Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2016., 23:09   #4841
u normalnom životu to je nezgodno, gurati se u 1 kupaonici s familijom.

ali kad se dogodi da se otrujete hranom ili pokupite neki želučani virus (ne znam šta je bilo a ima slične simptome), pa počnete ti i žena istovremeno bacati sve iz sebe na oba kraja probavnog trakta, e onda doslovno možete bogu zahvaliti na dvije lokacije za bit odvratan na njima. ono, pravi
uzadnjicas is offline  
Old 03.02.2016., 23:45   #4842
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Trosoban stan, 1900e/m2, jedna kupaona
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-17449796
Kad već svi napadamo ovaj stan, da i ja dam svoj doprinos

Zašto je "dječja" soba odmah pokraj dnevne, a spavaća dalje - klinci mi idu spavati, onda nema televizije ili gostiju u deset navečer ili dijete ide pišat po noći prolazeći kroz dnevnu
z_k is online now  
Old 04.02.2016., 00:32   #4843
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Zašto je "dječja" soba odmah pokraj dnevne, a spavaća dalje - klinci mi idu spavati, onda nema televizije ili gostiju u deset navečer ili dijete ide pišat po noći prolazeći kroz dnevnu
Nisu ni predvidjeli mjesto za TV..
NotSure is offline  
Old 04.02.2016., 09:31   #4844
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Kad već svi napadamo ovaj stan, da i ja dam svoj doprinos

Zašto je "dječja" soba odmah pokraj dnevne, a spavaća dalje - klinci mi idu spavati, onda nema televizije ili gostiju u deset navečer ili dijete ide pišat po noći prolazeći kroz dnevnu
To sam i ja napisao.

Odvojeni spavaci dio od dnevnoga.
I kupaonica od wc.

Ja sve to imam u stanu od 65m2 u kojem su isto 2 spavace sobe i to u starogradnji iz 70-tih.

Jedino mi nedostaje nekakvo spremiste(spajza) ali bar je kuhinja odvojena i ima 6m2 pa realno mi sve stane u nju, dovoljno elemenata za cuvanje svih stvari.

A danas novogradnje sve imaju spojene kuhinje, blagavaone, dnevne, wc-e, spavace sobe, skoro da i nema ulaznih hodnika, odmah se ulazi u stan, ajd ovaj bar ima balkon, neki ili nemaju uopce ili je tako mali pa ko da ga nema.
The unforgiven is offline  
Old 04.02.2016., 10:40   #4845
Iskreno sve je stvar preference. Ja recimo mrzim odvojene kuhinje od boravka i trpezarije i uvijek ću radije tražiti takav stan/kuću. A po mom mišljenju su u manjim stanovima hodnici čisti gubitak stambenog prostora, uvijek se može napraviti nekakav ulaz koji nije hodnik, a da je opet dio stambenog prostora. Velim ali stvar je osobne preference. Svaka roba ima svog kupca. Isto kao što sam već pisala da mi dodatni wc nikad nije bio napet, rađe imam ogromnu prostranu kupaonicu...
charmed84 is online now  
Old 04.02.2016., 12:46   #4846
meni je idealno sljedeće: odvojen spavaći od dnevnog prostora, kuhinja s prozorčićem, kupaonica i wc s prozorom, špajza/spremištem, hodnik mali ali mora postojati.
_Mystical_ is offline  
Old 04.02.2016., 15:14   #4847
Ma nije to stvar kako se kome sto svida, stvar je da se to tako mora osmisliti, a kasnije da si lako svatko prema svojim zeljama uredi kako zeli.

I ja sam srusio zid izmedu kuhinje i blagavaone i napravio sank te spojio blagavaonu i dnevne sobu da napravim bolju komunikaciju, ali u samom startu takve stvari moraju biti odvojene, odnosno bar kuhinja mora biti.

Isto kao i kupaona i wc.

Isto kao i nekakav vanjski prostor, balkon/lodja/terasa.
Kome ne treba lako ce to zatvoriti pa ce se koristiti kao radna/spavaca/soba za igranje/spremiste itd.

