Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2004., 03:24   #1
PHP, hrvatska slova i Eclipse

Bok,

Pokusavam na web stranicu natjerat HR slova i pisem PHP string u Eclipse-u i nece. Odbija suradnju. Dodao sam header("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2"); (probao sam i header("Content-Type: text/html; charset=windows-1250") al ni jedan ni drugi ne rade. Jel ima neko iskustava s tim? Inace imam englesku tipkovnicu, pa samo promijenim jezik u XPu. Na web stranici vidim sh i zh, al nijedno drugo slovo (dobijem samo ?). Nije stvar u browseru jer vidim sva slova na drugim HR stranicama. Jel ima to veze sa editorom koji koristim? Zahvaljujem na pomoci.
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 12:09   #2
Najvjerovatnije je da je do editora! Ja sam radio u Macromedia dreamweaver 2004 i nije mi pokazivao hrvatske dijakritičke znakove dok nisam postavio na Central European ISO standard! To moraš pogledat u postavkama fontova ili nešto slično! Probaj, ne znam baš točno, jer nisam koristio taj editor!


Alforyjus
FJBG
Alforyjus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 15:27   #3
Hmmm, da... Al ja u Eclipse editoru lijepo vidim sva nasa slova. Ima neki encoding koji mogu namjestit, al nijedan od njih nije pravi. Default je neki cp1252 i samo kad njega koristim vidim sve znakice.
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 21:40   #4
Quote:
PakShoe kaže:
Hmmm, da... Al ja u Eclipse editoru lijepo vidim sva nasa slova. Ima neki encoding koji mogu namjestit, al nijedan od njih nije pravi. Default je neki cp1252 i samo kad njega koristim vidim sve znakice.
Onda ne znam! Koristi drugi editor-moja topla preporuka!

Alforyjus
FJBG
Alforyjus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 19:33   #5
Kaj je, je! Kad sam editirao tekst u Wordu i snimio ga ko ISO, sad se lijepo prikazuje u browseru. Ocito Eclipse nije predviden za tak nekaj. Hvala na pomoci.
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2004., 21:06   #6
Nou prablem !

Alforyjus
FJBG
Alforyjus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.