Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 08:45   #2601
Plaća se 189 Kn; 0,06 kn/min (za 500 minuta razgovora) plus naknada za uspostavu poziva 0,07 Kn, zar ne?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:19   #2602
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Plaća se 189 Kn; 0,06 kn/min (za 500 minuta razgovora) plus naknada za uspostavu poziva 0,07 Kn, zar ne?
Tako je sanjinko, točno
Jedva čekam da stigne oprema i da se riješim t-coma
maki11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:20   #2603
definitivno sam prezadovoljan sa optimom!!!!! Puno bolje od t-coma! Svaka im cast! Svakom cu preporucit optimu!
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:08   #2604
Samo da upozorim one koji se prebacju sa t-coma na optimu ,da kada dobiju opremu od optime obavezno provjere da li se još uvijek mogu spajati na interenet sa t-comovim podacima (korisničko ime i pas) i ako mogu kao što sam mogao i ja istovremeno koristiti t-com i optimu za internet da se obavzeno odjave ,tj. odu u t-com centar i prekinu ugovor sa njima jer će plaćati internet i jednima i drugima ,meni su rekli u optimi da će oni to sve riješiti al sam ja sam otišao u t-com i prekinuo ugovor,i još da napišem da onaj stari crni speedtouch od t-coma radi na optimi bez problema
__________________
živi svaki dan kao da ti je posljednji...... jednog dana bićeš u pravu!
dalmatino-39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 14:16   #2605
Quote:
dalmatino-39 kaže: Pogledaj post
Samo da upozorim one koji se prebacju sa t-coma na optimu ,da kada dobiju opremu od optime obavezno provjere da li se još uvijek mogu spajati na interenet sa t-comovim podacima (korisničko ime i pas) i ako mogu kao što sam mogao i ja istovremeno koristiti t-com i optimu za internet da se obavzeno odjave ,tj. odu u t-com centar i prekinu ugovor sa njima jer će plaćati internet i jednima i drugima ,meni su rekli u optimi da će oni to sve riješiti al sam ja sam otišao u t-com i prekinuo ugovor,i još da napišem da onaj stari crni speedtouch od t-coma radi na optimi bez problema
To je zbog toga jer koristiš "plus" paket koji je identičan traffic usluzi i koristi annex b te iste vpi/vci postavke. Uvijek svakako provjeriti je li sve pogašeno u T-com službi.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 16:24   #2606
Quote:
dalmatino-39 kaže: Pogledaj post
Samo da upozorim one koji se prebacju sa t-coma na optimu ,da kada dobiju opremu od optime obavezno provjere da li se još uvijek mogu spajati na interenet sa t-comovim podacima (korisničko ime i pas) i ako mogu kao što sam mogao i ja istovremeno koristiti t-com i optimu za internet da se obavzeno odjave ,tj. odu u t-com centar i prekinu ugovor sa njima jer će plaćati internet i jednima i drugima ,meni su rekli u optimi da će oni to sve riješiti al sam ja sam otišao u t-com i prekinuo ugovor,i još da napišem da onaj stari crni speedtouch od t-coma radi na optimi bez problema
Ne moraš ići u t com centar, možeš i nazvati njihov besplatni telefon 0800 9000 i tako ih se riješiti.

Svaka čast optimi. Dok sam bio na t comu nisam imao nikada brzinu downloada veću od 1,8 Mbts i operativci od t coma su govorili da ne moćže brže, te da sam daleko od centrale (cca 4 km) bla, bla, bla. I onda dođe optima i preko iste žice odjedanput brzina nerijetko veća od 4 Mbts
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 22:17   #2607
Optima, pomoć brzo!!!

oprostite na upadu ovako odma na prvoj objavi, ali treba mi hitno odgovor

naime, odlučio sam uzeti ADSL, T-com sam si ostavio kao zadnju opciju
Međutim, kod mene u naselju T-com je jedina opcija UZ TELEFONSKU LINIJU jel, pa sam iskombinirao da uzmem od Optime ADSL + Televizija, 220 kn mjesečno, i sad u vezi toga imam par pitanja i nejasnoča.

Zvao sam Optimu više puta, prvo su mi rekli da mogu telefon uzet od tcoma pa onda oni sve prebace na sebe jel telefon i internet, no to otpada jer to je neizvedivo zbog toga što bi morao telefon od t-com uzet bez ugovora na 24 mj. tj. morao bi platit 600kn da mi spoje telefon

neznam dal je važno ali eto da spomenem, vani na kuči imam onu kutiju neku preko koje valjda idu te žice, prošlo ljeto su nam u naselju sprovodili te kablove, kopali itd... Aktivnu telefonsku liniju trenutno zanči nemam...

