Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 14:42   #5201
Ne kupujem u K ali gdje god su cijene iskazane s brojkom 9 na kraju,čekam 1.Ne predstavlja mi ništa ta 1 lipa,cent..ali ako je njima bitno da cijena izgleda niža no što realno je-onda je i meni još bitnije da to i poštuju.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 22:51   #5202
Mene zanima da li bi u njemačkoj, austriji, gdjeveć, ljudi čekali pola centa Naime, ako se ne varam, cijene npr goriva znaju biti iskazane u 3 decimale
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 00:08   #5203
Ne trebaju čekati jer se tamo trgovci prema centu odnose kao i prema euru.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 00:21   #5204
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li bi u njemačkoj, austriji, gdjeveć, ljudi čekali pola centa Naime, ako se ne varam, cijene npr goriva znaju biti iskazane u 3 decimale
Da cjene goriva su uvijek X,XX9 s tim da je 9 skroz malo napisano. znaci kod 60 litara ipak 5,4centa

Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Ne trebaju čekati jer se tamo trgovci prema centu odnose kao i prema euru.
Bas to, jedina sredno ili sjeverno europska drzava koja ne sljivi sitnis su Finci. (barem od tih gdje sam bila) Inace samo juznaci i bivse komunisticke (tu su Cesi i Slovaci iznimka) ti ne vracaju ako ne pitas.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:12   #5205
dobila neki dan bon s 30% popusta na određeni proizvod, išla u konzum, uzmem veći paket i krenem prema blagajni i vadim bon da priložim, a s blagajne viče prodavačica to ti vrijedi za manji paket, a manje da uzmem duplo s tim popustom platila bi više neg ovo veće bez popusta

koja je uopće svrha tih njihovih tzv. bonova i kartica za bodove?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:18   #5206
Quote:
koja je uopće svrha tih njihovih tzv. bonova i kartica za bodove?
Da se kupac tješi kako če nešto manje platiti.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:20   #5207
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
koja je uopće svrha tih njihovih tzv. bonova i kartica za bodove?
Kao i kod svih, da te navuku da kupuješ samo kod njih, da imaju uvid u navike kupaca...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:46   #5208
Šta je seljak gluplji, to je krumpir veći !

parafraza na Konzum:

Šta je kupac gluplji, to je profit veći.....
gooofffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:50   #5209
Kako je iritantno kad ljudi koji se ne znaju služiti samoposlužnim blagajnama s punim košarama i kolicima idu na njih pa tamo ostanu sat vremena i zauzimaju red. Eto jučer neka cura i dečko, vade jedan po jedan artikl, uopće ne znaju stornirati niti staviti gdje treba ili neki par s djecom, djeca vade artikle, vraćaju, cijeli cirkus nastao. Ako ne znaš odeš na normalnu blagajnu ili prvi put odeš s jednim- dva artikla dok ne skužiš kako to ide, a ne ovako. Ne, njima se ne da čekati pa neka svi čekaju zbog njih..
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:33   #5210
ma gade mi se s tim samoposlužnim blagajnama. U ogromnom super konzumu u španskom radi jedna blagajna i 4 samoposlužne. duže čekaš u redu nego što traje cjeloukupna kupnja.

S druge strane, u Kaufland uvijek ušetavam na blagajne. Možda jer uvijek radi barem 4 blagajne.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:50   #5211
Špara se gdje se god može. Cilj je ukinuti blagajnička radna mjesta. Posao blagajnika odradiš sam , a blagajnička plaća ide Todiju u đep..
Osobno mrzim ići u Konzum jer nakon 15 minuta kupovine još toliko čekam u redu na blagajni, a cijene 10-20% skuplje nego drugdje.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:34   #5212
Quote:
gooofffy kaže: Pogledaj post
Šta je seljak gluplji, to je krumpir veći !

parafraza na Konzum:

Šta je kupac gluplji, to je profit veći.....
fala

al već odavno ne koristim njihovu karticu, ako imam pri sebi onda dam (a uglavnom nemam) a ako ne nikom niš

i uglavnom ne koristim te njihove bonove jer su mi se već davno zamjerili s tim, zapravo ni sama ne znam zakaj sam ovaj put uzela taj bon
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 22:38   #5213
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
dobila neki dan bon s 30% popusta na određeni proizvod, išla u konzum, uzmem veći paket i krenem prema blagajni i vadim bon da priložim, a s blagajne viče prodavačica to ti vrijedi za manji paket, a manje da uzmem duplo s tim popustom platila bi više neg ovo veće bez popusta