Hodnik isto tako.
Mora postojati nekakav ulaz u stan odvojen od ostatka, gdje se drzi jakne i cipele, gdje se oblaci i skida, gdje ulazis prljav i mokar i onda nakon presvlacenja ulazis u cisti dio stana u kojem se boravi.
Pogotovo ako imas djecu a u vecim stanovima se to podrazumjeva.
The unforgiven is offline  
Old 04.02.2016., 16:45   #4848
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Iskreno sve je stvar preference. Ja recimo mrzim odvojene kuhinje od boravka i trpezarije i uvijek ću radije tražiti takav stan/kuću. A po mom mišljenju su u manjim stanovima hodnici čisti gubitak stambenog prostora, uvijek se može napraviti nekakav ulaz koji nije hodnik, a da je opet dio stambenog prostora. Velim ali stvar je osobne preference. Svaka roba ima svog kupca. Isto kao što sam već pisala da mi dodatni wc nikad nije bio napet, rađe imam ogromnu prostranu kupaonicu...
Na neki način hodnik jest gubitak prostora, ali tgakođer osigurava intimu. Da se kroz otvorena vrata ne vidi kauč ili ručak na stolu (jer između nema nikakvog zida. A i da smanji buku iz stana na stubištu. Jesu današnja protuprovalna vrata bolja od starih ali i dalje ne želim da zvukovi iz mog dnevnog boravka završe na stubištu.
Osim toga, hodnik osigurava i prostor za cipele, kapute i ostale stvari koje moraš negdje smjetiti.

Dodatni wc ne treba ako u stanu živi par bez djece.
Na nekoj drugoj temi je žena pisala kako je presretna kako ima dodatni wc, koji je često zauzet otkad je sin u pubertetu.
Ja sam odrastao u situaciji da nas je bilo 4 ranoranioca na jednu kupaonu. U toj situaciji nema brijanja i tuširanja ujutro. Ili ustani pola sata ranije.


Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
meni je idealno sljedeće: odvojen spavaći od dnevnog prostora, kuhinja s prozorčićem, kupaonica i wc s prozorom, špajza/spremištem, hodnik mali ali mora postojati.
Slažem se, makar je teško osigurati da i kuhinja i kupaona imaju wc, al bar neke stvari moraju biti ispunjene. Zato najviše volim stanove iz 80tih. Doduše, tad je trosoban stan imao 75m2 a ne ko sada jedva 60.
baustelac99 is offline  
Old 04.02.2016., 21:12   #4849
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post

Hodnik isto tako.
Mora postojati nekakav ulaz u stan odvojen od ostatka, gdje se drzi jakne i cipele, gdje se oblaci i skida, gdje ulazis prljav i mokar i onda nakon presvlacenja ulazis u cisti dio stana u kojem se boravi.Pogotovo ako imas djecu a u vecim stanovima se to podrazumjeva.

Upravo tako, potpisujem!
dsvbo is offline  
Old 04.02.2016., 23:23   #4850
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ma nije to stvar kako se kome sto svida, stvar je da se to tako mora osmisliti, a kasnije da si lako svatko prema svojim zeljama uredi kako zeli.

I ja sam srusio zid izmedu kuhinje i blagavaone i napravio sank te spojio blagavaonu i dnevne sobu da napravim bolju komunikaciju, ali u samom startu takve stvari moraju biti odvojene, odnosno bar kuhinja mora biti.
Ne mora, s razlogom je to vremenom promijenjeno. Odvojene kuhinje su većinom stvar prošlosti. Jednostavno se vremenom primjetilo da je puno praktičnije imati povezan prostor s blagovaonom i dnevnom sobom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 05.02.2016., 07:20   #4851
Odvojene kuhinje su građene u vrijeme kad se "po normativu" računalo da će u dnevnoj sobi spavati roditelji. Jer bi dvosoban stan dobili roditelji sa 1-2 djece istog spola, a trosoban ako su djeca različitog spola ili ako imaju 3 djece.
Malo je bilo onih koji nisu spavali u dnevnoj sobi.

Dovoljno je pogledati ex-yu filmove gdje roditelji ili baka spavaju u kuhinji jer fali soba.

Da, praktičnije je da je kuhinja povezana s dnevnom sobom, uz uvjet da dnevna+blagovaona+kuhinja imaju dovoljno kvadrata, a ne da dnevna+blagovaona imaju 13m2+kuhinja4m2 a stan se prodaje kao trosoban (2 spavaće sobe).
baustelac99 is offline  
Old 05.02.2016., 08:10   #4852
Svakome nedostaje bar još dodatnih 10-15m2 u njegovom stanu. ALI kad znaš da plaćaš kvadrat 1500 eura, a prema našim plaćama bi trebao biti 800 eura i kada 90% ljudi kupuje na kredit. Na kraju tih 10 kvadrata platiš sa kredom 30 000 eura više, odjednom ti čekanje pred wc-om dok ti je dijete na njemu i više nije toliki problem

za obitelj sa malom djecom definitivno je bolje spojeni dnevni boravak i kuhinja. Za samce ili kad su djeca veća - odvojeno.
prečko jug is offline  
Old 05.02.2016., 08:27   #4853
Mi smo u nasem stanu rusenjem izbe napravili veliki ulazni prostor s ugradbenim ormarom - kad nas se cetvero istovremeno ide oblaciti ili svlaciti, po mogucnosti jos dodati u racunicu vrecice sa specerajem ili torbe s putovanja, mislim da ne moram detaljnije objasanjavati koliko nam je to diglo kvalitetu stanovanja

