Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 07:26   #41
Quote:
FF9 kaže: Pogledaj post
Snitch
fool
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:42   #42
Quote:
hgtr kaže: Pogledaj post
Znači kome mogu prijaviti poslodavca koji drži radnike na crno?
Ako im uredno daje place samo cu rec sram te bilo da ne kazem nesto puno gore.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:44   #43
Rad na crno je kriminal, koliko god plaća im davao.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:56   #44
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Ako im uredno daje place samo cu rec sram te bilo da ne kazem nesto puno gore.
nekog tko te zakida za penziju i stavlja je sebi u džep..treba ga satrat i zatvorit mi firmu,drugima kao primjer!
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:06   #45
Mislim da poanta posta nije bila u tome. Nekome je to jedini način da prehrani obitelj i nema alternativu. I prijaviš ga, dobije i on globu što je radio na crno(što treba, krepat od gladi?).

Što se poduzetnika tiče, i tu sam samo djelomično za osudu, s obzirom na stanje u državi. Djelomično, zato što vjerujem da ima pojedinaca koji neprijavljenom radniku plate bruto plaću. Da se razumijemo, nije pošteno prema mnogima, ali nije pošteno niti da netko za 2 sata u saboru dobije 20 tisuća eura. Nije pošteno da deseci tisuća lažnih branitelja primaju mirovinu i stvaraju teret društvu(ovo je također kriminal, i vjerujem da svatko od nas zna više primjera lažnih hrvi, nego radnika na crno, pa radije onda prijavljujte njih, jer oni prave više štete).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:06   #46
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
nekog tko te zakida za penziju i stavlja je sebi u džep..treba ga satrat i zatvorit mi firmu,drugima kao primjer!
Šta te boli k... što čovjek radi za sebe a ne za tvoju penziju. Da su svi kao on svima bi nam bilo bolje. Uostalom ovakvu "državu" i treba potkradati na sve moguće načine.
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:11   #47
Samo uhljebi pricaju protiv rada na crno. Uz ovoliko lopovluka drzava je najveci izrabljivac.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:21   #48
Quote:
PrinceVegeta kaže: Pogledaj post
Samo uhljebi pricaju protiv rada na crno. Uz ovoliko lopovluka drzava je najveci izrabljivac.
Lopov lopovu kaže - Srame te bilo, lopove jedan!
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 23:28   #49
Mnogo je bolje da poslodavac radnicima na crno daje 8000 tisuća kuna, nego da im na bijelo daje 4500 kuna. Mnogo je bolje da 10 ljudi radi na crno, nego da ih je 10 na zavodu za zapošljavanje.

Država se ponaša kao pijani milijunaš, s bezbrojnim uhljebima, udrugama, lažnim umirovljenicima, i raznim drugim čudima koji žive od onih koji stvarno rade.

Kome se država može prijaviti ?

Od mene nitko tko radi na crno ne krade, niti sam ikad na to tako gledao. Od mene jedino država krade, a to osjetim svaki mjesec nažalost.
PrinceVegeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:02   #50
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Rad na crno je kriminal, koliko god plaća im davao.
prvo se vrati poslovati i živjeti u hr pa onda nešto govori
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 12:24   #51
Quote:
more kaže: Pogledaj post
je divota je privatnicima teče med i mljeko. lova raste na stablu treba je samo pokupiti.
Evo i jednog tvoga starog posta i linka:

Quote:
more kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci kojoj psihijatriskoj ustanovi i kako prijaviti rad na bijelo. Pritom mislim kako adekvatno prijaviti poslodavca koji drzi radnike legalno ali tako da ne naje**** poslodavac a i ti jadnici koji rade za njega?
Da li tako nesto funkcionira kod nas???
Jer ovo više nije normalno jadni radnici i poslodavci moraju uplačivati brdo novaca da bi se parazitska bagra mogla živjeti na njihov račun a to mogu samo luđaci a znate da je luđacima mjesto u ludnici.Pravi radnici uplačuju mirovinsko 40 godina a kad odu u penziju če dobit 2000-3000 kn maksimalno a 100-tine tisuća ode u penziju sa 5-6 godina staža i ima 5000-10000 tisuća kuna penzije
Ovo je malo parodije a najsmješnije je šta je istina.

Ali mi to i zaslužujemo jer to sve trpimo samo ne znam do kada.
Neki uplaćuju lijepe novce ali isto im dovoljno ostane.
Recimo mome vlasniku.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:01   #52
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
prvo se vrati poslovati i živjeti u hr pa onda nešto govori
Da je manje takvih lopova sigurno bi bilo lakše, ali svi se opravdavaju time da je i ministar lopov, pa mogu i oni. Dok jedni lopovi služe drugim lopovima kao opravdanje, neće tu biti sreće...
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:49   #53
to se slažem, zato treba otići što dalje od hrvatske
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 16:33   #54
svi smo mi....lopovi!

Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Da je manje takvih lopova sigurno bi bilo lakše, ali svi se opravdavaju time da je i ministar lopov, pa mogu i oni. Dok jedni lopovi služe drugim lopovima kao opravdanje, neće tu biti sreće...
Danas je najopasnije zanimanje u ovoj zemlji bit POSTEN,ja bi rekao!

__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 18:33   #55
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
prvo se vrati poslovati i živjeti u hr pa onda nešto govori
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
to se slažem, zato treba otići što dalje od hrvatske
A da se odlučiš?

Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Da je manje takvih lopova sigurno bi bilo lakše, ali svi se opravdavaju time da je i ministar lopov, pa mogu i oni. Dok jedni lopovi služe drugim lopovima kao opravdanje, neće tu biti sreće...
Ja sam u Hrvatskoj samo turist, platim što trebam i odem... u čemu je problem?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:15   #56
pošto si samo turist, onda rađe zadrži misli o tome što bi trebalo
nemam se ja što odlučiti, nego ti kažem dođi u hr i posluj sve po zakonu,plaćaj sve pa će tvoj komentar vrijediti,ovako je ono jugović iz inostranstva prodaje pamet

pokaži primjerom
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 20:27   #57
Pa, tvoj problem je što ja ustvari i plaćam sve, samo to je u ovom slučaju nebitno.

Plaćam mirovinsko, mirovinu neću vidjeti, plaćam zdravstveno, zdravstvo me vidi kad trebam obnoviti vozačku i uzme mi 500 kn, i to je u biti to.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:00   #58
aj se ti dogovori s sobom prije pisanja po forumu gdje živiš i radiš

ako radiš i živiš u srbiji onda bi to tamo i trebao plaćati, ako ti ne paše vrati se u hr i pokreni svoju firmu tu, plaćaj sve i uživaj
ili radiš u nekoj muljaži ?
isto i za vozačku
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:05   #59
Tko mi brani da imam firmu u jednoj državi, radim nekom u paušalu u drugoj, a u trećoj živim?

Dok god plaćam sve što me traže, živit ću kako hoću ako je po pravilima. Ako im ne paše, neka slobodno kažu, rado ja sebi to u džep stavim, a tamo se prijavim kao nezaposlen.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:27   #60
Sve dok se (u drustvu) tolerira rad na crno, i dok drustvo ne prihvati da je to kriminal i to tezak kriminal, nece biti pomaka na bolje. Ufff Bogu hvala da sam otisao iz te zapadnobalkanske vuko*ebine.

Drzava se razbacuje poreznim novcem? Ok donekle je to istina. Samo sto je drzava u vlasnistvu njenih gradjana. Bas me zanima (ne osudjujem, ali me zanima) - vi koji pozitivno gledate na rad na crno - da li ste izasli na izbore?
penava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.