Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2016., 21:43   #4881
Ima na plantagei detaljan opis postupka izrade kreme, pa vidi. A ima i na ovom topicu dosta savjeta, samo prelistaj. Teško je ovako napamet reći što je bilo krivo kad ne znamo ni koji su sastojci korišteni, ni na koji način.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 09:47   #4882
Da li je netko od vas s ove stranice kupovao hidrolate, cijena je povoljna a kvaliteta
http://www.biocoshop.eu/baze-za-krem...-biocream.html
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:52   #4883
imate li neki recept za kremu za ruke? imam dermatitis na dlanovima i isprobao sam već hrpu kupljenih krema ali nije ne pomaže ne znam koliko.
ninja23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 18:18   #4884
moja kćer ima atopijski po rukama i licu i nisam nikakav stručnjak već samo mama koja mućka vrlo jednostavne kremice ne bi li joj pomogla.
Kako u njezinoj pozadini postoje i alergije, za nju ne koristim nikakva eterična ulja nego samo ulja noćurka, boražine, shea maslaca. Zadnji uradak koji joj je PREKO NOĆI popravio stanje na rukama je temeljen na receptu za lanolinske kreme sa stranice Plantagea, S. Markovića s osnovnim receptom: 35%lanolin, 30%ulja, 35% voda.
Koristila sam ono što sam imala doma:
lanolin 35%
ulje noćurka 10%
ulje boražine 10%
shea 10%
CO2 ružmarina 0,2%
vitamin E 0,1%

glicerin 2%
b5 2%
alantoin 0,2%
čisti aloa vera sok (NE 10:1) ad 100%

Geogard 0,4%

Jednostavni recept je onaj gore s temeljnim omjerima lanolina, ulja, vode ali se ipak bojim raditi kremice s vodenom fazom bez nekog konzervansa. Pogotovo nakon što sam vidjela ovaj post. Pa iako sam prije izbjegavala konzervanse koliko god bili prirodni, sad bez njih i ne započinjem izradu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:08   #4885
Totalni sam početnik u ovome, nemam pojma ništa o uljima i definitivno mi triba vaša pomoć
Šta brže to bolje

Dakle, otprilike ovako izgleda moj popis koliko sam uspila izvuć sa interneta, i dalje ne znam jel to dobro,
i molim vas da mi neko napiše količine - koliko svakog ulja triba bit u mješavini jer se tek u to uopće ne razumin


- ricinusovo ulje
- kokosovo ulje
- ulje lješnjaka
- ulje pšeničnih klica
- ulje jojobe
- suncokretovo ulje

Za kosu i nokte - ricinusovo i kokosovo
Za obrve i trepavice - ricinusovo
Za lice (masnija koža) - ulje lješnjaka, ulje pšeničnih klica, kokosovo ulje, ulje jojobe, suncokretovo ulje

Može li ovako za lice?
50% ulje lješnjaka
20% ulje jojobe
10% kokosovo ulje
10% suncokretovo ulje
10% ulje pšeničnih klica
(malo ulja pšeničnih klica jer san negdi pročitala da u većoj
količini može potaknit rast dlaka, pa šta je sigurno sigurno je.. )

Avokadovo nebi jer sam čula da ima baš neugodan miris
Bili vi nešto izbacili/dodali? I moolim vas - količine u mješavini.

E da, još nešto.. Na dosta mista sam naletila na ovo:
''ulja se inace koriste na nacin da se lice prvo nasprica hidrolatom, priceka da se malo posuzi
te se na lagano vlaznu kozu nanese mjesavina ulja.''
hmmm.. hidrolat je? di nabavit?

