

Primjedba se ne prihvaća.


Saborski zastupnik Slavko Linić iznosi da se ovim prijedlogom Zakona premalo vodi
računa o edukaciji koju je potrebno provoditi od najranije dobi sa programima za djecu u
vrtićima i uvođenju obveznog predmeta u osnovne i srednje škole, a radi stjecanja prometne
kulture i odgajanja odgovornih sudionika u prometu.

Primjedba se ne prihvaća.

Saborski zastupnik Zoran Vinković ističe da su odredbe o mladim vozačima protivne
Ustavu Republike Hrvatske.

Tvrdnja nije točna.!!!
Naime, odredbe o mladim vozačima nisu u suprotnosti s Ustavom
Republike Hrvatske, budući da Ustav Republike Hrvatske ne poznaje zabranu diskriminacije
po dobi.

Jerry mali miš is offline  
Old 06.06.2008., 12:54   #17
Quote:
Zdena kaže: Pogledaj post
Gdje se to uoće može pročitati?
Pogledaj 3. post u OVOJ temi. Taj tekst ce izaci za par dana u nn.
White_Shark is offline  
Old 06.06.2008., 13:17   #18
Mislim da je točno da postoji velika razlika u načinu razmišljanja i zrelosti osobe od 18 i osobe od 25. godina. Isteše čovjeka život od 18 do 25.
Većina ljudi kad ima 18 nema pojma ni o čemu, ali zato misli da je
najpametniji na svijetu i da mu se ništa ne može dogoditi
U takvom stavu se zbilja kriju opasnosti za sebe i druge.
Stella1 is offline  
Old 06.06.2008., 13:37   #19
Quote:
Jerry mali miš kaže: Pogledaj post
http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=11787

Odbor za pomorstvo, promet i veze -
Slavko Linić (SDP) ističe da pojam „mladi vozač“ ne treba vezivati na dob od 16 do 24 godine, već da navedeni pojam „mladi vozač“ treba proširiti i na
vozače koji polažu vozački ispit neovisno o svojoj dobi, uključujući i osobe koje imaju
navršenih 30, 40 pa čak i 50 godina ako ispit polažu u to vrijeme.

Primjedba se ne prihvaća.


Saborski zastupnik Slavko Linić iznosi da se ovim prijedlogom Zakona premalo vodi
računa o edukaciji koju je potrebno provoditi od najranije dobi sa programima za djecu u
vrtićima i uvođenju obveznog predmeta u osnovne i srednje škole, a radi stjecanja prometne
kulture i odgajanja odgovornih sudionika u prometu.

Primjedba se ne prihvaća.

Saborski zastupnik Zoran Vinković ističe da su odredbe o mladim vozačima protivne
Ustavu Republike Hrvatske.

Tvrdnja nije točna.!!!
Naime, odredbe o mladim vozačima nisu u suprotnosti s Ustavom
Republike Hrvatske, budući da Ustav Republike Hrvatske ne poznaje zabranu diskriminacije
po dobi.

ovo je bilo za ocekivat, jer drzava je i prije krsila USTAV RH, jer nas sve odreda proglasava piratima, lopovima i tome slicno... pa je zato u suradnji sa ZAMP-om uvela najvecu legaliziranu pljacku na prostorima ove PLANETE
http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=76573
wifi is offline  
Old 06.06.2008., 13:50   #20
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ovo je bilo za ocekivat, jer drzava je i prije krsila USTAV RH
Pa ali sad ne krsi Ustav. Jel ti lijepo pise da Ustav ne poznaje dobnu diskriminaciju
White_Shark is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.