Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 08:49   #1
Upis necijepljene djece u državni vrtić (PROCITAJ PRVI POST)


Pravila podforuma kojih se potrebno pridrzavati i ovdje:
Upisi koji sadrže teorije zavjere oko toga kako su cjepiva beskorisna, kako se njima "truje" djecu, hvaljenje kako ste uspjeli nadmudriti liječnike i izbjeći cijepljenje svojeg djeteta iako za to nije bilo medicinskog opravdanja, zastrašivanje neistinitim i nedokazanim informacijama i slično bit će uklonjeni, a autori takvih upisa strogo sankcionirani.

Ukoliko želite pisati o takvim temama, molimo vas da to učinite na odgovarajućem topicu na ppdf-u Alternativno liječenje, a ne ovdje.

Naravno da cjepiva imaju i svojih kontraindikacija (situacija kada se dijete ne smije cijepiti iz medicinskih razloga) i nuspojava (neželjenih reakcija) i o njima je rasprava dobrodošla te takva pitanja, opažanja i komentare možete slobodno pisati na temi za raspravu o cijepljenju: ovdje. Ova konkretna tema vezana je uz upise u vrtice i djecu koja nisu cjepljena radi opravdanih razloga.

Pozivanje ostalih da ne cijepe djecu, da cjepiva "truju" ljude i savjeti kako izbjeći cijepljenje kada za to nema medicinskog opravdanja bit će sankcionirani jer je cijepljenje obvezno prema Zakonu.


Dobro jutro i lijepi pozdrav svima. Nova sam u ovom djelu foruma te vas molim-uputite me ako je ova tema negdje na forumu vec aktualna
Da li netko osobno ima iskustva oko ovoga? Guglala sam nesto do sada-po zakonu o predskolskom obrazovanju, , drzavnim pedagoskim standardima, ustav rh, konvencija o ljudskim pravima- nigdje ni slova o zabrani upisa necjepljene djece u vrtic- o kojoj se prica.
Molim ako tko ima- cinjenice i iskustva pa ako vam se da iznijeti
Lp
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:50   #2
citaj ovdje
http://klinika.pravo.unizg.hr/conten...lici-hrvatskoj

http://www.zakon.hr/z/492/Zakon-o-pr...-i-obrazovanju

i samo da prokomentiram tvoj naslov - bez potvrde o cijepljenju dijete neces moci upisati ni u privatan vrtic
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:26   #3
Moći će; u i državni i u privatni
Samo ovisi koji; ali da upisuju - upisuju
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:26   #4
Clanak 18 zakona ne spominje nista konkretno, a ovo drugo je clanak ocito s pravnog faksa koji nas informira o tematici, te takodjer nigdje ne spominje gdje je to tocno zakonom zabranjen upis. Osobno poznajem roditelje i necjepljenu djecu koja pohadjaju drzavne vrtice-vise njih. Privatne da ne spominjem- za 1500 kn/mj su itekako blagonakloni prema strankama. Dakle siva zona, puna tvrdnji koje nemaju jasan i glasan temelj u zakonu. Ako sam i krivu- dajte nek me netko potkrijepljeno razuvjeri
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:21   #5
Mene su kod prijave za upis u vrtić(državni) tražili kopiju knjižice cijepljenja.
A kada je u 09 mjesecu trebala krenuti na adaptaciju nije smjela krenuti dok nije primila cjepivo sa godinu dana,bilo ljeto pa smo odužili...nego tek kada sam donjela potvrdu od pedijatra mogla je na adaptaciju....bez obzira što sam već potpisala ugovor i upisana je bila.
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:27   #6
i mi smo morali kopiju knjizice ili potvrdu pedijatra da je redovno cijepljena
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:28   #7
Privatni vrtić - nitko nas nije tražio knjižicu cjepljenja, nije ni dan danas cjepljen priorixom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:30   #8
eh, ne samo da su na upisu trazili nego i sad nedavno, mislila sam da samo predskolce ali sve su trazili
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:32   #9
svake godine traže.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:21   #10
Procitala danas i Pravilnik o upisu u vrtic i ostvarivanju prava i obveza...takodjer ni slova o zabrani upisa necijepljene djece.
Na temelju cega - kojeg vazeceg zakona- netko uopce moze zabraniti upis?
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 22:42   #11
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Procitala danas i Pravilnik o upisu u vrtic i ostvarivanju prava i obveza...takodjer ni slova o zabrani upisa necijepljene djece.
Na temelju cega - kojeg vazeceg zakona- netko uopce moze zabraniti upis?

Ni kod nas (Grad Pula) u pravilniku ne piše ništa o zabranjivanju upisa djece, al je naznačeno da je roditelj dužan priložiti potvrdu pedijatra o zdravstvenom stanju djeteta i preslik cjepne knjižice.
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 13:33   #12
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
svake godine traže.
da, mi svake godine nosimo cjepilisnu knjizicu da vrtic apdejta podatke.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 13:43   #13
I mi smo na adaptaciju morali donijeti karticu cijepljenja i onda tijekom godine ju zdravstvena zatraži pa provjeri jel ima promjena.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 16:02   #14
Za ovo što govorim iz iskustva, za privatni nisu ništa tražili a za državni su tražili knjižicu u kojoj je bilo samo jedno cjepivo (ono iz rodilišta) a ostatak prazno i opet su dijete najnormaline upisali u vrtić
Upravo zato što u zakonu ništa ne piše o nemogućnosti upisa jer vrlo dobro znaju da bi ih roditelji mogli i tužiti i dobiti tužbu
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 16:13   #15
nemam pojma, vjerojatno i nije specificirano da mora dijete biti cijepljeno nego se podrazumijeva pod "pedijatar izdaje potvrdu da je dijete zdravo i spremno za kolektiv"
nisam istrazivala jer me nije zanimalo. da sad biram vrtic svakako bi ispitala o politici i strogoci kontroliranja knjizice cijepljenja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:02   #16
što ako dijete ne može primiti cjepivo zbog alerije na jaja?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:07   #17
ne vjerujem da bi trebalo biti problema. samo donesi potvrdu liječnika zbog čega je cijepljenje odgođeno. ak je alergična na jaja morat će dobivati zamjenu za proizvode koji sadrže jaja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:16   #18
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da bi trebalo biti problema. samo donesi potvrdu liječnika zbog čega je cijepljenje odgođeno. ak je alergična na jaja morat će dobivati zamjenu za proizvode koji sadrže jaja.
super, hvala

to znači da bi trebala primiti ovo iduće cjepivo (di-te-per) prije predaje papira ili do upisa u vrtić?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:30   #19
iskreno, ja sam ti više pogubljena u svim tim nazivima i rokovima. stalno se nekaj mijenja. treba ih primati po kalendaru, a ne prema upisu u vrtić.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:32   #20
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
iskreno, ja sam ti više pogubljena u svim tim nazivima i rokovima. stalno se nekaj mijenja. treba ih primati po kalendaru, a ne prema upisu u vrtić.
jedna od doza "di-te-per" ide s dvije godine.
ona puni dvije u lipnju, a upisi su u svibnju. kreće u vrtić u rujnu.
pa sad ti znaj

ali ok, kužim logiku. valjda
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.