Hvala

Zadnje uređivanje MignonFleur : 14.02.2016. at 11:54.
MignonFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:59   #4886
nezz bas dal ti je potrebno kokosovo ulje u njezi lica ako ti je koža masna, to je vise za suhu kožu....meni je recimo kokosovo odlicno kao pakung za kosu prije pranja


ja također imam masnu kožu i koristim ulja u ovom omjeru:

1 velika žlica ulja lješnjaka (bitno da je samo da ti žlica bude plastična)
1 mala žlica ulja sjemenki grožđa
ulja makadamije
ulja suncokreta
ulja noćurka

trenutno nemam jojobu, al znam i to stavit...također 1 malu žlicu

ne znam dal je to po nekom pravilu ali meni ovi omjeri odgovaraju


kaj se tice hidrolata, jedno vrijeme sam ga koristila ali po meni i nije nesto neophodno tako da možeš ga i preskočiti
a može se nabaviti u svim ducanima gdje se prodaju i prirodna ulja
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 19:07   #4887
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
Da li je netko od vas s ove stranice kupovao hidrolate, cijena je povoljna a kvaliteta
http://www.biocoshop.eu/baze-za-krem...-biocream.html
zaobići hidrolate kod njih.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:28   #4888
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
zaobići hidrolate kod njih.
Hvala puno
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:39   #4889
Može savjet koje e.u. staviti u balzam za stopala.

Pomiješat ću shea i kakao maslac, malo bademovog ulja, možda još eko bazno?

od eu sam mislila čajevac par kapi, 50 ml će mi biti mjera. Još možda naranču za miris, lavandu?

sva eu su Pranarom
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 12:06   #4890
[QUOTE=Seeenka;57317156]Hvala puno

Domaći dobar hidrolat može se kupiti u Bio terri u Vlaškoj od firme Avalis.
240 ml je nekih 56 kn. Imah ih više vrsta neki su super a neki smrde za poludit npr. ruža (ako se ne varam).
Znači za špricanje po licu preporučam za izradu aroma kozmetike za druge NE (osim ako ne stavljate hrpu konzervansa) jer će pokvariti kremu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 10:28   #4891
Čitala sam o izradi domaćeg seruma sa vitaminom c.
Spominje se da u sastav ide glicerin. Malo sam istraživala i shvatila da postoji biljni glicerin i normalni.
Zanima me koja je razlika i gdje se može kupiti ovaj biljni?
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 11:32   #4892
Quote:
kumbaja baja kaže: Pogledaj post
Da li je netko ovdje radio kremu za lice s vodenom i masnom fazom? Meni je ispala grudičasta i užasno izgleda, ne znam što krivo radim.
stalno radim kremice s vodenom i masnom fazom
napiši recepturu i postupak
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 16:44   #4893
ima li kakva mješavina za lice tipa navečer da se ujednači ten?
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 07:49   #4894
Mislis na mrlje, oziljke i hiperpigmentacije? Ima npr plod divlje ruze za oziljke i regeneraciju, sjeme celera za mrlje (fototoksicno), sjeme mrkve bi trebalo ubrzati obnovu koze, i tak. Ali sve te prirodne stvari djeluju dosta sporo i treba biti jako uporan i dosljedan. Ja sam imala par takvih problematicnih mrlja/pjegica, i ucinka je bilo samo od aha/bha kiselina, niacinamida, arbutina i takvih stvari.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 01:29   #4895
S cime vi mjesate vodenu i masnu fazu?
Je li zaista potrebno kupiti oni mali mikser s nastavkom? Hvala :-)
wild-rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 11:32   #4896
Quote:
wild-rose kaže: Pogledaj post
S cime vi mjesate vodenu i masnu fazu?
Je li zaista potrebno kupiti oni mali mikser s nastavkom? Hvala :-)
Mene zanima o kakvom se mikseru radi?
Baš sam htjela pitati s čime miješate uljnu i vodenu fazu. Ja sam do sad napravila par krema i probala sam i štapićem i vilicom i s onim malim čudom za radit pjenu za cappuccino(to se pokazalo još najboljim), ali nikako da uspješno uspijem izmiješati tako malu količinu kreme(50ml). Ona postane kremasta ali kad ju razmazujem pod prstima osjećam kao male male grudice.
Probala sam i različite posude, jer mi se u laboratorijskoj čaši sve to razmaže po stijenkama, najbolje su se pokazale okrugle zdjelice.