koja je uopće svrha tih njihovih tzv. bonova i kartica za bodove?
Sorry, ne znam što je pisalo na kuponu, ali često poprilično detaljno opišu na što ide popust(npr omekšivač cxyz 1650ml) Makar sam ja imao takva iskustva. Iako, iznimno rijetko koristim to, mogu se sjetiti jednom samo dosad, kada su se prodavali"praškasti napici-do 5 komada". Popust sam iskoristio na cedevitu
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 00:42   #5214
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Sorry, ne znam što je pisalo na kuponu, ali često poprilično detaljno opišu na što ide popust(npr omekšivač cxyz 1650ml) Makar sam ja imao takva iskustva. Iako, iznimno rijetko koristim to, mogu se sjetiti jednom samo dosad, kada su se prodavali"praškasti napici-do 5 komada". Popust sam iskoristio na cedevitu
Ma pišu malo morgen.

Napišu "akcija" a na listiću su toliko sitna slova da ih jedva pročita netko sa orlovskim vidom, Osim toga spuste kartončić sa cijenom da moraš kleknuti da vidiš o kojem se proizvodu radi, jer su na polici pomiješani.
Pogledaj rashladne vitrine najviše kod suhomesnatih proizvoda i kako su istaknute cijene i sniženja.

Ako detaljno ne gledaš, dođeš na kasu i ustanoviš da to nije cijena za ono što si mislio da je sniženo, nego je spuštena cijena nekog drugog proizvoda, kojeg obično više ni nema na polici, jer su 3 komada kojima su spustili cijenu prodana za 10 minuta.
Isto je sa svježim mesom i nizom drugih proizvoda koji su izgledom slični.

Tako da moraš čitati barcod da bi bio donekle siguran da je istaknut cijena točna
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 12:27   #5215
Hebate, pa kaj još netko normalan tko razmišlja ide u Konzum? Na mitske akcije gdje proizvode nađemo često poput ružićastog konja jednoroga ? Pa tamo kupuje još samo gerijatrija koja misli da pomaže našu industriju i poljoprivredu.
Kad uđeš u Konzum kao da si ušao u starački dom, nemam ništa protiv starih ljudi ali fakat je u njemu preko 70% kupaca starije od 60 godina.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 12:33   #5216
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hebate, pa kaj još netko normalan tko razmišlja ide u Konzum? Na mitske akcije gdje proizvode nađemo često poput ružićastog konja jednoroga ? Pa tamo kupuje još samo gerijatrija koja misli da pomaže našu industriju i poljoprivredu.
Kad uđeš u Konzum kao da si ušao u starački dom, nemam ništa protiv starih ljudi ali fakat je u njemu preko 70% kupaca starije od 60 godina.
Popust za umirovljenike
__________________
Puš! Puš!...... Proooooot
Inspektor Dane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 12:39   #5217
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Hebate, pa kaj još netko normalan tko razmišlja ide u Konzum? Na mitske akcije gdje proizvode nađemo često poput ružićastog konja jednoroga ? Pa tamo kupuje još samo gerijatrija koja misli da pomaže našu industriju i poljoprivredu.
Kad uđeš u Konzum kao da si ušao u starački dom, nemam ništa protiv starih ljudi ali fakat je u njemu preko 70% kupaca starije od 60 godina.
Ja idem u najbližu trgovinu a to što se sada zove Konzum nije moja krivica
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 14:03   #5218
i dalje ima najbolji izbor kruha, pive, vina... šiptarske pekare (barem od onih meni blizu) imaju očajan kruh, mali dućani od pive imaju Žuju i Pan a od vina Ribar i Jure... tako da je ipak u jednu ruku dobro što mi je veliki Super konzum blizu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 14:09   #5219
Na konzum uglavnom imam prigovor na razbacanost artikala, u odnosu na cijenu(ali to nije kod svih konzuma tako). Događa se i u drugim dućanima ponekad, ali tamo češće.


U konzum idem kupiti stvari koje su mi u konzumu jeftinije, ili koje mogu kupiti jedino u konzumu(npr suncokretove sjemenke mogyi, kako li, nema ih nigdje drugo kod nas. U BiH uzmem najčešće, jer mi bed kod nas donjeti na pult količinu koju kupujem. Naravno, ne idem samo zbog toga tamo, usput natočim gorivo i još koješta)

A što se tiče akcija, imam osobno(i u krugu obitelji) puno bolja iskustva nego s npr Plodinama. Ako nešto tražim, recimo da u 70-80% slučajeva to nađem. Naravno, može i bolje, ali da je neki veliki problem, nije.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 01:15   #5220
I mala dopuna, bijah danas u konzumu. Platio sam račun od 17,04 s novčanicom od 20 kn, i dobio velikodušnih 3kn nazad(dakle, oteo sam po lipu koju je Todorić htio ukrasti četvorici hrvatskih građana )
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.