Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 00:57   #21
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ko kaže da se u njemačkoj sve prijavljuje.pa tamo su barem 10x veće utaje poreza,nema fiskalizacije i prijavljuje se svako 1000 račun.
do 1 miljon € prometa ti porezna nikada neće ni doči u kontrolu.Računi se izdaju na paragon blokovima itd
Nije bas sve vise tako, a prijavljuje se jer evo nemas puno mali poduzeca nego velikih, kojima je vazno za njihovu vlasttu kontrolu da je sve "cisto" pa po tome moraju i prijaviti porez.

Ali mi nikako nije jasno kako se moze u HR naplacivati PDV od firme koja to nemoze naplatit duzniku?
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 08:26   #22
Quote:
catandmouse kaže: Pogledaj post
šta dobijem...
privatnicima se slomi ego, da ne nose ubuduće svoje noseve tako visoko...
da shvate da ne mogu sa svojim radnicima raditi kao sa konjima...
a radnici (nadam se bar nekoji, naravno ne može ih "otpustiti" sve do zadnjeg) budu prijavljeni, da ne rade na crno...
Ma treba gada sjebat, a ne da tjera ljude radit, pa makar i na crno... Kad su radnici kukavice, pa ga sami ne prijave ili odjebu... Nek se sracuna, proda firmu i pokupuje apartmane pa radi s obitelji, a ne da dize nos. A radnici ce se konacno spasiti zlikovca....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:04   #23
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ma treba gada sjebat, a ne da tjera ljude radit, pa makar i na crno... Kad su radnici kukavice, pa ga sami ne prijave ili odjebu... Nek se sracuna, proda firmu i pokupuje apartmane pa radi s obitelji, a ne da dize nos. A radnici ce se konacno spasiti zlikovca....
Slažem se oslobodimo radnike posla, a on nek zatvori tu firmu. Ali tada ipak može otpustiti sve radnike
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:06   #24
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto bi se zakona u npr. Njemačkoj trebalo pridržavati a tu ne i zašto bi svaki ostvareni samostalni prihod u Njemačkoj trebalo prijaviti a tu ne.
zato da te ne vrate doma, kaj buš tu
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 17:12   #25
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Slažem se oslobodimo radnike posla, a on nek zatvori tu firmu. Ali tada ipak može otpustiti sve radnike
Jasno, zasto jadne ljude tjerat da rade? Barabu prijavit, a ne zlostavljat sirote radnike!
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:53   #26
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Slažem se oslobodimo radnike posla, a on nek zatvori tu firmu. Ali tada ipak može otpustiti sve radnike
pa neka zatvori.....
neka radi onaj tko se misli držati zakona
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:55   #27
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jasno, zasto jadne ljude tjerat da rade? Barabu prijavit, a ne zlostavljat sirote radnike!
jedna od većih grešaka u životu mi je da sam ponekad šutio i trpio....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:12   #28
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pa neka zatvori.....
neka radi onaj tko se misli držati zakona
THE BEST post ever rofl:
Samo reći kojeg to točno zakona? Jer u hr je zakon od danas do sutra drugačiji i to često skroz drugačiji

Ipak slažem se s time da zatvori posao, učinio isto i mogu reći puno bolje mi je
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:38   #29
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
zato sto za svoj "rad" u hrvatskoj dobijes govno a u njemackoj pare. nije problem odvojit za drzavu ako meni ostane onoliko koliko ja smatram da meni treba ostat. nema to veze sa zakonom i postovanjem zakona, da mi svabo ne placa pristojno zakido bi ja i njega.
pare su specificne, treba imat samo - dovoljno. i to je sve. dovoljno je individualno ali ne sad da skace unutar jednog drustva drasticno, dakle za balkance u svabiji ima - dovoljno. na balkanu - nema dovoljno i to je sva filozofija. da ne idem u detalj sta ja sve kao porezni obveznik imam od pogodnosti od njemacke drzave a sta hrvatska drzava i paraziti imaju od mene u hrvatskoj. mislim, da uopce se o tom mora raspravljat i jos sa nekakvom pasivnom agresijom, skoro pa da se ne vice drzte lopova, da covjeku dodje muka. pa drzi lopova a ne biraj ga da ti kupuje sebi audije i dzipove na tvoj racun. uostalom kako ocete, i SM treba ljubav.
Tipičan primjer glupana.
Kad odeš na HZZO jednog dana pa ti kažu da oni smatraju da tebi ne treba titanijski kuk koji proizovdi BMW za 30 000 eura komad nego plastičnjača koju buš moral promijeniti za 8-10 godina, onda se sigurno nebudeš bunio, dapače, bit će ti drago da i oni funkcioniraju po tvom načinu življenja.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:41   #30
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
THE BEST post ever rofl:
Samo reći kojeg to točno zakona? Jer u hr je zakon od danas do sutra drugačiji i to često skroz drugačiji