Možda negdje i griješim pri izradi, zagrijavam u jednoj posudici emulgator(4,5g) u ulju(11g) , u drugoj hidrolat(34,5g) na vodenoj kupelji, na otprilike 70 stupnjeva, dok se emulgator ne otopi. Trebam li možda duže čekati ili povećati temperaturu?
Također po ovoj recepturi mi ispadne dosta čvrsta krema, kako dobiti onu laganu soft teksturu, da li to ovisi o nekim dodacima, ili isključivo o omjeru vode i ulja(ili pak emulgatoru)?

Ako je netko o ovome već pisao moja isprika.
hanadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 11:57   #4897
Imam pitanje za co2 ekstrakte i bazna ulja.

Htjela bih pomiješati co2 ulje sj. borovnice u 30 ml baznog ulja sj. grožđa. Za sj. borovnice na TO piše: "Preporučena koncentracija: 0.5-2.5%", recimo da želim 1% koncentraciju. S obzirom da je to jako malo na 30 ml - kako da pravilno omjerim sadržaj? Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?

I može li se staviti zajedno sa co2 ulje sj. maline za ljeto + koja je preporučena koncentracija, pošto ju nisam pronašla guglanjem? Hvala.

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Čitala sam o izradi domaćeg seruma sa vitaminom c.
Spominje se da u avast ide glicerin. Malo sam istraživala i shvatila da postoji biljni glicerin i normalni.
Zanima me koja je razlika i gdje se može kupiti ovaj biljni?
Nisam ekspert, ali mislim da je razlika u izvoru: "normalni" bi mogao biti životinjskog podrijetla, a biljni - biljni, jel. Ja kupujem samo biljni, prosječna cijena je 10ak kn za 100 ml, u svim biljnim ljekarnama tipa Kemig, Terra Organica, Lavanda Mia itd. ovisno u kojem si gradu.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 17:35   #4898
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za co2 ekstrakte i bazna ulja.

Htjela bih pomiješati co2 ulje sj. borovnice u 30 ml baznog ulja sj. grožđa. Za sj. borovnice na TO piše: "Preporučena koncentracija: 0.5-2.5%", recimo da želim 1% koncentraciju. S obzirom da je to jako malo na 30 ml - kako da pravilno omjerim sadržaj? Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?

I može li se staviti zajedno sa co2 ulje sj. maline za ljeto + koja je preporučena koncentracija, pošto ju nisam pronašla guglanjem? Hvala.



Nisam ekspert, ali mislim da je razlika u izvoru: "normalni" bi mogao biti životinjskog podrijetla, a biljni - biljni, jel. Ja kupujem samo biljni, prosječna cijena je 10ak kn za 100 ml, u svim biljnim ljekarnama tipa Kemig, Terra Organica, Lavanda Mia itd. ovisno u kojem si gradu.
"Htjela bih pomiješati co2 ulje sj. borovnice u 30 ml baznog ulja sj. grožđa. Za sj. borovnice na TO piše: "Preporučena koncentracija: 0.5-2.5%", recimo da želim 1% koncentraciju. S obzirom da je to jako malo na 30 ml - kako da pravilno omjerim sadržaj? Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?"
- CO2 sjemenke borovnice možeš i samostalno koristiti tako da postotak koji si navela, može biti takav, ali isto tako možeš staviti i više pa kako sam navela i samostalno. Pravilno se mjeri vagom i to bar s 0,1 (u ovom slučaju čak i 0,01). Možeš se poslužiti i onom manjom "injekcijom". No s obzirom da se može koristiti i samostalno, slobodno koristi viši postotak. Pretpostavljam da ti treba za regeneraciju.
"Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?" - taj dio nisam te najbolje razumjela

"I može li se staviti zajedno sa co2 ulje sj. maline za ljeto + koja je preporučena koncentracija, pošto ju nisam pronašla guglanjem? "
-također može se koristiti i samostalno (razrijeđivanjem u uljnim mješavinama i emulzijama drastično smanjuješ UV zaštitu - vjerojatno ga zbog toga želiš koristiti)