Nas stan je 2-sobni u 58m2 i realno fali jos par m2 u blagavaoni da stane veci stol i 1-2m2 kupaone. Trosobni su mi super oni na Jarunu, u zgradama iz 80-ih, 75-80m2, imaju sve sto trebaju imati, dvostrano orjentirani, odvojen dnevni od spavaceg dijela, dodatni wc, dodatna izba, lodja, pristojnih kvadratura soba, samo niti jedna kupaona nema prozor. Ali takav cetverosobni a da nije na 4-om katu bez lifta je cisti sf za naci. Ovaj iz oglasa u novogradnji mi je koma.
proab is offline  
Old 05.02.2016., 11:27   #4854
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Kad već svi napadamo ovaj stan, da i ja dam svoj doprinos
toliko ste ga napali da su ga "Ago Nekretnine" deaktivirale
nobrainer is offline  
Old 05.02.2016., 15:37   #4855
inače nije da "novogradnje" nemaju odvojenu kuhinju, ja sam uzeo u risu stan, radi se o trosobnom i ima odvojenu kuhinju (meni je to isto zgodno, čisto jer ne moram onda suđe rješavati )
zapravo koliko vidim kod mene je sve pokriveno
mali ulazni prostor, wc, kupaona s wc, odvojene sobe od dnevnog boravka
sad sam mućos zadovoljan
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 05.02.2016., 15:58   #4856
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...je/873029.aspx

" "To je bio njihov poslovni rizik, iako je loše da te nekretnine stoje prazne. Međutim, intenzivno razmišljamo o modelima daljnje stanogradnje, što ovisi o financijskim sredstvima koja ćemo imati na raspolaganju. Još ne znamo hoće li to biti POS, POS Plus ili POS najam, možda i sva tri programa, a razmišljamo i o vraćanju zakona o poticanju stambenih kredita. I na taj bi se način banke mogle riješiti dijela neprodanih stanova", rekao je za Hinu Kuščević. "

ministar graditeljstva tvrdi da su neprodani stanovi u vlasnistvu banaka problem banaka. tisucu mozda, a 30 tisuca je definitivno problem drzave.

di se moze vidit ili bar neki relevantni izvor koliko je zapravo neprodanih stanova (ili opcenito nekretnina) ?
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Old 06.02.2016., 01:29   #4857
Nigdje, tim brojkama se nabacuje u ovisnosti o interesima i povećava ili smanjuje za par puta.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 06.02.2016., 09:30   #4858
Tu postoji puno veci problem.

A to je realna vrijednost tih nekretnina.

Jer po knjigama banke te stanove cijene na 1800-2000eura za Laniste i Kajzericu i takve kvartove, a Tresnjevku valjda i preko 2500eura jer su na osnovi tih procjena davani krediti i zajmovi, a vjerojatno su i nase banke dobile na osnovu toga novac iz vana.

Kad bi se krenulo u prodaju, moralo bi se otpisati jako puno gubitaka a to ne zeli ni jedna banka, a isto tako bi se nasli u problemu i oni ljudi kojima su krediti odobravani 1:1 dakle cijeli iznos nekretnine je placen u kreditu i sad vrijednost kredita realno prelazi vrijednost nekretnine, jer ono sto je do sada otplaceno su samo kamate u vecini slucajeva (krediti otprije 10godina u vrijeme gradevinskog buma) i ispalo bi krediti nemaju realno pokrice.

Novaca im ocito za sada ne fali da bi morali ici u ovaj potez, i ovako im vise odgovara cekati da mozda ipak jednoga dana cijene porastu, ili se bar praviti da to cekaju.

Jer znam dosta primjera iz svoje okolice gdje su mali obrtnici ili poduzetnici zapali u probleme, bankama je bilo draze izgubiti sve nego se pokusati nagoditi i izvuci bar dio novca, jer bi tako valjda poslale krivu sliku.

Cak sto vise, novac su svjesno potrosili na odvjetnike, biljeznike i sudove iako su znali da su im te bitke unaprijed izgubljene.
The unforgiven is offline  
Old 07.02.2016., 11:12   #4859
e pa vidiš prema mojim informacijama u današnje vrijeme stanove u novogradnji firme grade isključivo od vlastitog novca, bez kredita banaka, a banke koriste samo za prodaju tih stanova, u posebnim modelima kreditiranja kupaca za njihove stanove.

A ovi gubitaši iz prošlosti koje spominješ su već u cijelini rezervirani, dakle uknjižen je gubitak. Osim možda kod HAAB. I kreditiranje građevinskog sektora je na sniženoj razini.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 09.02.2016., 15:30   #4860
http://www.jutarnji.hr/-certifikat-z...viti-/1517075/
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.