Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2007., 23:10   #1
Question Kako prepoznati da je porod počeo?

Mamice pomozite...

Koje ste imale znakove kad se porod priblizio?

Na strogom sam mirovanju i ne hodam nikud osim malo po kuci...

Naime pocela sam oticati prije par dana, a zadnji dan i pol me uzasno bole zdjelicne kosti i ligamenti oko njih, rebra bole poslovicno a zadnjih 10 ak dana imam "menstrualne" grceve u trbuhu, ali ne u ledjima... Beba jos uvijek divlja...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:12   #2
ja imala iste simptome kao i ti zadnjih mjesec dana;na kraju rodila kad uopće nisam mislila da budem i bez ikakvih simptoma.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:15   #3
o bože.....ja se više ne sjećam tih dana
ja nisam imala nikakve simptome koliko me pamet još služi meni je u 5.30 pukao vodenjak i to je bilo to...prenijela 3 dana
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:18   #4


znaci da ne ocekujem previse uskoro?
ma... prijetio mi je prijevremeni od kasnog 30. tjedna, i beba je napredna pa me dr "molio" da samo ne rodim do 37. tj, a onda je sve super...
sad je dosao taj tjedan i gledam dal da se nadam ili ne?

dr house je poceo pa idem gledati... pusa vama i djecici
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 00:24   #5
ja već mislila da ću prenjet i kad sam završila sve pripreme za Uskrs porod počeo...

osim što je 10-ak dana ranije otišao čep drugih naznaka nisam imala...trbuh se jako sputio 3 tjedna prije poroda, a trudovi su me bolili u donejm dijelu trbuha (kao kod menge), nijedan me nije bolio u leđima ili iz leđa prema trbuhu (pa sam zato 3 sata mislila da du crijeva a ne trudovi )

u svakom slučaju shvatit ćeš kad dođe vrijeme

a zanimljivo je da dosta cura kojima je prijetio prijevremen porod skoro dočekale termin

SRETNO!!!!!!!
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 09:38   #6
ja sam imala inducirani, pa ti nemrem odgovoriti
ali meni se 2 dana prije dana poroda počeo otapati sluzni čep, tak da sam znala da je blizu..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 10:11   #7
Ja sam imala te sve simptome za koje sam pročitala da se mogu javiti i skoro mjesec dana prije poroda a i neposredno prije.tako da dok nije pukao vodenjak...
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 10:46   #8
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a zanimljivo je da dosta cura kojima je prijetio prijevremen porod skoro dočekale termin
istina! meni je isto gin govorio da ću vjerojatno ranije roditi, a ja prenjela 2 dana.

već je netko rekao, znat ćeš kad počne. mene su boljela leđa, a trbuh nije, tako da ti je to individualno.
ali znat ćeš kad krene! trust me
:kiss.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 17:12   #9
Hvala curke!!

Evo danas smo bili na zadnjem uzv, 37+1 procjena bebice 3260 zlato (ne bas) malo...
Od danas ne moram vise lezati, cak ni uopce mirovati , ne moram vise piti normabel ni nista... i kaze dr jos bi se moglo dogoditi da cete s 40 tj trcati i skakati da se beba rodi da se to zna dogoditi nakon prijeteceg prijevremenog, bas kako ste i vi rekle...
Spremni smo uglavnom i jedva cekam dan da vidimo nasu strucicu...

Ima jos neke robice za popeglati i oprati i ja sad to smijem sama i bas sam jaaaako sretna, isto tako sto cu moci s mm ici kupiti kadicu i zamijeniti madrac



zelim vam svima sve naj u novoj godini i veliku pusu saljem
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:44   #10
moji trudovi bili su identicni kao i menstrualni bolovi i uopce nisam mala bolove u ledjima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:14   #11
trax znam da ti znas, iako si prosjecna ali kako sve moze izgledat taj cervikalni cep. mislim priroda nam ga je dala kao naznaku pocetka poroda, a doktori mu pridaju toliko malu paznju (barem meni kad sam pokusala opisat sta sam pronalazila na vesu)
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 00:20   #12
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
trax znam da ti znas, iako si prosjecna ali kako sve moze izgledat taj cervikalni cep. mislim priroda nam ga je dala kao naznaku pocetka poroda, a doktori mu pridaju toliko malu paznju (barem meni kad sam pokusala opisat sta sam pronalazila na vesu)
ja svoj cervkalni cep nisam ni vidla posteno jer je izlazio dok sam lezala na stolu tj. kada je porod vec dobrano poceo ( znam samo da je sluzav i krav )
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:39   #13
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Mamice pomozite...

Koje ste imale znakove kad se porod priblizio?

.

Prvi put mi je o'šla plodna voda u tri ujutro, otišla u bolnicu oko 6 bez trudova i rodila navečer.