Nadalje, kada sam zvao optimu, nisu mogli utvrdit da li na mojoj adresi može ADSL, jer nemam aktivnu telefonsku liniju pretpostavljam, pa sam im dao broj telefona od susjeda koji ima Tcom-ovu liniju, u optimi su rekli da to nije važno tj. da im treba samo da provjere, i nakon provjere, rekli su da na toj lokaciji (susjedovoj jel) mogu uvest samo ADSL bez tel. i paket ADSL plus televizija.

Ja sam onda im predao zahtjev za taj paket ADSL plus televizija, i sad rekli su mi da če mi kroz par dana poslat da potpišem neke papire (ugovor pretpostavljam) i šta ako ja to sve sad za par dana fino potpišem, dođu mi ljudi to spojit, kad ono neradi, a ugovor na 24. mjeseca potpisan, šta onda...

i zadnje pitanje oko tog paket o2tv surf, na njihovoj web stranici piše 210 kn, 4mbs flat, a oni mi preko telefona kažu 220kn 2mbs flat

Oprostite na dugačkom pitanju, moram nekoga ovo pitat jel mi ovi iz optime i nisu bili baš najjasniji... unaprijed hvala
heisenbergO31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 23:31   #2608
Zanima me vaše mišljene, popodne me zvao čovjek u vezi Optime, da je akcija 50% na sve.. znaci koliko sam ga ja razumio plaćo bi internet, telefon, i telku, 150kn mj 1godinu.. stim je uključeno 1600min na sve mreže telefon, telka sa 75programa, i adsl sto me internet brzina oduševila čak 24megabita po sec. sve u svemu ja imam t-com i dode mi prevelik račun, naspram ovome je piece of cake .. sad me zanima jel se stvarno skida tako brzo? to je ubiti negdje 2.5mb po sec zar ne? i dali ste zadovoljni sa njom.. p.s. kad me pito kog sada trenutno imam kao provajdera ja kazem T-com a on na to kaze nisi ti normalan
da svi iz T-coma- idu na bnet, a svi sa bneta idu njima, eh sad kolko je to istina al je istina da je t-com stvarno preskup...
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:45   #2609
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljene, popodne me zvao čovjek u vezi Optime, da je akcija 50% na sve.. znaci koliko sam ga ja razumio plaćo bi internet, telefon, i telku, 150kn mj 1godinu.. stim je uključeno 1600min na sve mreže telefon, telka sa 75programa, i adsl sto me internet brzina oduševila čak 24megabita po sec. sve u svemu ja imam t-com i dode mi prevelik račun, naspram ovome je piece of cake .. sad me zanima jel se stvarno skida tako brzo? to je ubiti negdje 2.5mb po sec zar ne? i dali ste zadovoljni sa njom.. p.s. kad me pito kog sada trenutno imam kao provajdera ja kazem T-com a on na to kaze nisi ti normalan
da svi iz T-coma- idu na bnet, a svi sa bneta idu njima, eh sad kolko je to istina al je istina da je t-com stvarno preskup...
Ja imam O3 paket(tel,net,televizija) i kad sam tražio veću brzinu kažu da iznad toga mi nemogu ponuditi...imam 5/0.5