- Što se tiće pitanja i odgovora vezanog uz glicerol, on se može dobiti iz biljnih ulja, životinjskih masnoća, ali i kemijski iz naftnih derivata. U prirodnoj kozmetici koristimo glicerol dobiven iz biljnih ulja. Kako provjeriti o kojem se radi - pogledati certifikat
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 18:59   #4899
Evo budući da sam tek sad saznala da se ulja miješaju i uglavnom ne nanose samostalno na lice ...da vas pitam.
Nemam nekih većih problema s kožom, osim što je dosta osjetljiva...na dosta kozmetike reagira, s uljima (samostalnim) nikad nije bilo problema.
Trenutno imam ulje avokada, marelice i pšeničnih klica.
Mogu li ta tri ulja pomiješati, i u kojem omjeru? Ili preporučate još neko, ili više njih?

Ako neko ulje ima super anti age učinke, javite
Nemam još 30, ali prevencije radi
Sahika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:37   #4900
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
"Htjela bih pomiješati co2 ulje sj. borovnice u 30 ml baznog ulja sj. grožđa. Za sj. borovnice na TO piše: "Preporučena koncentracija: 0.5-2.5%", recimo da želim 1% koncentraciju. S obzirom da je to jako malo na 30 ml - kako da pravilno omjerim sadržaj? Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?"
- CO2 sjemenke borovnice možeš i samostalno koristiti tako da postotak koji si navela, može biti takav, ali isto tako možeš staviti i više pa kako sam navela i samostalno. Pravilno se mjeri vagom i to bar s 0,1 (u ovom slučaju čak i 0,01). Možeš se poslužiti i onom manjom "injekcijom". No s obzirom da se može koristiti i samostalno, slobodno koristi viši postotak. Pretpostavljam da ti treba za regeneraciju.
"Isto vrijedi i za količinu od 50 ml (što bi mi se više isplatilo)?" - taj dio nisam te najbolje razumjela

"I može li se staviti zajedno sa co2 ulje sj. maline za ljeto + koja je preporučena koncentracija, pošto ju nisam pronašla guglanjem? "
-također može se koristiti i samostalno (razrijeđivanjem u uljnim mješavinama i emulzijama drastično smanjuješ UV zaštitu - vjerojatno ga zbog toga želiš koristiti)

- Što se tiće pitanja i odgovora vezanog uz glicerol, on se može dobiti iz biljnih ulja, životinjskih masnoća, ali i kemijski iz naftnih derivata. U prirodnoj kozmetici koristimo glicerol dobiven iz biljnih ulja. Kako provjeriti o kojem se radi - pogledati certifikat
Hvala na odgovorima. Da, treba mi za regeneraciju tj. obnavljanje kože od posljedica izlaganja sunčevim zrakama - hiperpigmentacija uglavnom. Otkad stalno koristim SPF kremu i puder, te ulje sj. divlje ruže. mnogo se manje vidi, ali moram stalno držati korak s aktivnim tvarima u kozmetici da se ne vrati ili čak pogorša. Koža mi baš ne voli sunce, to mi je u genima.
Ma ovo za 50 ml sam mislila da bi mi se više isplati smučkati mješavinu odjedanput da ne moram par puta dok ne potrošim cijelu zalihu. Dakle, ako u 30 ml ide toliko i toliko co2 ekstrakta, ista računica se primjenjuje i za veće količine (ovo se podrazumijeva, iskreno ne znam zašto sam napisala, vjerojatno me puknula šiza pred ispit.)

Nisam znala ovo za smanjivanje UV zaštite, hvala na infou, onda ću ga kupiti i koristiti samostalno.

Dakle, ovi co2 se svi mogu samostalno koristiti, a ako bih ih htjela odjednom koristiti, mogu li jedan namazati preko drugog ili da koristim ujutro jedan, navečer drugi? Ima li ikakve razlike u djelovanju? Malinu bih onda ujutro zbog UV zaštite a borovnicu navečer. I "smeta" li ovim CO2 ekstaktima konkretno od maline SPF krema koja bi se namazala iza koja ima faktor 30 (radi se o ovoj kremi, nije neka teška kemija)?
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.