Druga trudnoća - par dana prije termina bila sam na redovnom pregledu kod ginića koji me hitno uputio u bolnicu jer sam bila otvorena 4 prsta a beba na zadak. Došla u bolnicu oko podne bez trudova, rodila navečer. A kako sam se grozila ostanka u bolnici misli sam usmjerila samo na bebu i molila je da izađe van , jel to bilo slučajno ili ne, trudovi su počeli, ničim izazvani za dva sata
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:53   #14
ja sam imala inducirani pa iz svog iskustva ne znam,al sam zadnjih 8tj,bila u bolnici i "ispratila" puno curki na porod,kak mi se čini sve je to individualno,samo kad voda krene....bjež u bolnicu,to je znak da počinje.
i ja znam dost slučajeva prenašanja,al to se onda obično čeka u bolnici tak da čim nešto sumjivo primjetiš,sestrama prijaviš...
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 16:09   #15
Moja se beba dan prije poroda potpuno umirila i kad sam već htjela dignuti uzbunu,pukao je vodenjak i naša je srećica ugledala svijet.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:21   #16
Mihael je do zadnjeg trenutka bio nemiran
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 10:09   #17
Moj drugi porod, cijeli dan sam prohodala s trudovima,sve me nešto mrvičak stezalo, ali produživala sam vozačku, obavila sve to, došla doma, odmarala se, tek navečer mi je palo na pamet da bi to stezuckanje mogli bit trudovi. Onda sam mjerila vrijeme cijelu večer, u ponoć popizidila, rekoh, hajdmo mi u bolnicu to bi možda moglo biti to, a i mislim se kak sam tak glupa, pa rodila sam već jednom...Sve se polako spremila, došla u bolnicu i... rodila za sat i pol.Mislila sam da doktor bulazni kad je rekao - sad ćeš roditi...
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:41   #18
uh
kao prvo, moj je đipao po trbuhu cijelo vrijeme trajanja poroda. drek se smirivao
drugo, dan prije sam valjda 27 puta išla na wc. ko ptičica nisam si mogla nać mjesto, sve me smetalo, živciralo me ležat, sjedit, stajat, sve
a te noći su krenuli trudovi, ko da moraš na zahod. samo u pravilnim razmacima moraš na zahod
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:50   #19
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
trax znam da ti znas, iako si prosjecna ali kako sve moze izgledat taj cervikalni cep. mislim priroda nam ga je dala kao naznaku pocetka poroda, a doktori mu pridaju toliko malu paznju (barem meni kad sam pokusala opisat sta sam pronalazila na vesu)

ja sam primijetila smećkasto-crveni, gusti iscjedak. i termin je bio blizu, tak da nije bilo što drugo biti. kad sam se brisala na wc-u, na papiru je ostala ta sluz..počeo se polako otapati, pa sam nekako znala da je to valjda to, da se bliži porod..
a pred kraj mi je maternica bila tvrda kao kamen, imala sam osjećaj da nosim onaj veeeliki kamen u trbuhu, onaj s kojim se pritisne kupus kad se kiseli

ali meni to ništa nije vrijedilo, jer su mi rekli: u ponedjeljak indukcija
onda sam cijelu nedjelju brijala okolo po bolnici: sutra ću postati mama, ajmeeeee...mislim, nadam se da će to biti sutra, jelte, da se ne oduži porod
i tako i bi...imam fotku, mm me slikao dan prije poroda, nasmijana sam bila na fotki, nisam znala što me čeka
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:58   #20
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Hvala curke!!

Evo danas smo bili na zadnjem uzv, 37+1 procjena bebice 3260 zlato (ne bas) malo...
Od danas ne moram vise lezati, cak ni uopce mirovati , ne moram vise piti normabel ni nista... i kaze dr jos bi se moglo dogoditi da cete s 40 tj trcati i skakati da se beba rodi da se to zna dogoditi nakon prijeteceg prijevremenog, bas kako ste i vi rekle...
Spremni smo uglavnom i jedva cekam dan da vidimo nasu strucicu...
Upravo tako!

U 16. tjednu lagano prokrvarila, dijagnoza otvaranje... Poslije toga svašta pomalo! 4-5 puta u bolnici zbog kojekakovih gluposti (alergija, opet malo krvi, probavne smetnje...), prepari u povelikim dozama, injekcije deksića za svaki slučaj, ležanje do 37. tjedna... I došao taj famozni 37. tjedan, i prošao, ja se uz blagoslov ginekologa bacila na gas, jurcala na sve strane, ludovala po trgovinama... Svakih nekoliko dana sam morala u bolnicu na CTG, a ono ništa! Ravno! Na kraju smo dogovorili indukciju, dan nakon termina sam ušla u rađaonu sa potpuno ravnim CTG-om, otvorena jednako koliko i 16. tjedna kad sam krvarila, a jedino me je bolio povrijeđeni ponos zbog klizme! Indukcija je napravljena oko 10.30, oko 15.00 sam počela nešto osjećati i u 16.30 je moja mala slatkica isfrknula kao iz topa...

Najgore od svega je bilo šivanje, bježala sam po cijelom stolu! Eto, to zaista može tako završiti!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.