evi ti link pa vidi http://www.optitv.hr/paketi/
http://www.optima.hr/o2-o3/
__________________
Bez srca bili bismo samo strojevi...
Pollux30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:42   #2610
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljene, popodne me zvao čovjek u vezi Optime, da je akcija 50% na sve.. znaci koliko sam ga ja razumio plaćo bi internet, telefon, i telku, 150kn mj 1godinu.. stim je uključeno 1600min na sve mreže telefon, telka sa 75programa, i adsl sto me internet brzina oduševila čak 24megabita po sec. sve u svemu ja imam t-com i dode mi prevelik račun, naspram ovome je piece of cake .. sad me zanima jel se stvarno skida tako brzo? to je ubiti negdje 2.5mb po sec zar ne? i dali ste zadovoljni sa njom.. p.s. kad me pito kog sada trenutno imam kao provajdera ja kazem T-com a on na to kaze nisi ti normalan
da svi iz T-coma- idu na bnet, a svi sa bneta idu njima, eh sad kolko je to istina al je istina da je t-com stvarno preskup...
24 mbit tesko da ces imati.
no ovih 5 mbit sto nude je sasvim ok za potrebe na internetu..
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:01   #2611
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljene, popodne me zvao čovjek u vezi Optime, da je akcija 50% na sve.. znaci koliko sam ga ja razumio plaćo bi internet, telefon, i telku, 150kn mj 1godinu.. stim je uključeno 1600min na sve mreže telefon, telka sa 75programa, i adsl sto me internet brzina oduševila čak 24megabita po sec. sve u svemu ja imam t-com i dode mi prevelik račun, naspram ovome je piece of cake .. sad me zanima jel se stvarno skida tako brzo? to je ubiti negdje 2.5mb po sec zar ne? i dali ste zadovoljni sa njom.. p.s. kad me pito kog sada trenutno imam kao provajdera ja kazem T-com a on na to kaze nisi ti normalan
da svi iz T-coma- idu na bnet, a svi sa bneta idu njima, eh sad kolko je to istina al je istina da je t-com stvarno preskup...
Pa nije baš to tako kao što vam je tip rekao.
Ako ćete uzeti O3 paket telefon+internet+tv koštati će vas 260 kn:
- brzina interneta 5mbps flat
- 450 besplatnih minuta prema svim fiksnim mrežama
- tv s 75 programa, besplatna snimalica i prva tri mjeseca HBO i Cinmax za 1kn
- prva tri mjeseca imate 50% popusta tj. plaćate 130 kn.
Dioniz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 01:05   #2612
Ljudi mala pomoc kako bih mogao prebacit pretplatnika! tj telefon glasi na oca a on bi htio prebacit na mene jer kad god zovem traze oib ovo ono idetifikaciju pa bi na sebe prebacio! Evo ako netko znam neka odgovori
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 09:19   #2613
@ heisenbergO31
Cjenik usluga Optima Telekoma
mjesečna naknada za korištenje O2TVsurf iznosi 169,92 + PDV = 209,00 Kn
možeš uzeti i uslugu bez telefona (samostalna OptiDSL usluga, OptiTV Single) ali dođe skuplje tj. kao da imaš i telefon

@ harmonikas221
Opći uvjeti poslovanja, članak 25, Prijenos Ugovora
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:50   #2614
ovako ljudi moji ovoje stvarno smijesno!
Imao sam problema sa spajanjem i ljepo prijavio kvar i doso tehnicar kod mene!
Gleda on gleda jedno 15 minuta po laptopu,i gleda postavke za ruter i pita on mene "jel koristite xp ii 7-micu ?" ja jos onak sav zbunjem kazem pa xp mislim si u sebi sta nisi vidio a 15 minuta si na njemu!
heheheheh
harmonikas221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:14   #2615
ovako, zanima me da li mi je bolje uzeti O3 TV CARnet
ili O3TV SURF i zašto jedno , zašto drugo.

uglavnom me zanima da li kod o3carnet mogu u isto vrijeme koristit telefon i internet ili ako mi radi internet ,nedostupna sam na telefonu(kako je to nekada bilo s carnetom)
molim što hitniji odgovor jer sutra ujutro mi treba.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:53   #2616
ukratko - mozes koristit i telefon i adsl odjednom (nekad kad se to nije mogloglo, koristio se modem koji je glumio telefon i pricao s centralom pa nije bilo moguce paralelno pricat s telefonom sa nekim drugim, adsl radi na drugi princip pa je to danas moguce)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:13   #2617
Znaci razlika je u brzini ( carnet 3 a surf 5 Mbps), pa je stoga i cijena razlicita. A moze li tv dobro radit pri brzini od 3Mbps? Jer prije 2 godine smo uzelo opti tv i pri brzini od 5 nam je tv stekao. Sada nas uvjeravaju da je signal bolji, ali ako ne bude sljakalo da mozemo odjavit bez penala. Koji se router dobije sada?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:13   #2618
Question loša usluga

Koristim OptiStream pristup internetu i događa mi se da internet šteka. Na testu brzine je sve ok, ali npr. kad gledam tv preko saan.tv streaminga, užasno zatrzava i šteka. Kad se spojim s bežičnim internetom od vipa, sve radi savršeno, ali preko optime je svaki put užas! Također često šteka i youtube i još neki servisi.

Događa li se to još kome?
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:36   #2619
To sa OptiStream zapinjanjem bih mogao potvrditi u večernjim satima, no nemam alternativnog internet providera da usporedim ponašanje, da vidim da li je problem u Optimi ili nečem drugom.
rizik73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:45   #2620
Očigledno trebaju povećati kapacitet, nadam se da će uskoro!
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.