Ipak slažem se s time da zatvori posao, učinio isto i mogu reći puno bolje mi je
u zagrebu se više ne mogu iznajmiti američke limuzine? NEEEEEE......
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:42   #31
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
u zagrebu se više ne mogu iznajmiti američke limuzine? NEEEEEE......
Kaj je frajer imao limuzine?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 16:53   #32
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pa neka zatvori.....
neka radi onaj tko se misli držati zakona
Znači da još par 100.000 nezaposleni više će biti?
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:43   #33
Da imao sam. Naravno da mogu kod kolega iz branše
Gle neki su probali a ne da su uhljebcici koji su apsolutno beskorisni

Inače odtisao sam ti ja iz limuzina još prije 4 godine, pa nisam više lud da hrvatskoj dajem i zaposljavam tamo
To moraš lud biti

Dk1 reći što ti nešto ne otvoris,pokrenes ? Pa nije valjda da misliš da si nesposoban
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 18:38   #34
samo hoću reći, godinama je glavna parola hrvatskih poduzetnika bila, ako ti nećeš- ima tko hoće......
e pa dragi moji , vrijedi i u suprotnom smjeru, ako vi nećete raditi ( i pri tome se držati zakona)- ima tko hoće
ako nitko neće, onda znači da se ne isplati i da vaš proizvod ili usluga nije zanimljiv dovoljnom broju ljudi. žao mi je
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 19:13   #35
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
e pa dragi moji , vrijedi i u suprotnom smjeru, ako vi nećete raditi ( i pri tome se držati zakona)- ima tko hoće
ako nitko neće, onda znači da se ne isplati i da vaš proizvod ili usluga nije zanimljiv dovoljnom broju ljudi. žao mi je
Ili da su poduzetnici preselili poslovanje u neku zemlju u kojoj se zakoni ne mijenjaju na dnevnoj bazi, u kojoj ne može inspekcija u svako doba banuti i zbog neke sitnice opaliti kaznu u visini višemjesečnog prihoda i u kojoj, generalno, država služi građanima i poduzetnicima, a ne oni državi.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 19:25   #36
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ili da su poduzetnici preselili poslovanje u neku zemlju u kojoj se zakoni ne mijenjaju na dnevnoj bazi, u kojoj ne može inspekcija u svako doba banuti i zbog neke sitnice opaliti kaznu u visini višemjesečnog prihoda i u kojoj, generalno, država služi građanima i poduzetnicima, a ne oni državi.
sloboda, demokracija, globalizacija.....

kome ne pašu domaće bauštele, ima njemačke a isto tako kome ne pašu domaće inspekcije, imaš kinu, možeš ćevape praviti i od jazavca i od patlidžana.....

npr. vw, uvrijeđeni su zbog američkih inspekcija, odoše u kinu gdje ih nitko ništa neće pitati dok ne pobiju barem 50 milijuna
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 19:54   #37
I kod mene vas poslušalo pola obrtnika i zatvorilo obrte i firme i rade na crno.nemres vječno raditi za sebe i gomilu uhljeba .
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 02:02   #38
Snitch
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 03:48   #39
Ako ti smeta rad na crno...das otkaz i otvoris svoj obrt...sad tvrtku mozes otvoriti za parsto kuna...nakon toga javi nam kako posao

Powered by RATIONALITY@
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 08:22   #40
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Ako ti smeta rad na crno...das otkaz i otvoris svoj obrt...sad tvrtku mozes otvoriti za parsto kuna...nakon toga javi nam kako posao

Powered by RATIONALITY@

ne, ako mi smeta rad na crno, prijavim inspekciji......
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.